Skocz do zawartości
carvingowiec

42 LG 6000 SCARLET---są juz jakies testy?

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się nad kupnem 42 LG 6000--- ma niby dobre parametry i cenę, ale nigdzie nie było jeszcze testów ( albo ja nie mogę znaleźć)--proszę o opinię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To fakt, że nie ma jeszcze testów - ale z drugiej strony patrząc na zagadnienie to jest bardzo świeży produkt!!! Ja ze swojej strony mogę powiedzieć tylko tyle - miałem okazję do pobawienia się tym telewizorkiem i porównania go do Sharpa XL2 i nowego Philipa 9603... z tej trójki wiem że wybrał bym LG 6000. Pomijam fakt, że jest zdecydowanie tańszy, ale tak rozbudowanego menu z rzeczywistym wpływem konfigurowalnych parametrów na obraz jeszcze telewizora nie widziałem. Przy tym obraz nawet na predefiniowanych ustawieniach czy to na sygnale SD czy HD wypada lepiej niż na obu konkurencyjnych produktach; do tego nowatorskie podejście do systemu nagłośnienia - niewidocznych głośników - to jest naprawdę absolutny przełom jeśli chodzi o LG i jakość/cena na rynku TV LCD. Zaznaczam jednak, że to tylko moja subiektywna ocena. Zdanie innych może być nieco odmienne... ale na tym polega pluralizm... Pozdrawiam Wszystkich forumowiczów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też się zastanawiam nad zakupem LG6000 - sharpem XL2 i philipsem 9603. Oglądałem wwszystkie w MM i muszę powiedzieć, że w zasadzie na HD są porównywalne natomiast philips posiada największą płynność. Co więcej LG wydaje się tu najgorszy natomiast ma dobrą cene w sklepach internetowych. Do tego najlepiej się prezentuje. Ma fajny bajer to czerwone oczko, które zmienia barwę płynnie do białego. Niestety mam wątpliwości co do jakości w SD po analogu - tu też średnio wypada w porównaniu do ww. To są wrażenia subiektywne. Natomiast obiektywnie -w nowym videomixie jest test. LG uzyskuje w nim bardzo dobry wynik - lepszy niż np nowy samsung a656. Wydaje mi się, że z końcową oceną trzeba trochę poczekać na testy w różnych warunkach na różnych sygnałach. Ogólnie można powiedzieć - że wszytko zależy od ceny - aktualnie w MM kosztuje 6399 a np philips 9703 -6999 - przy tych proporcjach brałbym philipsa(3ms - ambilihgt spectra3, perfect pixel HD). Gdy cena spadnie do około 5000 ( a napewno spadnie ) to będzie już bardzo kusząca oferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Słusznie zauważyłeś KTP76, że są to wrażenia subiektywne - ja osobiście nie jestem nastawiony na żadną markę, ale patrząc na zagadnienie obiektywnie warto może wspomnieć o paru szczegółach. Philipsowski Perfect Pixel HD uważany jest przez spore grono fachowców za krok wstecz w stosunku do Pixel Plus 3HD - telewizory z tym systemem świecą "zbyt plastikowo"... zresztą telewizory Philipsa z Pixel Plus 3 HD cieszyły się większym uznaniem za jakość obrazu co potwierdziło sporo testów (jakość obrazu była bardziej jednoznacznie podkreślana)!!! Co do samego 9703 to żaden postęp w stosunku do 9732... 9632... to nadal ta sama elektronika tylko w nowej obudowie. Sharp XL2 "wyraźnie japoński" spod Torunia to już przeszłość - telewizor na wskroś opisany z jego największym problemem jakim jest pomimo 100 Hz płynność obrazu. Skoro nawiązujemy do obiektywnych testów, to można znaleźć sporo materiałów w których za jakość obrazu dostał porównywalne (niejedno krotnie takie same) noty do modelu LG serii LF 75/76. Jak zatem wypadnie nowy LG 6000?! To zupełnie inny telewizor w ofercie tego producenta - jak dla mnie jest to skok jakościowy na miarę ich modelu "LB 2", pierwszego 100 Hz telewizora pomimo nie nazwania tej technologii przez LG. To jest absolutny przełom w ofercie - przemyślane rozwiązania mające firmie dać możliwość zaistnienia w świadomości potencjalnych klientów jako producent nie tylko popularnych telewizorów. Warto nadmienić, że w tym modelu jest już pull down 5:5 o którego zaletach nie muszę pisać - Toshiba Z3030 za ten system zebrała dużo pozytywnych recenzji - plus mapowanie pixel 1:1 robi naprawdę spore wrażenie. Jednak ostateczny wybór należy do każdego indywidualnie.

PS.: Nawet grupa moich znajomych, którzy nie mieli przychylnego zdania o LG za ich produkty z ostatniego okresu przyznali że nowa seria 5000 i 6000 to naprawdę spory postęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Morfeusz43' post='100363' date='07.05.2008, 11:36 ']Słusznie zauważyłeś KTP76, że są to wrażenia subiektywne - ja osobiście nie jestem nastawiony na żadną markę, ale patrząc na zagadnienie obiektywnie warto może wspomnieć o paru szczegółach. Philipsowski Perfect Pixel HD uważany jest przez spore grono fachowców za krok wstecz w stosunku do Pixel Plus 3HD - telewizory z tym systemem świecą "zbyt plastikowo"... zresztą telewizory Philipsa z Pixel Plus 3 HD cieszyły się większym uznaniem za jakość obrazu co potwierdziło sporo testów (jakość obrazu była bardziej jednoznacznie podkreślana)!!! Co do samego 9703 to żaden postęp w stosunku do 9732... 9632... to nadal ta sama elektronika tylko w nowej obudowie. Sharp XL2 "wyraźnie japoński" spod Torunia to już przeszłość - telewizor na wskroś opisany z jego największym problemem jakim jest pomimo 100 Hz płynność obrazu. Skoro nawiązujemy do obiektywnych testów, to można znaleźć sporo materiałów w których za jakość obrazu dostał porównywalne (niejedno krotnie takie same) noty do modelu LG serii LF 75/76. Jak zatem wypadnie nowy LG 6000?! To zupełnie inny telewizor w ofercie tego producenta - jak dla mnie jest to skok jakościowy na miarę ich modelu "LB 2", pierwszego 100 Hz telewizora pomimo nie nazwania tej technologii przez LG. To jest absolutny przełom w ofercie - przemyślane rozwiązania mające firmie dać możliwość zaistnienia w świadomości potencjalnych klientów jako producent nie tylko popularnych telewizorów. Warto nadmienić, że w tym modelu jest już pull down 5:5 o którego zaletach nie muszę pisać - Toshiba Z3030 za ten system zebrała dużo pozytywnych recenzji - plus mapowanie pixel 1:1 robi naprawdę spore wrażenie. Jednak ostateczny wybór należy do każdego indywidualnie.

PS.: Nawet grupa moich znajomych, którzy nie mieli przychylnego zdania o LG za ich produkty z ostatniego okresu przyznali że nowa seria 5000 i 6000 to naprawdę spory postęp.[/quote]


a co to jest pull down 5:5 ?
jak sie ma wg Ciebie nowa seria 6 Samsung'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pull down 5:5, a dokładnie 24 FPS 5:5 Pull Down to nowe rozwiązanie wprowadzone pierwotnie przez Toshibę w celu eliminacji Judder'u przy oglądaniu filmów nagranych w systemie kinowym 24 klatki. W skrócie opiera się na powieleniu każdej klatki 5x co pozwala uzyskać czyste "120 klatek/s". Obraz z wykorzystaniem tej technologii jest znacznie czystszy i płynniejszy niż przy Pull Down 3/2 - 2/2 stosowanym przez pozostałych graczy na rynku LCD, do tego nie ma dodatkowo nie pożądanego efektu asynchronu obraz/dźwięk.

jak sie ma wg Ciebie nowa seria 6 Samsung'a? - co do serii 6 to moja odpowiedź jest krótka - jak zobaczyłem produkty Samsunga serii A656 to stwierdziłem wprost, nie ma konkurencji dla LG 6000 ze strony tych produktów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Morfeusz43' post='100486' date='08.05.2008, 06:28 ']pull down 5:5, a dokładnie 24 FPS 5:5 Pull Down to nowe rozwiązanie wprowadzone pierwotnie przez Toshibę w celu eliminacji Judder'u przy oglądaniu filmów nagranych w systemie kinowym 24 klatki. W skrócie opiera się na powieleniu każdej klatki 5x co pozwala uzyskać czyste "120 klatek/s". Obraz z wykorzystaniem tej technologii jest znacznie czystszy i płynniejszy niż przy Pull Down 3/2 - 2/2 stosowanym przez pozostałych graczy na rynku LCD, do tego nie ma dodatkowo nie pożądanego efektu asynchronu obraz/dźwięk.

jak sie ma wg Ciebie nowa seria 6 Samsung'a? - co do serii 6 to moja odpowiedź jest krótka - jak zobaczyłem produkty Samsunga serii A656 to stwierdziłem wprost, nie ma konkurencji dla LG 6000 ze strony tych produktów :)[/quote]


JAkby żywcem z folderów LG

Brawo brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='Mati29' post='100489' date='08.05.2008, 08:26 ']JAkby żywcem z folderów LG

Brawo brawo[/quote]

Jeśli to cały Twój wkład w ten temat to szkoda Twojego intelektu.... :) A tak swoją drogą jest już pierwszy sygnał świadczący o wyższości LG 6000 nad Samsungiem A656... już tu powoływano się na pierwszy test w Videomix'ie, zobaczymy następne - ja napisałem to co widziałem... A656 jest gorszy nie tylko od LG 6000 ale i swojego poprzednika F 86...

Edytowane przez Morfeusz43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Morfeusz43' post='100490' date='08.05.2008, 08:36 ']Jeśli to cały Twój wkład w ten temat to szkoda Twojego intelektu.... :) A tak swoją drogą jest już pierwszy sygnał świadczący o wyższości LG 6000 nad Samsungiem A656... już tu powoływano się na pierwszy test w Videomix'ie, zobaczymy następne - ja napisałem to co widziałem... A656 jest gorszy nie tylko od LG 6000 ale i swojego poprzednika F 86...[/quote]


Przeklejanie opisów żywcem z katalogów reklamowych i nabijanie postów wychwalających konkretny model to Twój wkład intelektualny do forum ?
Czym innym są opisy i recenzje użytkowników a czym innym bezkrytyczne przeklejanie marketingowych sloganów.

Brakuje tylko nawoływań do zakupu. Masz ten telewizor ? Kupiłeś ? Dostałeś ? Oglądałeś w sklepie?

Wysil swój intelekt i napisz coś od siebie o tym telewizorze. Bo jeśli chce poczytać ulotki reklamowe, to mogę wejść na stronę LGE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro tak, to chętnie poczytam z Tobą te jak to określiłeś ulotki reklamowe... Ale nie mam ochoty wdawać się w bezsensowne pyskówki. Odpowiadam na Twoje pytanie - tak widziałem ten telewizor, nawet więcej - poświęciłem mu jak i konkurencji sporo czasu na testy. Mam o tyle ułatwione zadanie, że jestem pracownikiem MM i dostaliśmy od LG kilka egzemplarzy 32" i 42" przed majem - miesiącem oficjalnego wprowadzenia produktu na rynek. Grono ludzi z którymi pracuję nie należy do osób łatwo poddających się marketingowi, dlatego każdy z nas w miarę możliwości "katuje" telewizory aby o nich móc coś więcej powiedzieć niż tylko z ulotki. Dlatego pisząc, że jest to lepszy produkt niż np.: nowy Samsung nie piszę tego bo gdzieś przeczytałem. To są spostrzeżenia po moich i innych kolegów testach. Gdzieś wyżej już pisałem, że LG za produkty ostatniego roku nie zbierał u moich kolegów pochlebnych recenzji - powody tego były różne. Nowe LG spowodowało jednak "pewną" i nie wymuszoną zmianę opinii o tym co widać na ekranie - bo to jest najważniejsze. Prywatnie powiem Ci że już dawno przestało mnie rajcować co w danym telewizorze piszczy - podniecanie się technologiami zostawiam "ambitnym badaczom". Inaczej mówiąc - dla mnie za matrycą może siedzieć nawet stado krasnoludków, jeśli tylko będą w stanie malować kolejne obrazy z jakością jaką chcę widzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Morfeusz43' post='100496' date='08.05.2008, 09:41 ']Grono ludzi z którymi pracuję nie należy do osób łatwo poddających się marketingowi, dlatego każdy z nas w miarę możliwości "katuje" telewizory aby o nich móc coś więcej powiedzieć niż tylko z ulotki. Dlatego pisząc, że jest to lepszy produkt niż np.: nowy Samsung nie piszę tego bo gdzieś przeczytałem. To są spostrzeżenia po moich i innych kolegów testach. Gdzieś wyżej już pisałem, że LG za produkty ostatniego roku nie zbierał u moich kolegów pochlebnych recenzji - powody tego były różne. Nowe LG spowodowało jednak "pewną" i nie wymuszoną zmianę opinii o tym co widać na ekranie - bo to jest najważniejsze.[/quote]


Nie wiedziałem, że pracownicy MM dostają telewizory do testów. To dobra inicjatywa :lol:. zapewne pomoże to sprzedawcom na zapoznanie się z tematem i przełamie stereotyp sprzedawcy z MM.

[quote name='Morfeusz43' post='100496' date='08.05.2008, 09:41 ']Prywatnie powiem Ci że już dawno przestało mnie rajcować co w danym telewizorze piszczy - podniecanie się technologiami zostawiam "ambitnym badaczom". Inaczej mówiąc - dla mnie za matrycą może siedzieć nawet stado krasnoludków, jeśli tylko będą w stanie malować kolejne obrazy z jakością jaką chcę widzieć.[/quote]

Jak na kogoś kto nie interesuje się technologiami, bardzo szybko przeklejasz do postów odpowiednie definicje PULL DOWN. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Mam jeszcze pytanie @Morfeusz43 odnośnie 42LG 6000 - na oficjalnej stronie www.LGscarlet.tv czy jakoś tak jest napisane, że wersja 42" ma 100Hz a 47 ma 120Hz to by oznaczało , że pull down 5:5 posiada 47" a nie 42" czy to poprostu błąd na stronie ? Tak samo nie wiadomo jak z DVB-T, jest MPEG 2 czy 4? Możesz napisać jak zachowuje się LG na sygnale cyfrowym SD ? Widziałem ją na analogu i to była totalna porażka. Ewentualnie może pokusić się o plazme LG?
Swoją drogą dodam, że plasma LG42PG6000 również wygląda na świetny produkt - zmiotła w teście chwaloną PV80 panasonica. Osobiście wolę LCD ze względu na mniejsze migotanie obrazu i dlatego ciągle się waham i czekam na testy 42LG6000 w SD, które potwierdzą dobre skalowanie obrazu. Generalnie LG sie poprawia - przynajmniej w designie i mam nadzieje, że elektronika już też (mają nowe procesory DCDi cinema by Faroudja jak w Toshibie czy te stare DCDi co w poprzednich seriach?). A jak się pokaże w lipcu LG7500(LED) to dopiero będzie .
Pozdrawiam Edytowane przez KTP76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oki. Na początku chcę jednoznacznie zaznaczyć, że nie pretenduję do miana "Guru" w temacie HDTV. W MM zacząłem pracować trochę z przypadku, szukałem pracy i tam ją znalazłem - nie znaczy to, że nie staram się pozyskiwać wiedzy... ale nie ulegam ślepo marketingowi. Wyznaję zasadę, że technologie są ważne ale to co naprawdę kupujemy to obraz. Mam jednocześnie nadzieję, że nie będę już musiał odpisywać na bezsensowne uwagi prowadzące do niczego nie wnoszących pyskówek. To tyle ode mnie na wstępie.

Przechodząc do twojego pytania KTP76 - jak już pisałem miałem trochę czasu aby potestować LG 6000 i nie tylko (tu drobna uwaga - nie dostajemy TV do domu... hehe jeszcze tak dobrze nie jest). Do porównania wziąłem Philipsa 9603 i Sharpa XL2. Tutaj warto powiedzieć o dwóch sprawach - sygnał SD dostajemy w markecie w dwojaki sposób: wewnętrzna instalacja analogowa - sygnał na wejście antenowe i sygnał SD z dekodera "N" - wejście komponentowe. Faktem jest, że nasza instalacja zrealizowana jest po jak najniższych kosztach co odbija się nieco na jakości i stabilności sygnału ale daje pojęcie o możliwościach telewizora. Telewizory nastawiłem na tzw. nastawach środkowych - kontrast - 50%, jasność - 50%... itd. Tryb pracy - predefiniowany standardowy. Polepszacze obrazu wybierałem z ustawieniami minimalnymi. Za materiał porównawczy posłużył mi EUROSPORT z transmisją rozgrywek Snookera. Zaznaczam, że ocena jest absolutnie subiektywna. Sama scena w ogólnym odbiorze wypadała porównywalnie. Reprodukcja czerni słabiej na Sharpie, LG i Philips podobnie - jednak na Philipsie delikatnie lepiej. To co najważniejsze - jakość reprodukcji stołu, bil i zbliżeń twarzy to już nieco inna sprawa. Tutaj co do ostrości samych konturów stołu najlepiej Philips, nieco za nim Sharp i LG; bile - tu moje największe zaskoczenie, bo najmniejsza mora widoczna była wokół bil na ... LG, chociaż liczyłem na Philipsa który zajął drugie miejsce. Jednak to co najbardziej mnie zainteresowało to jakość twarzy graczy na zbliżeniach. Przy porównywalnej ilości szczegółów zdecydowanie najbardziej naturalną twarz reprodukował LG - nawet klient, który pojawił się na stoisku sam przyznał że przyszedł zobaczyć Sharpa XL2, ale to LG w jego odczuciu najwierniej oddaje kolor skóry. Te obserwacje dotyczyły sygnału SD podanego na wejście antenowe. Przy cyfrowym sygnale SD - po komponencie - LG świeci już naprawdę nieźle, ale to oczywiste bo dynamika sygnału jest zupełnie inna. W niektórych momentach świecił znacznie ciekawiej (lepiej) od Philipsa 9603 - a muszę tu nadmienić, że to najlepszy jaki widziałem do tej pory produkt Philipsa... W paru aspektach obrazu bije poprzedników z PerfectPixel na głowę.

Ale się rozpisałem - na koniec jeszcze tylko jedno małe wyjaśnienie Twoich wątpliwości odnośnie 100Hz - 120Hz. 100 Hz TruMotion to technologia poprawiająca płynność obrazu, jego stabilność jednocześnie eliminująca przykre efekty smużenia powstające przy dynamicznych scenach - jako taka poprawia obraz z każdego źródła; 120Hz odnosi się tylko do trybu pracy True Cinema 24p - czyli tego o czym pisałem 24 FPS 5:5 Pull Down - poprawy płynności wyświetlania materiałów przede wszystkim z Blu-ray'a; ale nie chcę już tego powielać. Pewne jest jedno - 42LG6000 i 47LG6000 to funkcjonalnie te same telewizory.

Dobrnąłem jakoś do końca - pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli można zrozumieć, że test odbył się przy sygnale SD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
dokładnie... zresztą dla tych telewizorów to są najważniejsze testy - w nich widać czy i jak działają upscalery, jaki jest poziom błędów przy reprodukcji obrazów statycznych i dynamicznych oraz jak telewizory radzą sobie ze zniekształceniami skośnymi!!! Co do samego testu, to korzystałem również z innych stacji ale już w zdecydowanie mniejszym zakresie - to była już typowa ocena ogólnego wrażenia odbioru obrazu. Zresztą sam jestem na etapie poszukiwania telewizora do domu i na pewno nie chcę paść ofiarą ulotek reklamowych pracując na dziale RTV. To by było największe fo-pa jakie bym popełnił... hehe

Wracając jeszcze do pytania KTP76 - z tego co mi wiadomo o DVB-T to na razie jest MPEG - 2, cały czas obowiązujący standard dla naziemnej telewizji. Jednak z rozmów z przedstawicielem LG wiem, że planują również MPEG - 4... planują też kilka innych niespodzianek, ale to przyszłość - może coś w przyszłym roku z najbliższych planów wypłynie?! Edytowane przez Morfeusz43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, z mojego punktu widzenia (który prawdopodobnie podziela większość użytkowników) ważniejsze jest radzenie sobie z HD, gdyż jest to właśnie HD Forum.

Ale skoro tak dobrze radzi sobie z SD, to nie musi oznaczać, że powali wszystkich przy HD. Wstrzymam się do oficjalnego testu - a skoro masz dostęp do sprzętu, to może takie porównanie dla nas zrobisz?
Byłoby ekstra :). W końcu mamy do czynienia z najnowszą generacją TV od LG, więc pewnie poprawiono to, z czym wiązała się nienajlepsza opinia o tych telewizorach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz absolutną rację - ja nie pisałem że powali konkurencję w każdym teście; Jednak sygnał HD to zupełnie inna bajka - telewizory HDR i FHD zdecydowanie inaczej świecą przy tym sygnale, jest natomiast faktem, że jest to naprawdę dobry telewizor. Natomiast co do takiej czy innej sławy LG w przeszłości?! Jak przyszedłem do pracy w MM to był o tyle kiepski czas, że konkurenci LG wprowadzali nowe linie telewizorów a o samym LG słyszałem mniej więcej tyle - "jakieś wynalazki". Przy czym największym mankamentem były kąty widzenia - prywatnie nie przeceniam tego elementu, bo wyznaję zasadę podobną do jednego z frumowiczów innego forum - jeśli masz problem z kątami to kup sobie drugi telewizor i postaw go prostopadle do pierwszego.
W świetle takiego stanowiska do produktów LG moich kolegów - zmiana postawy od niechęci do akceptacji i przychylnych ocen co do jakości obrazu już może świadczyć o sporym postępie.
Na koniec - co do testów, dlaczego nie?! możliwości są tylko nie zawsze trafia się taki okres pewnego powiedzmy "bezrobocia" jak miało to miejsce przed dniami wolnymi w maju. Mogę zapewnić tylko o jednym - jeśli czas mi pozwoli to w miarę możliwości podzielę się swoimi uwagami o telewizorach nie tylko LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Morfeusz43

nie chce otwierac nowego tematu wiec zapytam tutaj

czy miales juz do czynienia z nowymi plazmami oczywiscie LG z dyskiem twardym a szczegolnie o LG 42PT81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Morfeusz43 - Dzięki, za wyjaśnienie wątpliwości. Myślę, że przekonałeś mnie do zakupu. W zasadzie wahałem się miedzy 9603 a LG6000. Pytałem o SD bo w HD obraz jest tak dobry, że nie widać dużej różnicy między tv a w SD są duże. Skoro jednak LG nie wypada źle to lepiej kupić LG i zaoszczędzić 2000 zł na coś innego np PS3. Ciekawe, że matryce 2ms są w ruchu gorsze od 5 ms, które philips montuje w tv 50Hz a lg w 100Hz. Jestem jeszcze tylko ciekawy czy można uzyskać poswietlenie tylnej ściany tego LCD jak na reklamach? Może to światełko w kółeczku ma taką moc, że w nocy daje taką poświatę? Na razie widziałem tylko , że może zmieniać płynnie barwe do białego koloru - pewnie da się to ustawić jakoś w menu.

@DEMEK - a nie lepiej kupić sobie PG6000 a dysk twardy w tunerze sat lub kabl? Ta plazma zbiera tak dobre recenzje na zachodzie, że porównują ją już nie do panasonica a pioneera - czyli chyba najwyższej półki - i dostaje wyższe oceny niż omawiany tutaj LCD LG6000.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@KTP76

dzieki za troske ale pytam nie w swoim imieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Panowie, ja nie przykładał bym aż tak dużego znaczenia do czasów reakcji matryc publikowanych przez producentów. Otóż prawda jest jak zawsze bardziej brutalna niż się na początku wydaje - czasy publikowane przez producentów są mierzone najczęściej przy wykorzystaniu najprostrzych schematów przejść, które w rzeczywistości występują niezmiernie rzadko (szary - biały - szary; czarny - biały - czarny...). Owszem fajnie to wygląda marketingowo, ale rzeczywiste pomiary wykazują już dużo niższe i bardziej wiarygodne wartości - niejednokrotnie sięgające 50 - 100 ms; ale tak jak pisałem marketing siłą jest!!!

@DEMEK - co do Twojego pytania, tak widziałem tą plazmę. Pierwsze wrażenia były pozytywne - to co najbardziej rzuca się w oczy to zupełnie inny obraz jak na PC51!!! ciekawszy, lepiej oddający kolory. Jednak nie miałem możliwości poświęcić jej za dużo czasu bo u mnie w sklepie pojawiła się tylko 2 razy przy okazji jakichś akcji promocyjnych. Mogę jeszcze dopisać, że na pewno miała dwa tunery - a zatem pełnego PIP'a (wiem bo sprawdzałem!!!).

Sorki - jeszcze odpowiedź na pytanie @KTP76 - co do podświetlenia to nic mi nie wiadomo, wydaje mi się że to efekt stworzony dla potrzeb reklamy?! Edytowane przez Morfeusz43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Wracając do tematu DVB-T to wczoraj sprzedawca MM przekonywał mnie , że ma MPEG4 a nie MPEG2. Szukałem w instrukcji obsługi i katalogach ale nie znalezłem tej informacji. Gdzieś to jest napisane na obudowie z tym DVB-T MPEG 2? Gdzie to można sprawdzić?

A tu dwa testy:
[url="http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/lg-47lg60/4505-6482_7-32891601.html"]http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/lg-...7-32891601.html[/url]

[url="http://www.prylportalen.se/ArticlePages/200803/01/20080301152542_MKF868/20080301152542_MKF868.dbp.asp"]http://www.prylportalen.se/ArticlePages/20..._MKF868.dbp.asp[/url] Edytowane przez KTP76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do DVB-T to jestem pewny, że jest to MPEG-2. Zresztą z rozmów z przedstawicielem LG nie wynikało nic innego. Być może w jesiennej wersji LG 6100 pojawi się MPEG-4, ale o tym dowiemy się jak będzie. Nie wiem jak będzie przedstawiać się specyfikacja serii LG 7x - może tam już będzie MPEG-2/MPEG-4. Jak dokładniej prześledzisz rynek to obecnie tylko SONY w najwyższych modelach dostarcza tunery z MPEG-4 - zresztą nie przemilczają tego faktu; każda specyfikacja zawiera tą informację. Myślę więc, że gdy by LG też oferowało tą nową jakość to na pewno by umieściło ją w widocznym miejscu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mi się tak wydaje. Natomiast byłem na prezentacji tego TV w saturnie i Pani odpowiedzialna za ten produkt tak jak sprzedawca MM twierdziła, również że ma MPEG4 twierdząc jednocześnie ,że w Polsce nie ma mpeg 2 tylko testuje się mpeg4 czyli "była w temacie". Problem właśnie w tym, że niema wiarygodnych informacji prasowych i nie wiadmomo co sądzić o tym. Natomiast znalazłem pewną wadę tego TV - mianowicie nie ma w pilocie klawisza do zmiany formatowania 4:3-16:9-zoom - czyli trzeba się przebijać przez menu- co jest według mnie bardzo niewygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że warto jeszcze wspomnieć o jednym szczególe - na obecną chwilę świat korzysta przy nadawaniu DVB-T jednak jeszcze cały czas z MPEG-2. Zatem produkowanie telewizora tylko z MPEG-4 (bo tak zrozumiałem wpis @KTP76 z rozmowy z Panią od LG) skazywało by go na niszowość - a na to chyba LG nie stać, skoro telewizor ma się sprzedawać na świecie... Jak na razie nie słyszałem jeszcze o modelu telewizora w którym uwzględniono by wymagania i oczekiwania "wielkiego" polskiego rynku przed rynkami dla nas zewnętrznymi. Poza tym jest jeszcze coś - jak na razie nie figuruje nasze państwo jako kraj w którym funkcjonuje oficjalnie telewizja DVB-T wspierana przez narodowego operatora, co za tym idzie w ogóle trudno mówić o jakim kolwiek standardzie na dziś i tym bardziej na jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...