Skocz do zawartości
tomekfff

Cyfrowe UPC w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='ravel' post='104888' date='31.05.2008, 22:12 ']No właśnie podstawowe pytanie. Czy przed euro będzie w UPC PolsatSportHD lub EurosportHD ?[/quote]
Ludzie bądźcie poważni. Pracuję dla UPC i muszę przestrzegać tajemnic. Rozmowy trwają. Jeśli napisałbym , że będą przed a post przeczytałby ktoś od Nich to mogliby zmienić te plany (na własnych platformach wolą zarabiać) i celowo wprowadzić po. A potem byłyby do mnie pretensje, że wypisuję bzdury, że znowu UPC coś obiecało i niedotrzymało. To własnie przez nadgorliwego kolegę nie wystartowaliśmy z 8 programami HD (tyle było przygotowanych na ulotkach reklamowych) a tylko z 5. Ale spokojnie, te kanały wcześniej czy później będą. Od razu Was poinformuję, więc wchodźcie na forum codziennie przed mistrzostwami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='PHUPC' post='104910' date='01.06.2008, 09:37 ']To własnie przez nadgorliwego kolegę nie wystartowaliśmy z 8 programami HD (tyle było przygotowanych na ulotkach reklamowych) a tylko z 5.[/quote]

Kobieto, chociaż już takich bzdur tutaj nie wypisuj bo niestety się ośmieszasz.

:):):)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='104913' date='01.06.2008, 09:40 ']Kobieto, chociaż już takich bzdur tutaj nie wypisuj bo niestety się ośmieszasz.

B):angry::angry:

Pozdro[/quote]
Jak chcesz to Ci niedowiarku mogę taką ulotkę przesłać. Ale co to zmieni skoro i tak wiesz lepiej ode mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='PHUPC' post='104930' date='01.06.2008, 12:29 ']Jak chcesz to Ci niedowiarku mogę taką ulotkę przesłać. Ale co to zmieni skoro i tak wiesz lepiej ode mnie...[/quote]

Ulotka to tzw. marketing. Zapytaj się "swojego Prezesa" jak było naprawdę i dlaczego jest tak jak jest.

Niestety, jeżeli jesteś "tylko" handlowcem to najprawdopodobniej nie dostaniesz odpowiedzi na takie pytanie. Jak ja bym był Prezesem to bym Ci nie odpowiedział :P:D .
Dlaczego? Ponieważ jest to tzw. kuchnia nagocjacji handlowych.

I wiem lepiej od Ciebie, niedowiarku.

A odpowiedziałem w tym poście tylko dlatego, żeby użytkownicy nie wierzyli bezkrytycznie wszystkim tego typu informacjom podawanym na tym portalu np. przez Ciebie B):angry::angry: .
Jak się podaje news'a to się powołuje na źródło. Ulotka która nie weszła do dystrybucji nie jest źródłem. Także nie jest źródłem info: jestem pracownikiem to wiem. Chyba, że chcesz się pochwalić, zaistnieć czy komus zaimponować :huh: .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@PHUPC, a ja ponawiam swoje pytanie - dlaczego nie chcecie udostępnić ludziom modułów warunkowego dostępu, zamiast wciskać swoje własne dekodery, gdzie nawet nie moża ustawić swojej własnej kolejności kanałów? Szczerze mówiąc nie mam zamiaru stawiać sobie następnej "skrzynki" pod telewizorem, nawet jeśli ta skrzynka posiada tak uniwersalnego pilota, który obsłuży mój odbiornik.
Pytanie z innej beczki - a może zastanowicie się nad usługą parowania kart - dekoder, czyli - ja kupuję u Was kartę, przynoszę swój moduł CI, to mi sparujecie to razem? (jak dobrze pamiętam, korztacie z kodowania Nagravision, a tam jest parowanie karta - dekoder).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jdoe77' post='105040' date='02.06.2008, 08:49 ']@PHUPC, a ja ponawiam swoje pytanie - dlaczego nie chcecie udostępnić ludziom modułów warunkowego dostępu, zamiast wciskać swoje własne dekodery, gdzie nawet nie moża ustawić swojej własnej kolejności kanałów? Szczerze mówiąc nie mam zamiaru stawiać sobie następnej "skrzynki" pod telewizorem, nawet jeśli ta skrzynka posiada tak uniwersalnego pilota, który obsłuży mój odbiornik.
Pytanie z innej beczki - a może zastanowicie się nad usługą parowania kart - dekoder, czyli - ja kupuję u Was kartę, przynoszę swój moduł CI, to mi sparujecie to razem? (jak dobrze pamiętam, korztacie z kodowania Nagravision, a tam jest parowanie karta - dekoder).[/quote]
Masz rację. Świetny pomysł. Jestem na tak. I co z tego... Może jak kiedyś wzrośnie liczba tego typu telewizorów to ktoś się nad tym zastanowi. Obecnie nikt nie będzie zawracał sobie głowy by zmieniać procedury sprzedaży dla 3 klientów w całej Polsce. Mam nadzieję, że to rozumiesz. Ale dobrze, że problem wypływa już dziś, to może ktoś go dostrzeże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PHUPC' post='105046' date='02.06.2008, 10:14 ']Masz rację. Świetny pomysł. Jestem na tak. I co z tego... Może jak kiedyś wzrośnie liczba tego typu telewizorów to ktoś się nad tym zastanowi. Obecnie nikt nie będzie zawracał sobie głowy by zmieniać procedury sprzedaży dla 3 klientów w całej Polsce. Mam nadzieję, że to rozumiesz. Ale dobrze, że problem wypływa już dziś, to może ktoś go dostrzeże.[/quote]

To niech się UPC zastanowi nad tym TERAZ, i to szybko.......
Bo Panie PHUPC pragnę Pana poinformować, że właśnie z powodu "sztuczek" przy wprowadzaniu TVHD w UPC stawiam UPC ultimatum:
- albo dostanę kartę dostępu plus moduł CAM do odbioru WSZYSTKICH kanałów Select, razem z TVHD w cenie PONIZEJ 65 PLN/misiąc jako bonifikata za brak korzystania z dekodera UPC, przy symbolicznej opłacie aktywacyjnej (na pewno nie 100 PLN)
- albo UPC straci mnie jako abonenta
Ponadto, ponieważ UPC w mojej spółdzielni dostarcza sygnał podstawowy dla 5000 mieszkańców, mam zamiar podbuntować zarząd spółdzielni, aby w tym podstawowym paśmie była równoległa transmisja cyfrowa tych kanałów, bez żadnego kodowania. Użyję argumentu, że jeżeli UOPC nie przystanie na warunki spółdzielni, to lokatorzy sami zaczną instalować anteny zewnętrzne do cyfrowej tv naziemnej lub satelitarnej, co grozi zniszczeniem niedawno położonej izolacji termicznej na blokach. I jak się warunki takie UPC nie podobają, to niech idzie do diabła, a spółdzielnia znajdzie innego operatora.
No i w ten sposób UPC straci jednego abonenta za 59,99 i 5000 abonentów po chybas jakieś 7 pln miesięcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andrzej_an' post='105063' date='02.06.2008, 12:59 ']To niech się UPC zastanowi nad tym TERAZ, i to szybko.......
Bo Panie PHUPC pragnę Pana poinformować, że właśnie z powodu "sztuczek" przy wprowadzaniu TVHD w UPC stawiam UPC ultimatum:
- albo dostanę kartę dostępu plus moduł CAM do odbioru WSZYSTKICH kanałów Select, razem z TVHD w cenie PONIZEJ 65 PLN/misiąc jako bonifikata za brak korzystania z dekodera UPC, przy symbolicznej opłacie aktywacyjnej (na pewno nie 100 PLN)
- albo UPC straci mnie jako abonenta
Ponadto, ponieważ UPC w mojej spółdzielni dostarcza sygnał podstawowy dla 5000 mieszkańców, mam zamiar podbuntować zarząd spółdzielni, aby w tym podstawowym paśmie była równoległa transmisja cyfrowa tych kanałów, bez żadnego kodowania. Użyję argumentu, że jeżeli UOPC nie przystanie na warunki spółdzielni, to lokatorzy sami zaczną instalować anteny zewnętrzne do cyfrowej tv naziemnej lub satelitarnej, co grozi zniszczeniem niedawno położonej izolacji termicznej na blokach. I jak się warunki takie UPC nie podobają, to niech idzie do diabła, a spółdzielnia znajdzie innego operatora.
No i w ten sposób UPC straci jednego abonenta za 59,99 i 5000 abonentów po chybas jakieś 7 pln miesięcznie.[/quote]

To sie UPC chyba zapłacze...
Zostańmy może przy szczególach oferty UPC i sprawach technicznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emza4' post='105065' date='02.06.2008, 12:14 ']To sie UPC chyba zapłacze...
Zostańmy może przy szczególach oferty UPC i sprawach technicznych...[/quote]
Dobrze, że to nie ja musiałam napisać... Edytowane przez PHUPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='PHUPC' post='104859' date='31.05.2008, 21:11 ']Jestem handlowcem UPC, więc jeśli chcecie mieć info z pierwszej ręki to służę pomocą. Będę wchodziła na forum dość regularnie ale nie w godzinach 17-20 gdyż wtedy będę w Waszych domach :)[/quote]
No dobra.
To może powiesz o wadach telewizji cyfrowej UPC.
Z czym macie najwięcej kłopotów.
Ale szczerze.
A i jeszcze jedno, możesz powiedzieć gdzie w warszawie UPC podłączyło światłowody do budynków
(bo ciągle się słyszy o pracach modernizacyjnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PawelSKW' post='105077' date='02.06.2008, 13:07 ']No dobra.
To może powiesz o wadach telewizji cyfrowej UPC.
Z czym macie najwięcej kłopotów.
Ale szczerze.
A i jeszcze jedno, możesz powiedzieć gdzie w warszawie UPC podłączyło światłowody do budynków
(bo ciągle się słyszy o pracach modernizacyjnych).[/quote]
Prawdziwe problemy są z brakiem instalatorów. Czas oczekiwania wydłużył się już do tygodnia. Czasem instalatorzy z braku doświadczenia nie wiedzą co jest przyczyną jakichs kłopotów i szukają rozwiązania nie tam gdzie trzeba. Światłowodów nie ma już tylko na jednym osiedlu (choć i to może już nie jest prawdą). Zatem siła sygnału w 99% przypadków dla cyfry jest o.k. (analog ma większe wymagania) a ewentualne kłopoty z sygnalem to z reguły ostatnie metry kabla (połamany w zakamarkach pokoi albo wcześniej rozdzielony do innych urządzeń). Jeśli są klopoty techniczne to klienci dzwonią na CC i nic o nich nie wiem. Tyle co przeczytam na forach (a może to ludzie konkurencji piszą te nieprzychylne posty ?;-)) Edytowane przez PHUPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]Największą wadą cyfrowej oferty UPC są ceny kanałów premium w ofercie cyfrowej.[/b] Najdroższe w Polsce.
UPC swoje oferty jedynie nazywa promocyjnymi - podpisz umowę na 12 miesięcy i płać zgdonie z cennikiem standardowym za Canal+ i HBO.
Zero zniżki. Zero promocji dla tych, którzy biorą więcej niż jeden pakiet premium. Jednym słowem... wielkie "d" z klientów.

Czym Wy teraz chcecie przyciągnąć klienta do HBO i C+?
40 zł za Canal+ (11 zł więcej od konkurencji, która daje C+ za 29 zł).
Już słyszałem różne tłumaczenia... bo ma pan kanał więcej (to chyba UPC nadaje z kosmosu, że musi 11 zł kasowac więcej dla jednego "weekendowego" kanału), ma pan kanały HD (po cholere mi one jesli mam dekoder standardowy, a poza tym podobno za kanały HD płaci się z abonamentem z dekoderem HD)... itd.


Dziwie się co za "marketingowy spec" wymyślił to cacko.
W analogu to były promocje az HBO i C+... aż chciało się brać i oglądać.
W cyfrze... chcę wydac 50 zł miesięcnie na C+ i HBO tylko UPC ich nie chce :P.

Jeśli nic się nie zmieni w cenach C+ i HBO przeczekam umowę bez nich, a później wybiorę konkurencję, która wie, że klient podpisując umowę na rok musi mieć z tego bonus, a nie "przyjemność" płacenia zgodnie z cennikiem.

Edytowane przez szewol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='szewol' post='105132' date='02.06.2008, 18:04 '][b]Największą wadą cyfrowej oferty UPC są ceny kanałów premium w ofercie cyfrowej.[/b] Najdroższe w Polsce.
UPC swoje oferty jedynie nazywa promocyjnymi - podpisz umowę na 12 miesięcy i płać zgdonie z cennikiem standardowym za Canal+ i HBO.
Zero zniżki. Zero promocji dla tych, którzy biorą więcej niż jeden pakiet premium. Jednym słowem... wielkie "d" z klientów.

Czym Wy teraz chcecie przyciągnąć klienta do HBO i C+?
40 zł za Canal+ (11 zł więcej od konkurencji, która daje C+ za 29 zł).
Już słyszałem różne tłumaczenia... bo ma pan kanał więcej (to chyba UPC nadaje z kosmosu, że musi 11 zł kasowac więcej dla jednego "weekendowego" kanału), ma pan kanały HD (po cholere mi one jesli mam dekoder standardowy, a poza tym podobno za kanały HD płaci się z abonamentem z dekoderem HD)... itd.


Dziwie się co za "marketingowy spec" wymyślił to cacko.
W analogu to były promocje az HBO i C+... aż chciało się brać i oglądać.
W cyfrze... chcę wydac 50 zł miesięcnie na C+ i HBO tylko UPC ich nie chce :P.

Jeśli nic się nie zmieni w cenach C+ i HBO przeczekam umowę bez nich, a później wybiorę konkurencję, która wie, że klient podpisując umowę na rok musi mieć z tego bonus, a nie "przyjemność" płacenia zgodnie z cennikiem.[/quote]
I dlatego wielokrotnie w firmie wspominałam, że lepiej obniżyć troche cenę, niż dawać 2 miechy gratis (jak obecnie) bo klienci i tak tego nie docenią.

Edytowane przez PHUPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='PHUPC' post='105155' date='02.06.2008, 21:35 ']I dlatego wielokrotnie w firmie wspominałam, że lepiej obniżyć troche cenę, niż dawać 2 miechy gratis (jak obecnie) bo klienci i tak tego nie docenią.[/quote]

Czyli... w UPC nie słuchają klientów... jak i mądrych pracowników :P.
Miejmy nadzieję, że się szybko to zmieni.
Dodam jeszcze, że w analogu oprócz dwóch miesięcy za firko dawali 10 miechów obnizonych o 10 zł przy rocznej umowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PHUPC, czy mógłbyś napisać chociaż czy jakieś nowe programy HD wejdą do oferty UPC przed Euro. Nie chodzi o konkrety tylko o to czy będzie coś nowego. Jest to dla mnie bardzo ważne, jutro podpisuje umowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak tak toche z innej beczki.
Jestem zainteresowany wykupienia abonamentu z HD. Na stronie UPC wyczytalem, że instalacja dekodera HD przez instalatora kosztuje 200zl a aktywacja 10zl. Chciałem się zapytać czy jest możliwość instalecji dekodera samemu a nie przez instalatora aby zaoszczedzić te 2 stówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dziś wymieniłem tuner z UPC mediabox z nagrywarką na upc mediabox z nagrywarką HD. No i niestety na starcie duże rozczarowanie, programy w HD nie nadają się do oglądania - obraz cały czas albo się zacina, albo robi się zupełna pixeloza czy wyskakują jakieś problemy z obrazem jak przy źle skompresowanym divx. Na kanałach SD też co jakiś czas pojawiają się kolorowe kwadraty zakłóceń i jakieś artefakty. Obraz na poprzednim mediaboksie był bez tego typu zakłóceń, w nowym na każdym programie jakieś problemy. Czy to kwestia ustawień czy trafiłem na padnięty egzemplarz? Oczywiście zgodnie z prawem Murphy'ego, przy techniku kiedy włączyliśmy national geographic HD wszystko było gites... Wydaje mi się, że to problem samego mediaboxa, bo kiedy nagrałem program w HD na dysk, przy wielokrotnym odtwarzaniu artefakty pojawiają się w różnych momentach, czyli wygląda na to, że to urządzenie dławi się z obróbką materiału a nie jest to problem podawanego sygnału.

Acha, i jeszcze jedno, nie udało mi się ustawić mediaboxa tak, żeby nie rozciągał programów w formacie 4:3 do 16:9, czy ktoś wie jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Marcel_27' post='105171' date='02.06.2008, 23:08 ']Ja dziś wymieniłem tuner z UPC mediabox z nagrywarką na upc mediabox z nagrywarką HD. No i niestety na starcie duże rozczarowanie, programy w HD nie nadają się do oglądania - obraz cały czas albo się zacina, albo robi się zupełna pixeloza czy wyskakują jakieś problemy z obrazem jak przy źle skompresowanym divx.[/quote]

Sprawdz jakosc sygnalu, warto tez popatrzec na instalacje (czy nie ma jakiegos rozdzielacza przed tunerem, lacznika - ja tak mialem kiedys i obraz byl kipeski, bo wymianie TV na cos plaskiego - szybko to skorygowalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ein' post='105173' date='03.06.2008, 00:29 ']Sprawdz jakosc sygnalu, warto tez popatrzec na instalacje (czy nie ma jakiegos rozdzielacza przed tunerem, lacznika - ja tak mialem kiedys i obraz byl kipeski, bo wymianie TV na cos plaskiego - szybko to skorygowalem)[/quote]

No ale czy fakt, że nagrany materiał zacina się i psuje w róznych miejscach przy wielokrotnym odtworzeniu nie wskazuje na mediaboxa jako głównego winnego? Gdyby problemem był sygnał podawany do mediaboxa to chyba zakłócenia występowałyby zawsze w tym samym miejscu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='PHUPC' post='105155' date='02.06.2008, 21:35 ']I dlatego wielokrotnie w firmie wspominałam, że lepiej obniżyć troche cenę, niż dawać 2 miechy gratis (jak obecnie) bo klienci i tak tego nie docenią.[/quote]

Ja tam doceniałem w analogu, bo koszt abonamentu ludziska powinny wyliczać w stosunku rocznym.
A wracając do pytania uprzednio zadanego i pozostałego bez odpowiedzi, co nowego i kiedy w kwestii HD UPC planuje? Nie macie Discovery HD, nie ma Eurosport HD, nie ma Polsat Sport HD, n HD, HBO HD, Filmbox HD. Przy czym 3 pierwsze wydają mi sie kluczowe żeby nadążyć za konkurencją. W tym momencie tkwie przy UPC tylko dlatego że mam analogowy sygnał na drugim odbiorniku na tym samym abonamencie. Bo oferta np. Cyfry plus ciagle i szybko sie poszerza...A szybkosc podejmowania decyzji w UPC to nie jest wasza mocna strona:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Marcel_27' post='105171' date='02.06.2008, 23:08 ']Ja dziś wymieniłem tuner z UPC mediabox z nagrywarką na upc mediabox z nagrywarką HD.[/quote]

Czy miałeś TV cyfrową w mixpakiecie czy solo? Jaki był koszt wymiany? Załatwiałeś przez BOK czy infolinię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w tym ukrytym menu serwisowym po wlaczeniu skanu czestotliwosci TSID otrzymuje takie wyniki: jakosc od 71 do 100 procent; sila od 56 do 61. Jak interpretowac te wyniki, sa okej ? Obraz calkiem fajny. Czy ewentualna wizyta technika spowoduje znaczace poprawienie obrazu ? Warto im [beeep]e zawracac ? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emza4' post='105189' date='03.06.2008, 08:01 ']Ja tam doceniałem w analogu, bo koszt abonamentu ludziska powinny wyliczać w stosunku rocznym.
A wracając do pytania uprzednio zadanego i pozostałego bez odpowiedzi, co nowego i kiedy w kwestii HD UPC planuje? Nie macie Discovery HD, nie ma Eurosport HD, nie ma Polsat Sport HD, n HD, HBO HD, Filmbox HD. Przy czym 3 pierwsze wydają mi sie kluczowe żeby nadążyć za konkurencją. W tym momencie tkwie przy UPC tylko dlatego że mam analogowy sygnał na drugim odbiorniku na tym samym abonamencie. Bo oferta np. Cyfry plus ciagle i szybko sie poszerza...A szybkosc podejmowania decyzji w UPC to nie jest wasza mocna strona:)

pozdrawiam[/quote]
Po wielokroć będę powtarzała, że tajemnicy firmy nie zdradzę. Mogę powiedzieć jedynie, że skoro analogową i cyfrową ofertę mamy lepszą od konkurencji to i HD będzie lepsze. HBO HD będzie w tym miesiącu. To jedyne co jest oficjalnie podawane. Ktoś na innym forum podający się za pracownika UPC wspomniał o nSport i PS HD, ale żeby nie było na mnie jak nie wejdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='emza4' post='105189' date='03.06.2008, 09:01 ']Ja tam doceniałem w analogu, bo koszt abonamentu ludziska powinny wyliczać w stosunku rocznym.[/quote]

W analogu także doceniałem:
Canal+: (umowa na 12 miesięcy): 2 miesiąca darmo + 10 miesięcy po 29,9 zł.
Średni rocznie: 24,91 zł.
HBO: 12 miesięcy po 19,90 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...