Skocz do zawartości
Klossek7

SONY Seria W i E 4XXX - opinie, komentarze,

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='czago' post='117753' date='12.09.2008, 19:41 ']Żałosne jest jak ktoś zabiera głos nie mając pojęcia o czym pisze. Pełno na forum jest takich sprzedawców, a potem są opinie, że telewizor jest idealny, a to nieprawda...[/quote]

Carbon sprzedawcą Tv a to dobry dow[beeep] :D czago upiąłeś się tego W4000 i bronisz swoich teorii jak Polacy Częstochowy przed potopem szwedzkim...

I sprawdź w słowniku słowo idealny bo ono w ogóle do Tv nie pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
qazar - ja nie pisałem, że Carbon jest sprzedawcą - poczytaj sobie dokładniej.
Nie bronię żadnych teorii, wręcz przeciwnie - jestem praktykiem, aż do bólu co wielu sprzedawcom się nie podoba.
Nie znoszę cwaniactwa i wciskania ludziom kitu na temat sprzedawanych telewizorów - to wszystko.
Jeśli widzę jakąś wadę telewizora to mogę się tylko zgodzić z tym, że ktoś jej nie widzi. Nigdy nie zgodzę się z tym, że tej wady w ogóle nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś to widzi i mu przeszkadza to po to jest W4500. Po co drążyć temata? W4000 to klasa na swoim poziomie i tyle. Jak ktoś ma problem z 50Hz to dopłaca i ma 100Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam 40W4000 od 3 tygodni i jestem zachwycony.
Kupiłem go za 4000 PLN i uważam, że relacja jakość/cena naprawdę dobrze wyszła zdecydowanie ponad 1.
Może nie ma wszystkiego co "powinien mieć" ale powiedzmy sobie szczerze, nigdy nie będzie miał, bo za pól roku pojawi się coś... nowszego, lepszego... i wszystkie stare będą "be".
Myślę, że na jakieś 2-3 lata wprowadzania DVB-T, HD i itd... wystarczy całkowicie!!!
A za 3 lata trzeba będzie pomyśleć o czymś nowszym, zastanówmy się na ile lat kupujemy telewizor, czy tak jak dawniej na 10-15 lat czy max na 5?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='l.a.m.' post='126803' date='20.10.2008, 14:39 ']CZy seria e i w różni się tylko stylistyką??[/quote]
Też mam to pytanie ... W4000 vs W4210 vs E4000 itd.. Na podstawie ulotek reklamowych, opisów w sklepach internetowych nie mogę określić jakie są dokładnie różnice. O sprzedawcach nie wspomnę, bo ostatnio słuchałem że W4000 to rewelacyjny telewizor i do głównych zalet należą ... 100HZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wałkowane to już było kilka razy :) W dziale LCD/SONY/podpięty temat: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=11872"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=11872[/url]

Różnice to tylko wygląd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='130573' date='11.11.2008, 13:32 ']Wałkowane to już było kilka razy :D W dziale LCD/SONY/podpięty temat: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=11872"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=11872[/url]

Różnice to tylko wygląd![/quote]

Nie zabijaj mnie Gmeru.. Szukałem, przysięgam. To znaczy, że W U S V za wyjątkiem X oraz różnic między 4000 a 4500 (100HZ) mają identyczne bebechy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W U S V - różnią się parametrami.

E i W4000 to to samo. E to biały lansik ; ) czyli ramka.

a W4000 od W4500 różni 100Hz i trochę lepsza czerń w W4500.

Na stronie SONY masz porównywarki: [url="http://www.sony.pl/comparison/kdl40w4500aep/kdl40w4000k/kdl40v4000k/kdl40s4000k/kdl40u4000k"]http://www.sony.pl/comparison/kdl40w4500ae...00k/kdl40u4000k[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Jestem szczęśliwym posiadaczem W4000 i powiem Wam szczerze ,że jest to bardzo dobry tv.
Nie wiem o co się spieracie.
A tak na marginesie do zakupu dostałem Playstation 3 za free
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Val de Mort' post='132931' date='24.11.2008, 20:18 ']Witam !
Jestem szczęśliwym posiadaczem W4000 i powiem Wam szczerze ,że jest to bardzo dobry tv.
Nie wiem o co się spieracie.
A tak na marginesie do zakupu dostałem Playstation 3 za free
:)[/quote]


gdzie dostales ps3 za darmo co to za sklep ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nad jednym Centrum Sony w Wawie widziałem plakat, że BD gratis ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób pisało wcześniej o kalibracji tego TV. Czy możecie coś więcej napisać o tym, tzn jakie macie nastawy itp.
Ja czekam na zamówiony e4000 więc z chęcią bym skorzystał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pod E/W4000 TV: Obraz na filmowy. Ciepłota kolorów na maksa. Kontrast do około 80, może i więcej. Reszta właściwie jest ok. Daj znać jak będziesz go już miał to podyskutujemy. Ale kalibracja dąży do obrazu kinowego a ten może Ci nie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
każdy ma inne preferencje
wg mnie takie pytanie jest równie bezsensowne jak pytanie czy we wzmacniaczu Treble czy Bass ustawić na 0, +2 a może +10dB....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='136443' date='13.12.2008, 08:53 ']każdy ma inne preferencje
wg mnie takie pytanie jest równie bezsensowne jak pytanie czy we wzmacniaczu Treble czy Bass ustawić na 0, +2 a może +10dB....[/quote]

No a ja się nie zgadzam. Dźwiek jest chyba bardziej indywidualny, a poza tym w różnych pomieszczeniach inaczej się zachowuje. Natomiast tv jak mu kontrast zdejmiesz cały to gdzie by nie był to i tak będzie blado wyglądać ;)

Gmeru dzięki. Myślę że we wtorek pobawię się z nim więcej dopiero. Zamówiłem z nim trochę innego sprzętu audio więc będę miał zabawek na święta do ustawiania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie nie zgadzam ;)

Jeden lubi kolory wyblakłe /obraz "kinowy"/ a inny lubi jak kolory kłują w oczy - np JA...

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ;)
podkreśliłem to aż 3x :D

co człowiek to gusta, a o tych się nie duskutuje
ja raczej wolę samemu poeksperymentować, ale dobrze zawsze z czyimiś innymi ustawieniami sobie to skonfrontować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już mam ten TV. Pierwsze wrażenia z wczorajszych testów są bardzo dobre. TV ładnie się prezentuje, taki minimalistyczne wzornictwo. Wiadomo seria E nie każdemu może się podobać, ale na pewno przyciąga wzrok. Myślę że po powieszeniu będzie jeszcze lepiej.
Obraz z różnych kątów bdb widoczny i zastanawiam się aby zamontować go jak najbliżej ściany (ala obraz) :lol:
No a będąc już przy obrazie, wyświetlanie zdjęć czyli ten tryb obrazu rewelacja!
Jeśli chodzi o nastawy to na razie pobawiłem się trochę na źródle z dvd po euro bo nic innego nie mam i filmach dvd oraz divx. Czekam powoli na eNke i kumpla z xboxem :)
Dodam może że seria E ma chyba trochę inny pilot od W (tak jest przynajmniej w specyfikacjach). Bardzo dobrze chodzi, przyciski wciskają się też dobrze, reaguje bardzo szybko. Kształt też ma ergonomiczny choć poogłaszanie i zmiana programów w dolnej części nie jest za dobrym pomysłem.
Sygnału SD nie testowałem bo nie mam kablówki nawet :lol:
Więc to by było na tyle, jak będę miał jakieś lepsze źródło sygnału po hdmi to dopiero będę z kolorami walczyć.
No i muszę dodać że czerń faktycznie jest czarna, a podświetlenie w moim egzemplarzu równe na całości matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerni nie moze miec czarnej bo to jest kcd :)

Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mobor' post='136971' date='16.12.2008, 10:29 ']czerni nie moze miec czarnej bo to jest kcd :)[/quote]
na tyle na ile się da w LCD czerń jest czarna
wiadomo nic nie jest idealne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie co do czerni i ciemnych mocno kolorow, wczoraj na swoim 40w4500 ogladalem Labirynt Fauna na C+HD i zauwazylem smuzenie obiektow na ciemnym tle p. dziewczynka szla w tunelu i przechodzila kolo szafy - dala sie zauwazyc widoczna smuga podczas przehodzenia... czasem rowniez mam wrazenie ze pojawia sie cala masa wielkich pikseli gdy obraz jest mocno kontrastowy np. bialy zestawiony z czarnym na mundurze... - czy to tak wlasnie ma byc, jest czy cos jest nie tak - moze ustawienia obrazu mam kiepawe ?

natomiast kolory sa FANTASTYCZNE - np. wczoraj rowniez cos o Seszelach widzialem - feria barw, nasycenia - miazga po prostu - i na zwykłym cyfrowym i na HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja go wymienilem na Panasonic.Sony ma zbyt cukierkowe i nienaturalne kolory, kat widzenia porazka, autoformatowanie porazka i brak 100 Hz meczy wzrok.Jedyne co mial fajne to podswietlone logo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...