Skocz do zawartości

maserlap

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    62
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez maserlap


  1. 15 godzin temu, Jakub Petz napisał:

    Właśnie ten na allego nie odpowiada jak na razie, i nie ma tez telefonu :( nie zostały ci próbki na sprzedaż ? :P  

    Jakie próbki miałeś i dlaczego #1 ? 

    Porównywałeś #1 do jakiegoś płótna dostępnego np aliexpress ? potrzebuje jakiegoś porównania by podjąć decyzje, bo myślę #2 a #3, zależy mi na "OLEDowej czerni" ale nie chce przesadzić by nie stracić całkowicie jaskrawości i bieli. 

     

    Wszystko zależy od warunków i rzutnika, ja mam dużo weluru (prawie czarną dziurę) i projektor 1800 lumenów, więc wybór był prosty. Jeśli nasz jaśniejszy proj, mniej zaadaptowane pomieszczenie to możesz powalczyć z noxem 2/3. Zapomnij w tym przypadku o 'oledowej czerni', chyba że kosztem ciemno szarego białego, albo jak masz christie eclipse 😉


  2. W dniu 21.07.2023 o 12:39, maserlap napisał:

    Ta, w taką pogodę też miałem moralnego kaca, ale samo się nie zrobi 😉

    Druga opcja, spróbuj też wgrać custom edit SDR rec 709, do pobrania z wątku EDIT na forum zidoo, wtedy w opcjach HDR znika opcja 'universal vs10', ale pojawia się LLDV na samiutkim dole. Zaznaczasz jeszcze w dalszych opcjach obrazu zidoo 'player led LLDV' i... jesteś beneficjentem LLDV 🙂

    Sprostowanie, ta druga opcja nie działa tak, to jest akurat edit który zostawia UNI vs10, bez opcji LLDV. W każdym razie materiały SDR wyglądają w tym przypadku i tak lepiej niż w funkcji auto i procesowaniu przez Realtek.


  3. Wydaje mi się, że coś jest nie halo, bo włączony custom edit eliminuje właśnie opcję 'universal vs10' w opcjach hdr, za to wprowadza możliwość wybrania LLDV, ale tak jest u mnie. Być może nie skorzystasz z LLDV, bo Twój proj nie wyświetla w ogóle HDR i BT2020?, nie chce wprowadzać w błąd, do weryfikacji.

     


  4. 49 minut temu, jgx napisał:

    dzięki za sugestie do forum zidoo - poczytam. Proja mam proj to praktycznie locos  Sony w innym (lepszym) opakowaniu, jestem z niego bardzo zadowolony. Z tego co piszesz powinienem mieć korzyść z tego silnika nawet na wyświetlaczu FHD co mnie cieszy bo na razie Sonki alo co lepiej JVC w 4K nie kupie niestety..... Teraz lato, fajna pogoda to  trochę mniej się ogląda ale na dniach zabieram się za testy i poważniejsze oglądanie :)

    pozdrawiam

    Ta, w taką pogodę też miałem moralnego kaca, ale samo się nie zrobi 😉

    Druga opcja, spróbuj też wgrać custom edit SDR rec 709, do pobrania z wątku EDIT na forum zidoo, wtedy w opcjach HDR znika opcja 'universal vs10', ale pojawia się LLDV na samiutkim dole. Zaznaczasz jeszcze w dalszych opcjach obrazu zidoo 'player led LLDV' i... jesteś beneficjentem LLDV 🙂


  5. Kopalnią wiedzy jest użytkownik markswift na oficjalnym forum zidoo, tak jak było tu pisane, bardzo dobre wsparcie. Jaki masz proj?

    Na początek spróbuj vs10 uniwersalne czyli przetwarzanie wszystkiego na silniku dolby, powinien zmapować pięknie źródło HDR do SDR i wyświetlić to w palecie 709. U mnie jest trochę inaczej, bo mogę wszystko ustawić niezależnie na n5, ale próbowałem tego na starym tv fhd i film 4khdr wyglądał super.


  6. W dniu 6.07.2023 o 15:16, jgx napisał:

    Jak testy? Przyszedł u mnie czas wymienić starego popcorna na coś nowszego, tak naprawdę potrzebuje 1080p (tylko taki mam proj) za to ma być jak najlepszy obraz. Dawno nie siedziałem w tym temacie ale coś wyczytałem że lepszy jesli chodzi o jakość obrazu będzie dedykowany Realtek niż androidowe playery? Stąd m.i. interesuje się tym Zido, ew biorę pod uwagę starego Shilda na Nvidii a może coś polecicie z jak najtańszych na Realteku?

    Zidoo zostaje. Silnik VS10 naprawdę daje radę, można tutaj sporo pokombinować ze zmianą SDR na HDR, w drugą stronę, LLDV, custom edity to świetna sprawa, zwłaszcza pod proj. Jakość obrazu zdecydowanie przewyższa Nvidię, pod warunkiem, że korzystasz z VS10, bo 'gołe' przetwarzanie przez chipsety realtek, czyli tryb auto w ust. hdr, nie odbiega jakością od Shielda. Poster 4.0 to fajna opcja, wszystko w jednym miejscu. W przeciwieństwie do Shielda parę razy się zmroził, wybaczam.   

    Nvidia jest kombajnem do strumieniowania wszystkich VOD, player plików to bardziej bonus, chociaż bardzo dobry, zależy od Twoich potrzeb. Dla mnie to osławione skalowanie AI jest trochę toporne, widać sztucznawo przetworzony obraz na 120 - 150 calach. Ten sam plik wypada z dużą korzyścią lepiej na Z9X zwłaszcza w HDR, jestem pod wrażeniem.

    Oba sprzęty mają inne priorytety, Shield jest świetny do VOD, ale ogarnie też wszystkie pliki, z kolei Z9X to taki mikro HTPC na same pliki i ew. YT, o reszcie VOD zapomnij. Na obecnej chwili myślę o pozbyciu się subskrypcji serwisów streamingowych i przejściu na real debrid, i puszczaniu wszystkiego na remuxach przez Zidoo; tak to się przeważnie kończy, że jak zaskoczę z czymś na VOD to i tak później szukam pliku/płyty żeby zobaczyć materiał w pełnej krasie.


  7. Dzięki za odzew, w czym to się przejawia Twoimi zdaniem? Ostrość, jasność, kontrast?

    Ja dla przykładu jestem bardzo zadowolony z tego co generuje Pana ub420 z płyt, i chciałbym uzyskać coś tak samo dobrego/ lepszego przy remuxach. Obecnie korzystam z xiaomi google 4k stick, i dojrzałem do tego, że jest to najsłabsze ogniwo w łańcuchu 😉

    Jak ten LLDV i vs10? To jest dla mnie główny argument w stosunku do nvidii, ale też zastanawiam się ile to jest warte zachodu w zestawieniu z DTM w N5...


  8. Pytanie głównie do użytkowników projków jvc; w porównaniu do shield pro 2019, czy obraz jest rzeczywiście lepszy?? Chodzi mi o samo odtwarzanie plików. Wiem, że nvidia ma ciekawy upscaler, za to zidoo wychwalany vs10, jakie są Wasze opinie? 🤘🏻


  9. W dniu 21.04.2023 o 23:29, STELVIO napisał:

    Kurcze nie wiedziałem gdzie napisać to pytanie nie robiąc nowego wątku. Wykorzystam to miejsce dlatego, że jest chyba najczęściej odwiedzane. Moje pytanie brzmi. Jakie macie zdanie na temat odmian projektorów RS? Czy faktycznie warto dopłacać do tych odmian? Czy po prostu wybór jest spowodowany "dobrym snem" ? Że nie ryzykuję wykonaniem i klasą podzespołów w zwykłej wersji? Czy jeśli wydam kupę kasy na model zwykły jestem skazany na gorszy sort względem wersji RS? Nie dopłacając jakiegoś procentu kwoty. Np RS3000 & Nx9 czy np RS4100 & NZ9? Nie jestem pewien czy dobrze pary dobrałem. Ale wiadomo o co chodzi?

    Seria RS jest dedykowana dla konkretnych sprzedawców, wisienki na torcie, często tych samych firm które robią kompleksowe instalacje kina domowego. Bebechy są te same, tylko "ręcznie selekcjonowane", ale to pewnie już wiesz 😆 Brzmi jak skok na kasę dla bardziej premium kupców sprzętu premium. Jak nie zależy Ci na fancy złotym pierścieniu to śmiało odpuść, tutaj nie ma takiej różnicy jak pomiędzy zwykłym audi a audi rs 😉

    • Lubię 1

  10. Taka ciekawostka, xpand robi gogle dla jvc, to to samo. W ogóle, począwszy od serii N zmienili polaryzację o 90° więc te pk ag3 od serii X są niedobre, emiter ten sam. Najlepsze, że przespali ten temat i w oficjalnym manualu te okulary cały widniały jako dedykowane.


  11. W dniu 7.04.2023 o 11:23, Marisha napisał:

    Czy ktoś z Was porównywał RS1000/2000 z RS1100?

    Interesuje mnie porównanie pod względem ostrości, płynności ruchu i kontrastu.

     

    Porównywać obok siebie nie porównywałem, ale dam sobie uciąć palec, że płynność jest taka sama na wszystkich, najlepszy kontrast nat ma wiadomo rs2ooo, chociaż rs11oo ma lepszy kontrast ansi, a ostrość jest identyczna na 1000/2000, to ten sam obiektyw; tutaj może coś ugrać 1100, ma technicznie lepsze szkło z niższych laserów serii nz. Reasumując, w kwestii kontrastu, nie zobaczysz różnicy między tymi modelami jeśli nie masz w pełni zaadaptowanej jaskini bez dostępu światła i tlenu 🙂, reszta parametrów jest naprawdę bliźniaczo podobna, z tym, że 1100 obsługuje najnowsze hdmi.

    22 godziny temu, Barnaba napisał:

    No to jedno (może kilka) zdanie ode mnie :)

    Zmieniłem RS540 na RS2000 i to był błąd - obraz był dla mnie subiektywnie gorszy.

    Ostrości lepszej nie zauważyłem, choć pewnie jakaś poprawa na tym polu teoretycznie nastąpiła.

    Kontrast był nieznacznie gorszy. Reasumując, subiektywnie byłem niezadowolony ze zmiany.

    Mam ekran ramowy i kruczoczarną "jaskinię".

    Słyszałem, że w tym 1100 coś znacząco usprawnili, więc może tędy droga.... Ale nie znam zupełnie tego modelu.

    To potwierdza, że te różnice w parametrach kontrastu są najbardziej zauważalne z przesłoną mocno w dół i scenach "dużo gwiazd w kosmosie". Tak czy nie? Przy "standardowym" materiale adl (5-10%) i przesłonie dajmy max do połowy, te różnice w tysiącach w kontraście natywnym na papierze bardzo mocno się niwelują w akcji. Dla przykładu, zestawiając identycznych warunkach 540, 2000 i 1000, gdzie kontrast natywny to odpowiednio 150.000, 80.000 i 40.000, przy filmie plasującym się we wspomnianym przedziale adl, z przesłoną na O różnica będzie ciężka do wychwycenia, ale już przy -10 będzie bardziej widoczna. Pamiętajcie, że wszystkie pomiary natywnego podawane przez producenta są robione przy maxymalnym telephoto i przesłonie -15, prawie nikt nie użytkuje tak projektora, bo to jest drastyczne obcięcie lumenów.

    @Barnaba A jak black floor? Zauważyłeś dużą różnicę na korzyść 540?


  12. 3 godziny temu, STELVIO napisał:

    Dlatego u mnie tylko 115". Bo równo 3.5m tylko. A i tak zmieniłem ze 100". No cóż. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. emoji6.png

    Czyli jak rozumiem masz teraz obiektyw na max zoom/ wide angle? Czy zauważyłeś, że wcześniej na 100" obraz był ciut jaśniejszy i bardziej "nabity" jeśli chodzi o kontrast? Zakładając oczywiście, że Twój proj jest cały czas w tej samej odległości. Pytam, bo to się łapie na tzw. zalecane ~20% odejścia od max zoomu. U siebie mam podobnie z tym procentażem i mam wrażenie że optymalnie jest właśnie 130". Chociaż te dwadzieścia cali więcej robi robotę, zwłaszcza w 1.9:1, to dużo zależy też od materiału, nie zawsze więcej jest lepiej 😉


  13. @szewi

    Tzw. "variable" 😏 Mam ten komfort, że nie ogranicza mnie ekran, wykorzystuję ścianę pokrytą białym noxem i pracuję właśnie nad "dokładanym"  maskowaniem pod różne przekątne. 

    Wyjściowo 150" 17:9 (sdr/3d) 

    Z tego robię według potrzeb i materiału: 130" (sdr/hdr/3d) lub 120" (głównie hdr). 


  14. Racja, oczywiście chodzi o zwykły shift pozycjonowania obrazu, nie eshift pixeli do 4k, dzięki za czujność 😉 Trapez nie, z kątami nachylenia wszystko ok. Chodziło mi o to, że teraz mam specjalnie skonstruowaną półkę z projkiem na górze, i obraz ląduje perfekcyjnie w ekran na białej ścianie odcięty welurem. Dodam nieskromnie, że ekran powstał pierwszy, ha 😌
     


  15. Zatrzymałeś się na ekranie testowym czy oglądałeś jakiś film? W każdym razie, żeby Cię pocieszyć,  dosłownie dwa dni temu ustawiłem pierwszy raz swój n5 centralnie, rzuca teraz obraz bez żadnego eshiftu, nie wygląda to dużo lepiej niż na Twoich zdjęciach. Myślałem, że będzie pixeloza i efekt wow, ale różnica jest minimalna w porównaniu do srogiego eshiftu. Zaczęły majaczyć pixele w napisie focus, ale tak jak piszę, bez drastycznych zmian. Zbieżność paneli mam ustawioną bez zarzutu, niebieski nie rozłazi się jak u Ciebie, wszystko zwarte. Optoma uhd42 miała lepszą ostrość, żyletka, ale to dlp, wiadomo. W każdym razie, to nie ma wpływu na oglądanie, obraz to kosa, nigdy nie brakowało mi ostrości w wyświetlanym materiale. Nakarm go dobrym obrazem np. Lucy albo 1917, szczególnie ten drugi to skalpelek, filmy kręcone natywnie w 4k, i w wersji 1080 zrywają kask. Daj znać jak wrażenia. 

    • Plusik 1

  16. Dzięki za porównanie. Zdjęcia dają jakiś pogląd na hocus pocus dtm. To jest bardzo podobna różnica jak w serii N między trybem hdr10 a frame adapt, z tym, że tutaj jest wszystko mocniej napompowane. Jasne, madvr czy lumagen to bardziej zaawansowane algorytmy, ale jvc naprawdę odwaliło kawał dobrej roboty ze swoim darmowym dtm. Dalej tym tropem, z perspektywy czasu nie wiem czy bym nie poszedł w rs540 i zew. procesor obrazu/ fajny htpc. W każdym razie nie narzekam, bo udało mi się wyrwać nowiutki n5 w bardzo dobrej cenie, i po 400h obycia z tym sprzętem wszystko nabiera coraz większych rumieńców.

    Rzeczywiście zdjęcia nie są perfekcyjne od technicznej strony, ale nie jesteśmy na forum dla purystów fotograficznych, i to nie jest dział screen candy, więc moim zdaniem to czy są zrobione prostym smartfonem czy lustrzanką za 30k na złotym statywie za 10k jest bez znaczenia. Panowie, cieszcie się swoimi projkami, a wirtualne wojny ego na bok 😉

     


  17. 11 godzin temu, raf7705 napisał:

    Tak k woli przypomnienia.
    Ustawienie zbieżności paneli i ostrości robimy na ustawieniu 1080p z materiałem 1080p, bez włączonych żadnych upłynniaczy lub eshift.

    Dokładnie, najlepiej włącz tryb low latency, poza redukcją input laga powoduje on też  najbardziej "bezpośredni" przesył obrazu. Nie zaszkodzi też zrobić całej operacji dobre 30 minut po starcie, co by dać czas lampie wejść na pełne obroty, chociaż to akurat jest bardziej kluczowe przy kalibracji gammy i kolorów. Trzymam kciuki za Twoją maszynkę. 


  18. 17 minut temu, Milosz381 napisał:

    Racja, również nie wyobrażam sobie tego, ale podałem to jako przykład.  

    Link do galerii Google z fotami rs po kalibracji 

     

    https://photos.app.goo.gl/q6ZL3mQQBQiRHf6c7

    20230130_015734.heicNiedostępne 20230127_194812.heicNiedostępne

    Poprzednio miałem optome hd29he i optome uhd65 i rs57 zdeklasował oba projektory. 

    👍🏻

    Z jakiego filmu ten niebieski stworek w środkowym kadrze? 😛

×
×
  • Dodaj nową pozycję...