Skocz do zawartości
Klossek7

SONY Seria W i E 4XXX - opinie, komentarze,

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Skrzype' post='106142' date='09.06.2008, 02:49 ']Panowie przede wszystkim test w sklepie, to żaden test. Mam ten model od 4 dni, tylko, że 40 cali i muszę stwierdzić, że jestem bardzo zadowolony, rzeczywiście czarne jest czarne, kolory, to bajka, czas reakcji 8 ms dla ludzkiego oka to max i nie potrzeba 5, czy 4 ,nie dajcie sie tym skusić, naprawdę realistyczny obraz, zadnych smug i tym podobnych, wiadomo, że jak się włączy Puls albo POLONIA ze starym filmem, to rewelki nie będzie i nie kupuje się takiego tel., żeby podłaczać do niego osiedlową kablówkę, mamy do dyspozycji N, C+ itp., no i kabel HDMI mile widziany. Wiadomo, że dobry i nowoczesny samochód musi jeżdzić na dobrym paliwie. Nie zgadzam się z opinią, że to kosmetyka W 3000, bo m.i. panel 10 bit, kontrast dyn 33000:1 i BE 2, a to już nie tylko kosmetyka. Trochę szkoda, że nie ma 100 Hz, ale nie będę płakał, bo za tą cenę w lepszej jakości obrazu nigdzie bym nie zobaczył. Pewnie znajdzie się ktoś kto znajdzie jakieś "ale", bo jeden kocha samsunga inny panasonica... ja poprostu kupiłem Sony W 4000 i nie żałuję, a co ważniejsze naprawdę polecam! Pozdrawiam i życzę samych miłych doznań z waszymi pięknymi i nowoczesnymi LCDkami ;)[/quote]

Ty nie patrzysz na 8ms (ja też) , ale i te 33000:1 to też ściema czysto marketingowa. Poza tym to BE2 też do mnie nie przemawia. Chociaż tak jak mobor uważam, że to naprawdę rewelacyjny stosunek ceny do jakości i myślę, że pomimo całych chwytów marketingowych użytkownicy będą zadowoleni.

Pozdrawiam
Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='111537' date='31.07.2008, 06:29 ']bo pewnie oglądałeś w 1080i[/quote]

Jeśli taki sygnał wychodził z Blu-raya to być może, chociaż nie sądzę. Nie widzę powodu dla którego Blu-ray miałby wysyłać na wszystkie podłączone telewizory 1080i zamiast 1080p. Za to na wiszącym obok X3500 ten sam obraz z Blu-raya był idealnie płynny. W tym momencie porównanie W4000 do X3500 wypadało jak porównanie Fiata do Mercedesa.
Jednak jeśli ktoś nigdy nie wsiadł do Mercedesa z Fiata również może być zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W4000 zapali ładniej ale jednak 100Hz to jest to co bardziej rzuca się w oczy. To już zależy od Was jaki macie wzrok.

W4000 ma lepszy kontrast i głębszą czerń - to bez dwóch zdań. Więc może dla wielu świecić lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zdecydowanie inne zdanie od czago widziałem dokładnie ten TV w akcji zarówno z filmami BR,PC jak i konsolami. Gra znakomicie, super kolory, wzorowa czerń, imho znakomita płynność jak na klasę 50Hz(oczywiście to nie klasa 100Hz) zarówno w grach jak i filmach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TV rewelacja , brat ma 40x3500 ja 40w4000 w porównaniu płynność jest minimalnie gorsza ale kolorami i głębia bije na głowę x3500 , na filmach z bluray jest po prostu kosmos!!! Coś musieliście mieć źle ustawione że skakało (trzeba wyłączyć "polepszacze" które nic nie dają tylko zamulaja)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę skanów (raczej nie do poczytania bo małe :( ale coś tam widać) na temat tego jak dobry jest W4000 : ) i z kim wygrał. Prasa prasą ale jednak jest to naprawdę dobry panel.

[img]http://hdtvpolska.com/Sony/1.gif[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/Sony/2.gif[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/Sony/3.gif[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/Sony/4.gif[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/Sony/5.gif[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/Sony/6.gif[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/Sony/7.gif[/img]

[img]http://hdtvpolska.com/Sony/8.gif[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za skany! Szkoda, że małe ale widać, że jest to bardzo chwalony telewizor!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='czago' post='115771' date='31.08.2008, 16:36 ']Rzeczywiście - oprócz płynności obrazu wszystko jest extra.[/quote]
nie wprowadzaj zamieszania. jak na tv bez systemow wspomagania ruchu to w4000 radzi sobie swietnie. nawet z BD. tv z systemami 100Hz tez nie sa idealne, bo tej "nadplynnosci" daleko do naturalnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[b]mumumu [/b]- zamieszanie wprowadzasz tylko Ty pisząc że W4000 z płynnością obrazu daje sobie świetnie radę i dodając w tym samym zdaniu, że "jak na TV bez systemów wspomagania ruchu". To tak jak byś napisał, że żółw to bardzo szybkie zwierzę i w tym samym zdaniu dodał, że jak na zwierzę noszące swój dom na karku (bo jest szybszy od ślimaka).
Ani żółw nie jest obiektywnie szybki, ani obraz z Blu-raya na W4000 nie jest obiektywnie płynny.

I nie wmawiaj mi że skaczący obraz na W4000 jest naturalny. Ja postrzegam naturę zdecydowanie bardziej płynnie - tak jak chociażby na X3500 i X4500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Fajnie sobie gadacie :rolleyes: W4000 plus 100hz = W4500 i mamy juz obraz płynący nie podskakujacy :)

Pozdrawiam

Edytowane przez ortadragon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałem wcześniej w innym wątku, że na 40" w sklepie denerwował mnie juddering.
Do ekranu mam 2m więc pomyślałem, że 32" w domu zachowa się lepiej. Kupiłem, dałem do skalibrowania Spiderem i uczciwie mogę powiedzieć, że przy takiej przekątnej z 2 metrów juddering jest niezauważalny. Edytowane przez Carbon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na avf są linki do filmików w 1080p do sprawdzenia judderu, trybu 24p, ect. TV po skalibrowaniu 40 cali, 2m odległośc zero problemu i z trybem 24p i judderem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to co piszecie to są bajki i Wasze pobożne życzenia.

Gdyby kalibracja była lekiem na juddering to w żadnym LCD nie potrzebna byłaby zaawansowana elektronika poprawiająca płynność ruchu.
Jeśli by tak było jak twierdzicie to po co Sony robiłoby swoje topowe modele z układem Motionflow? Po co ten drogi układ jeśli podstawowy efekt jego działanie (płynny ruch - brak judderingu) można uzyskać za pomocą zwykłej kalibracji ekranu?

Nie przekonuje mnie to co piszecie również dlatego, że widziałem sporo egzemplarzy LCD Sony bez Motionflow i [b]każdy[/b] z nich miał problem z judderingiem bez względu na to jak był skalibrowany. Efekt skakania obrazu na niektórych planach był widoczny także z kilku metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to Ty próbujesz usprawiedliwić siebie/sobie, że kupiłeś model droższy z Motionflow (bądź innej firmy 100Hz), który dzięki płynności ma rekompensować Ci gorszą czerń/kontrast/głębię/kolory/ilość szczegółów na ciemnych obrazach.. niż te w W4000 ;) Mnie interesuje tylko to, że na 32" z 2m po kalibracji Spyder'em juddering nie występuje (bo takie mam warunki). Sprawdziłem osobiście i przekazuję dalej..

Na słabym sygnale (antena dachowa) np. na tenisie smuży jak cholera, ale ja takiego sygnału nie używam. Telewizory w salonach Sony są w ogóle nie kalibrowane, albo na oko. Przynajmniej w Krakowie.

Edytowane przez Carbon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powtarzam: wg mnie kalibracja nie ma tu nic do rzeczy. W wypadku W4000 kalibracja nie zastąpi braku elektroniki, a Twoje zaklęcia o braku judderingu w tym modelu nie zmienią rzeczywistości.
Zgadzam się tylko z tym, że Ty możesz go nie widzieć bo wrażliwość na to zjawisko jest różna u różnych osób.

Nie kupiłem jeszcze żadnego modelu LCD więc w przeciwieństwie do Ciebie nia mam powodu żadnego chwalić.
Ze względu na widoczny dla mnie i dla mojej żony juddering z pewnością jako główny TV nie będzie to W4000.
Być może kupimy E4000 do sypialni bo tam nie planujemy Blu-raya, a na innym sygnale judderingu nie zauważyłem. Zresztą nawet jakby występował to i tak to tylko kilka minut przed snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakończmy temat, bo dzieli nas przepaść. Ja posiadam wiedzę praktyczną (32W4000 grający przy moich warunkach/profesjonalnej kalibracji/..), a ty jedynie teoretyzujesz na temat tego jak TV gra u mnie. Edytowane przez Carbon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Carbon' post='117464' date='10.09.2008, 18:17 ']Zakończmy temat, bo dzieli nas przepaść. Ja posiadam wiedzę praktyczną (TV grający przy moich warunkach/profesjonalnej kalibracji/..), a ty jedynie teoretyzujesz na temat tego jak mój W4000 gra u mnie.[/quote]
[b]Carbon[/b] masz racje -czas zakończyć tą dyskusje.
Obydwaj macie po części racje.
[b]Czago[/b] wiele godzin spędził w sklepach na porównaniach obrazów z TV stojących obok siebie( i nie tylko). Tam można zauważyć różnice. Natomiast w domu taki TV po skalibrowaniu świeci doskonale, tym bardziej w takim niewielkim rozmiarze. Przecież mało kto ma w domu 2 lub wiecej TV stojących obok siebie. Jak już kupi TV to nie przynosi drugiego żeby go oceniać . Najważniejsze są subiektywne odczucia domowego użytkownika, a tak jak czytam są OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozostańmy zatem przy twierdzeniu, że [b]według Ciebie [/b]Twój telewizor na każdym sygnale gra świetnie - obraz jest płynny.
Z powyższym zdaniem nie zamierzam polemizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żałosne jest jak ktoś wydaje opinię po zobaczeniu telewizora w sklepie. Pełno właśnie takich teoretyków na forum a potem są opinie, że W4000 skacze a to nieprawda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nietrudno zauważyć różnicę w płynności ruchu pomiędzy TV LCD wyposażonym w 100Hz i bez jeśli stoją obok siebie i np. wyświetlane są przesuwające się z dołu do góry napisy końcowe filmu. Napisy lekko drgają na W4000. Szczerze mówiąc dziwię się, że trwa dyskusja na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też to potwierdzam. Płynność obrazu na W4000 jest wyraźnie gorsza niż np. na X4500.
Dziwi mnie, że mając bezpośrednie porównanie ktoś może tego nie widzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pisałem o konkretnych warunkach w jakich gra TV, a nie o ogólnym stanie rzeczy. W sklepach natomiast na 40" juddering rzeczywiście mocno rzucał mi się w oczy. Tyle.

BTW. To, że płynność obrazu na W4000 jest gorsza niż np. na X4500 jest chyba oczywiste. Edytowane przez Carbon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MarcinC' post='117521' date='10.09.2008, 22:51 ']Żałosne jest jak ktoś wydaje opinię po zobaczeniu telewizora w sklepie. Pełno właśnie takich teoretyków na forum a potem są opinie, że W4000 skacze a to nieprawda....[/quote]
Żałosne jest jak ktoś zabiera głos nie mając pojęcia o czym pisze. Pełno na forum jest takich sprzedawców, a potem są opinie, że telewizor jest idealny, a to nieprawda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...