Skocz do zawartości
Gmeru

Nowy Blu-ray Disc Player Sony BDP-S550

Rekomendowane odpowiedzi

Wiekszosc osob nie rozumie ze 350 i 550 to praktycznie jeden i ten sam player
Roznice polegaja wylacznie na firmwarze 550....i analog out zrealizowanym w najtanszy z mozliwych sposobów
I za to trzeba zapłącic prawie drugie tyle co za model 350
Szczerze ? Chyba nie wiele drożej wyjdzie kupic 350 i najtanszy ampli z dekoderami niz samą 550 Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wielu czeka na ten ampli nie z powodu samych analogów lecz z dekodowania do pcm u wysylania sygnalu przez hdmi w tym przypadku bedzie napewno rewelacyjnie
anizeli w z wyjsc analogowych ktore są moim zdaniem robione w tego typu odtwarzaczach na ODCZEPNE
ja chyba bede dalej czekal na 5000es albo lx91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast dobra wiadomosc jest taka, że obraz BD porownuja nie tylko do Panasa ale nawet do drogich modeli i rownice zauwazyli tylko na zaawansowanych testach planszowych i to tylko na niektórych. Tak wiec mialem racje kupujac ten sprzet i czekajac spokojnie na cos co da mi przywoite audio za niekoniecznie 5000PLN. Naprawde licze na Cambridga obym sie tylko nie zawiodl CENA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dembol' post='124686' date='07.10.2008, 21:19 ']wielu czeka na ten ampli nie z powodu samych analogów lecz z dekodowania do pcm u wysylania sygnalu przez hdmi w tym przypadku bedzie napewno rewelacyjnie
anizeli w z wyjsc analogowych ktore są moim zdaniem robione w tego typu odtwarzaczach na ODCZEPNE
ja chyba bede dalej czekal na 5000es albo lx91[/quote]
Pronblem że w tescie krytyce poddano nie tylko analog (choc uczciwie przyznali ze dziwek p oanalogu brzmi lepiej niz w Pnanasie ale przede wszsytkim dekodery. MOze nie do konca precyzyjnie napisalem w poscie. To wlasnie dekodery stanowily najwiekszy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dembol' post='124686' date='07.10.2008, 23:19 ']wielu czeka na ten ampli nie z powodu samych analogów lecz z dekodowania do pcm u wysylania sygnalu przez hdmi w tym przypadku bedzie napewno rewelacyjnie
anizeli w z wyjsc analogowych ktore są moim zdaniem robione w tego typu odtwarzaczach na ODCZEPNE
ja chyba bede dalej czekal na 5000es albo lx91[/quote]

przeciez to zrobi i 350 po updacie firmwaru /tak samo zrobili z modelem 300 odnosnie TruHD/ - kwestia czasu Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='124682' date='07.10.2008, 20:43 ']I za to trzeba zapłącic prawie drugie tyle co za model 350
Szczerze ? Chyba nie wiele drożej wyjdzie kupic 350 i najtanszy ampli z dekoderami niz samą 550[/quote]

Nie wiem jak w Polsce, ale w Szwecji Sony 350 kosztuje 2750 SEK, a zapowiedana cena na 550 to 3550 SEK. Różnica prawie żadna, a mnie może pozwoli przetrwać na analogowym 7.1 aż się zdecyduję na jakiś wzmacniacz albo przedwzmacniacz.
W pierwszy dzień przetestuję czy czasem DD przez koaksjal nie jest lepsze niż analogowe Dolby HD, bo w takim razie można go odesłać, ale jak pisałem różnica w cenie jest bardzo mała, a 550 bardziej przemiawia do mnie designem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='124682' date='07.10.2008, 20:43 ']Szczerze ? Chyba nie wiele drożej wyjdzie kupic 350 i najtanszy ampli z dekoderami niz samą 550[/quote]

A co poradzisz takim osobom jak ja, którzy mają dobry stary (cholernie ciężki :lol: ) amplituner z wejściem 7.1?
Nie mam zamiaru kupować ani najtańszego amplitunera z dekoderami, ani też ochoty wydawać sporej kasy na jakiś topowy player z dekoderami i dobrym segmentem audio zakończonym analog out 7.1.
Niestety, oszczędni mają gorzej :)
Ten S550 jest jakimś kompromisem (dla mnie), chociaż przed zakupem musiałbym go jakoś przetestować, bo jeśli rzeczywiście na analogu podaje słaby dźwięk to się mocno zastanowie. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach - czy te różnice są znaczące, czy jest to poziom audiofilskich subtelności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnice są znaczące według testerów natomisat piszą coś jeszzce czaego nie do końca rozumiem

Cytuję: SOny 550 może dekodowac sciezki DDPlus, D TrueHD, DTS HD HR. Dekodowanie DTS HDMA ma byc mozliwe dopiero w przyszlosci po aktualizacji firmware. Trzeba jednak wspomniec że nagrania w tym systemie są odtwarzane za pośrednictwem wyjsc analogowych - tyle ze dekoder uwzglednia tylko rdzen sciezki (core 1,5MB/s)

MOze zainteresowanym ktos to wytlumaczy bo ja nie kumam a problem mnie nie dotyczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='124697' date='07.10.2008, 22:17 ']W pierwszy dzień przetestuję czy czasem DD przez koaksjal nie jest lepsze niż analogowe Dolby HD, bo w takim razie można go odesłać, ale jak pisałem różnica w cenie jest bardzo mała, a 550 bardziej przemiawia do mnie designem.[/quote]

To czekam na Twój test. Jeśli rzeczywiście (mam nadzieję, że jednak nie) Dolby True HD byłoby słabsze po analogu niż zwykłe DD po coaxialu to ja dziękuję za ten sprzęt. Ale to byłby strzał producenta we własną stopę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony DEKODUJE dźwięk HD, a to nie znaczy, że WYPUSZCZA go po analogu. Może dekoduje, okraja do jądra i to wypuszcza. Trudno mieć pretensje, bo przecież umożliwił (zdekodował) ścieżkę audio HD, a co wypuścił po analogu to tajemnica inżynierów, bo żadna flaga się nie zapali.
Niestety niejasności odnośnie DTS HD MA potwierdzają moje obawy. A nie specjalnie jest co kupić. Najchętniej Pioneera ale model 91 to nieporozumienie cenowe. Może zadowolę się 5.1 i kupię model 71. Ale nawet przy tej cenie rzeczywiście chyba już lepiej kupić tani plejer i wzmak z dekoderami...
Trzeba czekać :lol:

Edit: sorki, model 71 ma wyjście 7.1 jak sama nazwa wskazuje. :)

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' date='07.10.2008, 23:09 ' post='124710']
Ale nawet przy tej cenie rzeczywiście chyba już lepiej kupić tani plejer i wzmak z dekoderami...
Trzeba czekać :lol:

Czyli wszystko wiedzie nas do wniosku, że "mega-marki elektroniki audio-video" chcą abyśmy hurtem wywalali całość sprzętu na śmietnik i kupowali zarówno nowe playery, jak i wzmacniacze.
Dobrze chociaż, że wytwórcy głośników na potrzeby "marketingu HD" nie próbują nam wmówić, że potrzebujemy nowych kolumn aby "właściwie" odsłuchać nowe formaty dźwięku HD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcale bym się nie zdziwił , co do soniacza to niestety sama cena z siebie nie spadnie tym bardziej przy kryzysach jakie panują na świecie , cena idzie w dół ale w wiekszosci przypadków niestety dlatego ze zastosowane są gorsze materiały. Pamiętam jak kupowałem nagrywarki cd 2x 4x krotnej prędkosci i np. mam jedną 8x lg co chodzi do dzisiaj a ma z 6-7 lat a dzisiejsze 52x ? maks 2 lata i do śmieci i tak jest z wszystkim niestety. Poprostu sprzet dobrej klasy kosztuje ale niestety nie adekwatnie do naszych zarobków w pl albo moze nie zarobków a kosztów utrzymania. Mi sie wydaje ze na sredniej klasy ampie 1000-2000 zł nie usłyszy sie tak bardzo mocno róznicy miedzy analogiem a po hdmi to chyba lepiej kupic ampa z hdmi + 350 niz wywalac jeszcze raz tyle na 550 która z opisów nie wnosi nic wiecej poza dekoderami wbudowanymi. Pewnie jak ktos ma onkyo 905 i dobre głosniki to zobaczy róznice ale pewnie wtedy nie kupi sony 550 tylko denona albo onkyo bd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='crazy-j' post='124710' date='07.10.2008, 23:09 ']Sony DEKODUJE dźwięk HD, a to nie znaczy, że WYPUSZCZA go po analogu. Może dekoduje, okraja do jądra i to wypuszcza. Trudno mieć pretensje, bo przecież umożliwił (zdekodował) ścieżkę audio HD, a co wypuścił po analogu to tajemnica inżynierów, bo żadna flaga się nie zapali.[/quote]

Ale to tylko potwierdza, że bez testu dźwiękowego się nie obędzie. Flaga się nie zapali i uszy wydadzą werdykt. Jak DD True HD będzie odczuwalnie (najlepiej znacząco) lepsze po analogu niż zwtykłe DD po coaxialu to dla mnie jest to pozytyw, który może zadecydować o kupnie tego sprzętu.
Liczę, że niebawem ktoś się odezwie z komentarzem po zakupie i odpaleniu S550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
550 nie ma zadnych wbudowanych dekoderów których nie ma 350
Ma po prostu wyjscie analog-out którego nie ma 350 Fakt ze 350 nie wysyla rozkodowanego DTS HD MA jest tylko kwestią zblokowanego na tą opcję firmwaru co ma za zadanie napędzać klientów do modelu 550...
Z czasem aktualizacja firmwaru pewnie odblokuje tą możliwosć- podobnie jak to było w wypadku S300 i DolbyTrueHD...

350 i 550 to zasadniczo TEN SAM odtwarzacz - roznice są tylko w szczególikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..a tak liczylem na ta 550-ke. Moja Yamaha RXV661 nie ma wbudowanych dekoderow HD i liczylem na Sony ,ale jesli opinie sie potwierdza to bede musial poczekac jeszcze z zakupem . Tylko jak dlugo jeszcze, i na co?Na razie na rynku nie widze nic sensownego (za rozsadna cene). Nie chce wymieniac wzmacniacza bo mam go dopiero rok i jestem z niej zadowolony(Yamahy). Czyli na razie PAT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja caly czas czekam ,bo ceny caly czas leca w dol... Tez oczekuje jakiegos tesciku DD TrueHD/DTS HD po analogu i coaxialu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='peyo111' post='124786' date='08.10.2008, 12:31 ']..a tak liczylem na ta 550-ke. Moja Yamaha RXV661 nie ma wbudowanych dekoderow HD i liczylem na Sony ,ale jesli opinie sie potwierdza to bede musial poczekac jeszcze z zakupem . Tylko jak dlugo jeszcze, i na co?Na razie na rynku nie widze nic sensownego (za rozsadna cene). Nie chce wymieniac wzmacniacza bo mam go dopiero rok i jestem z niej zadowolony(Yamahy). Czyli na razie PAT![/quote]

Razem kupimy moze 350 za jeszce mniejsze pieniadze a w przyszlosci kupimy nowe ampli ,puscimy po HDMI i bedziemy mieli DDHD i DTS HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...no niby to jest jakies rozwiazanie ale jak pod jedno HDMI podlaczyc wzmacniacz i LCDeka jednoczesnie- nie zawsze mam ochote ogladac film i podlaczac glosniki , czasami z odtwarzacza korzysta moja corka - do bajek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba zawsze jak sie ogalda cos z DVD/blu ray to glos idzie przez kolumny ?U mnie tak jest np. :) Jedynie N ogaldam prez gl. telewizora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peyo nie sluchaj bzdur :) u ciebie bedzie dzwiek hd chulał z tej 550tki:) jak talala ale przez hdmi
bedzie dekodowany do pcm i przesylany do twojej 661 multichanel PCM
i wtedy bedziesz mial pelnowwarotsciowy nieskompresowny dzwiek wysokiej jakosci HD
panowie z postow powyzej rozpaczaja nad jakoscia wyjscia analogowego i tu sie zgodze jak narazie sam syf ale ciebie sie to nie tyczy tylko tych panów ktorzy maja jeszcze starsze ampli jak ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłem nume AV z października 2008.
Jest tam staranne porównanie 350 do 550.

Zalecam przerwanie amatorkich dyskusji i zakup wydania 11 zł na numer AV z tym testem porównawczym: SONY 350/550.

Końcowe konkluzje są wartościowe:
[b]Nie liczmy na sprawne wydalanie po analogu przez BD-playery audio 1,5/1,7 z tanich przetworników DAC. [/b]
To jest kluczowa recenzja dla tych Audio - mono - CD skamieniałych aufio-fili co opieracją się ( chyba nie z oszczędności bo są tanie, te nowe rozwiązania) przed zakupem ampów nowej generacji.
Powórzę tezę sprzed 24 miesięcy: Żegnamy SPiDIF i COXIAL-e na rzecz HDMI 1.3a.
Cieszę się, że taką tezę położyłem 2 lata temu. To Ja : Dominikjestem.

Zalecam także uważną lekturę tego materiału.
Redaktor F. Kulpa jest w tym zakresie wielce miarodajny.
Jako nieliczny, bezkompromisowy "oceniacz" w europie.
Będę go bronił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='124819' date='08.10.2008, 16:50 ']Zakupiłem numer AV z października 2008.
Jest tam staranne porównanie 350 do 550.

Końcowe konkluzje są wartościowe:
[b]Nie liczmy na sprawne wydalanie po analogu przez BD-playery audio 5.1/7.1 z tanich przetworników DAC. [/b]

To jest kluczowa recenzja dla tych Audio - mono - CD skamieniałych aufio-fili co opieracją się
( chyba nie z oszczędności -bo są tanie, te nowe rozwiązania) przed zakupem ampów nowej generacji.[/quote]

A co to znaczy "tani" przetwornik DAC ?
Super Wolfsony , Burr-Browny są w detalu po 3EUR :)

No i jakie ma znaczenie to, gdzie się "zepsuje dżwięk" ? Czy w tanim DAC-u taniego playera, czy też w
tanim DAC-u taniego amplitunera zasilanego sygnałem poprzez HDMI z taniego playera ? :)

Nie znam tego tekstu, ale mam nadzieję, że przeprowadzono stosowne [b]ślepe[/b] [b]testy porównawcze[/b] dla HDMI i analoga !

Może coś na rapid wrzucisz - z ciekawości rzucę okiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na AVS toczy się w tej chwili bardzo podobna dyskusja n/t BDP-S550.
Czy dekoduje formaty audio HD czy nie dekoduje? A jak dekoduje to czy wypuszcza po analogu, czy nie wypuszcza? A jak wypuszcza, to może tylko "core" każdego formatu?
Niektórzy już zamówili ten sprzęt i sporo osób czeka na ich oceny po testach przeprowadzonych przy pomocy uszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...