Skocz do zawartości
paw

6 Konferencja Telewizji Nowej Generacji N już wkrótce

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='kaczo' post='115890' date='01.09.2008, 13:21 ']na ten moment nie widzę co rzeczywiście istotnego mógłbym tam wetknąć :)

no, to jest ciekawe :)

abyśmy mogli jednocześnie rozmawiać oglądając dany kanał TV ("ty, patrz jaka laska!")? - to byłoby świetne :)[/quote]

tak wygląd klawiaturka, akurat innego nadawcy
[url="http://service.upc.nl/images/upc/Toetsenbord_high.jpg"]http://service.upc.nl/images/upc/Toetsenbord_high.jpg[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mjasinsk' post='115894' date='01.09.2008, 13:58 ']To w zasadzie jest pewne. NIe do konca bedzie sie nazywał N ale MTVNHD i startuje 15 września. Bedzie składanka teledysków i koncertów w HD oraz wybranych bajek w wysokiej rozdzielczosci. Mozna sie domyslec ze bedzie to dzialalo jak w przypadku TMC do 18 czy 20 bajki a potem program dla widzów dorosłych.

pzdr[/quote]

Co za baran wymyslil znowu kreskowi na kanale muzycznym?? Chyba niestety MTV HD bedzie tak samo kanalem muzycznym jak MTV SD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od muzyki to są kanały MTV Basic, MTV Dance itd.... Taka prawda, że MTV to kanał o stylu życia, relacje z imprez itd z elementami muzyki bo przecież muszą być ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, B&B, Aeon Flux, Daria - to rozumiem. Ale Spondgebob też daje radę - kolejny kanał może się pojawi w HD a tu znowu narzekania :) ja nie mogę już :)

Edit: A koncerty fajnie będzie posłuchać. Ciekawe jaki będzie format dźwięku

Edytowane przez hr.susel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pnowie to poprostu bedzie łączony kanał MTV z NIckiem i tyle. Nie maja zwyczajnie wystarczajaco duzo materialu na HD a ponadto łatwiej i taniej w kupie:P
w sumie mnie to nie przeszkadza. Dzieciaki ogladaja do popoludnia dorosli popoludniu i wieczorem. Moze byc OK
Zgadzam sie za najwazniejsze ze kolejny kanal HD a np. nasi niemieccy koledzy oblizuja sie i wrecz wsciekaja bo u nich najwczesniej na koniec roku a innych kanałów praktycznie jak na lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na kanale 802 nick polska w 16/9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paw' post='115918' date='01.09.2008, 16:54 ']na kanale 802 nick polska w 16/9[/quote]


no czyli tak jak myslalem :) niestety jestem w pracy - jest odkodowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po paru powrotach do ustawien domyślnych tak. i epg na disneyu jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paw' post='115920' date='01.09.2008, 17:01 ']po paru powrotach do ustawien domyślnych tak. i epg na disneyu jest[/quote]

Widzę, że Pan Sojka i pozostali bardzo wiele nauczyli się od ostatnich konferencji :) Czuję, że zaskoczą nas przynajmniej kilkoma rzeczami, które dostaniemy OD RAZU a nie po miesiącach oczekiwań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kaczo' post='115924' date='01.09.2008, 16:07 ']Widzę, że Pan Sojka i pozostali bardzo wiele nauczyli się od ostatnich konferencji :) Czuję, że zaskoczą nas przynajmniej kilkoma rzeczami, które dostaniemy OD RAZU a nie po miesiącach oczekiwań :)[/quote]
Na forum enki znalazłem wpis gdzie optymiści czekają na kanałay z cyfry oraz polsatu
Jak bym chciał aby ta fatamorgana była prawdą!
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Tery777' post='115930' date='01.09.2008, 17:25 ']Na forum enki znalazłem wpis gdzie optymiści czekają na kanałay z cyfry oraz polsatu
Jak bym chciał aby ta fatamorgana była prawdą!
Pozdrawiam[/quote]


to nie są optymiści tylko co najmniej świry :)

przecież to jest najbardziej niedorzeczna rzecz jaką słyszałem :) takie rzeczy tylko w sieciach kablowych.

Edytowane przez kaczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kaczo' post='115931' date='01.09.2008, 16:28 ']to nie są optymiści tylko co najmniej świry :)przecież to jest najbardziej niedorzeczna rzecz jaką słyszałem :) takie rzeczy tylko w sieciach kablowych.[/quote]
Nie kochany to nie są świry. Dla mnie prosta kalkulacja. Ja chcę oglądać praktycznie tylko sport. Jeżeli w UPC pojawi się kanał nSport to na "eNce" mnie [b]DŁUUUUUUGO[/b] nie zobaczą. W UPC mam Polsat Sport, Polsat Sport Extra i jeszcze HD w podstawowym pakiecie. Dodatkowo za dopłatą mam C+ Sport i jeszcze HD, brakuje tylko nSportu i tyle. Jednak prawdopodobnie nigdy nie ujrzymy multipakietu C+ w "eNce", więc nie ma sprawy.:)
P.S. Tak czy owak czekam raczej na nSport w kablówce niż C+, czy Polsat Sport w "eNce".:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pewnym momencie "wladcy" Canal+ beda musieli sie zastanowic czy chronic swoja platforme jako calosc czy podjac probe uwolnienia C+ by wprowadzic go do konkurencji i zawalczyc o rynek premium (poki jeszcze mozna). Obecnie HBO zdecydowanie wygrywa pod wzgledem dostepnosci praktycznie jest wszedzie Cyfra+/N/CP, o kablowkach nie wspominam. Ciekawe czy perspektywa zdobycia czesci z ponad 2,5mln abo nie jest kuszaca gdy rynek staje sie bardzo konkurencyjny!

W glowach tych "wladcow" C+ musi zajsc pewna rewolucja w mysleniu aby tak sie stalo - i wtedy slowa o budowie lepszej oferty premium na N mialyby sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że z MTV bedzi ejednak tak jak napisałem. Nie sadze zeby Sojka wynegocjowal odrebna umowe
Cytując za Areadvd.de

MTV startet am 15. September mit der Ausstrahlung seines europäischen HDTV-Senders. Das Programm besteht sowohl aus Sendungen und Konzerten von MTV als auch des Kindersenders Nickelodeon, weswegen der Sender auch nicht einfach “MTV HD” sondern “MTVNHD” heisst.

Zunächst soll der als Pay TV vermarktete Sender in Polen, Belgien und Skandinavien starten. Bis Ende des Jahres ist aber auch ein Start in Deutschland, England, Frankreich und Spanien geplant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poziom adrenaliny u kolegów przed konferencją osiągnął niebezpieczny poziom.
@tesbor o jakiej ochronie C+ piszesz. Przecież C+ ma 1100 tys. abo a N 380 tys.
Sugeruję jakiś browar na rozluźnienie i to może nie jeden.

A tak celem wyjaśnienia to MTV HD i Nickelodeon to będą różne kanały : [url="http://satkurier.pl/news/42624/nickelodeon-polska-w-ofercie-n.html"]http://satkurier.pl/news/42624/nickelodeon...-ofercie-n.html[/url]

Koledzy macie za duże oczekiwania. Konferencja nie będzie rewolucją i nie zmiecie pozostałych platform
Wszystkie trzy platformy przygotowały na wrzesień ofensywę marketingową. IV kwartał to dla płatnej TV najlepszy okres "żniw".
Przykłady :
1. Wyśmiewany na tym forum CP na 12265 rozpoczął testowe nadawanie Polsat 1 i to z bitrate 8 Mb/s prawdopodobnie
jest przygotowywany Polsad HD
2. Na 4 września C+ napowiedziała nową listę kanałów pewnie z nowościami.
3. A jutro konferencja N

Gdzie tu rewolucja i padanie konkurencyjnych platform.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wniosek z tego ze bedzie nick w wersji sd i połowa nicka w wersji HD z MTV. Inne portale miedzynarodowe tez podaja informacje o wspolnym kanale MTV/NICK HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canal+HD w n to marzenie :)

Jeśli już, to może na konferencji zaproponują jakieś rozwiązanie technologiczne, ułatwiające odbiór C+ na jakimś module, albo podłączając dekoder C+ do nbox'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='netquest' post='115946' date='01.09.2008, 18:12 ']Poziom adrenaliny u kolegów przed konferencją osiągnął niebezpieczny poziom.
@tesbor o jakiej ochronie C+ piszesz. Przecież C+ ma 1100 tys. abo a N 380 tys.
Sugeruję jakiś browar na rozluźnienie i to może nie jeden.

A tak celem wyjaśnienia to MTV HD i Nickelodeon to będą różne kanały : [url="http://satkurier.pl/news/42624/nickelodeon-polska-w-ofercie-n.html"]http://satkurier.pl/news/42624/nickelodeon...-ofercie-n.html[/url]

Koledzy macie za duże oczekiwania. Konferencja nie będzie rewolucją i nie zmiecie pozostałych platform
Wszystkie trzy platformy przygotowały na wrzesień ofensywę marketingową. IV kwartał to dla płatnej TV najlepszy okres "żniw".
Przykłady :
1. Wyśmiewany na tym forum CP na 12265 rozpoczął testowe nadawanie Polsat 1 i to z bitrate 8 Mb/s prawdopodobnie
jest przygotowywany Polsad HD
2. Na 4 września C+ napowiedziała nową listę kanałów pewnie z nowościami.
3. A jutro konferencja N

Gdzie tu rewolucja i padanie konkurencyjnych platform.[/quote]


koledze nerwy puszczaja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='115960' date='01.09.2008, 18:03 ']koledze nerwy puszczaja?[/quote]
Absolutnie nie. Cieszy mnie to co się dzieje, ale bez nadmiernych emocji.
Jeszcze kilka miesięcy i w ilości kanałów HD przegonimy Wielką Brytanię.
Oby jeszcze taki bitrare otrzymać od nadawców. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='115942' date='01.09.2008, 18:52 ']W pewnym momencie "wladcy" Canal+ beda musieli sie zastanowic czy chronic swoja platforme jako calosc czy podjac probe uwolnienia C+ by wprowadzic go do konkurencji i zawalczyc o rynek premium (poki jeszcze mozna). Obecnie HBO zdecydowanie wygrywa pod wzgledem dostepnosci praktycznie jest wszedzie Cyfra+/N/CP, o kablowkach nie wspominam. Ciekawe czy perspektywa zdobycia czesci z ponad 2,5mln abo nie jest kuszaca gdy rynek staje sie bardzo konkurencyjny!

W glowach tych "wladcow" C+ musi zajsc pewna rewolucja w mysleniu aby tak sie stalo - i wtedy slowa o budowie lepszej oferty premium na N mialyby sens.[/quote]


myślisz dość wąsko. nie traktuj kanałów C+ jako osobnej oferty premium - nie - to nie tak. te programy mają dźwignąć platformę i dodatkowo ją rozróżnić. to takie samo działanie jak kanały tematyczne na ence (nSport, nTalk, TVN HD) - w świecie gdzie wszystkie platformy mają 80% takich samych kanałów czymś trzeba się wyróżniać i zaoferowanie C+ w N byłoby dla C+ pozbyciem sie atutu (choć mi oferta sportowa "wisi" - wolę pocwiczyć niż oglądać) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje myslenie jest "waskie" :D waskie myslenie jest po stronie C+ choc musze przyznac, ze troche kat rozwarcia im sie powiekszyl :) (wczesniej godzac sie na wspolistnienie z HBO, a potem wprowadzajac Multipakiet, robiac porzadki w kwestii dublowania kanalow).

To o czym piszesz, wyroznianie, to stare banaly o ktorych wszyscy wiedza - i nie chodzi o to aby tkwic w utartych schematach pozornie bezpiecznego biznesu ale patrzec do przodu i przewidywac np to, ze cyfrowy kabel powoli moze przejac inicjatywe - a nie sadze, aby klientela C+ i N siedziala na prowincji, ktora skutecznie zagospodarowuje CP.
Ale zostawmy to bo zaczyna robic sie OT.

Generalnie widze, ze konferancja robi sie pod tytulem milion kanalow dzieciecych - wiec dzieciaki pewnie beda jutro zadowolone :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież kablówka nie jest żadną konkurencją dla platform! platformy cyfrowe kupują ludzie nie mający dostępu do kablówek :D - od momentu, gdy mamy przyzwoitą cyfrową ofertę (w tym HD i VOD) w kablówkach naturalne jest, że na terenach gdzie są takowe mało kto zamontuje czaszę którejkolwiek platformy - po prostu żeby dostać to samo musiałby mieć 2-3 platformy. platformy rozwijają się tam gdzie nia ma kablówek - sam mieszkam w Krakowie ale w tym akurat miejscu nie mam żadnej kablówki - dlatego jest N (choć akurat i dlatego, że oferta jest dla mnie szyta jak na miarę a i jest mi do niej blisko ze względu na pracodawcę :))

Nie traktuję multipakietu jako otwarcia się na innych - IMO to jest po prostu zmyślne zagranie marketingowe (my ci damy taki premium, ale tak na prawdę to stajesz się naszym abonentem, wliczasz się do naszych statystyk a później opchniemy ci "standardową" resztę) - tak to widzę.

Edytowane przez kaczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tesbor' post='115987' date='01.09.2008, 20:38 ']Generalnie widze, ze konferancja robi sie pod tytulem milion kanalow dzieciecych - wiec dzieciaki pewnie beda jutro zadowolone :)[/quote]

Wiesz co się liczy dla n? Sprzedaż : ) A to są kanały, które m.in. ją mocno podbudowują. I nic tu narzekania freaków. Dzieci jest więcej ; ) i to się bardziej liczy. Piszę to także w kwestii innych rzeczy jakie jutro będą. Chociaż dużo będzie ale freaków nigdy nie zaspokoi. Czyli Nas ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='115997' date='01.09.2008, 21:51 ']Wiesz co się liczy dla n? Sprzedaż : ) A to są kanały, które m.in. ją mocno podbudowują.[/quote]


Nie tyle podbudowują co są zgodne z linią programową ITI, który generalnie stwarza wokół siebie wizerunek "rodzinnego" i przyjaznego dzieciom. To dobrze i bardzo mnie to cieszy - liczy się także postrzeganie marki.

Tak czy inaczej jednak rynek ma swoje wymagania i widać to po ofercie XXX w VOD - jeśli dobrze się to sprzedaje to pewnie pojawi się i jakiś kanał XXX w przyszłości. Generalnie VOD jest świetnym narzędziem do sprawdzania czego oczekują abonenci :)


Osobiście nie mam już wielu wymagań co do N :) Platforma zaczyna już dorastać i bardzo mnie to cieszy :)

Przynajmniej jedna z nowych funkcji które jutro zostanie pokazana będzie dla mnie bardzo przydatna :) Co do kanałów i sprzętu to tutaj natomiast wiem tyle co wy - czyli nic :D Dlatego ciekaw jestem czym mnie zaskoczą - aktualnie jestem w zasadzie zadowolony i po prostu ciekaw co takiego mi pokażą co mi się spodoba i co będę mógł ewentualnie oglądać :P Na nic się nie nastawiam ale mam wrażenie, że zostaniemy pozytywnie zaskoczeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...