Skocz do zawartości
carvingowiec

42 LG 6000 SCARLET---są juz jakies testy?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie pluję sobie w brodę bo kupiłem sharpa 42 x20 w tej samej cenie. Dałem się przekonać i teraz żałuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam pytanie
czy miedzy 5000 a 6000 jest jakas duza roznica ?
mam zamiar kupic wlasnie tego lg do Ps3 i do ogladania filmow
i model 5000 kosztuje 2650 zl a 6000 juz prawie 3300zl
czy bede tak samo zadowolony ? czy moze model 5000 to jakis bubel ? oczywiscie 42 cale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Zakupiłem sobie ostatnio LCD-ka 42LG6100 SRARLET. Bawię się nim już od tygodnia. Podłączyłem do niego dekoder IPBOX 9000HD z Cyfrą (HD) na pokładzie.
Moje wrażenia z tego telewizora są bardzo mieszane:
- obraz HD jest rewelacyjny pod względem kolorów, ostrości itp
- denerwujące jest w obrazie dość częste klatkowanie (brak płynności ruchu, czasami wręcz pojawia się mozajka wokół postaci) przy szybszych scenach (chyba nie bardzo radzi z tym sobie elektronika)
- dźwięk z tego telewizora jest bardzo marnej jakości (bardzo płaski, wrażenie jakby wydobywał się z puszki) i nie pomagają tu zmiany ustawień.
- zaletą jest bardzo duża możliwość ustawień zarówno obrazu jak i dźwięku lecz przy w/w wadach te zalety mają znikome znaczenie.
Dziś żałuję że kupiłem ten telewizor.
Chyba że trafił mi się wadliwy egzemplarz.
Może któryś z forumowiczów posiada taki TV i może opisać jak to wygląda w jego TV?


Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu LG ma słabiutkie 100Hz i się obraz sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę temat! Kupiłem ten 42LG6000 juz jakieś 3 tygodnie temu za 2999 na promocji ale z racji przeprowacki podpiłem go dopiero wczoraj! Na dziendobry wszytko ladnie. Podpiolem nke przez hdmi<=>hdmi (kabel kupilem na allegro za 15 zeta bez tych tak zwanych filtrów albo dławików feronowych czy jakos tak) Na początku drobne problemy zwiozane z ustawieniem rozdzielczosci na dekoderze i rodzaju zdwieku ale juz po chwili mialem 1080i z dzwiekiem i bardzo ladnie to wygladało! Na początek nie chcialem mieszac ustawieniami zeby dac mu troche sie rozgrzać i przyzwyczaic (mówiąc narazie mialem na mysli okres jakis 2 tygodni zeby pochodzil na standardowych ustawianieach jakosci kontrastu i kolorach! Żadnych maxów!!)

Niestety LG padł po godzinie użytkowania! Padł to znaczy co: na moje oko to cos z synchronizacją pionową, pojawilo sie kilka obrazów przesunietych po koleji w prawo, dodatkowo jakies dziwne kreski oraz porypane kolory! Resetowanie ustawien na standard albo ustawienia fabryczne nic nie daly! obraz jest taka samo s[beeep]y na wszytkich wejsciach (antena, hdmi, euro a nawet jak podepne usb ze zdjeciami!) Za godzine jade z nim na gwarancje a dokladniej mowiąc bede probowal odrazu wziąść nowy z racji ze to chyba wada kostrukcyjna a nie cos innego!

A jak wy myslicie?? czy to moze byc spowodowane slabym kablem hdmi albo dowalaniem mu tak na poczatek rozdzielczoscią 1080i??

Telewizor choc ostatnio spadł juz na wartości to nadal moim zdaniem jest jednym z wyższych modeli tego producenta wiec naprawde nie sądzilem ze moze nie wytrzymać obciązenia!

Dajcie jakies porady zebym nie popelnil jakiegos bledu z kolejnym medelem (jak mi go wogole dziś dadzą!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadnej gwarancji. Tylko stara rękojmia szczególnie ze to dopiero 3 tygodnie.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[beeep]! chlop mi nie przyjol! bo powiedzial ze tylko do 1 tygodnia czasu mozna wymianiac i podbic gwarancje inaczej nawet system juz tego nie przyjmie! Jedyne co zrobil to podbil mi gwarancje i powiedzial gdzie jest serwis! zawiozlem na serwis i mają naprawiać (nie wiedziali co to moze byc i bedą dopiero szukac co szczelilo wiec to nie jestkis czesty problem!) Ma byc zrobiony na początku przyszłego tygodnia! A to juz bedzie naprawa a mi faktycznie chyba nalezy sie nowy! Nie wiem czy to ja jestem taka [beeep] ze uwierzylem chlopowi w sklepie RTV EURO AGD czy faktycznie nie da sie tego zrobic i wogole co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty jesteś taki. Niestety. Nie ma żadnej dyskusji, musi wziąć.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jako że kupiłem ten telewizor ale w wielkości 42cali. I chciałbym was prosić o to jak macie po ustawiane suwaki obrazu. Wiem że trudno to napisać i nikomu się nie chce.Ale ten telewizor już będzie na pare naście lat. I tak ustawaim na oko i dalej mnie obraz nie zadowala raz jest ciemny raz zbyt jasny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... I chciałbym was prosić o to jak macie po ustawiane suwaki obrazu. Wiem że trudno to napisać i nikomu się nie chce.....

A po co ci czyjeś ustawienia suwaków od obrazu? Przecież co dobre dla kogoś wcale nie musi być dobre dla Ciebie.

- może on mięć zupełnie inne warunki oświetleniowe np. ciemny pokój od północy na parterze.

- czasem producent wkłada matrycę jednego wytwórcy a czasem innego bo z biegiem czasu weszły lepsze albo tańsze bo się kursy pozmieniały

- widziałeś kiedyś przynajmniej 10 monitorów pracujących np. w jednej pracowni komputerowej - każdy ma inną temperaturę bieli, jasność i kontrast - i to wszystko po przywróceniu stawień fabrycznych!

To że czyjeś ustawienia zdziałają cuda na twoim TV to jeden z większych mitów obecnych na wielu forach...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jako że kupiłem ten telewizor ale w wielkości 42cali. I chciałbym was prosić o to jak macie po ustawiane suwaki obrazu. Wiem że trudno to napisać i nikomu się nie chce.Ale ten telewizor już będzie na pare naście lat. I tak ustawaim na oko i dalej mnie obraz nie zadowala raz jest ciemny raz zbyt jasny.

Witam

Moje ustawienia takie :

picture mode: expert 1

backlight: 50

contrast: 65

Brightness: 52

sharpness: 50

colour: 50

tint: 0

fresh contrast: niski

noise reduction: wylaczony

gamma: średnia

black level: niski

real cinema: wyłączony

trumotion: niski

colour standard: HD

white balance: średni

red contrast: 22

green contrast: 22

blue contrast: 22

red brightness: 18

green brightness: 18

blue brightness: 18

red colour: 0

red tint: 0

green colour: 0

green tint: 0

blue colour: 0

blue tint: 0

yellow colour: 0

yellow tint: 0

cyan colour: 0

cyan tint: 0

magenta colour: 0

magenta tint: 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam w domu 42LG 6000 i jestem z niego bardzo niezadowolony.Zrobiłem głupote, bo kupiłem go w ślepo i teraz żałuje.Według mnie ma on 2 rażące wady, otóż pierwszą z nich jest nierówne podświetlenie matrycy.W zasadzie w każdym z czterech rogów ekranu przy jasnym wyświetlanym obrazku można dostrzec ciemniejsze cienie.Drugim felerem jest efekt pojawiania sie dziwnych niekiedy bardzo widocznych i rażacych w oko smug dookoła obiektów, postaci.Dzieje sie to najcześciej wtedy gdy tło porusza sie wzgledem nich.Niewiem od jakiego parametru jest to zależne, ale wyglada szczególnie brzydko.Najgorzej jest z grami typu tpp.Przepraszam że wgłebiam sie w szczegóły ale bardzo chciałbym wiedzieć czy inni użytkownicy tego modelu też maja takie bruzdy na obrazie.Dopuszczałem nawet myśl żę matryca jest niesprawna.Jeśli ktoś coś wie na ten temat bądz ma taki tv to prosze o informacje i opinie, gdyż panowie z serwisu LG mówią że prolem jest niemozliwy do zdiagnozowania bez osobistych oględzin.Chce wiedzieć czy po prostu kupiłem beznadziejny model LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Wadą pierwszą jest nierówne podświetlenie matrycy. W zasadzie w każdym z czterech rogów ekranu przy jasnym wyświetlanym obrazku można dostrzec ciemniejsze cienie

Pocieszę cię kolego ... każdy LCD ma takie problemy a im cieńszy ma być telewizor i tańszy tym te problemy są bardziej widoczne.

Drugim felerem jest efekt pojawiania sie dziwnych niekiedy bardzo widocznych i rażących w oko smug dookoła obiektów, postaci. Dzieje sie to najczęściej wtedy gdy tło porusza sie względem nich. Nie wiem od jakiego parametru jest to zależne...

To jest przypadłość wszystkich 100Hz systemów kompensacji ruchu. Pomyśl, co twój LG musi zrobić aby wyświetlić 100 klatek na sek. z nadchodzących zaledwie 50 półobrazów na sekunde? Otóż każdy większy producent elektroniki wyprodukował jakiś swój procesor obrazu który za pomocą wielu złożonych algorytmów poprawia jakość obrazu wejściowego oraz pomnaża ilość klatek/sek dodając co drugą swoją własną. Najtrudniej jest tym układom gdy tak jak opisałeś jakiś obiekt porusza się w innym kierunku niż otaczające go tło. Wtedy procesor na tej dorabianej klatce nie wie jakie tło ma domalować w miejscu które opuścił poruszający się obiekt. Np. można próbować skopiować sąsiednie tło i ewentualne błędy jakoś rozmyć. Ale trzeba pamiętać o tym że projektanci nie mogą popuszczać wodzów fantazji i kreować zbyt długich algorytmów bo trzeba to robić w tempie 100 razy na sekundę! Jedni producenci robią to lepiej budując potężniejsze i szybsze procesory albo gorzej skracając algorytmy jak LG i tyle...

Możesz zmniejszyć ten efekt zmniejszając jakiś parametr od kompensacji ruchu w menu telewizora. U każdego nazywa się to inaczej np w Philipsie ja mam Natural Motion

Edytowane przez Vasco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyłaczyłem opcje true motion i zamazy niemal całkiem znikneły, alleluja!Człowiek to jest głupi jak nie spyta.eszcze raz dzięx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wlasnie po jakis 3 miesiacach nagle wystapil problem z pilotem (albo z TV) :lol:

Telewizor albo nie reaguje albo po kilku nacisnieciach zachowuje sie jakbym caly czas naciskal dany klawisz(sam lata po kanalach itp). Obsluga TV jest praktycznie niemozliwa.

Troche szukalem w internecie i znalazlem kilka dziwnych zachowan tych TV wlasnie z pilotem.

Macie jakis pomysl? A moze ktos juz to przerabial? Czy zostaje tylko serwis? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...