Skocz do zawartości
jajo9

Jakość meczów Euro 2008 HD na: Polsat Sport HD, Eurosport HD oraz inne kanały HD

Rekomendowane odpowiedzi

a dwie bramki to z czego padly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dwie ostatnie bramki to klasyczne kontry gdzie chyba przy tej trzeciej trzech holendrow rozjechalo 5 wlochow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przeciez kolega dominikjestem napisal

[quote]Sorry, ale Holand nie grał z żadnej kontry.[/quote]


wiec ja juz nic nie wiem...
chyba inny mecz ogladalismy, albo u niego to HD jakies inne jest, lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o dzizus. A to ci nowość, że jak się wygrywa to nastawia się na kontry. To makaroniarze do 70 minuty grali jakby wygrywali, a potem się otwarli i ciach.

Może wreszcie pomarańczowi coś wygrają bo wyniki mają zawsze gorsze niż potencjał, i może wreszcie efektowna piłka da mistrzostwo, bo zarówno włosi w MŚ i grecy ME prezentowali strasznie nieatrakcyjny dla oka futbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie leci (wtorek godz 9.45) na EUROSPORT HD powtórka POLSKA - NIEMCY.
JAkie macie audio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podobno nie ma PL komentarza, wczoraj wieczorem byl. Napisz jaka jest roznica miecy HD Polsatu, a ES HD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='tesbor' post='106300' date='10.06.2008, 10:01 ']podobno nie ma PL komentarza, wczoraj wieczorem byl.[/quote]

Witam !

Polski komentarz jest na EUROSPORT HD z N-ki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W pytaniu szukałem czy stereo czy 5.1 , bo u mnie wszędzie jest stereo.
Krótka awaria była (całkowity brak fonii) ale to incydent techniczny.
Jakość PS HD czy ES HD znakomita i absolutnie porównywalna.
Miałem wrażenie ( krótki podgląd), że poranna powtórka na PS HD była w SD.
Nie wnoszę uwag co do jakości przekazów HD na obu kanałach i różnych platformach ( bo mam jeszcze ASTER HD).

Najlepiej prezentuje się jednak studio ekipy PS HD. Ale i warunki realizacji łatwiejsze niż stadion na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dopiero dostałem kurierem dekoder Samsunga ( oferta dla starych klientów za 299zł plus przesyłka i umowa na rok) i zaraz włączyłem PS HD i Eurosport HD i wydaje mi się , że PS HD lepszy. Co do reszty się nie wypowiadam, bo jak nadmieniłem dopiero co podpiąłem sprzęt. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ARD może nie jest kanałem HD ale muszę to napisać: baaaardzo słaba jakość. Mowa o satelicie HB....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a jak oceniacie jakość tych kanałów ( ARD , ZDF ) z Astry ? Też taka jak z HB ? Niestety nie mam możliwości oglądania i nie mogę sprawdzić. Do końca tygodnia pozostaje mi tylko oglądanie w hyper . mega wypas jakości ze strony TP S.A. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakość z ARD i ZDF na Astrze jest na takim samym poziomie jak na Polsat Sport Extra. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To widocznie z Astry mają większy bitrate.
Bo ku mojemy ogromnemu zdziwieniu PSE wygląda o wiele lepiej niż ARD/ZDF z Hotbirda. Widać mniejszy bitrate, szczególnie przy krawędziach piłkarzy straszna pikseloza na ZDF/ARD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przełączałem w trakcie meczu pomiędzy Astrą i HotBird'em i ... jakiejś powalającej jakościowo różnicy nie widziałem.
Ogólnie moim zdaniem kiepsko. Może na Astrze odrobinkę lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nienawidze rejestracji' post='106463' date='11.06.2008, 15:12 ']To widocznie z Astry mają większy bitrate.
Bo ku mojemy ogromnemu zdziwieniu PSE wygląda o wiele lepiej niż ARD/ZDF z Hotbirda. Widać mniejszy bitrate, szczególnie przy krawędziach piłkarzy straszna pikseloza na ZDF/ARD.[/quote]

Na HB jest ok 3,5 na ASTRZE 6-7Mbits. Roznica bardzo duza, ale do idealu nawet na ASTRZE sporo brakuje (chyba za duzo HD sie naogladalo...) Najbardziej mnie linie denerwuja. Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
POLSAT SPORT EXTRA nadaje EURO 2008 w przedziale 5.6 - 6.5 Mbps
Tu jest monitoring:
[url="http://www.satcodx1.com/0130/tsbitrate.cgi?01300029000001050317-v"]http://www.satcodx1.com/0130/tsbitrate.cgi...9000001050317-v[/url]
Nic więc dziwnego, że jest znacznie lepiej niż na ARD/ZDF.
Nie pisz więc że jest z HB 3,5 Mbps bo to oczywista nieprawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie pisalem o PSE. A ZDF z HB ma wlasnie 3,5 Mbits. Edytowane przez kamcyk26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i]Tak ARD i ZDF Z Astry jest lepsze ,a z HB jest gorsza jakość obrazu........ale ogólnie idzie popaczyć na meczyki :) PoZDro :( [/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawych rzeczy się można dowiedzieć:

[url="http://www.satcodx1.com/0130/tsbitrate.cgi?01300029000001050623-v"]http://www.satcodx1.com/0130/tsbitrate.cgi...9000001050623-v[/url]

[url="http://www.satcodx2.com/0192/tsbitrate.cgi?01920029000000009376-v"]http://www.satcodx2.com/0192/tsbitrate.cgi...9000000009376-v[/url]

[url="http://www.satcodx1.com/0130/tsbitrate.cgi?01300029000000744567-v"]http://www.satcodx1.com/0130/tsbitrate.cgi...9000000744567-v[/url]

z tego wynika, ze najlepiej nadaje HD Siusse, a najgorzej Polsat :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomiary sa co kilka godzin.
Interesujące nas dane trzeba wziąć w czasie transmisji na żywo.
Tak więc wczoraj 10.06.2008 w godzinach 21 - 23 zostały zmierzone wartości:
POLSAT SPORT HD nadawał [b]12,89 Mbps[/b]
ORF 12,32
HD Suisse 12,00

Największy bitrate miał wię kto ?
[b]POLSAT SPORT HD.[/b]
Informacje podaję korzystając z linków ulana.
TAk w trybie sprostowania oczywistej nieprawdy.
Tak naprawdę wszyscy nadają na tym samym poziomie.

Sprawa druga:
Na N-ce ZDF/ARD idzie z HB co łatwo sprawdzić mając zeza i zasłaniając odpowiedni konwerter.
Dla przykłdau: z Astry idzie ASTRA HDTV PROMO (pozycja 503).
POLSAT SPORT EXTRA nadaje SD z niemal dwukrotnie większym bitratem niż wspomniane niemieckie kanały z HB. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='106509' date='11.06.2008, 22:04 ']Pomiary sa co kilka godzin.
Interesujące nas dane trzeba wziąć w czasie transmisji na żywo.
Tak więc wczoraj 10.06.2008 w godzinach 21 - 23 zostały zmierzone wartości:
POLSAT SPORT HD nadawał [b]12,89 Mbps[/b]
ORF 12,32
HD Suisse 12,00

Największy bitrate miał wię kto ?
[b]POLSAT SPORT HD.[/b]
Informacje podaję korzystając z linków ulana.
TAk w trybie sprostowania oczywistej nieprawdy.[/quote]

hmm a ja widz e tam, ze kiedy leci pierwszy mecz o 18 Polsat ma w granicach 7,5 a ORF i HD Suisse ok 12 (dane z dziś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie cala ta sprawa zaczyna wydawać się śmieszna. Będziecie co 15 minut sprawdzać kto ma jaki bitrate i co chwila będzie post typu, że "...PSHD teraz ma 8,9 a przed chwila miał 8,6...". Weźcie pod uwagę co by było gdyby Euro było tylko na TVP :lol: ... gów*o byście mieli a nie bitrate. Tak więc do oglądania a nie narzekania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='LoozaQ' post='106528' date='12.06.2008, 07:41 ']Panowie cala ta sprawa zaczyna wydawać się śmieszna. Będziecie co 15 minut sprawdzać kto ma jaki bitrate i co chwila będzie post typu, że "...PSHD teraz ma 8,9 a przed chwila miał 8,6...". Weźcie pod uwagę co by było gdyby Euro było tylko na TVP :lol: ... gów*o byście mieli a nie bitrate. Tak więc do oglądania a nie narzekania.[/quote]

Otóż to. Jak oglądałem Polska - Dania przed Euro to myślałem że mi się drobne w kieszeni nie zgadzają. Zarówno z SAT jak i z naziemnej obraz to jedna wielka kompresja. Jabbę i innych g...o obchodzi jakość sygnału, ważne że moherki obejrzą swojego tasiemca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o jakości Euro na Eurosport HD? Dzisiaj leciały mecze, w rogu znaczek Full HD i.... jak dla mnie coś dziwnego. Mega blur i smużenie. Publika jak w 720p : / Ktoś widział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja patrze na mecze na euro HD i jakosc jest gorsza niz to co mozna bylo zobaczyc na lidze mistrzow na Nsport jak i na NHL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...