Skocz do zawartości
tomekfff

Cyfrowe UPC w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

potwierdzam: pakiet max z nagrywarka z hd - nie ma w ofercie mix na stronie upc, ale jest brane pod uwage w tej promocji. ja zamowilem internet ultra 149 zl plus max z nagrywarka hd za 50 zl przez 12 miesiecy, plus oczywisice nieszczesne 200 zl aktywacja - u mnie instalacja w przyszlym tygodniu, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dekoder z HD jest w Mix Pakiecie wiem bo już z tego korzystam i w regulaminie mam to opisane, na stronie UPC nie ma tego regulaminu ale faktycznie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='valdi_one' post='102264' date='16.05.2008, 21:12 ']dekoder z HD jest w Mix Pakiecie wiem bo już z tego korzystam i w regulaminie mam to opisane, na stronie UPC nie ma tego regulaminu ale faktycznie jest.[/quote]
Witam!
Na stronie UPC są zdjęcia i opis dekodera HD, widać że posiada wyjście optyczne ale nie jest ono opisane, czy próbowałeś z niego korzystać np. podłączyć kino domowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='Mario73' post='102309' date='16.05.2008, 23:52 ']Witam!
Na stronie UPC są zdjęcia i opis dekodera HD, widać że posiada wyjście optyczne ale nie jest ono opisane, czy próbowałeś z niego korzystać np. podłączyć kino domowe ?[/quote]

Nie mam, odrazu zaznacze, mediaboxa UPC ale imho to nie optyk tylko jedno z gniazd komunikacyjnych (jest RJ-11 i RJ-45 w specyfikacji tego sprzetu). Niestety o ile sie nie myle zarowno component jak i optyk nie wystepuja... ale moze nich ktos to zweryfikuje, faktycznie, bo sam bede mial problem wynikajacy z koniecznosci zakupu konwertera elektryk-optyk najprawdopodobniej. Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Optyk jest. Czy działa ? Nie wiem. Nie mam możliwości sprawdzenia - ale się świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ENGEDI' post='102376' date='17.05.2008, 15:18 ']Optyk jest. Czy działa ? Nie wiem. Nie mam możliwości sprawdzenia - ale się świeci.[/quote]

To bardzo dobra informacja. Jezeli swieci, znaczy sie ze jest aktywny a to oznacza ze powinien trybic.
Mam w takim razie pytanie co do portu nad wejsciem antenowym - to ethernetowy port rj-45 czy tez telefoniczny rj-11 do podlaczenia w przyszlosci fona w ramach VoIP-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym wrócić do głównego tematu tego wątku, tj do wrażeń odnośnie upc digial?
W moim przypadku są one bardzo negatywne i wynikają głównie z samego faktu instalacji przez bardzo niekompetentego pracownika.
Jeszcze w obecności instalatora, ale niestety już po podpisaniu protokołu odbioru, zauaważyłem, że części kanałów w ogóle nie odbieram ( w tym wszytkich hd), nie mam radia cyfrowego, a na nie których kanałach pikseloza taka, jak bym oglądał film z telefonu komórkowego.
Instalator próbował mi wmówić to, że to całkiem normalne, że 1/3 kanałów nie można odebrać - bo to emisje testowe.
Czasem tak bywa że kanały hd nie są obierane - ale tak już jest i nic na to się nie da poradzić, a z resztą po co komu one, skoro to samo dają na innych kanałach. Radio cyfrowe ? Po co to Panu, przecież jest tv. Powiedziawszy te wszystkie mądrości, wyszedł sobie.
Po mojej interwencji w BOK i podaniu telefonicznie siły sygnału na poszczególnych kanałach, która wynosiła 30-34%, pracownik BOK próbował zawrócić instalatora, aby ten spróbował zmienić ustawienia w "skrzynce" lub chociaż dokonał pomiaru zakłóceń. Skutek był taki, że instalator, bardzo zły, przedzwonił do mnie i jeszce raz próbował wstawić gatkę o emisjacj testowych. Po tym jak mu powiedziałem, że to bzdury i że problemem jest siła sygnału, której nawet nie raczył sprawdzić, odparł że nie ma przy sobie miernika, a tak w ogóle to nie ma dla mnie czasu bo czekają na niego kolejne instalacje i co najwyżej może zamówić mi wizytę serwisu.
Moja rada dla tych, którzy zbyt wcześnie podpisują protokół odbioru, zanim to zrobicie zmierzcie siłe sygnały w menu serwisowym na poszczególnych kanałach. Powinna ona wynosić na wszytkich powyżej 80%. W menu serwisowe wchodzi się w następujący sposób [b]"menu" -> "1789"[/b] Pomiar sygnału jest na jednej z ostanich stron poprzez funkcję "skanowanie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='102388' date='17.05.2008, 16:13 ']To bardzo dobra informacja. Jezeli swieci, znaczy sie ze jest aktywny a to oznacza ze powinien trybic.
Mam w takim razie pytanie co do portu nad wejsciem antenowym - to ethernetowy port rj-45 czy tez telefoniczny rj-11 do podlaczenia w przyszlosci fona w ramach VoIP-a?[/quote]

Są dwa gniazda RJ45 oraz USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ENGEDI' post='102393' date='17.05.2008, 16:33 ']Są dwa gniazda RJ45 oraz USB.[/quote]

Dzieki za odpowiedz - czyli mozliwe beda uslugi webowe (net via box ..a ten jako router?) w boksie w przyszlosci jak i oczywiscie VoIP. W koncu cyfryzacja ma dac UPC mozliwosc zaoferowania triple play w ramach jednej skrzynki. Ciekawe czy, niestety tradycyjnie odnosnie operatorow cyfrowych u nas, usb pozostanie martwym portem?

Odnoszac sie do postu dotyczacego skandalicznej, z tego co widze, instalacji uslugi... proponuje nie patyczkowac sie tylko zglosic tego ''specjaliste'' w regionalnym biurze obslugi. Dodatkowo warto argumentowac ze wz. z tak ''profesjonalnie'' zrealizowana usluga, my klient, pozostawiamy sobie prawo do wniesienia sprawy przed sadem konsumenckim. Gdybym trafil na takiego instalatora zrobilbym wszystko, by gosc szybko pozegnal sie z dotychczasowa praca - dla dobra ogolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale tak ogólnie to jak to wyglada tu Digital TV? Widać róznice miedzy analogiem a Cyfrową jakością(na lepiej oczywiście)? Rozumiem ze masz tv LCD...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę w pełni ocenić jakości przekazu w cyfrowym UPC ponieważ nie wszytko jeszce u mnie działa prawidłowo. Niektórych kanałów w ogóle nie ma a na innych straszna "sieczka". Tam gdzie sygnał jest silny i nie ma problemów z odbiorem obraz jest bardzo dobry. W porównaniu do analogu w upc (u mnie jakość analogu w upc była zawsze bardzo dobra - Sharp 46XD1E) zauważalna różnica na korzyść jest głównie w nasyceniu kolorami oraz w jakości dzwięku. Kanały Zone wygladają lepiej niż te, które na dreamboxie odbieram z Polsatu.
Najbardziej denerwujące jest jednak to że zmiana kanałow spowodowała u mnie to, że musze teraz korzystać z dwóch pilotów. Nestety w moim telewizorze przy odbiorze po hdmi nie działa funckja autoformat, co powoduje koniecznośc ręcznej zmiany aspektu obrazu przy przełączaniu kanałów. Korzystanie ze skalera w mediaboxie upc powoduje natomiast rościągnięcie kanałów nadawanych w 4:3 na pełny ekran - nie mam wówczas możliwości zmiany aspektu w telewizorze. Wyłączenie skalera w w mediaboxie powoduje z kolei zauważalne spowolnienie przy przełączaniu kanałów. Pilot z mediaboxa można zaprogramować tak aby współpracował z telewizorem ale obejmuje to tylko podstawowe funkce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na szczescie jestem w stanie ocenic calosc oferty cyfrowej UPC. Jakosc obrazu (Toshiba 40ZF355DG) bardzo dobra a na kanalach typu PS jak w jakosci HD ;-). Faktem jest ze na zmiane kanalu trzeba chwilke poczekac ale nie jest to wkurzajace. troche deprymuje ekran "proszę czekać" podczas wchodzenia do menu i podczas "wedrowki" po nim ale skladam to na karb wieku mlodzienczego oferty. Ja nie mialem problemu z instalatorami. Dwoch gosci siedzialo do momentu az wszystko zaczelo pozadnie dzialac (problemy byly z inicjacja uslugi gdyz ja zamiawialem pakiet Max z nagrywarka i HD i taki otrzymalem dekoder a w systemie UPC widnialem jako zamawiajacy najprostszy pakiet cyfrowy)..
Jedyna rzecz ktora mnie wkurza to brak mozliwosci zmiany kolejnosci kanalow na dekoderze jak tez zmiany ich numerow.... jakos latwiej zapamietac ze Mini Mini jest na 15 a nie na nomen omen kanale 666 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie z innej beczki, czy UPC zamierza kiedyś w przyszłości wprowadzić możliwość nabycia modułu warunkowego dostępu CI (karta CAM?). Nie uśmiecha mi się żąglowanie pilotami szczególnie wtedy, gdy kupiłem telewizor obsługujący HD w MPEG4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do posiadaczy modeli z HDD.

Czy da się wyciagnąć z tunera materiał HD nagrany na dysku?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PioSpec' post='102923' date='20.05.2008, 13:50 ']Mam pytanie do posiadaczy modeli z HDD.

Czy da się wyciagnąć z tunera materiał HD nagrany na dysku?

pozdrawiam[/quote]
Niestety nie ma takiej możliwości:(
Jest niby wtyk usb ale nie ma odpowiedniej funkcji w menu.
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jdoe77' post='102907' date='20.05.2008, 12:53 ']A ja mam pytanie z innej beczki, czy UPC zamierza kiedyś w przyszłości wprowadzić możliwość nabycia modułu warunkowego dostępu CI (karta CAM?). Nie uśmiecha mi się żąglowanie pilotami szczególnie wtedy, gdy kupiłem telewizor obsługujący HD w MPEG4.[/quote]
Planów UPC niestety nie znam ale mogę przynajmniej pocieszyć Cię tym że pilot od tunera z HD jest uniwersalny więc obsłuży zarówno tuner jak i tv.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie siła sygnału jest między 43 a 59 % i nie mam żadnych problemów z odbiorem
optyk działa jak najbardziej 5.1 jest dostępne czasami nawet
elektrycznie działa i USB i RJ nad antena , tego drugiego nie sprawdzałem
czy da się wyciągnąć nagranie tego na razie nie wiem w wolnej chwili sprawdzę ale na pewno nie da się bez grzebania w mediabox-ie

w środku jest dysk na złączu sata

Pozdrawiam offroad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='102359' date='17.05.2008, 12:12 ']Nie mam, odrazu zaznacze, mediaboxa UPC ale imho to nie optyk tylko jedno z gniazd komunikacyjnych (jest RJ-11 i RJ-45 w specyfikacji tego sprzetu). Niestety o ile sie nie myle zarowno component jak i optyk nie wystepuja... ale moze nich ktos to zweryfikuje, faktycznie, bo sam bede mial problem wynikajacy z koniecznosci zakupu konwertera elektryk-optyk najprawdopodobniej.[/quote]
Optyk działa, mam podłączony dekoder UPC do kina domowego poprzez kabel optyk-optyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie do posiadaczy UPC cyfrowego.
Czy Canal + Film HD jest nadawany w DD 5.1 z napisami, no i czy wszystkie kanały HD w UPC mają dźwięk Dolby Digital?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pabloss' post='104352' date='28.05.2008, 19:46 ']Witam

Mam pytanie do posiadaczy UPC cyfrowego.
Czy Canal + Film HD jest nadawany w DD 5.1 z napisami, no i czy wszystkie kanały HD w UPC mają dźwięk Dolby Digital?
Z góry wielkie dzięki za odpowiedź.

Pozdr.[/quote]
Niestety C+ nadawany jest tylko z polskim lektorem bądź w wersji oryginalnej w DD 5.1 lecz niestety bez napisów.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem handlowcem UPC, więc jeśli chcecie mieć info z pierwszej ręki to służę pomocą. Będę wchodziła na forum dość regularnie ale nie w godzinach 17-20 gdyż wtedy będę w Waszych domach ;)

Edytowane przez PHUPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='PHUPC' post='104859' date='31.05.2008, 21:11 ']Jestem handlowcem UPC, więc jeśli chcecie mieć info z pierwszej ręki to służę pomocą. Będę wchodziła na forum dość regularnie ale nie w godzinach 17-20 gdyż wtedy będę w Waszych domach ;)[/quote]

No to Panie handlowiec ;) mam pytanie. Do czego można wykorzystać wyjścia USB oraz RJ ? Jeżeli w tej chwili nie można ich wykorzystać to kiedy będzie można. Jeżeli można je wykorzystać to w jaki sposób :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, PHUPC ;)

Myślę, że najciekawszym pytaniem jest - kiedy poszerzenie oferty HD? Bo ledwo UPC wkroczyło, po nieprzyzwoicie długim oczekiwaniu, na rynek cyfrowy, a już jest w tyle za Vectrą i jeszcze każe sobie za to słono płacić. Polsatu Sport HD przed Mistrzostwami raczej nie będzie (czemu?), ale czy możemy się chociaż spodziewać Eurosportu HD przed Igrzyskami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie podstawowe pytanie. Czy przed euro będzie w UPC PolsatSportHD lub EurosportHD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='zan123' post='104871' date='31.05.2008, 21:14 ']No to Panie handlowiec :) mam pytanie. Do czego można wykorzystać wyjścia USB oraz RJ ? Jeżeli w tej chwili nie można ich wykorzystać to kiedy będzie można. Jeżeli można je wykorzystać to w jaki sposób :)[/quote]
Zastosowań może być wiele, ale póki co nie działają i na razie nie będą (przez usb jest teraz realizowany tylko tryb serwisowy)

Edytowane przez PHUPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...