Skocz do zawartości

silverrobert

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    150
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez silverrobert

  1. silverrobert

    SONY PICTURES CORE

    Bo to nie za kupony kupujesz filmy tylko za pieniądze. Kupony dają możliwość zakupu dowolnych filmów ale kiedy się kończą, musisz płacić za każdy film indywidualnie.
  2. Nie zgodzę się z tym, mam w domu Samsunga LSP9T i jeśli chodzi o nasycenie kolorów to bije wszystkie telewizory które testowałem na głowę. Poza tym projektor to czasem prawidłowy wybór ze względu na przestrzeń, zajmuje dużo mniej miejsca niż telewizor 120" - 130" i chociaż waży sporo, wciąż można go chować w dzień i wyciągnąć wieczorem żeby oszczędzić miejsce, w przeciwieństwie do telewizora. Co do wentylatora w Hisense nie wypowiadam się, w Samsungu nie słyszę jak działa. Zgodzę się z resztą, w dzień jakość mizerna chyba że zasłonię zasłony no i 60Hz to jednak trochę mało.
  3. Z tego co mi wyjaśnili inżynierowie z LGD, to nie jest uszkodzenie panelu tylko objaw niejednorodności w procesie produkcyjnym panelu. Różnice w grubości anody powodują że panel w niektórych miejscach przepuszcza więcej światła czerwonego. Sytuacja ani się nie polepszy z czasem ani się nie pogorszy, tak po prostu wygląda ten konkretny panel ze względu na fizyczne własciwości. Konserwacja panelu nic tu nie pomoże bo to problem z optyką, a nie elektroniką. Porada którą dostałem to oddać do sklepu i kupić nowy telewizor i tak od zawsze robimy. Może to i niewygodne ale w pracy wolimy to niż płacić dodatkowe 1000 dolarów za telewizor żeby ktoś dokładniej obejrzał panel w fabryce. Sytuacja i tak się poprawia, za czasów C8 bez przebarwień był jeden panel z czterech a teraz to jakieś 90%.
  4. Wyjaśnię prościej. Jeśli na forum HDTVPolska Xisiek mówi mi że LG OLEDy mają kiepską czerń a John Daro na jakiejkolwiek platformie, nawet sponsorowanej przez LG, mówi coś przeciwnego to ja zaufam prędzej Johnowi Daro, bo jemu nie trzeba tłumaczyć co to znaczy, że telewizor dobrze wygląda. Jeśli swój dysonans poznawczy chcesz tłumaczyć moją naiwnością to niech ci będzie. Wzajemnie pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do rzeczywistości! ✌️
  5. Dobrze wyglądać znaczy prezentować dobrą jakość obrazu dla treści które kolorysta zna wystarczająco dobrze żeby być w stanie organoleptycznie ocenić ich zgodność z zapamiętanym oryginałem. Zazwyczaj są to treści które kolorysta sam w przeszłości poddawał gradingowi więc wszystkie detale ma wyryte w pamięci. A nie wiesz ile mam lat więc nie sadź mi głodnych kawałków o mądrości wiekowej. Nie ufam koncernom, ufam Johnowi Daro.
  6. Ciekawostka bo z tego co widziałem i słyszałem to generalnie częściej jest narzekanie w drugą stronę - że OLEDy za bardzo wyostrzają obraz w porównaniu z referencją, głównie mowa o Sony i LG. Nie rozumiem za bardzo o czym mówisz "zapomnieli dodać od pewnego poziomu". Co zapomnieli dodać? Od pewnego poziomu czego? A co do szarości i zajechanych czerni na OLEDzie to niedawno LG wypuściło wywiady z profesjonalistami z Hollywood, mówią bardzo pozytywnie o jakości czerni na ich OLEDach:
  7. OLEDy generalnie dużo wierniej odtwarzają jasność na poziomie pojedynczego pixela niż LCD, był o tym kilka lat temu artykuł na konferencji SMPTE. Jeśli bardziej widać różnicę między lepszym i gorszym sygnałem to nie dlatego że gorszy sygnał jest bardziej rozmyty na OLEDach tylko ponieważ dobry sygnał jest bardziej rozmyty na LCDku więc różnica jest mniej widoczna.
  8. Bez różnicy, możesz przeprowadzić w trybie full, limited lub auto, kalibracja dotyczy przetwarzania po etapie dekodowania obrazu więc rezultaty w obu przypadkach będą praktycznie takie same.
  9. Kategoria "sprawność w jasnym pomieszczeniu" to chyba jakiś żart. W naprawdę jasnym pomieszczeniu (500lux+) S95C i A95L nie nadają się do oglądania ciemniejszych scen, poziom czerni rośnie tak wysoko że mało co widać na ekranie. No chyba że mówimy o jasnym pomieszczeniu do color gradingu gdzie ściany odbijają 18% światła, nie ma okien i wszystkie światła są za telewizorem ale ile osób ma w domu taki układ.
  10. Szczerze mówiąc nie jestem pod wrażeniem tej nowej powłoki na S95D. Sprawia że poziom czerni wygląda szaro nawet przy wyłączonym telewizorze i pojedyncze źródło światła podnosi poziom czerni na całym ekranie.
  11. Pewnie chodzi o pierwszy kwartał fiskalny, żeby wszystkie korporacje nie rozliczały się naraz różne firmy mają różnie ustawiony koniec roku fiskalnego. Dla Disneya rok fiskalny kończy się w październiku. Wszyscy dokładają do interesu, łącznie z Netflixem, w przypadku Netflixa dokładają inwestorzy. Disney do tego ma jeszcze gorzej bo mają tyle serwisów streamingowych że są sami dla siebie konkurencją. Pomogłaby im konsolidacja i powoli się do tego zabierają ale przy obecnej ilości rywalów na rynku powinni już dawno stworzyć jeden serwis. Ale tak jak mówisz, byli zbyt chytrzy.
  12. Być może, tak jak mówiłem informacje mam z drugiej ręki. Nie słyszałem jeszcze żadnych porównań między modelami z 2022 i 2023 ale może to dlatego że po prostu przestali je używać. Następnym razem jak będę to się podpytam.
  13. Telewizory używane w warunkach laboratoryjnych więc nie potrzebowaliśmy jeszcze czyścić ale od ludzi pracujących na planach zdjęciowych gdzie telewizory częściej się przemieszcza słyszeliśmy historie o problemach.
  14. HGiG daje ci bardziej surowy obraz bo wyłącza tonemapping na telewizorze przy założeniu że konsola już zrobiła swój tonemapping. Dzięki temu gra nie musi bezpośrednio wspierać HGiG żeby obraz pozostawał lepszy, unikasz robienia tonemappingu 2 razy i pozwalasz na to żeby kontrola HDR na konsoli (również w menu gry które często dają opcję kontroli efektów HDR) działała poprawnie. A co do sztucznego podbijania... Jeżeli nie grasz w otoczeniu 5 nitów to będziesz miał zawyżoną adaptację przez co obraz będzie wyglądał bardzo ciemno. Dolby ma już swoją kompensację dla jasnego otoczenia, UHDA pracuje nad dodaniem swojej do trybu Filmmaker. Kontrola obrazu pod względem jasności otoczenia to nie są podbijacze, to wymóg żeby wiernie oddać jakość obrazu kiedy grasz/oglądasz w niestandardowym otoczeniu. Tu masz wszystko ładnie wyjaśnione:
  15. Te same co wszyscy, Soniaki lepiej oddają referencję, Samsungi pozwalają na bardziej nasycone kolory i jaśniejszą/ciemniejszą luminancję maksymalną kosztem wierności odzorowania. Z mniej oczywistych wniosków były efekt akwareli o którym pisałem w innym wątku, który był bardziej widoczny na Samsungu i sporo więcej migotania trybu VRR w porównaniu ze zwykłymi OLEDami. Wygląda też jakby telewizory Sony miały lepszy algorytm do ditheringu, przy podobnej jakości gradacji widać mniej szumów.
  16. Te dwa fakty nie są zupełnie rozdzielne. Każdy filtr, w tym przeciw zarysowaniom, nałożony na telewizor obniża jego jasność. Samsung zdecydował że wolą bardzo jasny panel kosztem wygody użytkowania.
  17. 1). To polecam skorzystać chyba że lubisz zwiększone opóźnienia na telewizorze. 2). AI Brightness to akurat nie żadne podbijacze AI tylko włączenie sensora światła otoczenia na telewizorze. Jeśli grasz w jasnym otoczeniu to bez AI brightness obraz będzie za ciemny. 3). To porażka ale i tak trzeba zrobić żeby konsola wiedziała na jaki poziom luminancji mapować kolory. Są na internecie też filmiki jak przeprowadzić na konsoli taką kalibrację nie wzrokowo jak wymusza Sony tylko ręcznie pod średnie zdolności modelu. Nie jest to idealne ale lepsze od tego co Sony oferuje.
  18. 1). W opcjach obrazu telewizora włącz HGiG. 2). W opcjach ustawień AI włącz AI Brightness. 3). W opcjach konsoli zrób kalibrację trybu HDR.
  19. 2 minuty na Googlu: https://news.panasonic.com/global/press/en100820-7 . Jak znasz ludzi w firmach produkujących sprzęt to wiesz jak wygląda proces, najpierw sprowadzasz części z Chin i montujesz na miejscu, potem skracasz łańcuch dostaw montując też w Chinach. Wczoraj dotyczyło to paneli, dzisiaj dotyczy telewizorów.
  20. To jednak trochę naiwność myśleć że ten w 100% japoński panel Panasonica nie składał się w większości z chińskich części. Tak jak teraz panel jest produkowany w Chinach i składany w telewizor lokalnie, tak wtedy części panelu były produkowane w Chinach i składane lokalnie. Po rozłożeniu na części pierwsze wciąż masz w 99% chińskie urządzenie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...