Skocz do zawartości
Gmeru

MEGA-TEST: Odtwarzacz Blu-ray Panasonic DMP-BD50

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='motor' post='113610' date='18.08.2008, 18:24 ']- materiał nagrany przy pomocy karty dvb - mpeg2 4:2:2[/quote]
Najpierw znajdź takiego co wie jak to na dvd-video przerobić... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Thx Bogge. Tak też myślałem :-)
Niepokoi mnie jednak ciężar tego Panasa. Pomyślećby można że będzię cięższy.
Z recenzji wynika że to wydmuszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja też czekam na pierwsze playery, które nie będą jedynie nowinkami opakowanymi w naklejki zwiększające ich wagę ;) , lecz na odtwarzacze mogące dorównać jeśli chodzi o jakość (wykonania i użytych komponentów, nie mówię o jakości obrazu, bo blu ray i DVD to przepaść) do aktualnych liderów odtwarzaczy DVD. Póki co, na razie korzystam z PS3 i przynajmniej do późnej jesieni będę korzystać. PS3 jako odtwarzacz spisuje sie znakomicie, po co więc wydawać pieniądze na coś, co nie do końca jest jeszcze dopracowanym produktem. Mnie nie kręci widok flagi na amplitunerze, wystarczy że wiem, że słucham Dolby True HD, DTS HD MA itd.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak masz PS3 to też kupno takiego Panasa czy innego taniego nie wydaje mi się uzasadnione. Czekamy na wage ciężką ;) Tam będzie nad czym się podniecać ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Exploatuje od kilku tygodni, obraz cudo, obsługa perfect, wielu malkontentów przyczepia się do rzeczy moim zdaniem nieistotnych, ale nikt nie pisze na temat dzwięku,,,,, a z tym w BD50 jest cienko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czytałem opinie użytkowników którzy nie maja hdmi w amplitunerze i puszczają dźwięk po analogu, że DTS-MA brzmi lepiej, czyściej, bardziej wyraziście po coaxialu, (mimo że leci tylko CORE), niż zdekodowane w playerze i puszczone po analogu.. :D
To by oznaczało, że przetworniki DA na pokładzie tego playera są na tyle kiepskie, że dobry ampli lepiej poradzi sobie z DTS 1,5Mbs odebranym po coaxialu/optyku. W końcu 1,5Mbs w pewnych sytuacjach to kodowanie niemal bezstratne.. zwłaszcza w ścieżce filmowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmmm Kwestia cienkiego dzwieku powiadasz? ja jednak mam ampli rxv2700 z hdmi 1.2 jednak jestem przyzwyczajony do bardzo dobrego brzmienia ktorego zlodlem jest Yamaha dvd s 2700 brzmienie z tego pancernego kloca jest przepiekne w zaleznosci od wydania filmu oczywiscie jednak chce dostawic do mojego sprzetu bluray i mial to byc db50 poniewaz dekoduje all do pcm i wysyla na hdmi jednak niektore opinie mnie odpychaja poniewaz niezle bym sie wkurzyl jak dts ms gorzej by z niego brzmialo jak z mojego dvd nie wiem co robic ? czekac na sony s550? czy kupic db50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno zaczekam na nowe klocki od Harmana, Marantza i Denona. Nie powinno być problemu z wyborem (oprócz ceny ;) ) Póki co PS3 sprawia się znakomicie w roli odtwarzacza, więc po co zmieniać inwestując w niedopracowane klocki?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam raz jeszcze ! gdzie jest slaba jakosc dziweku hd na wyjciach analogowych ? czy pod hdmi i dekodowaniu na pokladzie do pcm?
bylem o krok od kupna tego odtwarzacza i ta wiadomosc mnie z lekka przychamowala !
mam rxv2700 z hdmi 1.2 i chce dzwieku pcm najwyzszej jakosci czy moge sie spodziewac tego po tym db50 ? ktory zdekoduje mi all formats do pcm ?
czy moje dvd s2700 lepiej zagra w zwyklym dd :rolleyes: a gra nieprzecietnie super brzmienia mojej s2700 w polaczeniu z rxv2700 jest perfekcyjne
nie chcialbym bym sie zawiesc na dzwieku hd przez tego Panasonica:)
prosze o odpowiedz tych co to juz przestowali :_beczy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru !
Piszę w imieniu mojego kolegi, który stoi przed wyborem BD playera i właśnie waha się nad kupnem tego klocka. Czy mógłbyś pomóc co lepsze PS3 czy ten Panas, a może coś innego. Od razu mówię, że na Pionki i Denonki (o nawet się zrymowało) nie będzie wydawał kasy, przynajmniej na razie. Ja mam PS3 i na razie jestem zadowolony, on raczej nie będzie grał w gry więc ten atut odpada (ja też tak mówiłem :) ) Co do 7.1 po analogu to też nie potrzebne bo ma nowego ampa.
Pozdrawiam
Krzysiek

Edytowane przez Krzysiek1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps3 nie wysyla bitstreamu z tego co wiem takze nowe kodeki w ampli na nic ! nie wiem moze sie myle
ale tutaj kwestia dekodowania i przesylu w postaci PCM
czy lepszy wlasnie dobre pytanie interesuje mnei tez odpowiedz fachowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dembol' post='114435' date='24.08.2008, 22:17 ']ps3 nie wysyla bitstreamu z tego co wiem takze nowe kodeki w ampli na nic ! nie wiem moze sie myle
ale tutaj kwestia dekodowania i przesylu w postaci PCM
czy lepszy wlasnie dobre pytanie interesuje mnei tez odpowiedz fachowców[/quote]
Wiem, że PS3 nie wysyla bitstreamu, ale chodziło mi że w przypadku odtwarzacza 7.1 nie jest konieczne
Wiem że Gmeru ma PS3 i testował 50 więc na pewno wie coś na ten temat.

pozdro Edytowane przez Krzysiek1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie, że testowało ; )

PS3 dekoduje wszystko u Siebie na pokładzie więc, czy mamy ampli z dekoderami czy nie to nie ma znaczenia. Ważne by miał HDMI bo inaczej lipa gdyż nie ma jak podłączyć PS3.

A co lepsze? O rany. Pytanie stare jak świat. Nie będzie kolega grał no to lepiej odtwarzacz stacjonarny (chociaż kto dzisiaj nie gra a przecież tutaj można grać, słuchac muzy, przeglądac internet i robić tysiąc innych rzeczy a do tego pilot na BT : > ). BD50 jest dla tych głownie co nie mają nowego ampli. A tak to lepiej 30 albo Samsunga albo sony lub jeszcze inny w tej klasie. W graniach 1-2tys jest tego sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dzięki Gmeru może więc Ty go przekonasz do PS3. Już mu wysłałem twojego posta.
Myślę, że PS3 łatwiej też będzie odsprzedać po roku niż stacjonarkę.

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo zastanawiałem się co kupić, podłączyłem po HDMI równolegle Denona 2500BT i podmiot naszych rozważań, czyli Panasonica DMP-50BD - do Marantza AV i MM 8003 ( mam go 8 dni, made in China niestety, wcześniej przez 3 lata Denon 4306).

Krótko, po mniej więcej dwu godzinnych kalibracjach, na każdy z klocków i obejrzeniu samplera w pierwszej kolejności, a następnie Szklanej pułapki 4, wybrałem zdecydowanie 50, ponieważ zapłaciłem za nią 1750, a nie 2950PLN, jak żądano za Denona. Dźwięk i obraz nieznacznie lepszy w Denonie, lecz w stosunku do DVD-A1XVA, nie mówiąc o dźwięku z CD McIntosh MCD-301, którymi dysponuję- lichy w obu przypadkach! Obydwa dyktują od pierwszych chwil (niewygrzane) co będzie grane, szczuły, ale wolny bas, o zmarszczonym charakterze (głównie Panasonic), miękki i wahający się chwilę, zanim uderzy z całą siłą (Denon). Basy przekładają się na pozostałe składowe, samce mówią przeponą, a "zespoły feminizujących jader walną czasami barytonem", z drugiej zaś strony nie ogranicza to specjalnie dynamiki, chyba, że w „szklanej” leci samolot , wali się wiadukt w jednym przedziale czasowym. Średnica nie zaskakuje błyskawicznym narastaniem sygnału, względnie dobrze powiązana z ekranem. Góra w obydwu przypadkach jest wycofana, nieśmiała, nie słyszę na szczęście sybilantów. Możliwe, że jest to zasługą JM Lab Focal Electra 1027BE, brzydkiego centrala Electry CC1000BE oraz dwóch par Electr SR 1000BE wspomaganych Paradigmem Servo 15. Lokalizacja zjawisk przestrzennych prawidłowa. Po przełączeniu na dwa kanały ( sub. odłączony, 1027 mają nawet za dużo powera w sobie) basy w Denonie o dziwo schodzą niżej, ale nie dają się kontrolować - guma, której brak sprężystości, naturalnego feelingu. Bez wątpienia nie jest to wzór dyscypliny, kontroli ani neutralności. Tak jak w surroundzie, niskie składowe kombinują na własną rękę i opóźniają się, co prawda nieznacznie, lecz zauważalnie względem reszty, a tony wyższe robią dyskretny kroczek do przodu, jakby się im gdzieś spieszyło. Stereofonia, polifonia, czyli gęste formaty (SACD, DVD-Audio) w stosunku do Denona DVD-A1XVA, porostu nie istnieją, słyszy to nawet żona; CD i egzotyczne formaty jak XRCD, XRCD 24, Super High Material CD, HDCD itp. w stosunku do CD McIntosh MCD-301 to 3=, głównie brak mikrodynamiki, plany mieszącą się w salonie, bezmięsny basik.
Kolory w obydwu przypadkach poprawne w Blu-rayu, natomiast DVD ziarno, pixeloza i brak zadawalających półtonów w ciemnych scenach, nawet w upsamplingu.
Nie chcesz ciągle czekać, nie czekaj, kup Pasikonika, odsprzedasz go z relatywnie małą stratą, masz kasę czekaj jeszcze rok pojawi się jakiś Mark Levison, Krell, albo Meridian, tylko co z nim potem zrobisz, strzelisz sobie w nogę jak ja. Będziesz oddawał rodzinie lub naciągał kolegów na raty. Reasumując absolutnie nie żałuję, kupna Panasonica DMP-50BD, tańszego od pojedynczych interkonektów, czy kabli zasilających (Tara Labs Air1, PAD Venturis, XLO,Heavens Gate, Nell i kondycjoner nieistniejącego już PAL`a 3.0)

Uwagi- jeśli jest duża ekspozycja słoneczna, pilot może się gubić; proszą o dobre chłodzenie klocka, lecz w stosunku do Denona DVD-A1XVA jest to Spitsbergen. Płyta po wyjęciu i obudowa nawet nie są letnie.

Pamiętaj o prawidłowym sformatowaniu kart SD małe - FAT 16, duże FAT 32.

Nie czyta DVD Audio, patrz wyżej, nie ma to sensu, ponadto pamiętaj, że musisz znaleźć pozycję o małej tolerancji aby słyszeć to co funduje Ci dźwiękowiec.

Dziękuję za przeczytanie moich spostrzeżeń i czas na to poświęcony, może Komuś okażą się one pomocne, lub skłonią do świadomego słuchania.

Z poważaniem Remus_1
Uzupełnienie - za obraz odpowiada Optoma Theme Scene HD-81. Edytowane przez Remus_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miales panas podlaczenego przez hdmi dzwiek testowany przez ciebie to bitstream czy pcm ? tzn ampli zajmowal sie dekodowaniem czy player?a moze testowalem tak i tak czy jest jakas zauwazalna roznica w spadku jakosci znacznej dynamiki w pcmie ?? czy brzmi rownie dobrze jak dekoding strumienai bitstream w ampli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dembol' post='114579' date='25.08.2008, 20:02 ']miales panasa podlaczonego przez hdmi dzwiek testowany przez ciebie to bitstream czy pcm ? tzn ampli zajmowal sie dekodowaniem czy player?a moze testowales tak i tak czy jest jakas zauwazalna roznica w spadku jakosci znacznej dynamiki w pcmie ?? czy brzmi rownie dobrze jak dekoding strumienia bitstream w ampli?[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dembol' post='114579' date='25.08.2008, 20:02 ']miales panas podlaczenego przez hdmi dzwiek testowany przez ciebie to bitstream czy pcm ? tzn ampli zajmowal sie dekodowaniem czy player?a moze testowalem tak i tak czy jest jakas zauwazalna roznica w spadku jakosci znacznej dynamiki w pcmie ?? czy brzmi rownie dobrze jak dekoding strumienai bitstream w ampli?[/quote]

Zdecydowanie lepiej przez Marantza, ale beatstream oprócz opcji LPCM też jest do przyjęcia. Wypuszczenie dźwięku po analogu - siada dynamika i jest bardzo cicho, tak, ale potencjometrem jadę na 75 85% głośności całkowitej, aby słyszeć na przyzwoitym mpoziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie chyba sie nei zrozumielismy
nie pytam o analog tylko o laczenie cyfrowe ! przez hdmi w moim przypadku rxv2700 yamaszka ma hdmi 1.2 i przyjmuje cyfrowy sygnal pcm multichannel i pytam czy robiles takei doswiadczenei cyfrowo polaczone hdmi i cyfrowy przesyl ale dekompresing all formats odbywa sie w db50 na na pcm ! nie chodzi mi o analogowe polacznie rca !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dembol' post='114584' date='25.08.2008, 20:19 ']nie chyba sie nei zrozumielismy
nie pytam o analog tylko o laczenie cyfrowe ! przez hdmi w moim przypadku rxv2700 yamaszka ma hdmi 1.2 i przyjmuje cyfrowy sygnal pcm multichannel i pytam czy robiles takei doswiadczenei cyfrowo polaczone hdmi i cyfrowy przesyl ale dekompresing all formats odbywa sie w db50 na na pcm ! nie chodzi mi o analogowe polacznie rca ![/quote]
W opcjach ustawiłem początkowo HDMI nr 3 TV czyli sam obraz, a dźwięk coaxial XLO, dynamicznie, czysto, mimo zapewnień user manual pokazała się ikonka 7.1, ale żyła własnym życiem, raz była, po stopie ginęla podobnie jak dźwięk, przechodząc w stereo.
Połaczeniem z wyboru, moim zdaniem, jest w tej konfiguracji HDMI 1.3 poprzez Monster Cable 0,75m - dynamicznie, czysto, wszystkie ikony, a w preampie zamiast TV w HDMI nr3, AMP (obraz i dźwięk) jako podmenu analog. To połączenie nie generuje zwisów, jest szybsze w komunikacji i ma lepszy zdecydowanie obraz (nie potrafię powiedzić dlaczego, trochę brak w tym logiki) ponieważ w obu przypadkach i w preampie i w BD50 ustawione HDMI w trybie enhanced.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale moze jestem ciemny nie rozumiem twojej odpowiedzi :);)
zrozumiel tylko szczątkowo ze połaczyles obraz hdmi a dzwiek koncentrykiem ok rozumiem ze po tym wejscie masz dzwiek ok ale sory to nie jest dzwiek hd ! dolby true hd zosstaje przesylas zwykle dd a dts hd master slyszysz tylko core zgodze sie ze gra to zadowalająco bo dts 1.5 potrafi dobrze zabrzmiec ale niestety tym polaczeniem nie slyszales dzwieku hd bezstratnego !
nadal nie wiem czy kazales playerkowi dekodowac do pcm i puszczac rozkompresowany sygnal po hdmi :)
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dembol' post='114590' date='25.08.2008, 20:45 ']przepraszam ale moze jestem ciemny nie rozumiem twojej odpowiedzi :):D
zrozumiel tylko szczątkowo ze połaczyles obraz hdmi a dzwiek koncentrykiem ok rozumiem ze po tym wejscie masz dzwiek ok ale sory to nie jest dzwiek hd ! dolby true hd zosstaje przesylas zwykle dd a dts hd master slyszysz tylko core zgodze sie ze gra to zadowalająco bo dts 1.5 potrafi dobrze zabrzmiec ale niestety tym polaczeniem nie slyszales dzwieku hd bezstratnego !
nadal nie wiem czy kazales playerkowi dekodowac do pcm i puszczac rozkompresowany sygnal po hdmi :)
pozdrawiam[/quote]

Tak jest poleciłem Pasikonikowi dekodować dźwięk do pulse code modulation i otrzymałem rozkompresowany,teoretycznie bezstratny sygnał po HDMI, tak jak zaleca to instrukcja.

[b]EDIT:

A dlaczego rezygnujesz z dekodowania poprzez Marantza ?

Masz do wyboru dwie opcje :

- z Panasonica bitstream i resztą zajmuje się Marantz
- z Panasonica LPCM cześciowo zdekodowane, a resztą zajmie się Marantz

Ciekawi nas, czy uda Ci się wychwycić ew. różnicę ?

Pzdr.[/b]

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Remus_1' post='114608' date='25.08.2008, 21:48 ']Tak jest poleciłem Pasikonikowi dekodować dźwięk do pulse code modulation i otrzymałem rozkompresowany,teoretycznie bezstratny sygnał po HDMI, tak jak zaleca to instrukcja.

[b]EDIT:

A dlaczego rezygnujesz z dekodowania poprzez Marantza ?

Masz do wyboru dwie opcje :

- z Panasonica bitstream i resztą zajmuje się Marantz
- z Panasonica LPCM cześciowo zdekodowane, a resztą zajmie się Marantz

Ciekawi nas, czy uda Ci się wychwycić ew. różnicę ?

Pzdr.[/b][/quote]

[u]Dziękuję za podpowiedź![/u] Przypominam, bawię się Marantzem chyba ósmą dobę a Pasikonikiem o 24 godziny mniej. Mogę zatem pozwolić sobie na luksus "chorób wieku dziecięcego". Postaram się z czasem uzupełniać swoje spostrzeżenia, oczywiście w miarę wolnego czasu. Próbowałem to wyartykułować wcześniej, ale wyszło tylko stękanie.
Tak jest bitstream we wszystkich trybach z Panasonica, obróbka przez niewygrzanego jeszcze Marantza … i jest jeszcze więcej powietrza, dojrzałości, poprawiła się równowaga tonalna, lokalizacja wyśmienita, dźwięki wycięte wręcz scyzorykiem. Bas też zszedł niżej, bo przy tym samym mniej więcej poziomie głośności, wypadła kratka wentylacyjna z kominka, przy opisywanym już walącym się wiadukcie (pomiesczenie 62m[sup]2[/sup], niezbyt dobre proporcje, design determinujący dużo odbić wczesnych i tradycyjne podbicie w granicach 50-60Hz).
Przy LPCM jest prawie wszystko co wyżej, lecz o dwa, może półtora oczka gorzej. Reasumując prawdziwym żywiołem BD50 jest kino, zarówno obraz jak i dźwięk. W trakcie oglądania, muzyka soundtracku potrafi absorbować do tego stopnia, że pojawiający się nagle koziołkujący samochód (scena w tunelu), wywołuje lęki. W bitstreamie z Panasonica lokalizuję nie tylko w płaszczyznę przód-tył, lecz mogę również powiedzieć - kręcił się wysoko, z doskonałą synchronizacją obrazu i łomotu, a w LPCM spadł tylko za mną, też ładnie.
Przy okazji podłączyłem na chwilę "BeWu"SR7200, za którymi nie przepadam (co ja piszę? nie lubię B&W), myślę, że aluminiowe głośniki Bowersa i Nutiliusowa kopułka grały zdecydowanie za jasno, wręcz nieprzyjemnie ostro, co nie przekładało się na detaliczność i ilość szczegółów !!! w przeciwieństwie do moich analitycznych JM Labów Electra.
Obraz z Panasonica po kalibracji (hue, gamma, degamma...) proszę uwierzyć nie pozostawia po HDMI nic do życzenia. Wyjściowo był troszeczkę za zimny, potrafił gubić się w niedoświetlonych planach, ale nie padał, natomiast Denon wyjściowo potrafił być doskonale czarny w tym samym materiale. Optomy nie regulowałem, ponieważ została skalibrowana przy kupnie, na odpowiednim sprzęcie w Intertype, przez przesympatycznego Pana Krzysztofa Pastewkę.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdybyś jeszcze zdekodował to samo w panasie i puścił wszystko po analogu 5.1 do ampli? Jaka różnica?? Jak wiadomo są fani takiego rozwiązania, bo dźwięk jest trochę bardziej miekki, przy dobrej muzie (koncerty) brzmi bardziej analogowo, mięciutko (saksofony, trąbka itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...