Skocz do zawartości
tomekfff

Cyfrowe UPC w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie :lol:

Proszę o opinie ludków, którzy przeszli na cyfrową UPC. Czy warto? I jak wogóle wyglądają od tyłu te pitolone dekodery, na stronie UPC nic o tym nie ma. Fotki mile widziane :dobani: No i jak HD?

Pozdrowienia
Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' post='100819' date='09.05.2008, 21:31 ']Witojcie :dobani:

Proszę o opinie ludków, którzy przeszli na cyfrową UPC. Czy warto? I jak wogóle wyglądają od tyłu te pitolone dekodery, na stronie UPC nic o tym nie ma. Fotki mile widziane :) No i jak HD?

Pozdrowienia
Tom[/quote]
Witam!
Mam dekoder od dwóch dni i muszę powiedzieć że jestem zadowolony. Jest do dekoder Philipsa z dyskiem 250 gb i HD,wizualnie prezentuje się okazale- czarny błyszczący plastyk ,dotykowy panel i niebieski wyświetlacz.Przez dekoder można zamówić dodatkowe usługi tj. Cinemax,Hbo itd.
Odnośnie telewizji różnica miedzy analogiem jest widoczna ,obraz jest zdecydwanie ostrzejszy, na kanałach Hd(mam 5...no cztery bo TVN to takie pseudo Hd;))obraz jest naprawdę super!.
Oferta programowa spora a jeszcze w tym miesiącu ma być nSport!
Czy warto? TAK aczkolwiek jeżeli ktoś chce zaoszczędzić to radzę troszkę poczekać bo na pewno bedzie jakaś promocja chociażby na instalację za która ja zapłacę 200 pln.
Pozdrawiam
Ps.Wrzuciłbym fotki ale nie potrafię:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ryniol' post='100824' date='09.05.2008, 23:27 ']Witam!
Mam dekoder od dwóch dni i muszę powiedzieć że jestem zadowolony. Jest do dekoder Philipsa z dyskiem 250 gb i HD,wizualnie prezentuje się okazale- czarny błyszczący plastyk ,dotykowy panel i niebieski wyświetlacz.Przez dekoder można zamówić dodatkowe usługi tj. Cinemax,Hbo itd.
Odnośnie telewizji różnica miedzy analogiem jest widoczna ,obraz jest zdecydwanie ostrzejszy, na kanałach Hd(mam 5...no cztery bo TVN to takie pseudo Hd;))obraz jest naprawdę super!.
Oferta programowa spora a jeszcze w tym miesiącu ma być nSport!
Czy warto? TAK aczkolwiek jeżeli ktoś chce zaoszczędzić to radzę troszkę poczekać bo na pewno bedzie jakaś promocja chociażby na instalację za która ja zapłacę 200 pln.
Pozdrawiam
Ps.Wrzuciłbym fotki ale nie potrafię:)[/quote]
Nie bądź nieśmiały :lol: Wrzucanie fotek jest proste, zawsze jest ten pierwszy raz :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='tomekfff' post='100825' date='09.05.2008, 22:34 ']Nie bądź nieśmiały :dobani: Wrzucanie fotek jest proste, zawsze jest ten pierwszy raz :)[/quote]
Próbowałem ale coś nie wyszło :lol: ale jeżeli chcesz to na stronie upc są już zdjęcia tunerów wraz z opisami.
Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ryniol' post='100828' date='09.05.2008, 23:38 ']Próbowałem ale coś nie wyszło :mellow: ale jeżeli chcesz to na stronie upc są już zdjęcia tunerów wraz z opisami.
Pozdro.[/quote]
No są, tylko że nie można zrobić żadnego zbliżenia i nie wiadomo jakie maja wyjścia <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='tomekfff' post='100837' date='10.05.2008, 07:10 ']No są, tylko że nie można zrobić żadnego zbliżenia i nie wiadomo jakie maja wyjścia <_<[/quote]

Wiadomo - wystarczy wejsc w dokumenty i sciagnac instrukcje obslugi (tylne scianki w skroconej wersji instrukcji sa). Niestety na minus mocno niekompletna intempletacja wyjsc av - nie ma optyka, nie ma komponentu, gniazda telefoniczne i ethernetowe nie opisane ...czyli co, nie maja zamiaru tego wykorzystywac i podobnie jak u Cyfry beda martwe gniazdka?
Na plus ladny design tego Phila, ladna grafika, sensowne menusy, wszystkie wazne i potrzebne opcje dostepne juz teraz (PVR z 3 wariantami, radio z osobna lista ulubionych i bezposrednim dostepem z pilota... ktory notabene tez sprawia dobre wrazenie). Z rzeczy godnych uwagi, wykraczajacych poza standard jest mozliwosc regulowania synchronizacji dzwieku i obrazu - to bardzo przydatne, szczegolnie gdy ktos wykupi sobie premium z C+ (wiadome jaja z synchro), czy tez zakladki przypominajki oraz system autokorekcji proporcji ekranu - hmmm ciekawe czy sie sprawdzi...
Pytanie, co bedzie z klientem, ktory nabedzie mediaboksa HD i mu HDCP sprawi figla - bedzie skazany na SD via scart?!
Promocje na razie sa ...hmmm... delikatnie rzecz ujmujac malo atrakcyjne. Dziwia (bardzo) wysrubowane ceny C+ i HBO... taniej jest wszedzie. Calosc zaczyna sie kalkulowac dopiero w mixpakietach (2 uslugi - najtansza 50%, lub 3 i wtedy 1 najtansza gratis). Przy miksie instalacja tylko 29zl, szczegolnie przy opcji HD wazne, bo bez miksa jest bodaj 200.
Slowem - drogo, sprzet na dostateczny (braki w gniazdkach), soft wyglada na mocna czworke, oferta prog niezla ale ...no wlasnie za drogo

Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wrażenia super, polecam wszytkim - najlepiej pakiet max.

dekoder ładny

obraz naprawde przyzwoity, HG HD świeci jak z Blueraya.

kanałów naprawe dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze mały trick z opłatą aktywacyjną za dekoder, czyli jak zaoszczędzić 140PLN. Za instalację dekodera HD płaci się 200zł, za instalację zwykłego - 50zł. Koszt wymiany zwykłego na HD - 10zł. Czyli zamawiamy zwykły i następnego dnia "rozmyślamy się " i bierzemy jednak HD :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Proszę o odpowiedź na poniższe pytania:
1. Zamówienie usługi TV Cyfrowa Pakiet Max z nagrywarką i HD to miesięczny koszt 100,00 PLN, tak?
2. Dodatkowo trzeba zapłacić jednorazowo za aktywację i za dekoder HD?
3. W jaki sposób dostarczany jest przez UPC sygnał do tego dekodera HD? Tym samym kablem co analogowa TV? Czy z satelity i prosto do dekodera?
4. Rozumiem, że z dekodera HD łączymy się kablem HDMI do TV?

Dziękuję za odpowiedzi.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Marcel_27' post='100920' date='10.05.2008, 21:20 ']No i jeszcze mały trick z opłatą aktywacyjną za dekoder, czyli jak zaoszczędzić 140PLN. Za instalację dekodera HD płaci się 200zł, za instalację zwykłego - 50zł. Koszt wymiany zwykłego na HD - 10zł. Czyli zamawiamy zwykły i następnego dnia "rozmyślamy się " i bierzemy jednak HD :lol:[/quote]
Czy jest to sprawdzona informacja? Skąd masz takie info?

Edytowane przez ravel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='VAMET' post='100921' date='10.05.2008, 21:26 ']Witam uprzejmie

Proszę o odpowiedź na poniższe pytania:
1. Zamówienie usługi TV Cyfrowa Pakiet Max z nagrywarką i HD to miesięczny koszt 100,00 PLN, tak?
2. Dodatkowo trzeba zapłacić jednorazowo za aktywację i za dekoder HD?
3. W jaki sposób dostarczany jest przez UPC sygnał do tego dekodera HD? Tym samym kablem co analogowa TV? Czy z satelity i prosto do dekodera?
4. Rozumiem, że z dekodera HD łączymy się kablem HDMI do TV?

Dziękuję za odpowiedzi.

Z poważaniem[/quote]
1. Tak
2. Za aktywację trzeba płacić za dekoder nie
3. Tym samym kablem
4. Tak

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

I.
Dziękuję za odpowiedzi i mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie:
- czy poprawia się jakość programów w stosunku do analogowego, czy nie zauważę różnicy (mowa o programach, które nie są nadawane w HD, tylko czy np.: Polsat przez cyfrowe UPC będzie lepszy odbiór niż przez analogowe UPC)?

II.
Dzwoniłem do UPC i oferta dla mnie to:
50% Pakietu Select z HD bądź Pakietu MAX z HD przez 6 miesięcy, a potem od 7-12 miesiąca 100% ceny (umowa na 12 miesięcy).
Jestem jeszcze posiadaczem UPC Ultra 20 Mbit/s.
200 zł aktywacja jednorazowo.

Czyli wychodzi 199,00 PLN z MAX z HD dekoderem albo 194,00 PLN z SELECT z HD razem z Internet ULTRA.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ravel' post='100928' date='10.05.2008, 21:59 ']Czy jest to sprawdzona informacja? Skąd masz takie info?[/quote]

Sprawdzona, osobiście zamówiłem dekoder bez HD z opłatą instalacyjną 50 PLN i zgodnie z informacją konsultanta w każdej chwili mogę go zamienić na taki z HD za opłatą 10 PLN (oczywiście wzrasta też opłata miesięczna z 90 do 100 złotych w przypadku pakietu MAX). Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

1. Czy UPC TV cyfrowe jest już na terenie całego kraju, czy tylko w wybranych miastach?
2. Czy widać różnicę między analogową TV a cyfrową w UPC?
3. Czy ja dobrze rozumiem, że oni podają sygnał po starym kablu analogowo do dekodera a tam jest przerabiany na cyfrowy i dopiero podawany do TV?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='VAMET' post='101001' date='11.05.2008, 15:26 ']Witam uprzejmie
1. Czy UPC TV cyfrowe jest już na terenie całego kraju, czy tylko w wybranych miastach?
2. Czy widać różnicę między analogową TV a cyfrową w UPC?
3. Czy ja dobrze rozumiem, że oni podają sygnał po starym kablu analogowo do dekodera a tam jest przerabiany na cyfrowy i dopiero podawany do TV?[/quote]


1. Nie
2. Tak
3. Nie Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Dziękuję za odpowiedzi, ale byłbym wdzięczny za bardziej szczegółowe wytłumaczenie.
Zwłaszcza pytanie nr 3, jak jest z tym sygnałem, jak jest podawany.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='VAMET' post='101018' date='11.05.2008, 18:04 ']Witam uprzejmie

Dziękuję za odpowiedzi, ale byłbym wdzięczny za bardziej szczegółowe wytłumaczenie.
Zwłaszcza pytanie nr 3, jak jest z tym sygnałem, jak jest podawany.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem[/quote]

Oczywiście przekazywany jest sygnał cyfrowy kablem (tym samym, co dotąd sygnał analogowy), inaczej cała telewizja cyfrowa nie miałaby sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś już sprawdzał mix pakiet w UPC:

zamów 2 usługi, a tańszą otrzymasz z 50% rabatem przez cały okres trwania zobowiązania (12 miesięcy)
tzn. Internet 10MB/s za 89pln (44.50 pln 50%) i pakiet Max z nagrywarką cyfrową za 90pln = 134.50pln

I czy w tym mix pakiecie można zamówić później dekoder HD ten za 100pln do odbioru programów HD
bo nie ma go w mixie?

A i jeszcze jedno pytanie czy można podłączyć dodatkowo do tego wszystkiego swoją nagrywarkę, na której można wypalać płytki.


Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam uprzejmie

Ja mam Mix od kwietnia TV analogowa + Internet Ultra.

Dzwoniłem do UPC i oferta dla mnie to:
50% Pakietu Select z HD bądź Pakietu MAX z HD przez 6 miesięcy, a potem od 7-12 miesiąca 100% ceny (umowa na 12 miesięcy).
Jestem jeszcze posiadaczem UPC Ultra 20 Mbit/s.
200 zł aktywacja jednorazowo.

Czyli wychodzi 199,00 PLN z MAX z HD dekoderem albo 194,00 PLN z SELECT z HD razem z Internet ULTRA.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie zamówienie cyfrowego UPC spowodowało obniżenie abonamentu, bo dzięki temu zastosowano automatycznie nową taryfę dla ultra , tj 149 zl zamiast dotychczasowego 245 zł, która wiązałaby mnie jeszcze przez następnych 10 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do użytkowników cyfrowego UPC: Czy konieczne jest posiadanie dekodera UPC w przypadku, gdy telewizor ma tuner DVB-c? (Oczywiście po wykupieniu abonamentu na telewizje cyfrową w UPC).
Nie bardzo chcę umieszczać jeszcze jedno pudełko pod telewizorem. Dotychczas mam UPC analogowe bez dekodera i kanały przełączam na telewizorze i chciałbym aby tak zostało. Czy to możliwe?
jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiej możliwości - musisz mieć któryś z mediaboxów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze zostanie ci analog w kablu
będziesz mógł sobie przełączać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PawelSKW' post='101083' date='12.05.2008, 09:02 ']A czy ktoś już sprawdzał mix pakiet w UPC:

zamów 2 usługi, a tańszą otrzymasz z 50% rabatem przez cały okres trwania zobowiązania (12 miesięcy)
tzn. Internet 10MB/s za 89pln (44.50 pln 50%) i pakiet Max z nagrywarką cyfrową za 90pln = 134.50pln

I czy w tym mix pakiecie można zamówić później dekoder HD ten za 100pln do odbioru programów HD
bo nie ma go w mixie?

A i jeszcze jedno pytanie czy można podłączyć dodatkowo do tego wszystkiego swoją nagrywarkę, na której można wypalać płytki.


Pozdro.[/quote]
Tak dekoder z HD wchodzi w Mix Pakiet tyle że aktywacja 200zł możesz zamówić od razu albo później.Ktoś pisał że zamiana kosztuje 10 zł, już nie szefowie się skapnęli i teraz mając dekoder bez HD czyli z aktywacją 50 zł, zmieniając na HD jest już 200zł, więc ten patent już nie działa.
Pakiet Max z nagrywarką i HD 100zł+Turbo45zł w Mix Pakiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='valdi_one' post='101994' date='15.05.2008, 21:36 ']Tak dekoder z HD wchodzi w Mix Pakiet tyle że aktywacja 200zł możesz zamówić od razu albo później.Ktoś pisał że zamiana kosztuje 10 zł, już nie szefowie się skapnęli i teraz mając dekoder bez HD czyli z aktywacją 50 zł, zmieniając na HD jest już 200zł, więc ten patent już nie działa.
Pakiet Max z nagrywarką i HD 100zł+Turbo45zł w Mix Pakiecie.[/quote]
Tak tylko że w mix pakiecie nie ma tego dekodera z HD, jest tylko z nagywarką bez HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...