Skocz do zawartości
Gmeru

Władca Pierścieni w końcu na Blu-ray! Peter Jackson potwierdza!

Rekomendowane odpowiedzi

Ups ... coś mi umknęło. Dzięki za sprostowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na screnach szału nie ma, ale miejmy nadzieję, że nowy transfer zrobiono na tip-top , powiedzmy tak z 8K :) ... i będzie fajnie .

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=163 Mam wersję Hyperlove i nie ma do czego się przyczepić. REWELA. W końcu leciało na C MORE HD a tam było tylko łał jeżeli leciał jakiś film : >

Wersja Hyperlove ma także dodane upskalowane sceny z wersji EE DVD, tyle że dodano sztucznie logo C MORE [HD] , co ciekawe właśnie na tym logo najbardziej widać w których momentach były dodawane sceny.

Tak jak pisał Maxiuca jedyna wersja pełna HD EE to TTT. TFOTR EE leciał kiedyś na jakimś bodajże niemieckim kanale HD , tyle że to były początki nadawania w H264 i nikt tego nie zarejestrował. LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście jest tak jak pisze Apatch bo jakże mogło być inaczej. Tylko mała dygresja: Hyperlove to koleś który nagrywa filmy ze Skandynawskich kanałów. W przypadku TTT było to nagranie ze szwedzkiego CMoreHD (teraz to jest Canal+ Film HD) i to była wersja kinowa a nie rozszerzona.

TFOTR był również nadawany w USA, ale to też były początki nagrywania HD i nawet jak ktoś to nagrał to nie wrzucił w sieć. Tak więc zostają jedynie upconverty. Ale lepsze to niż oglądanie wersji kinowych (dla mnie w każdym razie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na screnach szału nie ma, ale miejmy nadzieję, że nowy transfer zrobiono na tip-top , powiedzmy tak z 8K :) ... i będzie fajnie .

Z 8K nie muszą szaleć bo I i II część była postprodukowana w 2K a dopiera III w 4K.

Zresztą jeśli się nie mylę to "Powrót Króla" był jedną z pierwszych fabuł - w ogóle - gdzie proces DI w całości był realizowany w 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... W przypadku TTT było to nagranie ze szwedzkiego CMoreHD (teraz to jest Canal+ Film HD) i to była wersja kinowa a nie rozszerzona.

TFOTR był również nadawany w USA, ale to też były początki nagrywania HD i nawet jak ktoś to nagrał to nie wrzucił w sieć. Tak więc zostają jedynie upconverty. Ale lepsze to niż oglądanie wersji kinowych (dla mnie w każdym razie).

Nie wiem gdzie leciało TTT być może także na CMoreHD , ale wersja o której piszę jako jedyna leciała w HD w wersji EE i to bez loga.

Z innego forum

"TLOTR - TFOTR (EE) - has been aired in HD in early times - most likely not capped

TLOTR - TTT (EE) - has been aired in HD - capped by andrew morgen - U GOT IT HERE

TLOTR - TROTK (EE) - has not yet been aired in HD "

W każdym razie by więcej nie śmiecić także czekam na wersję EE BD , wersja kinowa tego filmu dla mnie nie istnieje i także będę skłonny poczekać aż ktoś zrobi dobrego zlepa raczej niż oglądać kinową. Te wersje dostępne do tej pory nie są takie złe. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam III czesc Powrot Krola z CMoreHD na 8 plytach DVD 1080p DTS w TS jakim programem mam to polaczyc w jedna calosc. Probowalem programu VideoRedoPlus, ale sie nie udalo. Wyskakiwal blad cos ze sciezka audio. Prosze o pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TSSplitter lub linia komend CMD

copy /b 00000.ts+00001.ts wynikowy.ts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak : zgrać wszystko na HDD , w TsMuxerze wszystko skleić , dołożyć napisy i wywalić jako strukturę Blu-Ray ? :) (50GB?)

http://www.smlabs.net/tsMuxer/tsMuxeR_1.9.9.zip

Byłby to ewenement na skalę europejską - wiele miesięcy (lat) przed premierą ! ! ! :)

BD-R 50 GB już widziałem na Allegro po 43 pln. :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko, że to niewiele będzie miało wspólnego z prawdziwym HD.

O ile te screeny z tematu, który podał Gmeru są z najlepszej możliwej wersji z satki... wyraźnie widoczne makrobloki na jednolitych powierzchniach rodem z divx'a i obwódki wokół krawędzi. Ostrość też, choć wyraźnie lepsza od dvd, to jednak znacznie odbiegająca od dzisiejszych wydań blu-ray.

No i dźwiękowo przepaść... w końcu można liczyć maksymalnie na zwykły DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczone fotki musiały być poddane kompresji .jpg ( nie wiadomo jak silnej) więc zapewne nie oddają jakości, a dobry DTS 1.5 Mbs na tą

chwilę mógłby wystarczyć ... :) Lepszy rydz niż nic . Ciekawe ile GB ważyłaby docelowo taka domowa produkcja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepszy rydz niż nic... tu pełna zgoda :)

Jeśli ten 2011/2012 dla wersji EE okaże się prawdą to z dużym prawdopobienśtwem mogę powiedzieć że też kiedyś w końcu skuszę się na tą wersję z satki. Tak jak dla apatcha, dla mnie również kinowa wersja LOTR nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem gdzie leciało TTT być może także na CMoreHD , ale wersja o której piszę jako jedyna leciała w HD w wersji EE i to bez loga.

Chodziło mi o ROTK oczywiście :)

Zamieszczone fotki musiały być poddane kompresji .jpg ( nie wiadomo jak silnej) więc zapewne nie oddają jakości, a dobry DTS 1.5 Mbs na tą

chwilę mógłby wystarczyć ... :) Lepszy rydz niż nic . Ciekawe ile GB ważyłaby docelowo taka domowa produkcja ?

Tylko że na tych płytach jak na 99% innych nie było dobrego DTS 1.5 Mbps tylko słaby DTS 768 Mbps.

Tak czy inaczej zamierzam sobie posklejać te wersje Blu-ray ze scenami EE z fantastycznego upconvertu TFOTR wykonanego przez niejakiego seething, TTT z nagania z amerykańskiej TV a ROTK upconvertuje sobie sam z DVD PAL.

Zresztą jeśli się nie mylę to "Powrót Króla" był jedną z pierwszych fabuł - w ogóle - gdzie proces DI w całości był realizowany w 4K.

Wydaje mi się, że chyba się jednak mylisz, to był 2003 rok, trochę za wcześnie na pełne 4K i trochę za mały budżet filmu. Pierwszą fabułą która przeszła cała 2K był "Bracie gdzie jesteś" z 2000 roku.

Pierwszym filmem który miał zrobione pełne 4K był bodajże Spider-man 2, przy czym trochę była ściema z efektami specjalnymi bo renderowali je w 2K.

http://digitalcontentproducer.com/di/depth...di_innovations/

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie ogłosili na areadvd.de, że 27 listopada w Niemczech wychodzi na BR Trylogia Władców Pierścieni w wersji kinowej.

Niestety wersje rozszerzone ukażą się w nieokreślonym późniejszym terminie, prawdopodobnie razem z Hobbitem, w czasie jego premiery na BR

Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znowu zaczyna się zabawa z fanami eh dojenie pełną parą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że chyba się jednak mylisz, to był 2003 rok, trochę za wcześnie na pełne 4K i trochę za mały budżet filmu. Pierwszą fabułą która przeszła cała 2K był "Bracie gdzie jesteś" z 2000 roku.

Pierwszym filmem który miał zrobione pełne 4K był bodajże Spider-man 2, przy czym trochę była ściema z efektami specjalnymi bo renderowali je w 2K.

Tak, nie do końca jestem też o tym przekonany. Ale czytałem coś kiedyś o zastosowaniu 4K w postprodukcji "Powrotu Króla".

Pamiętam jakiś wywiad, czy może mat. video, gdzie ktoś z ekipy opowiadał, że przy pierwszych dwóch częściach trylogii nie mogli sobie pozwolić na 4K (bo mało czasu i w ogóle też poznawali dopiero DI) ale już przy "Powrocie" pracowali w 4K. Kwestią jest w jakim zakresie.

A co do "Bracie gdzie jesteś", który jest uznawany za pierwszy tytuł z "full DI" to prawdę mówiąc przy tak prostym filmie (w zasadzie bez efektów) nie trudno to było osiągnąć.

"Drużyna Pierścienia", która weszła na ekrany rok później ma już masę efektów komputerowych. Ale co ciekawe nie pozwolili sobie na skanowanie całego filmu. Zeskanowali ok. 75% ujęć filmu. Pozostałe 25% pozostało nietkniętych cyfrowo. Cała Trylogia był sfilmowana w Super35mm i w związku z tym te 25% materiału musiało być finalnie - przy składaniu z resztą, która wróciła z DI - optycznie kopiowane do cinemascopu. Z tego też pewnie wynika takie "optyczne" (powstałe w kopiarce optycznej "dozoomowujacej" do szerokiego formatu) ziarno, które widać właśnie w pierwszej części.

"Dwie wieże" i "Powrót" były już oczywiście w całości skanowane.

I znowu zaczyna się zabawa z fanami eh dojenie pełną parą.

Tak. A dodatkowo Jackson i Del Toro podjęli decyzję, że z Hobbita zrobią od razu 2 filmy.

A właściwie dlaczego nie kolejną Trylogię a zaraz potem Trylogię rozszerzoną :rolleyes:

http://filmonic.com/hobbit-span-movies

Edytowane przez benek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wersja kinowa tego filmu dla mnie nie istnieje, także będę skłonny poczekać, niż oglądać wersję kinową.

Gdyby ktoś miał wątpliwości co do tego, czy kinówka nie jest okaleczoną wersją filmu, to niech zerknie co wycięto .

http://www.outtakes.friko.pl/tlotr-rotk.htm

http://www.outtakes.friko.pl/tlotr-ttt.htm

http://www.outtakes.friko.pl/tlotr-fotr.htm

"So we can either experience the epic trilogy in Blu-ray form this year, or we can wait another few years (2012) for the extended editions.

Personally, i?ll probably play their damn game and buy both. " :)

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"So we can either experience the epic trilogy in Blu-ray form this year, or we can wait another few years (2012) for the extended editions.

Personally, i?ll probably play their damn game and buy both. " :)

Cóż a ja w tą grę nie mam zamiaru grać, może po prostu nie lubie jak ktoś sobie ze mną pogrywa :) Poczekam i kupię wersję EE (cierpliwy jestem, może dlatego, że za młodu w szachy grałem :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oni to zrobili z budżetem poniżej 5 tys zielonych? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siedem plytek?!?

i robi się bardzo ciekawie se7en disc set ;):rolleyes: :rolleyes: po dwie płyty na każdą część i jedna na dodatki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że wersja kinowa. Pewnie też bez PL napisów. Ciekawe ile bedzie kosztowała w Europie wersja wydłużona. NA DVD mam tylko kinówki, tanio kupione w Saturnie po 25 zł. Ale wydłużone były po chyba 200 zł za film...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...