Jump to content
Sign in to follow this  
Gmeru

MEGA-TEST: Odtwarzacz Blu-ray Panasonic DMP-BD50

Recommended Posts

[center][img]http://img152.imageshack.us/img152/3968/testujemyyw0.gif[/img][/center]

Witam,

Jak obiecałem, tak czynię (mimo urlopu;p). Czas na kolejny [b]MEGA-TEST[/b] odtwarzacza Blu-ray. Tym razem po Samsungu BD-P1500 przyszedł czas na nieco wyższą półkę mianowicie Panasonic BD-50. A wszystko to oczywiście dzięki firmie [b][url="http://digitalo.pl/"][color="#FF0000"]Digitalo.pl z Piaseczna[/color][/url][/b], która niezmordowana dostarcza nam playery Blu-ray do testów :D

Z tego co zauważyłem, sporo osób ostrzy sobie zęby na najnowszy sprzęt Panasonica do odtwarzania niebieskiego formatu. Panasonic wypuścił bowiem dwa nowe modele: BD-30 oraz BD-50. Różnią się one przede wszystkim tym, że 30 nie dekoduje na pokładzie dźwięku HD oraz nie posiada kilku innych pomniejszych szczegółów względem wyższego modelu. Do tego jest (to się okaże w teście) lepiej wykonany od konkurenta czyli Samsunga BD-P1500. Zabieram się zatem do testu.

[b]Wygląd, budowa, wyposażenie:[/b]

Pudło dosyć spore chociaż czuć, że jest bardzo lekkie. Okaże się później, że nie jest to dobry znak jeżeli chodzi o wagę odtwarzacza i jego zewnętrzną obsługę.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/75.JPG[/img]

Na opakowaniu pochwały czego to Panasonic nie odtwarza. W oczy rzucają się informacje o dźwięku 7.1 HD po HDMI, obsłudze DivXów, kart SD-HC itd. Sporo tego jest. Ma umieć naprawdę dużo w stosunku do konkurencji. Do tego co jest najważniejsze! wspiera w pełni Profile 2.0! Czyli jest pełnoprawnym odtwarzaczem Blu-ray umiejącym obsłużyć wszystkie płyty Blu-ray na rynku w ich pełnych okazałościach!
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/76.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/77.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/78.JPG[/img]

Otwieramy a w środku standard: porządnie zapakowany player, pilot, kable podłączeniowe (SD), instrukcje. Brak dodatków w postaci np. filmów na Blu-ray'u.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/79.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/96.JPG[/img]

A oto i sam odtwarzacz. Na pierwszy rzut oka robi rewelacyjne wrażenie. Ale wystarczy go dotknąć by poczuć, że mamy do czynienia nadal z wyrobem z niższej półki za wcale nieniską cenę. Brawo dla Panasonica za bardzo oryginalny design. Z przodu nie uświadczymy na wierzchu wysuwanej tacki czy przycisków odpowiedzialnych za sterowanie filmem. Wszystko zostało ukryte za elegancko wyglądającymi klapami pokrytymi z przodu czymś w rodzaju szkła, w którym wszystko się odbija. Lewa strona otwiera się sama gdy chcemy włożyć płytę i sama też się zamyka wraz z zamknięciem tacki. Prawa strona otwiera się ręcznie. Znajdują się pod nią przyciski do obsługi filmu oraz czytnik kart pamięci SD-HC. Z lewej strony odtwarzacza nad klapką, został umieszczony przycisk Power a analogicznie z prawej przycisk do wysuwania tacki na płyty.

To co mi się nie podoba to waga samego odtwarzacza. Jest na tyle lekki, że gdy ustawiłem go na amplitunerze to naciskając jakikolwiek przycisk na obudowie przesuwał mi się cały do tyłu i na boki. Problem być może, leży także w słabo trzymających podłoża nóżkach. Ale jest to dość irytujący fakt, z którym już dawno się nie spotkałem wśród playerów HD. Do tego samo wykonanie zewnętrzne... wieje plastikiem z każdej strony. Oczywiście sama obudowa jest aluminiowa ale cały front to paskudny plastik ale tak zrobiony, że robi naprawdę dobre wrażenie na kimś kto patrzy na odtwarzacz pierwszy raz.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/80.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/81.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/82.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/83.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/84.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/85.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/86.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/87.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/99.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/100.JPG[/img]

Producenci mają zwyczaj przyczepiania na górę odtwarzacza, reklamówki, która krzyczy do Nas co dany model potrafi. Nie inaczej jest w tym przypadku. Możemy poszpanować przed znajomymi ;)
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/88.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/89.JPG[/img]

Loga informujące Nas o tym, że BD-50 posiada dekodery dźwięku HD oraz potrafi odtwarzać DVD, DVD-RAM i DivX.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/90.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/91.JPG[/img]

Panasonic posiada bogatą ilość złącz. Jak widać na zdjęciu jest wszystko co potrzebne do sprawnego podłączenia go do domowej aparatury. Miło, że pojawiły się analogowe wyjścia dźwięku 5.1 (szkoda, że nie 7.1 :) ). Ale jest to dobra wiadomość dla posiadaczy starszych amplitunerów bez złącz HDMI 1.3 i dekoderów dźwięku HD.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/95.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/92.JPG[/img]

Niestety ale nadal jesteśmy męczeni przez producentów regionalizacją odtwarzaczy. Nie inaczej jest w przypadku Panasonica. Blokada na DVD ( 2 ) i BD ( B ). Do tego na zdjęciu widoczne HDMI 1.3 oraz Ethernet do obsługi BD-Live (profile 2.0)
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/93.JPG[/img]

Kabel zasilający jest odłączany co daje wygodę podczas podłączania odtwarzacza. Dalej wiatrak, który pełni rolę chłodzenia. Chodzi bardzo cicho i nie jest słyszalny podczas oglądania filmu.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/94.JPG[/img]

Wyświetlacz to mocny punkt Panasonica. Jest czytelny i jasny. Można także regulować jego podświetlenie (kilka stopni).
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/97.JPG[/img]

Na środku pali się jasno niebieska dioda (akurat zdjęcie słabo wyszło ;)) o dziwo nie oznaczająca włączonego odtwarzacza ale jest odpowiedzialna za aktywność czytnika kart SD-HC. Można ją wyłączyć z poziomu menu.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/98.JPG[/img]


[b]Pilot:[/b]

Pilot jest wykonany w stylu innych urządzeń Panasonica. Nic tutaj się nie zmieniło. I dobrze. Fakt, że trzeba się do niego przyzwyczaić ale już po paru chwilach rozumiemy jak z niego korzystać. Przyciski są duże (niczym kalkulator patrząc na cyfry) i dobrze rozmieszczone. Te z których korzystamy częściej zostały odpowiednio powiększone. Jeżeli mamy telewizor Panasonica lub innej firmy to możemy nim sterować także za pomocą tego pilota (jeżeli TV to nie Panasonic, należy wprowadzić odpowiedni kod). Na pilocie znajdują się także przyciski odpowiedzialne za funkcje dotyczące profilu 2.0. Czyli dostęp do PiPa, możliwość dodawania ulubionych scen za pomocą kolorowych przycisków itd. Pilot szybko reaguje na nasze polecenia. Bardzo udana konstrukcja.

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/1.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/2.jpg[/img]

Pilot jest także odpowiednio wyprofilowany do wygodnego trzymania w ręce
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/3.jpg[/img]

[b]Pierwsze odpalenie:[/b]

Na dzień dobry odtwarzacz wita Nas wyborem języka jakim się posługujemy. Polskiego oczywiście brak.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/4.jpg[/img]

Dalej typ telewizora dotyczący formatu ekranu jaki posiadamy.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/5.jpg[/img]

I to tyle szybkich ustawień.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/6.jpg[/img]

Setup jest podzielony na kilka części dotyczących: odtwarzania dysku, obrazu, dźwięku, wyświetlanych informacji dla użytkownika przez odtwarzacz, podłączeń, sieci oraz ustawień ogólnych.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/7.jpg[/img]

Opcje dotyczące odtwarzania dysku. Możemy np. ustawić preferowane języki lektora, napisów aby nam się od razu włączały podczas oglądania filmu oraz aktywować usługę BD-Live czyli dostęp do dodatków na płytach Blu-ray jeżeli takowe się na nich znajdują (kłania nam się profile 2.0).
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/8.jpg[/img]

Opcje dotyczące obrazu podczas odtwarzania filmu:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/9.jpg[/img]

Opcje dotyczące dźwięku. Możemy ustawić np. lepszą słyszalność dźwięku nawet gdy słuchamy materiału dość cicho a także sposób podłączenia dźwięku.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/10.jpg[/img]

W tym momencie przechodzimy do ustawień chyba najważniejszej funkcji tego playera (po to wybieramy m.in. model BD-50 a nie 30). Panasonic BD-50 posiada bowiem wbudowane na pokładzie wszystkie dekodery dźwięku HD: Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS HD Master Audio. Ustawiamy zatem czy dźwięk ma być dekodowany na pokładzie Panasonica (PCM) czy ma być wysyłany zakodowany jako bitstream i dekodowany przez odpowiedni amplituner z dekoderami. Dla ciekawskich tak tłumaczy to instrukcja: [url="http://img186.imageshack.us/my.php?image=dzwieknd0.jpg"][img]http://img186.imageshack.us/img186/7452/dzwieknd0.th.jpg[/img][/url]
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/16.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/17.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/18.jpg[/img]

Opcje dotyczące wyświetlanych informacji.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/11.jpg[/img]

Opcje dotyczące HDMI:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/12.jpg[/img]

Jeżeli podłączyliśmy BD-50 z amplitunerem po analogu to z poziomu samego playera ustawiamy opóźnienia poszczególnych kolumn.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/13.jpg[/img]

Ustawienia sieciowe:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/14.jpg[/img]

Warto sprawdzić czy mamy dobre połączenie sieciowe aby nie było przykrych niespodzianek podczas próby włączenia funkcji BD-Live na określonym filmie:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/19.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/20.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/21.jpg[/img]

Ustawienia ogólne typu powrót do ustawień fabrycznych odtwarzacza czy update oprogramowania:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/15.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/27.jpg[/img]

[b]Kompatybilność:[/b]

Czas na odpalenie płyt i sprawdzenie co czyta a czego nie nowy Panasonic i w jaki sposób to robi. Wedle zapewnień producenta można odtwarzać:
[img]http://img146.imageshack.us/img146/3858/formateg0.jpg[/img]

Jak widać właściwie wszystko. Cieszy fakt, że jest nawet wsparcie dla formatu DivX co jest rzadkością wśród odtwarzaczy Blu-ray.

Zaczynamy od płyty Blu-ray z filmem Men in Black, który jako jeden z niewielu posiada pełne wsparcie dla profile 2.0 (PiP, BD-Live).

Odpalenie odtwarzacza to jak zwykle czekanie i czekanie. W tym przypadku od naciśnięcia przycisku Power do wgrania się loga filmu musimy poczekać AŻ 1 minutę i 13 sekund. Mistrz : ) Akurat, żeby zrobić sobie coś szybko do picia. Film bez dodatków profile 1.1 i 2.0 to 57 sekund odpalania. No ale to już norma wśród dostępnych w tej chwili odtwarzaczy Blu-ray. Jedynie PS3 i PC się wyłamują. Ale już samo bieganie po menu, ustawienia itd są zdecydowaną zaletą Panasonica. Tutaj jest on zdecydowanie szybszy od Samsunga 1500.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/22.jpg[/img]

Podczas pierwszego odpalenia filmu, zostałem przywitany takim komunikatem jak poniżej. Okazuje się, że trzeba było wrócić do menu ustawień BD-Live i dokonać korekt w ustawieniach:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/24.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/26.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/28.jpg[/img]

Kiedy wszystko zostało poprawnie ustawione komunikat był już inny:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/29.jpg[/img]

Film poprawnie wystartował:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/23.jpg[/img]

Jak działa funkcja BD-Live? Wszedłem do menu MiB i chciałem wejść w dodatki dostępne przez internet i spotkała mnie kolejna niespodzianka:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/30.jpg[/img]

Za mało pamięci? Okazuje się, że aby skorzystać z funkcji BD-Live musimy załadować kartę SD gdyż inaczej w ogóle nie da się przeglądać zawartości tej usługi. Szkoda bo nie każdy ma pod ręką takie karty a dostęp aby popatrzeć powinien być możliwy. Czyli tak naprawdę to sporo trzeba się napocić, żeby z tych dodatków skorzystać. Dla przeciętnego śmiertelnika temat nie do przejścia gdyż większość i tak nie korzysta z dodatków a tutaj jeszcze trzeba się sporo napocić by z tego skorzystać. W takim razie jest to profile 1.9 :P bo odtwarzacz powinien mieć wbudowane 1GB pamięci! Znowu daje o sobie znać przewaga konsoli PS3 gdzie o takich rzeczach niema mowy.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/31.jpg[/img]

Podczas oglądania filmu możemy sprawdzić jego dokładne dane np. w jakim kodeku zostało zapisane video zarówno pierwszej ścieżki jak i drugiej (PiP):
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/33.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/34.jpg[/img]

Z poziomu odtwarzacza(!!) możemy dokonać korekt obrazu w dość znacznym zakresie. To już jest funkcja, której np. Samsung nie posiada.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/35.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/36.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/37.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/38.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/39.jpg[/img]

Tutaj widać jak za pomocą pilota dodałem scenę do ulubionych (więcej o tym w recenzji MiB tutaj: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?s=&showtopic=11883&view=findpost&p=111707"]KLIK[/url] )
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/40.jpg[/img]

Kolejnym filmem do wypróbowania tym razem funkcji PiP był Resident Evil: Extinction (profile 1.1). Lubię tą pozycję używać w testach gdyż jej jakość powala na kolana :D

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/70.jpg[/img]

Wgrywanie (wolne):
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/41.jpg[/img]

Menu:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/42.jpg[/img]

Sprawdzenie informacji o dysku (tutaj już mamy info na temat dwóch ścieżek video):
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/43.jpg[/img]

Oto jak bezproblemowo działa funkcja PiP na BD-50 odpalana z pilota:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/44.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/45.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/46.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/48.jpg[/img]

A tutaj układamy swoje ulubione sceny za pomocą kolorowych przycisków na pilocie. Wszystko ładnie obsługiwane:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/49.jpg[/img]

A jak z odtwarzaniem płyt Blu-ray nagrywanych?

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/71.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/72.jpg[/img]

Wszystko chodzi bez żadnych problemów. Ani jedna płyta się nie sprzeciwiła. Duży plus.

Podczas oglądania filmu możemy wejść w menu widoczne na zdjęciach i np. zacząć przeglądać karty pamięci. Co ciekawe z kart pamięci chodzą filmy nagrane w AVCHD.

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/50.jpg[/img]

Zwykłe karty MMC nie chodzą:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/51.jpg[/img]

Podsumowując działanie Panasonica jako odtwarzacza Blu-ray i materiałów HD jestem bardzo zadowolony. Pełne wsparcie Profilu 2.0 pozwala nam cieszyć się pełnymi dodatkami dostępnymi na kompatybilnych dyskach (PiP, ulubione sceny, BD-Live itd). Dźwięk HD może zostać zdekodowany na pokładzie odtwarzacza więc mając nawet starszy amplituner będziemy mogli się nim cieszyć. Do tego pod ręką mamy dostępne pełne informacje o oglądanym filmie, możemy nawet ingerować w jakość obrazu. A jak już jesteśmy przy jakości dźwięku i obrazu to jest ona bardzo wysoka i wielkich różnic między innymi Blu-rayami nie widzę.

Nie podoba mi się wolne wgrywanie filmów czy wymagana karta pamięci do BD-Live. To ciekawe gdyż np. Samsung BD-P1500 jest BD-Live Ready a nie posiada czytnika kart oraz odpowiedniej pamięci. Ciekawe jak Samsung to rozwiązał (ha widzę, że [b]maxiuca[/b] już to sprawdził: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=11825&st=0&p=111171&#entry111171"]Ostatni akapit MEGA-TESTu Samsunga BD-P1500[/url] )

Lecimy dalej czyli z dodatkami, które potrafi nam odtworzyć Panasonic:

[b]Obsługa DivX:[/b]

Pod ręką miałem film Jestem Legendą z polskimi napisami zatem go sprawdziłem:

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/68.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/52.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/53.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/54.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/55.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/56.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/57.jpg[/img]

Wszystko chodzi ok. Problemem jest brak obsługi polskich czcionek w napisach. Szkoda.

[b]Dalej DVD-Video:[/b]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/69.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/58.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/59.jpg[/img]

Także wszystko chodzi ok.

[b]Obsługa zdjęć, mp3 oraz CD-Audio:[/b]

Jeżeli na CD są zapisane zarówno zdjęcia jak i mp3 to odtwarzacz każe nam wybrać co chcemy przeglądać:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/66.jpg[/img]

Płyty CD-Audio:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/60.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/61.jpg[/img]

Płyta z mp3:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/67.jpg[/img]

Oglądanie zdjęć:

Zdjęcia oczywiście są wyświetlane w pełnym HD co robi spore wrażenie. Możemy np. zapuścić slideshow.
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/62.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/63.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/64.jpg[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/65.jpg[/img]

Bardzo irytującym jest fakt, że odtwarzacz nie chce czytać zdjęć i mp3 z płyt DVD. Kto dzisiaj zapisuje coś na CD? Totalna wtopa i większość osób niestety nie skorzysta z tej dość przydatnej funkcji. Ledwo sam wygrzebałem jakieś stare płyty CD.

Na koniec jak odtwarzacz prezentuje się w otoczeniu innego sprzętu ;) :
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/73.jpg[/img]

[b]Podsumowanie:[/b]

Czy warto kupić najnowszy odtwarzacz Blu-ray Panasonica BD-50? Moim zdaniem tak chociaż warto przeanalizować czy potrzebne nam są dodatki w stosunku do wersji BD-30. Tak naprawdę jest to klocek przede wszystkim dla tych, którzy mają np. starszy typ amplitunera a nie chcą kupować nowego. Ale jeżeli ktoś ma nowy amplituner to spokojnie może iść w stronę 30, która jest sporo tańsza a właściwie niczym się nieróżni od 50. Takie rzeczy jak obsługa DivX są miłym dodatkiem ale chyba nikt nie kupuje 50 z myślą o tym formacie.....

Mnie dużo bardziej podoba się Panasonic od Samsunga 1500. Jest ładny (ale plastikowy), posiada dużo dodatków, odtwarza właściwie wszystko łącznie z płytami profile 2.0 i dekoduje dźwięk HD. Pełnoprawny odtwarzacz Blu-ray, których jest jeszcze niewiele na rynku. Ale na highend przyjdzie nam jeszcze poczekać. Na razie to średnia półka.

[size=5]ZA:[/size]

+ nowoczesny design odtwarzacza
+ profile 2.0 (BD-Live, PiP)
+ dobra jakość obrazu aż do 1080p/24p
+ dekodowanie dźwięku Dolby Digital, Dolby Digital +, Dolby TrueHD i DTS HD Master Audio na pokładzie playera w przypadku gdy mamy starszy amplituner ze złączem HDMI 1.2
+ wyjścia analogowe 5.1 dla dźwięku!
+ obsługa płyt nagrywalnych: BD-R/ BD-RE 25GB/50GB
+ czytnik kart pamięci SD i SDHC do 32GB
+ obsługa formatów: AVCHD, DivX, DVD-Video, JPEG, Mp3, CD-Audio,
+ dobrze wykonany i funkcjonalny pilot
+ czytelny wyświetlacz


[size=5]PRZECIW:[/size]

- budowa pozostawia sporo do życzenia (plastik, słabe wykonanie wnętrza)
- nie czyta płyt DVD z nagranymi zdjęciami oraz mp3 (tylko CD)
- wolne działanie odtwarzania filmów
- front = raj dla kurzu
- nie obsługuje BD-Live bez zewnętrznej pamięci czyli to takie profile 1.9 ;-)
- strasznie lekki - lata po całym sprzęcie podczas naciskania przycisków na obudowie jeżeli czegoś na niego nie postawimy


ps. [color="#FF0000"][b]pmcomp[/b] [/color]jest na urlopie zatem ja w zastępstwie (i tylko wstępnie) pokażę Wam jak zbudowany jest player w środku. Jak znam życie to po powrocie dopisze swoją opinię ale chyba jesteście już teraz ciekawi czy Panasonic jest lepiej wykonany od Samsunga 1500. Od razu napiszę, że nie. Niestety ;) Za cenę przeszło 2tyś należy spodziewać się nieco więcej. A tak znowu jest słabo i musimy poczekać aż tacy producenci jak Denon czy Pioneer wypuszczą swoje flagowe okręty na rynek.

Otwieramy:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/101.JPG[/img]

Zasilanie. Z tego co mówił pmcomp to jest ono bardzo słabo wykonane. Też tak sądzę w porównaniu do topowych odtwarzaczy np. DVD z dawnego okresu....
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/102.JPG[/img]

Wiatrak, który chodzi bardzo cicho i nie zawsze się odpala:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/103.JPG[/img]

Czytnik Blu-ray jest nieznany. Do tego podłączony niestandardową taśmą więc nawet tego nie tykaliśmy :)
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/104.JPG[/img]


[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/105.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/106.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/107.JPG[/img]

Czytnik kart SDHC:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/114.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/142.JPG[/img]

W tle widać także, że wyświetlacz jest osłonięty zatem nie sieje :P

Płyta główna a na niej brak serca i innych ważnych scalaków. Gdzie one są? Okazuje się, że Panasonic zastosował dwustronną płytę (podobnie jak Samsung BD-P1500). No cóż. Niema na nas mocnych więc dorwaliśmy się do drugiej strony aby zobaczyć jaki procesor odpowiada za video i dźwięk. Sigma? A może Broadcom? To zaraz się wszyscy ostro zdziwią ; )
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/109.JPG[/img]

Audio (chociaż ta płytka równie dobrze mogłaby wylecieć gdyż móżg siedzi na płycie głównej). No chyba, że ktoś korzysta z optyków, analogów itd. Ale jak z HDMI to można by ją wyjąć ; )
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/110.JPG[/img]


[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/115.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/116.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/117.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/118.JPG[/img]

Czas odkręcić płytę główną i zobaczyć co jest z drugiej strony:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/119.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/120.JPG[/img]

I gotowe. Serce jest zakryte specjalną gumą aby nie dotykało obudowy. Co się pod nią kryje?
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/121.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/122.JPG[/img]

No i mamy niespodziankę! Jest to chip wyprodukowany przez Panasonica o nazwie UniPhier. Jest to wielce zachwalany chip przez producenta. Info:

[quote]Looking forward to a future full of cheaper, slimmer BD-Live compatible Blu-ray players? Say hello to Panasonic's 3rd generation UniPhier processor, which it claims is the first single chip processor designed to handle picture-in-picture and all other necessary Profile 2.0 features. DTS-HD MA, Dolby TrueHD, DivX 1080p, Ethernet controller, laser control, graphics engine, it's all in there. Built on a 45nm process the chip size has shrunk 50% from the previous generation, which should contribute to higher yields and lower prices. Sample shipments start in June, so while we don't expect to see it, at least initially, in the DMP-BD50, this should contribute to significant cost savings in future models. Maybe one day they'll even cost less than a similarly-featured PlayStation 3.[/quote]

Info też tutaj: [url="http://www.highdefforum.com/showpost.php?p=667173&postcount=9"]http://www.highdefforum.com/showpost.php?p...amp;postcount=9[/url]

I tutaj: [url="http://panasonic.co.jp/corp/news/official.data/data.dir/en080521-2/en080521-2.html"]http://panasonic.co.jp/corp/news/official....en080521-2.html[/url]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/123.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/124.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/125.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/126.JPG[/img]

Ethernet:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/127.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/128.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/129.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/130.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/131.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/132.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/133.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/134.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/135.JPG[/img]

Rozebraliśmy także płytę od analogowych audio 5.1. Myśleliśmy, że po drugiej stornie będzie coś ciekawe ale jak już pisałem wszystko co ważne znajduje się na płycie głównej:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/136.JPG[/img]

Druga strona:
[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/137.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/138.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/139.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/140.JPG[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/MEGATEST/BD50/141.JPG[/img]

[center][url=http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/odtwarzacze-blu-ray/panasonic/mega-test-odtwarzacz-blu-ray-panasonic-dmp-bd50-r79][b]Kliknij tutaj aby przeczytać całość [/b][/url][/center]

Edited by Gmeru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czułem że to kicha - czekam dalej :)

Sprzęt moze nie jest zły ale powinien kosztować nie wiecej niż 999zł w MediaMarkt :)
Czekam na Pioneera, Denona i Onkyo... ew Sony 550 ale tutaj boję się juz cięcia kosztów

Share this post


Link to post
Share on other sites

cholera Gmeru dzieki oczywuiscie za test ale ja naprawde moze jestem szurniety ale wychowany na wczesnych CD i DVD Pioneera oczekuje duzo wiecej niz plastik w obudowie i wnetrzu szczegolnie że tanie to wszystko nie jest. Czekam na Pioneery Jezeli bedzi ok to zapomne na rok o BD.20 i kupie je z 1.1
Poki co jak ktos chce to na Area DVD jest krotki test najnowszego BD Denona (nie transport ale player) oraz zapowiedz Yamahy na IFA ale juz sam wyglad odstrasza :) Szkoda

Share this post


Link to post
Share on other sites
A ja wkoncu osobiście nie odwiedziłem digitalo,ale za to sprzęcik od nich stoi już u mnie:)Byś się panie prezesie naszego szanownego forum odezwał wkoncu. Świetny teścik.

Share this post


Link to post
Share on other sites
A to nie jest (chip odpowiedzialny za dekodowanie obrazu / dzwieku) Unipher (bodaj tak to sie nazywa)? Chip w branzowej prasie mocno chwalony za jakosc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzięki : ) Już właśnie sobie doczytałem i uzupełniłem testa.

Looking forward to a future full of cheaper, slimmer BD-Live compatible Blu-ray players? Say hello to Panasonic's 3rd generation UniPhier processor, which it claims is the first single chip processor designed to handle picture-in-picture and all other necessary Profile 2.0 features. DTS-HD MA, Dolby TrueHD, DivX 1080p, Ethernet controller, laser control, graphics engine, it's all in there. Built on a 45nm process the chip size has shrunk 50% from the previous generation, which should contribute to higher yields and lower prices. Sample shipments start in June, so while we don't expect to see it, at least initially, in the DMP-BD50, this should contribute to significant cost savings in future models. Maybe one day they'll even cost less than a similarly-featured PlayStation 3.

Niezły wypas.

[img]http://panasonic.co.jp/corp/news/official.data/data.dir/en080521-2/en080521-2-1.jpg[/img]

[url="http://www.highdefforum.com/showpost.php?p=667173&postcount=9"]http://www.highdefforum.com/showpost.php?p...amp;postcount=9[/url]

[url="http://panasonic.co.jp/corp/news/official.data/data.dir/en080521-2/en080521-2.html"]http://panasonic.co.jp/corp/news/official....en080521-2.html[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobiście się zawiodłem, oczywiście na playerze :angry: Bo test pierwsza klasa, ale ten Panas to krótko mówiąc lipa. Za 2tyś. spodziewam się czegoś lepszego (cięższego) od producenta. Widzę, że księgowi się postarali odchudzic ten model na maksa. Czekam na Pioneera i Denona, a za ten player powinni wołac połowę tej cenyi ani grosza więcej :P:blink::(

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam takie pytanie moze glupie ale wogule sie na tym za bardzo nieznam, posiadam panasonic BD 30 i przymierzam sie do kupna amplitunera 5.1 z wyjsciem optycznym i coaxial, ten amplituner nie posiada hdmi czy naprzyklad analogowego wyjscia 5.1, i moje pytanie jesli ten panas nie dekoduje na pokladzie DTS HD ,dolby digital plus true HD jak zostanie odpalony glos w tym amplitunerze, normalnie 5.1 albo 2.0?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja tam nie narzekam ! choc tez jest zwolennikiem ciezkich metalowych bolidów jednak tegoo panas kupuje juz jutro i jak narazie to dla mnie KRÓL
chocby prez to ze ratuje mnie dekoding all formats na pokładzie i wysylka w pcm do hdmi 1.2a jaki posiadam !
DZIEKUJE GMERU ZA TEST ! JESTES COOOL czekalem na to dlugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Gmeru' post='113433' date='16.08.2008, 21:09 ']Bardzo irytującym jest fakt, że odtwarzacz nie chce czytać zdjęć i mp3 z płyt DVD. Kto dzisiaj zapisuje coś na CD? Totalna wtopa i większość osób niestety nie skorzysta z tej dość przydatnej funkcji. Ledwo sam wygrzebałem jakieś stare płyty CD.[/quote]
Dziwię się, że Panasonic od kilku lat nadal nie wprowadził w swoich odtwarzaczach tej funkcji. Kilka lat temu kupiłem odtwarzacz dvd tej firmy, model S49 i dopiero jak pewien gość wziął się za przerabianie firmware'u, odblokował m.in. odtwarzanie mp3 z dvd. Ciekawi mnie czy napisy w divxach nadal są za małe (a jest to przypadłość wielu odtwarzaczy tej firmy)? Wiem wiem. Nikt nie kupuje odtwarzacza BD aby oglądać na nim divxy, nie podejrzewam też aby do BD kupował tv mniejszy jak 32" panoramę na której napisy wyglądają już znośnie. Po prostu jestem ciekaw czy Panasonic w dalszym ciągu jest głuchy na sugestie klientów :(

Edited by TMarek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten odtwarza nie działa z płytami VCD! Wiem to badziewny format ale tak się składa że moje dziecko ma trochę bajek z gazet w tym formacie. Lekko po zakupie w zeszłym tygodniu się zdziwiłem - wiem moja wina bo tego nie sprawdziłem, ale postrzegam innych :( Sony chyba też wywaliło ten format ze swoich urządzeń sądząc po specyfikacji
PS. Ma to swoje plusy. Dokupiłem 3 latkowi jego własne DVD za 150 zł (jeszcze nie kapuje jakiej klasy ma odtwarzacz) i mam spokój. Nie ma nic gorszego niż 3 latek który obsługuje wszystko sam + sprzęt za trochę kasy.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeśli komuś zależy na wyjściu anaogowym audio 7.1 to niech poczeka na BMP-BD55, który powinien niedługo się ukazać:
[url="http://www.blu-ray.com/news/?id=1655"]http://www.blu-ray.com/news/?id=1655[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites

w zeszły piątek na maximedia.pl ten player był po 1698zł. Poprosiłem mailem o potwierdzenie ceny i dostępności. Dzisiaj jest już po 1898zł, nawet nie odpisali.
Cwaniaczki :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
chyba z lekkie przgiecie zeby bluraya kupowac do divx i vcd jak dla mnie nie musi byc tam zadnego formatu procz oczywiscie bluray ! to tak jak kupowac mercedesa zeby sie poscigac ! lub porshe zeby czuc luksus i komfort dwie totalne sprzecznosci

Share this post


Link to post
Share on other sites
a czy mógłby ktoś kto ma taki odtwarzacz i ma możliwość sprawdzenia czy czyta on z płytek dvd:

- materiał nagrany przy pomocy karty dvb - czysty mpeg2 bez żadnych obróbek
- materiał nagrany przy pomocy karty dvb - mpeg2 4:2:2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czekałem na ten test, z racji chęci zakupu pod plazmę panasa. Ale nie o to chodzi.
Ciekawy jestem co mam zrobić z takim fantem. Posiadam wzmacniacz HK AVR 330 7.1, niestety bez hdmi.
Do tej pory dzwięk ładowałem po optyku. Mógłbym, jak sądzą puścić dzwięk po analogu 5.1.
Pytanie: czy jestem zmuszony do wymiany wzmaka, aby pocieszyć się nowymi formatami dzwięku.???, czy tylko pozostaję mi 5.1 z nowych formatów?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Czy DMP-BD50 odtwarza płyty DVD-Audio? W sieci są sprzeczne informacje na ten temat. M.in. polska strona Panasonica twierdzi, że ten format jest w specyfikacji ale mam pewne podejrzenia, że to nie jest prawda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='bender' post='113743' date='19.08.2008, 20:49 ']Czekałem na ten test, z racji chęci zakupu pod plazmę panasa. Ale nie o to chodzi.
Ciekawy jestem co mam zrobić z takim fantem. Posiadam wzmacniacz HK AVR 330 7.1, niestety bez hdmi.
Do tej pory dzwięk ładowałem po optyku. Mógłbym, jak sądzą puścić dzwięk po analogu 5.1.
Pytanie: czy jestem zmuszony do wymiany wzmaka, aby pocieszyć się nowymi formatami dzwięku.???, czy tylko pozostaję mi 5.1 z nowych formatów?[/quote]
Możesz cieszyć się nowymi formatami dźwięku puszczając po analogu w swoim wzmacniaczu. Ten odtwarzacz Panasonica zdekoduje nowe formaty i prześle po analogu, tak więc pomimo tego, że nie będziesz na wyświetlaczu wzmacniacza widzieć nowych formatów, to będziesz je słyszeć.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...