Skocz do zawartości
Klossek7

SONY Seria W i E 4XXX - opinie, komentarze,

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nie będzie rewolucji, bo model W4000 poza designem i Bravia Engine 2 niczym sie nie różni od poprzednika. Nie ma Motionflow, co jest dużym minusem.
Pożyjemy zobaczymy, ale nie ma się co tutaj zbytnio podniecać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobre oceny , test po francusku .
[url="http://www.lesnumeriques.com/article-303-3303-16.html"]http://www.lesnumeriques.com/article-303-3303-16.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wstępnie zbadałem ten model i zmiany są czysto kosmetyczne w stosunku do W3000. Ale za to design jest dużo lepszy niż 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dzisiaj w Centrum Sony i widziałem 52W4000. Zgadzam się, że design całkiem ciekawy, ale bez rewelacji jeśli chodzi o jakość obrazu. Bravia Engine 2 wyróżnia się właściwie tylko tym, że na obrazie HD jest troszkę mniej szumów i jest troszeczkę bardziej wygładzony. Ale żeby to zobaczyć, musiałem się ostro wpatrywać. Nie zrozumcie mnie, źle. Obraz w HD wyglądał bardzo dobrze, ale moim zdaniem prawie identycznie jak na wersji W3000. Smużenia na HD nie zauważyłem, bo i sygnał był dobry. Kolory naturalne, tak jak w W3000, ale tylko w HD. Tak jak napisał Gmeru, to tylko kosmetyka. Poprosiłem sprzedawcę o podłączenie sygnału SD z kablówki i tutaj wielkie rozczarowanie. Spodziewałem się po BE2 lepszego przetwarzania sygnału SD, a tu tak samo jak w poprzednim modelu, czyli słabo. Wyraźnie widać na słabym sygnale smużenie, nie trzeba się nawet wpatrywać. Pikseloza i wiele tym podobnych efektów ubocznych odtwarzania słabego sygnału na tak dużym TV, a dodam że leciało TVN24, które nawet na kablówce prezentuje się całkiem przyzwoicie. IMHO Bravia Engine 2, to żadna rewelacja. Jedynie cena jest stosunkowo atrakcyjna jak na taki model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla zainteresowanych [url="http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W4000/"]recenzja po angielsku[/url].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Uprzejmie proszę o recenzje dotyczące tego modelu lcd-eka. Kusi gwarancja 5-letnia w aktualnej promocji oraz cena ok. 7.750 zł.
Jeśli kupiliście ten model, ew. o trochę mniejszej przekątnej ekranu, bardzo proszę podzielcie się wrażeniami.
Myślę nad jego zakupem, a chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat - czy warto w to zainwestować.
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto w to zainwestować - sprawdzone.
Pełny test na konkurencyjnym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MaBri' post='104375' date='28.05.2008, 22:41 ']Warto w to zainwestować - sprawdzone.
Pełny test na konkurencyjnym forum.[/quote]
no właśnie opinie są podzielone. jednym doskwiera brak 100 Hz, innym podoba się BE2.
opinie dalej mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mam być szczery do wolał bym sie kupić model x 3500, który jest nadal flagowym modelem który ma wszystko. W4000 jakoś mnie nie przekonał a widziałem ten tv w akcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Spartan' post='104483' date='29.05.2008, 17:49 ']Jak mam być szczery do wolał bym sie kupić model x 3500, który jest nadal flagowym modelem który ma wszystko. W4000 jakoś mnie nie przekonał a widziałem ten tv w akcji.[/quote]
Spartan: ale biorac pod uwage mozliwosci-cena, to jednak model W4000 jest nie do pobicia. za ten sam model 52' w serii x3500 placisz ok. 10k pln, a za 52' W4000 placisz ok. 7600 PLN. te 100Hz az tak nie koliduje, zeby doplacac 2400 zl.
chyba ze sie myle, ale prosze w takim wypadku o wasze uwagi. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
A jaki do W4000 polecalibyście dekoder HD do C+? Edytowane przez kronk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj Punisher. Jak moge ci coś polecić to za 9800 zł Philips 52 pfl9632, jest to telewizor nie za tani ale bardzo dobry który ma wszystko. Następny to Sharp xl2e również 52 cale za 8579 zł. Ja posiadam ten model tylko 42 cale jest on naprawde godny polecenia. Chyba że jakaś plazma, to tutaj polecam 2 marki 1 to Panasonic th-50py800p za 7700 z 4 wejściami hdmi, 100 hz, 24 p. 2 marka to Pioneer pdp 5080xa, po prostu KURO i nie musze nic dodawać za 7449zł. Mam nadzieje że ci jakoś pomogłem, co do tego Soniacza to wg. mnie wypada słabo co do tych marek które ci poleciłem, ale wybór należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przede wszystkim test w sklepie, to żaden test. Mam ten model od 4 dni, tylko, że 40 cali i muszę stwierdzić, że jestem bardzo zadowolony, rzeczywiście czarne jest czarne, kolory, to bajka, czas reakcji 8 ms dla ludzkiego oka to max i nie potrzeba 5, czy 4 ,nie dajcie sie tym skusić, naprawdę realistyczny obraz, zadnych smug i tym podobnych, wiadomo, że jak się włączy Puls albo POLONIA ze starym filmem, to rewelki nie będzie i nie kupuje się takiego tel., żeby podłaczać do niego osiedlową kablówkę, mamy do dyspozycji N, C+ itp., no i kabel HDMI mile widziany. Wiadomo, że dobry i nowoczesny samochód musi jeżdzić na dobrym paliwie. Nie zgadzam się z opinią, że to kosmetyka W 3000, bo m.i. panel 10 bit, kontrast dyn 33000:1 i BE 2, a to już nie tylko kosmetyka. Trochę szkoda, że nie ma 100 Hz, ale nie będę płakał, bo za tą cenę w lepszej jakości obrazu nigdzie bym nie zobaczył. Pewnie znajdzie się ktoś kto znajdzie jakieś "ale", bo jeden kocha samsunga inny panasonica... ja poprostu kupiłem Sony W 4000 i nie żałuję, a co ważniejsze naprawdę polecam! Pozdrawiam i życzę samych miłych doznań z waszymi pięknymi i nowoczesnymi LCDkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również posiadam ten tv i jestem bardzo zadowolony. Po 2 dniach od kupna nabyłem również n'kę i jest idealnie :(
Bardzo polecam, a w razie konkretnych pytań piszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ,spotkałem sie z bardzo dobrymi opiniami na temat tego modelu (KDL 40W-4000), zarówno użytkowników jak i w testach w prasie...żeby nie zakładać nowego wątku interesuje mnie porównanie tego modelu do LCD SAMSUNG LE-46A656 seria 6 jest już w technologi 100 hz ,nie spotkałem sie w necie z porównaniem tych 2 modeli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bawią mnie opinie o telewizorach w rozmiarze 52" wygłaszane na podstawie sygnału z kablówki .... Taki display musi mieć podpięte źrodełko dobrego sygnału by poprawnie ocenić jego klasę - wie o tym każdy kto interesuje się technologią HDTV
Nikt normalny nie kupuje przecież 52" głównie po to by oglądać CATV czy VHS...
Mimo wszystko - czy na prawdę tak ciężko było sprawdzic choćby oddanie czerni i świetne "kąty" tego wyswietlacza?

Moim zdaniem to jedna z najlepszych propozycji tego roku pod względem stosunku możliwości/jakość/cena
Dobra jakosć w świetnej cenie - 52" 7.5k.... Trudno znaleźć równie dobrą ofertę u konkurencji - w podobnej rzecz jasna cenie
Dla malkontentów informacja- 100Hz będzie mieć seria 4500 - premiera jesienią Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mobor
Nikt normalny nie kupuje przecież 52" głównie po to by oglądać CATV czy VHS...
[/quote]

chyba że ma dostęp w kablu do 7 programów HD ( cyfrowe UPC )
TVN HD....
NG HD
Polsat Sport HD
History Channel HD
Canal+Film HD
Canal+Sport HD
HBO HD
ja kupiłem w Październiku 2006 46" Full HD dla dwóch kanałów w N : DiscoveryHD i N-Sport HD.
dziś mam 9 kanałów HD w UPC i N , a dostępnych 12. Edytowane przez marian_wierzbicki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuję ten /52"/ model głównie do:

Bluray'a
PS3 (też Bluray)
Denona 2930
zdjęć oglądanych w 1920x1080
xbox 360
własnej kamery HD

telewizji jako takiej nie oglądam prawie w cale /HD z satelity w polskim wydaniu pozostawia jeszcze wiele do życzenia -aczkolwiek kierunek zmian jest jak najbardziej słuszny/ Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj oglądałem ten model w salonie Sony i już wiem, że go na pewno nie kupię. Dla mnie nie do zaakceptowania jest brak płynności obrazu podczas oglądania filmów z Blu-raya (po HDMI). Niestety brak Motionflow+100Hz jest baaardzo widoczny. Momentami przesuwający się obraz tak skacze, że niestety nie da się go oglądać. To jest coś potwornego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='-=pUnIsHeR=-' post='104488' date='29.05.2008, 18:28 ']Spartan: ale biorac pod uwage mozliwosci-cena, to jednak model W4000 jest nie do pobicia. za ten sam model 52' w serii x3500 placisz ok. 10k pln, a za 52' W4000 placisz ok. 7600 PLN. te 100Hz az tak nie koliduje, zeby doplacac 2400 zl.
chyba ze sie myle, ale prosze w takim wypadku o wasze uwagi. pozdrawiam[/quote]

Zdecydowanie odradzam ten model ze względu na brak układu Motionflow+100Hz. Jego brak jest bardzo widoczny podczas oglądania filmów HD z Blu-raya. Być może przy innych sygnałach również, ale tego nie sprawdzałem.
Dla mnie Motionflow jest bezcenny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...