Skocz do zawartości
Gmeru

No i przyszła zewnętrzna nagrywarka Blu-ray/HD DVD od LG !

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie... ja mam na półce blisko 80 płyt HD DVD: wszystko co najlepsze od Universal itp za praktycznie darmoche.... (5.99$). Kup to samo na BD za taką kase.... może za 10 lat :) Wolę umarły format i połowę pozycji HD już dzisiaj w domu za prawie free. Drugą połowę mam na BD ; ) A universal np. też przez to ma przerą.... bo teraz ludzie się zabijają o te tanie filmy żeby nie wydawać później 5 razy tyle na wersję BD.

Ale offtop.... żeby nie było: wczoraj paliłem obrazy i one już śmigają na PS3 bez problemu. (filmy). Ale luzem pliki coś nie chciały iść a na BD 1400 idą. Dzisiaj kolejne próby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[img]http://img359.imageshack.us/img359/4852/x6dn7.jpg[/img]

Wsadziłem płytkę x2 a NERO pokazał dostęp do prędkości x6... dziwne bo NERO zawsze pokazuje maxa ile daje płyta.... ktoś sprawdzał? ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD DVD jest trupem wiec nie wiem kto tu bredzi, :)
Jak ktoś ma Toshibkę w chacie - to inna historia

- HD DVD, DVD i CD traktuj jako bonus.

w biznesie nie ma takiego pojecia- za wszystko się płaci :)

Dla mnie to całkowice bezuzyteczna funkcja której na pewno nigdy nie wykorzystam - a juz na pewno w takim napędzie

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='105660' date='05.06.2008, 18:58 ']Dla mnie to całkowice bezuzyteczna funkcja której na pewno nigdy nie wykorzystam - a juz na pewno w takim napędzie[/quote]

No widzisz ... dlatego my kupiliśmy a Ty nie :) .
:)
Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Wam wyszło 1100? Z kurierem wychodzi 332,9EURczyli po kursie 3,4 to 1131zł. Jak sie chce zapłacic paypal to jest 339EUR.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='105677' date='05.06.2008, 20:57 ']Jak Wam wyszło 1100? Z kurierem wychodzi 332,9EURczyli po kursie 3,4 to 1131zł. Jak sie chce zapłacic paypal to jest 339EUR.

Autorus[/quote]

Oj, Gmeru podał około :P .
Przydwóch sztukach kurier jest chyba detko tańszy (per sztuka). No i zależy jaki jest aktualny kurs.
Też płaciłem PayPal'em.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='105655' date='05.06.2008, 18:35 ']Dokładnie... ja mam na półce blisko 80 płyt HD DVD: wszystko co najlepsze od Universal itp za praktycznie darmoche.... (5.99$). Kup to samo na BD za taką kase.... może za 10 lat ;) Wolę umarły format i połowę pozycji HD już dzisiaj w domu za prawie free. Drugą połowę mam na BD ; ) A universal np. też przez to ma przerą.... bo teraz ludzie się zabijają o te tanie filmy żeby nie wydawać później 5 razy tyle na wersję BD.

Ale offtop.... żeby nie było: wczoraj paliłem obrazy i one już śmigają na PS3 bez problemu. (filmy). Ale luzem pliki coś nie chciały iść a na BD 1400 idą. Dzisiaj kolejne próby.[/quote]

Napisałem na prv ,ale moze nie zauwazyles.

Czy te pliki luzem,to byla cala struktura BD dysku? czy poprostu gole m2ts?.

I czy probowaliscie z tych luzem zrobic "obraz bd" i tak wypalic i sprawdzic?.
I na koniec jak BD-RW-50 i 25 wypalone odczytywala konsola i samsung 1400?
I jak wygladalo to z BD-R 50 25?

Ps.Tez chyba cos takiego kupie, z tym ze wewnetrzne.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po co pisać na priv skoro jest forum? To są tematy dziewicze : ) Przyda się wielu w przyszłości.

[quote]Czy te pliki luzem,to byla cala struktura BD dysku? czy poprostu gole m2ts?.

I czy probowaliscie z tych luzem zrobic "obraz bd" i tak wypalic i sprawdzic?.
I na koniec jak BD-RW-50 i 25 wypalone odczytywala konsola i samsung 1400?
I jak wygladalo to z BD-R 50 25?

Ps.Tez chyba cos takiego kupie, z tym ze wewnetrzne.
Pozdrawiam.[/quote]

[1]Tak cała struktura. I nie poszło.

[2]Musi być zrobiony obraz z tych plików. Używam tego programu: ImgBurn Jest doskonały! Robi idealne obrazy, które są czytane zarówno przez PS3 jak i przez Stacjonarki.

Wszystko ze wszystkim śmiga idealnie : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja.
Plytki BDRW 50 kupwaliscie z tej samej strony?.
I ile trwalo wypalenie praktycznie calej plytki 50?
I czy przed kazdym nastepny nagraniem na BDRW, robicie full format,czy "szybkie wymazywanie"?
Czy jakies drobniutkie pylki znajdujace sie na nosniku przed nagraniem maja wplyw na odtworzenie po?.
Wypalanie imgburn tez czy cos innego?
Zasypuje pytaniami,ale odpowiedzi sie przydadza :)

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O BD50 porozmawiamy za kilka dni. Teraz rozmawiamy o 25GB BD-R i BD-RE (nie ma czegoś takiego jak RW :P:) )

Wypalam Nero 8 - to idealne narzędzie.

Test robię na BD-RE i potem nagrywam na BD-R. Wymazuje Full co trwa 40 minut. Jakoś nie chcę używać szybkiego bo mam czas i kilka płyt BD-RE ale może kiedyś sprawdzę.

Wypalenie BD-R x2 to u mnie około 1h.30min.

Pyłki nie mają znaczenie ale nie robiłem próby z rysowaniem ; ) Staram się wsadzać płytę czystą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sie zdziwilem ze jest RE a nie RW..ale chyba znacznie slowa takie samo? ReWritable....widocznie Sony musi miec wszystko inaczej(czyt.po swojemu),nawet pisanie skrotu :)

Ps.Wychodzi na to iz mozna juz sobie zrzucic wlasny film na hdd,dodac napisy(ktorych dystrybutor zapomnial dodac) i obejrzec poprawnie na nagranym BDRE 50 :P

Poszukam czegos o LG GGW-H20L Internal

Update:19:52
OK znalazlem .Jak kogos interesuje to [url="http://www.cdfreaks.com/reviews/LG-GGW-H20L-Blu-ray-Writer-Review/Blu-Ray-Performance.html"]Klik[/url]

Edytowane przez Newren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie to samo ; )

Tak jak kiedyś pisał dominikjestem NERO 8 to potężne narzędzie.

Mam sporo koncertów (w ts. super bitrate), które nigdy nie wyszły na BD i HD DVD. Można fajnie w Vision (element pakietu Nero) zrobić Menu, podział na chaptery itd i wypalić to na BD jako BD-Movie.


[quote]Ps.Wychodzi na to iz mozna juz sobie zrzucic wlasny film na hdd,dodac napisy(ktorych dystrybutor zapomnial dodac) i obejrzec poprawnie na nagranym BDRE 50 smile.gif[/quote]

Oczywiście, że tak. Sporo filmów jest poniżej 25GB.... np.

Waterworld (1995)
Music and Lyrics (2007)
Under Siege (1992)
Monster (2003)
Species (1995)
Death Sentence (2007)
Into the Blue (2005)
Aeon Flux (2005)
One Missed Call (2008)
Transporter

Można by długo wymieniać.....

Ja będę to nie długo rozgryzał co i jak bo coś czuje, że jak wywalę m2ts inne i zostawię w katalogu tylko film to powinno zadziałać... a to lista filmów na 25GB zrobi się jeszcze dłuższa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nic nie patrzyłem odnośnie: tsmuxera i dodawania napisów. Możesz opisać jak to się robi?

edit: znalazłem link: [url="http://www.bitburners.com/articles/create-avchd-discs-with-subtitles-using-tsmuxer/4047/"]http://www.bitburners.com/articles/create-...g-tsmuxer/4047/[/url] Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://www.pixmania.com/pl/pl/935668/art/lg/nagrywarka-zewnetrzna-blu.html?srcid=7128&&Partenaire=ceneo&&CodePromo=oui"]http://www.pixmania.com/pl/pl/935668/art/l...p;CodePromo=oui[/url]

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus'][url="http://www.pixmania.com/pl/pl/935668/art/lg/nagrywarka-zewnetrzna-blu.html?srcid=7128&&Partenaire=ceneo&&CodePromo=oui"]http://www.pixmania.com/pl/pl/935668/art/l...p;CodePromo=oui[/url][/quote]
Też to znalazłem.
Jednak co znaczy " W zaopatrzeniu"?
Czy przypadkiem nie to, że nie mają ale liczą na to, że będą niedługo mieli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='106168' date='09.06.2008, 10:46 '][url="http://www.pixmania.com/pl/pl/935668/art/lg/nagrywarka-zewnetrzna-blu.html?srcid=7128&&Partenaire=ceneo&&CodePromo=oui"]http://www.pixmania.com/pl/pl/935668/art/l...p;CodePromo=oui[/url]

Autorus[/quote]

Ja sie tego sklepu nie dotykam ... za duzo negatywów z Polski.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklepik ten stosuje zasadę: ściągnąć klienta najniższą ceną a potem to się zobaczy.
Najczęściej oznacza to długie czekanie na zamówiony towar, często zakończone informacją że "przykro nam ale nie ma".
Przynajmniej tyle można wyczytać z opinii.

Z drugiej strony to ja coś tam kiedyś kupowałem.
O ile pamiętam towar był u mnie (chyba) w ciągu 2 dni .... więc raczej złego słowa nie mogę o nich powiedzieć.

Jak przy każdych zakupach należy być po prostu ostrożnym <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='105969' date='07.06.2008, 18:59 ']O BD50 porozmawiamy za kilka dni. Teraz rozmawiamy o 25GB BD-R i BD-RE (nie ma czegoś takiego jak RW :)<_< )

Wypalam Nero 8 - to idealne narzędzie.

Test robię na BD-RE i potem nagrywam na BD-R. Wymazuje Full co trwa 40 minut. Jakoś nie chcę używać szybkiego bo mam czas i kilka płyt BD-RE ale może kiedyś sprawdzę.[/quote]

Szybkie wymazywanie jest zdrowsze dla płyty. Wtedy usuwany jest z płyty jedynie jakiś wpis, że coś jest na płycie zapisane (nie wiem jak to się nazywa). I jak ta informacja zostanie wykasowana to dla nagrywarki płyta jest czysta i można nagrywać nowe dane na starych. Natomiast pełne kasowanie to polega na usunięciu informacji o nagraniu oraz na nagraniu swego rodzaju "zerowych danych". Czyli pełne kasowanie to jest pewnego rodzaju nagrywanie. Szkoda więc niepotrzebnie marnować czas i cykle zapisu/wymazywania płyty.

PS
Ktoś mi to kiedyś tłumaczył na przykładzie DVDRW, ale już teraz nie pamiętam fachowych nazw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzecik mozna juz wyrwać za 970zł w normalnym sklepie

chyba się skuszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nazywa się to TOC ( table of contents ) Taki spis treści - nie ma spisu, nie ma zawartości .
Krążą jednak opinie, że na płytach szybko skasowanych odnajdywano więcej błędów zapisu, niż na kasowanych "full"


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koooońcu przyszły do Nas BD-RE DL :)))). BD-R DL były ale ja się nie odważyłbym wypalić czegoś na płycie za 100zł nie sprawdzając tego na RE.

Dyski działają na PS3 (zarówno BD-RE DL jak i BD-R DL) oraz Samsung 1400 (tylko BD-RE DL, BD-R DL nie...... )

Płyta nagrywa się 3h :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120zł płaciłem kiedys za zwykłe DVD-R ....
I się nie marudziło :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='109633' date='11.07.2008, 22:33 ']W koooońcu przyszły do Nas BD-RE DL :)))). BD-R DL były ale ja się nie odważyłbym wypalić czegoś na płycie za 100zł nie sprawdzając tego na RE.

Oba dyski działają na PS3 oraz Samsung 1400 :)

Płyta nagrywa się 3h :D[/quote]

Potwierdzam.
Płytki to w wersji wielokrotnej TDK BD-RE 50 GB (pomarańczowe opakowanie), a w wersji jednokrotnej BD-R 50GB (niebieskie opakowanie).

Na początku programem AnyDVD zrzuciłem zawartość dwuwarstwowej płyty Dave Matthews and Tim Reynolds z regionem A na twardy dysk.
Potem zrobiłem obraz programem ImgBurn.
Potem wypaliłem obraz Nero 8 najpierw na dysk BD-RE 50GB, a po sprawdzeniu, że wszystko chodzi OK (BD-P1400 i PS3) własnie wypalam na jednokrotnym BD-R 50GB.
Blokada regionalna jest zdjęta i o to chodziło :blink: .

Cena dysku BD-RE 50GB jest dość wysoka, płaciliśmy 160,- zł/szt brutto. Ale do wykonania testu zapisów można przeżyć tym bardziej, że te dyski są strasznie trudno dostępne w Europie (a w Polsce praktycznie niedostępne) :):( .
Martwi wysoka cena jednokrotnych BD-R 50GB za które płaciłem 90,- zł/szt brutto.

Dla przykładu za verbatimy BD-R i BD-RE 25GB płaciłem ostatnio po 25,- zł/szt brutto, niezależnie czy R czy RE.

Najważniejsze, że wszystko chodzi.
Dysk dwuwarstwowy x2 wypalał sie ok. 3 godz 20 min. Do przeżycia.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli generalnie- nie ma wiekszego prolemu zeby isc do wypozyczalni po film i go sobie ...... ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema tylko czy to się opłaca? Aktualnie nie ale za jakiś czas tak :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...