Skocz do zawartości
tomekfff

Cyfrowe UPC w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='miki2000' post='112996' date='13.08.2008, 11:28 ']witam. czy mediabox z UPC, wersja nagrywarka bez HD, można podłączyć do telewizora przez HDMI czy tylko po analogu. czy jakość kanałów SD będzie taka sama na LCD FullFD zarówno przy użyciu dekodera z i bez HD?[/quote]

Posiadam mediaboxa z hd i nagrywarka od piatku. Wrazena? Mieszane. Pikseloza C+ HD film co kilka sekund, zrywanie obrazu z National HD i History HD (caly wieczor w piatek). Pikseloza na analogowych (TVP, TVN). Pytanie czy to moj dekoder czy oni tak juz maja??? Aha i napisy faktycznie na C+ Hd nie dzialaja.
Ale z pozytywnycxh rzeczy: ani razu sie nie zawiesil (1 raz freez w Guide) , nagrywarka w koncu, niezla jakos C+ HD (szczegolnie filmow natywnych w 720p jak Adrenalina). Generlanie jesli ktos mi moze napisac czy u niego tez wystepuja pikseloza co kilka sekund / minut przy oglaaniu HD i analogow to bede wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='rees' post='114330' date='24.08.2008, 11:16 ']Posiadam mediaboxa z hd i nagrywarka od piatku. Wrazena? Mieszane. Pikseloza C+ HD film co kilka sekund, zrywanie obrazu z National HD i History HD (caly wieczor w piatek). Pikseloza na analogowych (TVP, TVN). Pytanie czy to moj dekoder czy oni tak juz maja??? Aha i napisy faktycznie na C+ Hd nie dzialaja.
Ale z pozytywnycxh rzeczy: ani razu sie nie zawiesil (1 raz freez w Guide) , nagrywarka w koncu, niezla jakos C+ HD (szczegolnie filmow natywnych w 720p jak Adrenalina). Generlanie jesli ktos mi moze napisac czy u niego tez wystepuja pikseloza co kilka sekund / minut przy oglaaniu HD i analogow to bede wdzieczny.[/quote]
Witam
Mieszkam w Warszawie na Ursynowie, mam standardowy UPC analog. Niedawno kupiłem TV full HD z tunerem kablowym cyfrowym i dekoderem MPEG-4. Wspaniały TVP-HD z eteru z Pekinu (PKiN, ale kalambur, ha, ha, ha...), choć z wpadkami...
Chociaż nie zamawiałem programów cyfrowych w UPC, telewizor w paśmie kablowym znalazł 136 usług, a więc wszystkie kanały TV, 18 radiowych i chyba 3 gry telewizyjne. Niestety, poza TVP2, TVP-Info i kanałem technicznym wszystko zakodowane. Mimo,że mam w instalacji UPC stary kabel koncentryczny, na wszystkich pakietach moc sygnału jest na full. Zadnej pixelozy, zrywania czy zawieszek. Niestety, jeśli jakość TVP2 dobra, to jakość TVP-Info fatalna - obraz mdły etc, widać studio nadawcze parszywe. I jeszcze jedno: W sygnal;le cyfrowym naziemnym TVP-Sport i TVP-HD z Pekinu dźwięk był Dolby digital 3/2.1, a w UPC te same programy Dolby Digital 2.0. Dlatego nie chcę Mediaboxa.
Stąd moje pytanie - kto oglądał kartę kodową UPC?
Jaki to jest system kodowania? Z jakim modułem uniwersalnym ta karta ew. może współpracować?
Bo wtedy zamówiłbym cyfrowe UPC, kartę przełożył do modułu uniwersalnego, a moduł do slotu CI w telewizorze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andrzej_an' post='114477' date='25.08.2008, 08:52 ']Witam
Mieszkam w Warszawie na Ursynowie, mam standardowy UPC analog. Niedawno kupiłem TV full HD z tunerem kablowym cyfrowym i dekoderem MPEG-4. Wspaniały TVP-HD z eteru z Pekinu (PKiN, ale kalambur, ha, ha, ha...), choć z wpadkami...
Chociaż nie zamawiałem programów cyfrowych w UPC, telewizor w paśmie kablowym znalazł 136 usług, a więc wszystkie kanały TV, 18 radiowych i chyba 3 gry telewizyjne. Niestety, poza TVP2, TVP-Info i kanałem technicznym wszystko zakodowane. Mimo,że mam w instalacji UPC stary kabel koncentryczny, na wszystkich pakietach moc sygnału jest na full. Zadnej pixelozy, zrywania czy zawieszek. Niestety, jeśli jakość TVP2 dobra, to jakość TVP-Info fatalna - obraz mdły etc, widać studio nadawcze parszywe. I jeszcze jedno: W sygnal;le cyfrowym naziemnym TVP-Sport i TVP-HD z Pekinu dźwięk był Dolby digital 3/2.1, a w UPC te same programy Dolby Digital 2.0. Dlatego nie chcę Mediaboxa.
Stąd moje pytanie - kto oglądał kartę kodową UPC?
Jaki to jest system kodowania? Z jakim modułem uniwersalnym ta karta ew. może współpracować?
Bo wtedy zamówiłbym cyfrowe UPC, kartę przełożył do modułu uniwersalnego, a moduł do slotu CI w telewizorze....[/quote]

Zmartwię Cię - nie ma i pewnie nie będzie do tego modułu (uniwersalne, z tego co mi wiadomo nie dekodują). Karta oprócz logo nie zawiera żadnych informacji. Co do dźwięku - nic dziwnego... UPC dała ciała i całą olimpiadę trzeba było oglądać na TVP1/2 - nie było TVP HD, Eurosportu HD czy innego kanału który by nadawał zawody z dzwiękiem dookólnym. Oprócz cyfrowego UPC mam na szczęście n-kę... w przeciwnym razie mediaboks poleciałby w cholerę...
Co do jakości - bardzo dobrą ma paczka BBC ale polskie kanały typu TVP-info to faktycznie tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanko ;) .
Jutro montuja mi tv cyfrowe upc.
Zamowilem dekoder hd z nagrywarka i pakiet select za 90 zeta m-c.
Mam pytanko czy ktos moze ma taki pakiet a jesli tak to ile jest programów czy tyle samo co po analogu ok. 60 czy moze wiecej? I drugie pytanko - hdzie moge znalezc liste programów na jakim kanale jaki program nadają. Wertowalem dzis www upc ale jakos nie moglem znalezc - pewnie przeoczylem.,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bofrostmann' post='115349' date='29.08.2008, 12:38 ']Witam,

Mam pytanko ;) .
Jutro montuja mi tv cyfrowe upc.
Zamowilem dekoder hd z nagrywarka i pakiet select za 90 zeta m-c.
Mam pytanko czy ktos moze ma taki pakiet a jesli tak to ile jest programów czy tyle samo co po analogu ok. 60 czy moze wiecej? I drugie pytanko - hdzie moge znalezc liste programów na jakim kanale jaki program nadają. Wertowalem dzis www upc ale jakos nie moglem znalezc - pewnie przeoczylem.,

Pozdrawiam[/quote]

Listę kanałów w pakiecie Select znajdziesz w zakładce porównanie pakietów na ich stronie. Kanałów jest ponad 70, czyli trochę więcej niż w analogu, w tym tylko 2 HD, z czego TVN HD to iluzja. Do tego 18 programów radiowych (polskich).
Co do przypisania programów do kanałów, a raczej pakietów cyfrowych, to jest to dla mnie czarna magia.
Pakiety cyfrowe nadawane są w paśmie tunera kablowego, ale w tym paśmie poza 4 kanałami wszystko zajmuje analog. Mimo to jest aż 146 usług cyfrowych (część to pakiety typu HBO, Canal+). Może jest to poupychane w odstępach pomiędzy kanałami kablowymi???
pozdrawiam

Edytowane przez andrzej_an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andrzej_an' post='115358' date='29.08.2008, 13:06 ']Listę kanałów w pakiecie Select znajdziesz w zakładce porównanie pakietów na ich stronie. Kanałów jest ponad 70, czyli trochę więcej niż w analogu, w tym tylko 2 HD, z czego TVN HD to iluzja. Do tego 18 programów radiowych (polskich).
Co do przypisania programów do kanałów, a raczej pakietów cyfrowych, to jest to dla mnie czarna magia.
Pakiety cyfrowe nadawane są w paśmie tunera kablowego, ale w tym paśmie poza 4 kanałami wszystko zajmuje analog. Mimo to jest aż 146 usług cyfrowych (część to pakiety typu HBO, Canal+). Może jest to poupychane w odstępach pomiędzy kanałami kablowymi???
pozdrawiam[/quote]

Dzieki za odpowiedz.
A jesli chodzi o nr kanalow [programow] to znalazlem cos takiego:
[url="http://ramki.upc.com.pl/dostepne_kanaly/upc_programy_telewizja_cyfrowa.pdf"]http://ramki.upc.com.pl/dostepne_kanaly/up...zja_cyfrowa.pdf[/url]
czyli rozumiem ze jak z pilota wstukam sobie np. 333 to bede ogladal tvn24 czy tobrze rozumuje ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='bofrostmann' post='115367' date='29.08.2008, 13:38 ']Dzieki za odpowiedz.
A jesli chodzi o nr kanalow [programow] to znalazlem cos takiego:
[url="http://ramki.upc.com.pl/dostepne_kanaly/upc_programy_telewizja_cyfrowa.pdf"]http://ramki.upc.com.pl/dostepne_kanaly/up...zja_cyfrowa.pdf[/url]
czyli rozumiem ze jak z pilota wstukam sobie np. 333 to bede ogladal tvn24 czy tobrze rozumuje ??

Pozdrawiam[/quote]

tak , przyciskając OK zobaczysz co jest w danej chwili nadawane i ile czasu zostało do końca danej pozycji -
strzałkami lewo / prawo przechodzisz do poprzednich / następnych kanałów mając podgląd co one nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='marian_wierzbicki' post='115404' date='29.08.2008, 16:00 ']tak , przyciskając OK zobaczysz co jest w danej chwili nadawane i ile czasu zostało do końca danej pozycji -
strzałkami lewo / prawo przechodzisz do poprzednich / następnych kanałów mając podgląd co one nadają.[/quote]

Podziekowania za odpowiedz.
Teraz ciekaw jestem jaki bedzie odbior - duzo postow przeczytalem no i niektorzy uzytkownicy maja wnet gorszy odbior cyfrowy jak po analogu. No zobaczymy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec tv cyfrowe upc juz jest :lol:
odbiór znakomity moim zdaniem. Jest tylko 1 problem na tvn hd na telewizorze 32 cale mam obraz taki kwadracik na srodku, czasami sie zmienia na wiekszy, owszem sa programy gdzie na calym ekranie jest obraz ale jest to sporadycznie - czesciej mam kwadrat - w danej chwili przestawiajac sie na zwykly tvn obraz jest na calym ekranie - nie wiem o co chodzi i jak to ewentualnie zmienic - czy ktos mozemi poradzic jak to zrobic ??
W ustawieniach w mediaboxie mam ustawione 16:9 - generalnie zmienialem i na 4:3 i na letterbox ale to nic nie daje.

Edytowane przez bofrostmann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sdsi' post='115682' date='31.08.2008, 09:57 ']nic nie poradzisz - tak jest z ta stacją.[/quote]

OK. Dzieki za odpowiedz. Moze zmienia nadawanie.

1 pytanko [moze do handlowca UPC] obecnie mam cala paczke hbo i cala paczke c+ na probe przez miesiac i mam na probe pakiet max - ale kurcze bez paczki mtv - czy wiadomo komus dlaczego ?? Czy mam dzwonic do UPC ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba o pomoc osób, które miały poniższy problem i go rozwiązały:

Od soboty posiadam tv cyfrowe upc. Mam dekoder hd z nagrywarką i chętnie eurozłączem podłączyłbym do niego odtwarzacz dvd. I tu moje pytanie - jak obsługiwać odtwarzacz dvd [na pilocie od dekodera nie istnieje coś takiego jak AV]?? W danej chwili potrzebowałbym do obsługi 3 piloty od dekodera, od tv i od dvd. Czy da się to jakoś uprościc??
TV mam Philipsa i generalnie pilot od dekodera obsługuje TV ale tylko na zasadzie włączenia i wyłączenia. Przycik Menu znajdujący się na pilocie od dekodera po przestawieniu na obsługę TV i tak uruchamia menu od dekodera a nie od TV.
Pomijająć to i tak musze kombinować aby powłączać oba urządzenia [TV i dekoder].
Wylaczyć dekoder przejsc na tv wylaczyc tv, jak chce wlaczyc to naciskam UPC dekoder sie wlacza, przechodze na tv uruchamiam [channel+] tv i jak sie zapomne i nie przelacze sie na dekoder to zmieniajac kanal zmieniam ale w TV i wtedy lipa - bo musze brac pilot od tv i na AV ustawic hdmi1 jako wyjscie.

Czy można to jakoś uprościć ??
Pozdrawiam i przepraszam za troszke przy dlugi post ale chciałem w miare jasno przedstawić swój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no co mozesz zrobic - zaprogramowac pilota dekoedera to sterowania tv i dvd - wedlug instrukcji - i przwyczaic sie do obslug jednym pilotem wszystkiego. w instrukcji masz kody - moze trzeba wklepac inne i bedzie lepiej dzialac.

co do wylaczania sie dekodera (obrazu) po nacisnieciu przycisku TV - nacisnij ten przycisk ale tak by dekoder tego nie widzial (np. zaslon przod pilota reka). wtedy obraz z dekodera nie zniknie.

a jezeli to wszystko malo - kup pilot Logitecha; najlepiej Harmony :)

Edytowane przez sdsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poradziłem sobie w inny sposób a mianowicie skorzystałem z przycisku na pilocie od mediaboxa page down/AV.
Zawsze to jeden pilot mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no powiem CI, ze ja tez przyzwyczajam sie do obslugi TV oraz Mediaboxa jednym pilotem od Mediaboxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Opłaca się brać te upc cyfrowe w miejsce dekodera cyfry , jak wychodzi porównanie jakości obrazu kanałow Hd i sd- i czy w końcu działają napisy na canal+ film?
A jeszcze jak działa ten cały dekoder HD szybko wolno itp? Czy jesteście zadowoleni czy nie? - troche jest tych pytań :)
Dzięki wielkie z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Halo pomoże ktoś ?
Sorry że taki upierdliwy jestem ale wciąż mam wątpliwości czy opłaca się cyfre+ na to wymienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmieniłem teraz cyfre na upc chociaż napisów nie ma na canal dekoder trochę wolno się przełącza się między programami ale jestem bardzo zadowolony za 155zł taniej niż w cyfrze i wiele innych fajnych kanałów których w cyfrze nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak wychodzi porównanie jakości kanałow tych hd i sd?
I czy kiedykolwiek napisy na canal + zaczną działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='slavo85' post='122667' date='27.09.2008, 11:59 ']A jak wychodzi porównanie jakości kanałow tych hd i sd?
I czy kiedykolwiek napisy na canal + zaczną działać?[/quote]


W moim przypadku różnica pomiędzy hd i sd jest bardzo duża, szczególnie widać to na przykładzie History Channel, Polsat Sport, National Geographic - obraz naprawdę robi wrażenie. Przekaz obrazu kanałów SD tez stoi przy tym na wysokim poziomie. W porównaniu z sygnałem analogowym. Tyle jeśli chodzi o obraz, czyli ok. :unsure:

Napisy w C+ oczywiście nadal nie działają.

Jeśli chodzi o audio to nadal kupa. Niektóre kanały nadają (co widzę w ustawieniach) w DD 5.1, oczywiście mój amplituner "nie widzi" takiego sygnału. Próbowałem zarówno przez hdmi, jak i przez optyka.

Zamierzam walczyć z tym z UPC, bo nie lubię popeliny! :blink:

Pozdrawiam

P.S

UPC zaczęło nadawać TV Silesia w HD, czyli w sumie oferują teraz 8 kanałów w HD, czyli generalnie mogłoby być więcej

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Czy Cyfrowe UPC wyroslo juz z chorob wieku dzieciecego? Chodzi mi o jakosc SD w porownaniu do Cyfry i kulture pracy (stabilnosc, czas zmiany kanalow) najnizszego modelu dekodera.
Jak to jest z tym skalowaniem? Moj znany i lubiany na forum model Philipsa ma fajne automatyczne skalowanie obrazu 4:3, poprzez HDMI nie bedzie toto dzialalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

Jestem zainteresowany przejściem z analogu na cyfrową UPC, tylko mam do was pytanie, czy warto wziąć UPC MAX [b]bez HD??? [/b] Czy jakość będzie lepsza od typowego analogu??? :unsure:
Doszedłem do wniosku, że bez sensu brać z UPC telewizję z nagrywarką, gdy posiadam nową nagrywarkę HDD Philips.
Z tego co widzę, te trochę dużo trzeba płacić za opcję MAX z HD, całość 100 zł, wliczając internet 10MB/s to robi się kwota 189 zł wliczając 10% zniżki to wartość i tak równa się 170 zł Trochę drogo .
Na chwilę obecną jakość po kablu jest beznadziejna, ludzie wyglądają jakby byli w maskach, próbowałem już różnorako ustawiać telewizor ale to nic nie daje. Mam telewizor Sony Bravia 32V2000.

Proszę o opinie. Dziękuję

Edytowane przez adam1980

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kabel w SD to syf i nic tego nie zmieni. Albo z HD albo satka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='137871' date='21.12.2008, 19:07 ']Kabel w SD to syf i nic tego nie zmieni. Albo z HD albo satka.[/quote]

A gdzieś wyczytałem, że kanały SD po Scart będą w dobrej jakości, lepszej od zwykłego "analogu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy warto wziąć zwykły tuner Thomson (bez HD), czy obraz będzie lepszy od tradycyjnego "analogu"?? Proszę o opinię użytkowników UPC cyfrowych bez HD. Zastanawiam się na przejściem, mój obecny obraz po kablu to porażka wielka, dla tego zastanawiam się nad przejściem, tylko czy warto???????? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...