Skocz do zawartości
carvingowiec

42 LG 6000 SCARLET---są juz jakies testy?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Myślę, że już dostałeś odpowiedź wyżej - kup Toshibę 42Z3030 i powinieneś być szczęśliwym posiadaczem "najlepszego" TV na rynku. Pozdrawiam. Edytowane przez Morfeusz43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub dopłacić do 46ZF355 i będzie jeszcze lepszy. No ale trzeba dopłacić :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
@SławekR - możesz mi wyjaśnić jakie są Twoje wątpliwości odnośnie układu TruMotion LG- wedle tego co piszą jest to typowy układ podwajania ilości ramek - za pomocą wstawiania nowych wyliczonych przez układ pomiędzy oryginalne. Tryb 24p działa dokładnie tak jak w toshibie czyli 5:5 Pull Down 120Hz. W tym nie przykuwaniu uwagi chodzi o jakośc realizacji tego zadania czy też wątpliwości dotyczą samego rozwiązania w układzie 100Hz? Co prawda sam widziałem dziwne artefakty w ustawieniu wysoki ale przy słabym sygnale - przy mocnym tego nie widać. Co do płynności nie zuważyłem jakiejś wadliwości. Natomiast ziarnistość obrazu dotyczy także toshiby Z - było to opisywane w innych portalach HD - i jest to cecha realizacji cieniowania procesorów Faroudja, które stosuje i toshiba i LG.
Zastanawiam się nad zakupem właśnie LG6000 i mimo, że podoba mi się bardziej obraz sharpa XL2 to jednak LG jest 1000 zł tańszy i chcę wyjaśnić wszystkie aspekty w których jest LG gorszy konkretnie aby kupować świadomie. Edytowane przez KTP76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zaczyna być męczący. Jak Ci sie podoba to kupuj jak nie to nie. To u Ciebie to będzie stało. Chyba ze piszesz żeby sobie popisać. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='103066' date='21.05.2008, 09:19 ']Temat zaczyna być męczący. Jak Ci sie podoba to kupuj jak nie to nie. To u Ciebie to będzie stało. Chyba ze piszesz żeby sobie popisać. :([/quote]

Jeśli jest jakaś nagroda za post roku to Wygrałeś.
Wybacz ale treści typu weź toshibe zf nie wyczerpią moich pytań.

Jeśli się nie mylę to temat dotyczy LG 6000 a nie - "Jak Ci się podoba to kupuj jak nie to nie." Jak jesteś znudzony to proponuję darować sobie takie wielce merytoryczne posty i nie zaglądać na temat dotyczący LG 6000. Ja się chcę dowiedzieć - jeśli ktoś zgłasza wątpliwości lub wady - konkretów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Dlaczego uważasz, że temat zaczyna się robić męczący?! To że ktoś chce wyjaśnić wątpliwości to jest męczące. Przecież ktoś inny napisał, że wogule nie warto zaprzątać sobie tym telewizorem głowy. Ja natomiast tak jak panowie Gmeru i SławekR wczoraj przyjżałem się temu LG 42LG6000 i stojącemu obok Sharpowi 37X20 - obydwa podłączone do Blu-Ray'a Samsung BD-P 1400. Mogę powiedzieć tylko jedno - ja nie będę się wypowiadał żeby nie wszczynać znowu "głupich" przepuchanek słownych, ale moi koledzy i klienci mieli zadziwiająco zgodną opinię, że LG świeci dużo lepiej. Zachodziło podejżenie że to może kwestia podłączenia, bo LG był podłączony po HDMI a Sharp tylko po komponencie - pomimo zmiany podłączeń werdykt nie uległ zmianie, więc może to nie jest tak do końca że to telewizor nie przykuwający uwagi. Jednocześnie może warto jednak poświęcić nieco uwagi ludzim i powiedzieć co w nim jest faktycznie nie tak że Toshibę stawia się na piedestale w roli króla, a ten telewizor może być co najwyżej paziem - takim typowym "wołem roboczym". Edytowane przez Morfeusz43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nietrudno zauważyć ze Morfeusz43 jest orędownikiem tego tv, inni jak Gmeru i SlawekR nie. I nic się w tej kwestii nie zmieni. Nikt nikogo nie przekona. Dlatego napisałem ze temat zaczyna być meczący. Trzeba samemu organoleptycznie sprawdzić i tyle.
Idealnym rozwiązaniem jest aby KTP76 odwiedził sklep Morfeusza43. Posiedzisz sobie przy tv ile zechcesz pozmieniasz źródła , pozmieniasz ustawienia menu porównasz z innymi tv. Ja żeby sobie obejrzeć tv w akcji jechałem swego czasu ponad 200km w jedna stronę. I to było dobre rozwiązanie, mimo ze w konsekwencji wyszło ze tego tv nie kupiłem.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]l0ol[/b]

Błagam, zajmijcie się MERYTORYCZNĄ argumentacją, bo zaczyna to przypominać okładanie się pięściami przez niewidomych.

@Morfeusz43 i @KTP76 - dawno nikt nie podnosił tak ciśnienia w związku z telewizorem (ostatnio, pamiętam, był to temat o KURO). @Carvingowiec zapytał o testy i nagle zrobił się wielki hałas, jak to wspaniale owo LG świeci.

Nie widziałem - nie będę oceniał. Ale specyfikacja techniczna, szczególnie ta podawana przez producenta, często nic nie ma do rzeczywistości. Mamy skrajne opinie: Morfeusza, któremu objawiło się nowe bóstwo HD i Gmera oraz SławkaR, którzy mają zastrzeżenia co do tego panela.

Rozsądek podpowiada mi, żeby przychylać się do opinii znawców. KTP76 - podobno NIE widziałeś telewizora, znasz tylko opisy i specyfikacje techniczną zastosowanych rozwiązań - ale wypowiadasz się, jakby ktoś obrażał twoją męskość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='hr.susel' post='103083' date='21.05.2008, 11:03 '][b]l0ol[/b]

Rozsądek podpowiada mi, żeby przychylać się do opinii znawców.KTP76 - podobno NIE widziałeś telewizora, znasz tylko opisy i specyfikacje techniczną zastosowanych rozwiązań - ale wypowiadasz się, jakby ktoś obrażał twoją męskość.[/quote]

Sorki ale po raz kolejny zbaczamy z tematu - ja o LG 6000 pytam a Wy czy mam wogóle prawo wypowiedzi.
Czy pytanie o szczegóły jest kwestionowaniem opini znawców?
A propos NIE widzenia TV to już w 3 poście pisałem, że porównywałem 3 TV, które chciałem kupić czyli 9603 Lg6000 i sharpa XL2 i opisywałem wrażenia dlatego nie rozumiem ataku na moją osobę- przecież nie pisze krytycznie o innych TV tylko proszę o konkrety - i to nie broniąc LG bo uważam również , że obraz ma gorszy niż np sharp XL2 i philips 9603 - np. widać wyraźnie schodkowanie lini skośnych - słaby deinterlacer, bujanie TV na stojaku, konieczność przebijania się przez menu aby zmienić formatowanie. Prosiłbym więc o pisanie o wadach i zaletach bardziej konkretnie - a że niektórych to zanudza.

Do czego innego służy ten temat jak nie wymiany informacji o LG6000? - (pytanie retoryczne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Morfeusz43' post='103078' date='21.05.2008, 10:30 ']Dlaczego uważasz, że temat zaczyna się robić męczący?! To że ktoś chce wyjaśnić wątpliwości to jest męczące. Przecież ktoś inny napisał, że wogule nie warto zaprzątać sobie tym telewizorem głowy. Ja natomiast tak jak panowie Gmeru i SławekR wczoraj przyjżałem się temu LG 42LG6000 i stojącemu obok Sharpowi 37X20 - obydwa podłączone do Blu-Ray'a Samsung BD-P 1400. Mogę powiedzieć tylko jedno - ja nie będę się wypowiadał żeby nie wszczynać znowu "głupich" przepuchanek słownych, ale moi koledzy i klienci mieli zadziwiająco zgodną opinię, że LG świeci dużo lepiej. Zachodziło podejżenie że to może kwestia podłączenia, bo LG był podłączony po HDMI a Sharp tylko po komponencie - pomimo zmiany podłączeń werdykt nie uległ zmianie, więc może to nie jest tak do końca że to telewizor nie przykuwający uwagi. Jednocześnie może warto jednak poświęcić nieco uwagi ludzim i powiedzieć co w nim jest faktycznie nie tak że Toshibę stawia się na piedestale w roli króla, a ten telewizor może być co najwyżej paziem - takim typowym "wołem roboczym".[/quote]

Ale czy ja gdzieś negowałem że komuś ten telewizor może się podobać, czy też nawet bardzo podobać? Nie napisałem też, że jest to telewizor nie przykuwający uwagi, napisałem iż nie przykuł on [b]mojej[/b] uwagi, patrząc w ogólnym rozrachunku za i przeciw. Czy tak trudno dostrzec różnicę? Absolutnie nie usiłuję predystynować to do tytułu wzorca czy jakiejś wyroczni. Wyraziłem tylko swoje prywatne zdanie.

A Jeśli się klientom podoba to niech kupują przecież, cóż mnie do tego. Ale z drugiej strony nie negujcie też mojego prawa do posiadania własnego zdania. A moje zdanie jest takie, że przy tej cenie to bym wolał kupić telewizor plazmowy, bo z [b]mojego[/b] punktu widzenia, podkreślam jeszcze raz "z mojego", za i przeciw wskazują na takie właśnie wnioski. A jak miałbym kupić LCD, to akurat kupiłbym 40 cali konkretny model, akurat mam taki upatrzony, z którego obraz wyjątkowo mi odpowiadał, dodam że akurat nie jest to Toshiba :rolleyes:. I to tyle. Jakoś nie widzę tu nigdzie pola do przepychanek słownych. Kolega Morfeusz43 ma swoje zdanie i swoje zdanie mają też jego klienci. KTP76 ma swoje, ja mam swoje. No i kurcze bardzo dobrze ;).

A tak przy okazji, pisząc "wół roboczy" miałem na myśli akurat pozytywny aspekt, czyli uniwersalność i solidność.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm ... koledzy wróćmy do tematu bo mnie również ten tv interesuje a jak na tą chwilę to 80% info w tym topicu to przepychanki :rolleyes: Więcej luziku panowie , pogadajcie jak przy browarku. Podajcie sobie grabę , uśmiech na twarzy, no i spokojnie i na temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='hr.susel' post='103083' date='21.05.2008, 11:03 '][b]l0ol[/b]

Błagam, zajmijcie się MERYTORYCZNĄ argumentacją, bo zaczyna to przypominać okładanie się pięściami przez niewidomych.

@Morfeusz43 i @KTP76 - dawno nikt nie podnosił tak ciśnienia w związku z telewizorem (ostatnio, pamiętam, był to temat o KURO). @Carvingowiec zapytał o testy i nagle zrobił się wielki hałas, jak to wspaniale owo LG świeci.

Nie widziałem - nie będę oceniał. Ale specyfikacja techniczna, szczególnie ta podawana przez producenta, często nic nie ma do rzeczywistości. Mamy skrajne opinie: Morfeusza, któremu objawiło się nowe bóstwo HD i Gmera oraz SławkaR, którzy mają zastrzeżenia co do tego panela.

Rozsądek podpowiada mi, żeby przychylać się do opinii znawców. KTP76 - podobno NIE widziałeś telewizora, znasz tylko opisy i specyfikacje techniczną zastosowanych rozwiązań - ale wypowiadasz się, jakby ktoś obrażał twoją męskość.[/quote]


Żeby była jasność, to nie tak, że mam jakieś tam zastrzeżenia do tego panela. No może jego wygląd może mi się powiedzmy średnio podobać, ale to nie jest akurat kwestia do dyskusji. O gustach się nie dyskutuje.

Ja po prostu wyraziłem zdanie, iż osobiście biorąc pod uwagę wszelkie jego zalety i cenę, to akurat poszedłbym w inną stronę i kupił coś innego. Ale czy to jest wada tego telewizora? Raczej nie można tego nazwać wadą. On "urodził się" w czasie szybkiego rozwoju konkurencyjnych produktów i burzliwych zmian cen, ot całe jego ciężkie życie. A w takich czasach żeby się wybić, trzeba naprawdę czymś mocnym się wyróżnić. Co akurat nie zmienia faktu, że jak ktoś go kupi to nie będzie zadowolony. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='daniel76' post='103135' date='21.05.2008, 15:51 ']Hmmmm ... koledzy wróćmy do tematu bo mnie również ten tv interesuje a jak na tą chwilę to 80% info w tym topicu to przepychanki :D Więcej luziku panowie , pogadajcie jak przy browarku. Podajcie sobie grabę , uśmiech na twarzy, no i spokojnie i na temat.[/quote]


Dobrze zatem, żeby zakończyć, przynajmniej z mojej strony, to napiszę wprost.

Ja nie kupiłbym tego telewizora i pewnie połowy innych modeli, żeby była jasność. Wolałbym kupić plazmę jeśli rozważałbym taką przekątną i te przedziały cenowe. A jeśli osobiście musiałbym z jakiegoś powodu kupić LCD, to kupiłbym na dziś Sony KDL-40D3500, gdyż ma on sporo bardzo pozytywnych, z mojego punktu widzenia cech. Ot tyle w tym temacie z mojej strony.

Mam nadzieję, że jest to wystarczająco konkretna odpowiedź i mało przepychankowa. Chcieliście konkretnie, macie konkretnie.... :rolleyes: I nie zamierzam dzielić przy tym wszystkim włosa na czworo. Morfeusz43 już folder reklamowy na samym początku dyskusji "podzielił na czworo", co widać podziałało na niektórych jak płachta na byka, bo zaraz Mu to wytknęli ;).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Morfeusz43' post='103078' date='21.05.2008, 10:30 ']Dlaczego uważasz, że temat zaczyna się robić męczący?! To że ktoś chce wyjaśnić wątpliwości to jest męczące. Przecież ktoś inny napisał, że wogule nie warto zaprzątać sobie tym telewizorem głowy. Ja natomiast tak jak panowie Gmeru i SławekR wczoraj przyjżałem się temu LG 42LG6000 i stojącemu obok Sharpowi 37X20 - obydwa podłączone do Blu-Ray'a Samsung BD-P 1400. Mogę powiedzieć tylko jedno - ja nie będę się wypowiadał żeby nie wszczynać znowu "głupich" przepuchanek słownych, ale moi koledzy i klienci mieli zadziwiająco zgodną opinię, że LG świeci dużo lepiej. Zachodziło podejżenie że to może kwestia podłączenia, bo LG był podłączony po HDMI a Sharp tylko po komponencie - pomimo zmiany podłączeń werdykt nie uległ zmianie, więc może to nie jest tak do końca że to telewizor nie przykuwający uwagi. Jednocześnie może warto jednak poświęcić nieco uwagi ludzim i powiedzieć co w nim jest faktycznie nie tak że Toshibę stawia się na piedestale w roli króla, a ten telewizor może być co najwyżej paziem - takim typowym "wołem roboczym".[/quote]

Czy oba TV były skalibrowane?

Pytam bo w 99,99% przypadków TV w sklepach holdingu Media Saturn świecą na parametrach na max-a.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby zatem było zgodnie z duchem dyskusji - tylko konkrety. Otóż żaden z nich nie był kalibrowany. Zostały wystawione przez moich kolegów na paletach i spięte do BD-P 1400 jako źródło sygnału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Morfeusz43' post='103159' date='21.05.2008, 18:12 ']Żeby zatem było zgodnie z duchem dyskusji - tylko konkrety. Otóż żaden z nich nie był kalibrowany. Zostały wystawione przez moich kolegów na paletach i spięte do BD-P 1400 jako źródło sygnału.[/quote]

No to ... zaje-bis=ty test zrobiłeś :( .
Gratulacje.
Lepiej więcej takich nie rób, bo szkoda Twojego i naszego czasu do czytania takich testów ;) .
Ale marketingowiec z Ciebie dobry ... kiedy Was ostatni raz chłopaki z LG odwiedzili ??? :P;);)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A co za różnica czy byli z LG czy z Sony :).
Myślę że to dobrze dla nas, że konkurencja rośnie, bo to wymusza na producentach walkę o klienta. I to nie tylko na magiczne słowa ale i na inowacyjnośc jakośc i ceny produktów.
A czy telewizorek sie obroni to czas pokaze. Dla mnie to średniak. No ale ja jestem spaczony ( bo gapie sie w plazme na codzien :)

Jeszcze dodam , ze systemy kompensacji ruchu w telewizorach marki LG które dotychczas widziałem niestety nie działaja jakoś oszałamiająco. Ani w plazmach, ani w nowych modelach LCD. Naogladalem sie u siebie i mojego kolegi. Nie wiem jak jest w przypadku Scarlet (widziałem ją tylko przez chwile w sklepie) ale podejrzewam , ze moze byc tak samo.

pozdrawiam

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb trumotion faktycznie powoduje dziwne efekty i mimo, że obraz jest płynny to od czasu do czasu pojawiają się zacięcia a czasami szybko machający rękami ludzie grający w football mają po 4 ręce :) - ale to w trybie demo- gdzie wszystko jest ustawione na maksa. Dopiero po bardzo dokładnych testach okaże się jak jest faktycznie i czy to jest do przyjęcia. Z drugiej strony ten TV jest skierowany do odbiorcy, który za te pieniądze u konkurencji mógłby kupić co najwyżej tv 50Hz (cena 4600) więc generalnie jest to jakiś krok naporzód bo gdy wybór jest pomiędzy np sharp 42x20, x8 lub toshiba XV a 42LG6000 to jest się nad czym zastanowić.
Myślę, że trochę osób jednak go kupi - ja chyba poczekam na jakieś wiarygodne testy albo spadek cen 100Hz konkurencji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Morfeusz43' post='103159' date='21.05.2008, 18:12 ']Żeby zatem było zgodnie z duchem dyskusji - tylko konkrety. Otóż żaden z nich nie był kalibrowany. Zostały wystawione przez moich kolegów na paletach i spięte do BD-P 1400 jako źródło sygnału.[/quote]


Wyjęte z pudełka, postawione podłączone, zero jakichkolwiek, choćby zgrubnych ustawień kalibracyjnych?

LOL No to mamy kurcze stuprocentową jasność. Teraz to już mnie nic nie zdziwi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='binary' post='103503' date='23.05.2008, 13:14 ']A co za różnica czy byli z LG czy z Sony :).
Myślę że to dobrze dla nas, że konkurencja rośnie, bo to wymusza na producentach walkę o klienta. I to nie tylko na magiczne słowa ale i na inowacyjnośc jakośc i ceny produktów.
A czy telewizorek sie obroni to czas pokaze. Dla mnie to średniak. No ale ja jestem spaczony ( bo gapie sie w plazme na codzien :)

Jeszcze dodam , ze systemy kompensacji ruchu w telewizorach marki LG które dotychczas widziałem niestety nie działaja jakoś oszałamiająco. Ani w plazmach, ani w nowych modelach LCD. Naogladalem sie u siebie i mojego kolegi. Nie wiem jak jest w przypadku Scarlet (widziałem ją tylko przez chwile w sklepie) ale podejrzewam , ze moze byc tak samo.

pozdrawiam[/quote]

Ja to ująłem jednym zdaniem, "nie przykuł mojej uwagi". Ale miałem dokładnie to samo na myśli :).

Powiem tak, za około 3 tys. zł można kupić plazmę Samsunga Q91H. Ma taki sam "nie przykuwający uwagi" (czytaj drętwy) układ kompensacji ruchu. Za to resztę ma już znacznie lepszą z samej natury rzeczy, czyli tego że jest to plazma. Ujmijmy to tak, jak cena tego LG spadnie do 3000-3500zł to będzie można mówić iż jest wybitny w swojej klasie, a tak to jest totalny średniak.

Myślę że niebawem cena tego tv spadnie do rozsądnych poziomów, wtedy będzie można mówić o wybitnym produkcie. Ale na razie, pomijając sklepy internetowe, to widziałem go na ten przykład na "promocji" w jednym z dużych sklepów za 6 tys. zł. Chyba się ktoś lekko zagalopował :).

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='KTP76' post='103508' date='23.05.2008, 13:44 ']Tryb trumotion faktycznie powoduje dziwne efekty i mimo, że obraz jest płynny to od czasu do czasu pojawiają się zacięcia a czasami szybko machający rękami ludzie grający w football mają po 4 ręce :) - ale to w trybie demo- gdzie wszystko jest ustawione na maksa. Dopiero po bardzo dokładnych testach okaże się jak jest faktycznie i czy to jest do przyjęcia. Z drugiej strony ten TV jest skierowany do odbiorcy, który za te pieniądze u konkurencji mógłby kupić co najwyżej tv 50Hz (cena 4600) więc generalnie jest to jakiś krok naporzód bo gdy wybór jest pomiędzy np sharp 42x20, x8 lub toshiba XV a 42LG6000 to jest się nad czym zastanowić.
Myślę, że trochę osób jednak go kupi - ja chyba poczekam na jakieś wiarygodne testy albo spadek cen 100Hz konkurencji :)[/quote]


To są normalne przypadłości układów kompensacji ruchu o skończonej (ograniczonej) mocy obliczeniowej. To jest trochę jak walka między czasem potrzebnym na dokonanie obliczeń, który z kolei przekłada się na inputlaga, a jakością efektów generowanych przez ten układ.

Praktycznie wszystkie telewizory LCD z tak zwanym układem 100Hz, rozumianym jako układ kompensacji ruchu, cierpią na taka przypadłość. Względnie dobrze układ ten działa w telewizorach Philipsa (HD Natural Motion), przy czym dopiero po 10 aktualizacjach softu. Na początku było całkiem nieciekawie Czyli widać, że algorytmy musiały "dojrzeć" w biurach inżynierów.

Na przeciwnym biegunie jest Samsung, gdzie układy kompensacji ruchu generują tony artefaktów, widać to szczególnie w ich LCDkach, w plazmach jest to nieco mniej upierdliwe.

Gdzieś pośrodku jest LG, ale raczej bliżej mu do Samsunga, jak do Philipsa.

Praktycznie wolny od artefaktów układ 100Hz jest w telewizorach Panasonica, (LX70) przy czym działanie jego jest bardzo subtelne, prawie jakby tego układu nie było. Więc pewnie stąd brak artefaktów.

Gdzieś na drugim pozytywnym biegunie są wyższe modele telewizorów firmy Sony wyposażone w układy kompensacji ruchu. Co prawda potrafią wygenerować artefakty, ale za to są niesamowicie konfigurowalne z poziomu menu użytkownika. Dzięki temu sami możemy znaleźć złoty środek pomiędzy mocą działania układu, a ewentualnymi błędami przez niego generowanymi.

Dobra, mógłbym tak jeszcze bardzo długo, więc poprzestańmy na tym..... :). Generalnie, jest wiele czynników które powinny wpłynąć na nasz świadomy wybór. No i oczywiście, gdzieś w tle cały czas jest cena, jaką przyjdzie nam ostatecznie za te "fiuczersy" zapłacić. W przypadku telewizora w tytułu wątku, na dziś jest powiedzmy średnio i "nie przykuwająco uwagi" :). Ale jak cena nieco spadnie, wróżę mu dobrą przyszłość.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli w klasie cenowej do 5000 lepiej kupić np philipsa 50 Hz 7603 niż coś 100Hz samsunga lub LG ? Ewentualnie jakąś dobrą plazmę bez odbić i migotania? Pytam szczerze bez podtekstów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='carvingowiec' post='99924' date='04.05.2008, 17:31 ']zastanawiam się nad kupnem 42 LG 6000--- ma niby dobre parametry i cenę, ale nigdzie nie było jeszcze testów ( albo ja nie mogę znaleźć)--proszę o opinię[/quote]

Witam,
recenzja 42LG6000 ukazała się w czerwcowym wydaniu Audio-Video. Znajdziecie tam wszystko co ważne na temat tego telewizora (chyba :-)). Skrót wkrótce na stronie av.com.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We wspomnianym teście av podkreśla się doskonałe oddanie wierności kolorów LG6000 - jak piszą najlepsze w LCD jakie do tej pory testowali (porównują nawet do plazm pioneera). Wady to słaba czerń i tryby trumotion. O dziwo w tym teście LG dostał więcej punktów niż testowana w tym samym numerze toshiba ZF co wydaje się dziwne biorąc pod uwagę klasę urządzeń ale widać tak to jest, że liczby pokazują prawdziwą wartość TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to kolega jeszcze nie kupił tego LG? No ale po tym teście to już pewnie nie będzie problemu z wyborem.

Autorus ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...