Skocz do zawartości
carvingowiec

42 LG 6000 SCARLET---są juz jakies testy?

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem ten TV w sklepie... przyznam, że trochę przesadzili z dolną częścią telewizora, jest co najmniej 2x za duża :(
Co do obrazu, to leciał tam jakiś kanał w SD o niskiej jakości obrazu, więc się w to nie wpatrywałem.

Brak przycisku do przełączania proporcji - oprócz włącznika, jest to praktycznie jedyny przycisk, którego używam na co dzień w pilocie do telewizora. Brak tego przycisku jest nieporozumieniem. Brakuje również złącza S-Video :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szczerze... brzydszego telewizora nie widziałem. przesadzili na całej linii, obudowa optycznie z tv 42" robi 50" z normalną ramką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='radzique' post='101239' date='12.05.2008, 23:04 ']szczerze... brzydszego telewizora nie widziałem. przesadzili na całej linii, obudowa optycznie z tv 42" robi 50" z normalną ramką[/quote]



Niestety, mam podobne zdanie . Podobno nad blokami audio pracował zespół Marka Levinsona i gdyby ten obrzydliwy kawał
plastiku wiszący pod ekranem był np. naszpikowany promiennikami ( vide Yamaha , Pioneer ) lub ew.zawierał extra głośnik
centralny, to jeszcze bym to jakoś przetrawił , ale ... o gustach się nie dyskutuje. Ciekawe jedynie jak świeci ! :(


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A testy są jak najbardziej, testowaliśmy go jako pierwsi w Polsce (chodzi mi o prasę, bo prawdopodobnie dealerzy widzieli go jeszcze wcześniej) i recenzja zamieszczona jest w najnowszym wydaniu magazynu Kino Domowe - Magazyn DVD. Co do wrażeń, opisałem je we wcześniejszym wątku poświęconym temu telewizorowi. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja wracam jeszcze do tego formatowania. Ludzie narzekają, że nawet 16:9 ma czarne pasy na dole i u góry a żeby je zlikwidować trzeba ustawić na zoom. Ponadto brak bezpośredniego klawisza do wyboru formatowania i trzeba się przebijać przez menu. Jak to jest naprawde z tym formatowaniem? Chyba nie może być tak źle bo to w zasadzie dyskwalifikuje ten TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustawiasz pracę bez overscanu i masz wszystko tak, jak nadaje nadawca .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

prosze o jakis test LG SCARLET! i jeszcze jedna prosba, moze ktos mi podpowie czy kupowac ten LCD czy wziac cos innego mniej wiecej w tej samej cenie ? prosze o propozcje!:)

Edytowane przez akakj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Testy masz na zagranicznych portalach w videomixie i kinie domowym. Generalnie telewizor jest chwalony i obawiam się , że w klasie cenowej pomiędzy 4000-5000 nie ma konkurencji. LCD 42" 100Hz są u innych producentów conajmniej 1000 zł droższe. Jeśli więc brać pod uwagę klase cenową to tylko ewentualnie jeszcze samsung 40" a656 ale on wypada różnie - w jednych testach jest lepszy w innych gorszy. Co do podkreślanych wad to najbardziej podkreśla się niedoskonały tryb 100Hz - w najwyższym ustawieniu pełen artefaktów i tu konkurencja jest z przodu. Natomiast obraz ma spore mozliwości kalibracji i bogate wyposażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='akakj' post='101369' date='13.05.2008, 18:29 ']prosze o jakis test LG SCARLET! i jeszcze jedna prosba, moze ktos mi podpowie czy kupowac ten LCD czy wziac cos innego mniej wiecej w tej samej cenie ? prosze o propozcje!:wacko:[/quote]

Co do innych modeli to cóż już KTP76 napisał, że są ogólnie "nieco" droższe ale czy lepsze?! to trudno jednoznacznie powiedzieć. Na pewnowarto zainteresować się Philipsem 7603; 9603; bardzo ciekawą propozycją będzie Toshiba Z3030; pewnie nie należy pomijać Samsunga F86 - jest to na pewno jeden z lepszych modeli (jeśli nie najlepszy tego producenta); oczywistym jest również że Sharp XL2 też powinien znaleźć się w tym zestawieniu. Każdy z tych TV ma swoje mocne i słabsze strony, ale to już indywidualna kwestia podejścia każdego. Myślę że na tym forum i nie tylko znajdziesz opinie o tych i może innych modelach które mogą znaleźć się w kręgu Twojego zainteresowania. Rynek obecnie jest w fazie zmian, producenci wprowadzają nowe modele - już wiadomo, że nie wszystkie konstrukcje są - będą - przełomem i jest to czas dający sznsę kupienia czegoś ze starszych (co nie znaczy gorszych) modeli w atrakcyjnych pieniądzach.

Co do głosów o wzornictwie tego modelu - o gustach się nie dyskutuje - to fakt. Jednak w założeniach konstrukcyjnych tego modelu LG zakładało wbudzanie przez ten TV kontrowersji u klientów. Czy znowu aż tak "brzytki" - ja to odbieram nieco inaczej... oryginalny. To dokładnie tak jak z samochodami - coraz trudniej znaleźć na rynku model który będzie jednoznacznie identyfikowany z producentem. Jeśli jednak już któryś z graczy rynku samochodowego zdecyduje się na inną koncepcję bryły to spotyka się dokładnie z takim samym odzewem u klientów ja ten LG 6000 - oryginał wśród masówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić wrażenia Morfeusza43, że z tych co oglądałem w klasie cenowej do 5000 kupiłbym 42 LG6000 lub samsunga 40f86 ale raczej LG , w klasie 5000-6000 - sharpa XL2 - który według mnie lepiej prezentuje obraz SD a w klasie 6000-7000 chyba philipsa 9603,9703 (za ambi i upgrade softu).Wydaje mi się, że optymalny byłby sharp XL2 bo dobrze prezentuje SD ma mniej artefaktów przy podobnej płynności.
Nie wiem natomiast czy różnica w obrazie jest na tyle duża, żeby dopłacać tyle pieniędzy.
Poniżej "tłumaczone" :wacko: testy - może coś da się zrozumieć.
[url="http://translate.google.pl/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.prylportalen.se%2FArticlePages%2F200803%2F01%2F20080301152542_MKF868%2F20080301152542_MKF868.dbp.asp&hl=pl&ie=UTF8&sl=sv&tl=pl"]http://translate.google.pl/translate?u=htt...sl=sv&tl=pl[/url]

[url="http://translate.google.pl/translate?u=http%3A%2F%2Freviews.cnet.com%2Fflat-panel-tvs%2Flg-47lg60%2F4505-6482_7-32891601.html%3Ftag%3Dsub&hl=pl&ie=UTF8&sl=en&tl=pl"]http://translate.google.pl/translate?u=htt...sl=en&tl=pl[/url]

LG42Y99 - czyli LG6000 w starej skórze
[url="http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,Test-telewizora-LCD-LG-42LY99-jakosc-od-5000zl,wid,9934249,wiadomosc.html"]http://tech.wp.pl/kat,1009789,title,Test-t...,wiadomosc.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam, mam jeszcze jedno pytanie brac tego LG czy moze Toshiba 42Z3030 ? prosze o szybkie odpowiedzi!:wacko:

Edytowane przez akakj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Morfeusz43' post='100693' date='09.05.2008, 05:30 ']@DEMEK - co do Twojego pytania, tak widziałem tą plazmę. Pierwsze wrażenia były pozytywne - to co najbardziej rzuca się w oczy to zupełnie inny obraz jak na PC51!!! ciekawszy, lepiej oddający kolory. Jednak nie miałem możliwości poświęcić jej za dużo czasu bo u mnie w sklepie pojawiła się tylko 2 razy przy okazji jakichś akcji promocyjnych. Mogę jeszcze dopisać, że na pewno miała dwa tunery - a zatem pełnego PIP'a (wiem bo sprawdzałem!!!).[/quote]


a masz mozliwosc go przetestowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='demek' post='101631' date='14.05.2008, 18:11 ']a masz mozliwosc go przetestowac?[/quote]

Przykro mi, ale jak pisałem jest (był) bardzo rzadkim okazem i chciaż chciał bym pomóc to nie mogę niczego obiecać, bo było by to najzwyczajniej nieuczciwe. Jednak moje subiektywne wrażenie pozostaje jak najbardziej pozytywne - dobry obraz, atrakcyjna cena i pełny zestaw przyłączy, tuner DVB-T (co prawda MPEG-2, ale daje możliwość dokupienia transkodera do złącza CI) do tego PIP - ale to już trzeba sprawdzać indywidualnie, bo dotarły do mnie wiadomości że trafiały się modele jednotunerowe?! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się pobawiłem chwilę tym LG bo przecież widzę, że wszyscy pieją nad nim to nie mogłem sobie odpuścić ;) I nie za bardzo wiem nad czym się tutaj zachwycać.... najgorszy element, który od razu rzuca się oczy to dość słaba czerń, szczególnie pod kątem (tutaj inne LCD są zdecydowanie wyżej (Panas, Toshiba, Sony, Sharp) z tej półki cenowej, no może bez Samsunga bo on też jest słaby). Najgorzej gdy obok postawimy plazmy najnowsze LG: no wtedy widać, że plazma poprostu zostawia tego nowego Scarleta daaaaaaaaaaaaaaaaleko w tyle: szary kontra czarny. Gruba rama pod TV też wygląda trochę dziwnie.

Ja tam dalej widzę LG jak dawniej..... szumna reklama ale chyba tylko tyle. Może kiedyś pobawimy się nim to się dokładnie oceni. Ale czerń i kąty dość słabe w stosunku do tego co jest reklamowane. Pierwsze wrażenie bez większych rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To coś absolutnie nowego - Gmeru przy całym szacunku; dłużej jesteś na tym forum to fakt, jakieś testy sprzętu robiłeś to też fakt... ale proszę trochę szacunku dla ludzi, szczególnie tych nowych którzy nie koniecznie nic o sprzęcie nie wiedzą. Po pierwsze pokaż mi Panasonica LCD 42" ;) w adekwatnej cenie i wyższej jakości... Po drugie mówisz Toshiba - o ile pamiętam matryca 42Z3030 to S-IPS; LG 42LG6000 to również S-IPS - aby było śmieszniej to te same matryce!!! Naoglądałem się Tośki na co dzień i od święta i sorki ale nie podpisał bym się pod tym co napisałeś o przepaści pomiędzy tymi dwoma modelami... ale każdemu wolno pisać. Co do Sony'ego to... Dalej nie chce mi się już pisać bo szkoda i miejsca i czasu... Ale fakt - Ty jesteś profesjonalistą... ja?! tylko pracuję na dziale telewizorów i zapewne nie wiem co sprzedaję!!!!

Edytowane przez Morfeusz43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście dziwna opinia Gmera, testowaliśmy i Toshiby i Sharpy i powiem szczerze, że wg. mnie LG (ten model oczywiście) nie odstaje pod względem głębi czernii. Może kwestia ustawień, bo w LG jest w czym grzebać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, to ktos odpowie mi czy brac tego lg scarlet czy moze toshiba 42z3030 ? odpiszcie proszeee! :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Morfeusz43' post='102610' date='18.05.2008, 19:33 ']To coś absolutnie nowego - Gmeru przy całym szacunku; dłużej jesteś na tym forum to fakt, jakieś testy sprzętu robiłeś to też fakt... ale proszę trochę szacunku dla ludzi, szczególnie tych nowych którzy nie koniecznie nic o sprzęcie nie wiedzą. Po pierwsze pokaż mi Panasonica LCD 42" :lol: w adekwatnej cenie i wyższej jakości... Po drugie mówisz Toshiba - o ile pamiętam matryca 42Z3030 to S-IPS; LG 42LG6000 to również S-IPS - aby było śmieszniej to te same matryce!!! Naoglądałem się Tośki na co dzień i od święta i sorki ale nie podpisał bym się pod tym co napisałeś o przepaści pomiędzy tymi dwoma modelami... ale każdemu wolno pisać. Co do Sony'ego to... Dalej nie chce mi się już pisać bo szkoda i miejsca i czasu... Ale fakt - Ty jesteś profesjonalistą... ja?! tylko pracuję na dziale telewizorów i zapewne nie wiem co sprzedaję!!!![/quote]


Czy wyrażanie swojej opinii, niekoniecznie zbieżnej z naszą to zaraz brak szacunku dla innych? Wyrażasz wątpliwości co do 42 calowego LCD Panasonica, ale skąd Ci się akurat taki twór wziął?

Gmeru przecież nigdzie nie napisał o takim telewizorze, wyraźnie pisał o telewizorach z tej samej półki cenowej co LG, nigdzie nie ma tam nic o 42 calach. A niestety ten LG do najtańszych produktów nie należy, więc z tym zakresie cenowych to konkurencję ma potężną.

A jego cena oscyluje w granicach llazmy Full HD Panasonica, stąd też pewnie i nawiązanie w wypowiedzi Gmera do plazm i do ich poziomu czerni. Bo do czegóż innego się odnosić jak nie do produktów firm trzecich w podobnym zakresie cenowym.

A wracając do modelu tytułowego, to nakręcony nieco całym tym wątkiem też specjalnie trochę poobcowałem z tym modelem w dniu wczorajszych. O wyglądzie się nie wypowiadam, bo o gustach się nie dyskutuje. A jeśli chodzi o jakość obrazu to postaram się to napisać tak, aby zachować szacunek dla innych ludzi, którzy widać są mocno drażliwi :) .

Więc tak...................

Albo nie, to co chciałem napisać postaram się ująć jeszcze delikatniej, w końcu stopnia drażliwości innych nie znam, więc będzie łagodniej:

Obraz z tego telewizora nie przykuł mojej uwagi, a już szczególnie w kontekście jego hmm, ceny.

Czy to było wystarczająco łagodnie i mało drażliwie? :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Morfeusz43' post='102610' date='18.05.2008, 19:33 ']To coś absolutnie nowego - Gmeru przy całym szacunku; dłużej jesteś na tym forum to fakt, jakieś testy sprzętu robiłeś to też fakt... ale proszę trochę szacunku dla ludzi, szczególnie tych nowych którzy nie koniecznie nic o sprzęcie nie wiedzą. Po pierwsze pokaż mi Panasonica LCD 42" :lol: w adekwatnej cenie i wyższej jakości... Po drugie mówisz Toshiba - o ile pamiętam matryca 42Z3030 to S-IPS; LG 42LG6000 to również S-IPS - aby było śmieszniej to te same matryce!!! Naoglądałem się Tośki na co dzień i od święta i sorki ale nie podpisał bym się pod tym co napisałeś o przepaści pomiędzy tymi dwoma modelami... ale każdemu wolno pisać. Co do Sony'ego to... Dalej nie chce mi się już pisać bo szkoda i miejsca i czasu... Ale fakt - Ty jesteś profesjonalistą... ja?! tylko pracuję na dziale telewizorów i zapewne nie wiem co sprzedaję!!!![/quote]

Zapewne nie wiesz :wacko: Nie wnikam. Ale widzę, że ostro piszesz w tym dziale i jednak coś wiesz (jakieś matryce, wszystkie takie same itd) to może zrób porównanie z innymi markami sam. Może będzie kiedyś okazja to chętnie go dokładnie przetestuję. Pierwsze wrażenie, w dodatku przy plaźmie średnie! Marketingowcy z LG powinni wiedzieć, że nie stawia się koło siebie takich TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Ale Panowie, nie jest tajemnicą że ten temat dotyczy telewizora 42" LCD - stąd proste skojażenie co do Panasonica w kontekście wypowiedzi Gmeru; to że plazmy wypadają lepiej co do czerni, gradientu szarości a w konsekwencji głębi obrazu, czystości i naturalności barw to też nie jest tajemnicą. Zatem takie porównanie jest lekko nie miejscu. W ten sposób pisząc można każdego LCD skasować. Jednak co do jakości obrazu LG 6000 na tle konkurencji cenowej ale wśród innych TV LCD to nie jestem taki kategoryczny - jednak faktycznie macie rację, nie ma co podnosić sobie i innym ciśnienia. Pojawiają się powoli testy, ludzie piszą w miarę rzeczowo a czas jest najlepszym arbitrem. Pozdrawiam. Edytowane przez Morfeusz43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że rozsądnym byłoby nie porównywanie LCD do plazm bo każda z tych technologii ma zalety ale i wady. U mnie na przykład plazma odpadła ze względu na usytuowanie TV na wprost okna - ekspozycja południowa i migotanie obrazu. Jeśli już porównywać to podobne klasy LCD. I tu właśnie moje pytanie z jakimi konkretnie modelami LCD porównujecie ten TV bo w cenie 4600-5000 zł chyba nie ma innego LCD 42", który miałoby 100Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm dla mnie po prostu sprawa jest prosta: ZF Toshiba to najlepszy LCD w tej chwili i wersję 40" można dostać za trochę więcej niż LG... wszystko bym dał żeby uzbierać te parę stów i dokonać takiego a nie innego wyboru nawet jakbym miał dopłacić do ZFa. Ale oczywiście każdy wybiera co uważa :D Bo nieraz te pare stów jest nie do przeskoczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='KTP76' post='102668' date='19.05.2008, 08:15 ']Myślę, że rozsądnym byłoby nie porównywanie LCD do plazm bo każda z tych technologii ma zalety ale i wady. U mnie na przykład plazma odpadła ze względu na usytuowanie TV na wprost okna - ekspozycja południowa i migotanie obrazu. Jeśli już porównywać to podobne klasy LCD. I tu właśnie moje pytanie z jakimi konkretnie modelami LCD porównujecie ten TV bo w cenie 4600-5000 zł chyba nie ma innego LCD 42", który miałoby 100Hz?[/quote]


Niestety w przypadku telewizorów LCD, producenci stosują całkowitą dowolność w tym co nazywają układem "100Hz". Całkiem co innego pod tym pojęciem kryje się w rozumieniu firmy Panasonic, co innego Toshiba, co innego Samsung czy też Philips. Zazwyczaj określenie 100Hz odnosi się do jakiegoś układu kompensacji ruchu. Nie inaczej jest w przypadku LG. Więc czasem dzieląc telewizory tylko wedle kryterium "100Hz" możemy faktycznie zastosowań nie do końca dobry podział. W skrajnym przypadku może się zdarzyć, że zalety układu kompensacji ruchu mogą być niewystarczającymi, przy rozpatrywaniu obrazu jako całości.

Więc napiszę podobnie jak wcześniej: "układ 100Hz w tym telewizorze również nie przykuł mojej uwagi". Znowu starałem się to ująć delikatnie :). A ze swej strony napiszę że jeśli osobiście miałbym wybierać to wolałbym kupić mniejszy telewizor, a z nieco odmienną filozofią prezentacji obrazu. Tu znowu starałem się to delikatnie ująć :). Na przykład kupiłbym ....... w 40 calach. A tu specjalnie autocenzura, bo zaraz ktoś się odezwie że jestem tendencyjny, nieobiektywny czy coś w tym guście.

Generalnie zmierzam do tego, że cena na dzień dobry tego modelu LG jest powiedzmy taka sobie. To nie jest zły telewizor, ale trudno rozpatrując rzecz kompleksowo nie odnieść się do ceny tego modelu i produktów firm innych i tego co w danej cenie mają do zaoferowania w kwestii jakości obrazu. Telewizory firmy LG zawsze jawiły się jako bardzo przyzwoite telewizory ogólnego stosowania, takie uniwersalne woły robocze do wszystkiego. Do tego miały zawsze wielce atrakcyjną cenę w stosunku do możliwości. W tym przypadku jednak LG poszło w nieco inną stronę, starając się spozycjonować ten model wśród konstrukcji, nazwijmy je topowych, niestety cenowo również.

Na szczęście znając dotychczasową politykę cenową tej firmy, można mieć nadzieję, iż jego cena całkiem szybko spozycjonuje go wśród modeli, gdzie faktycznie będzie absolutnie bezkonkurencyjny.

Zaznaczam, że wyrażam tu moje absolutnie prywatne zdanie, dla kogoś innego zbiór pozytywnych cech tego modelu może być nie do pobicia i nie do przejścia dla konkurencji.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
prosze niech ktos mi pomoze bo zwariuje! bardzo chce kupic LCD tylko mam dylemat : CZY 42LG6000 czy moze 42Z3030 ? pomocyyyyyy!!!!!!! Edytowane przez akakj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...