Jump to content

Trekis

Użytkownik
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Posts posted by Trekis


 1. 17 godzin temu, mydogzizmygunz napisał:

  Nie oglądam już niczego co nie jest w UHD, a nawet czasami co jest " tylko" w 4k bez HDR nad czym ubolewam.

  HDR 10+ oraz Dolby Vision zawładnęły mną na amen i szkoda mi tracić czas na materiały w niższej rozdzielczości gdyż póki co platformy takie jak Netflix, Rakuten TV czy Amazon wypełniają mi czas przeznaczony na audiowizualną rozrywkę po brzegi. Do pełni szczęścia planuję zakup Panasonic DP UB820 oraz "jakiegoś" nagłośnienia z obsługą Dolby Atmos plus amplituner. Wtedy temat audio video na parę lat uznam za zamknięty.    

  To ja za to napiszę że podejście absolutnie denne :)

  HDR to fajna rzecz, tyle że tv bez problemu interplują go dla materiałów które go nie mają, więc cały wywód nie ma najmniejszego sensu. 

  A ja nieporównywalnie wyżej cenie poziom intelektualny danego działa niż jego rozdzielczość, bo shit w 4k dalej jest nieporównywalnie mniej warty jakiejkolwiek uwagi niż arcydzieło w SD. Nie wspominając że śmiechu warte pseudo "4k" ze streamingu zdecydowanie mniej ma wspólnego z jakością niż dobra płyta nawet bez 4k. 

  A jeszcze do kompletu śmieszy mnie strasznie u ludzi podniecanie się "mundrym" logiem atmosa :D puszczanym najczęściej na byle jakim soudbarze który jakością dzięku ustępuje systemom 2.0 za 150zl :D

  A w temacie wątku, CDA jest normalnie dostępne w tv jako oficjalna aplikacja i chwała mu za to bo są tam często bezcenne pozycje których nie ma w żadnym vod. 

  I mogą sobie być nawet w SD (choć są w FHD) gdy dane dzieło swoim poziomem daleko przewyższa wszelkie 4k

  • Like 2

 2. Jeżeli ktoś miał problem z YT, jego naprawa była bardzo prosta. W moim przypadku wystarczyło zreinstalować aplikacje i problem całkowicie zniknął, niezależnie od późniejszych update. 

  Instalacja nowego softu TV to konieczność i jego blokowanie raczej sensu nie ma. W moim przypadku, jak wspominałem wcześniej, telewizor przyśpieszył i wskoczył na inny poziom płynności animacji. Wcześniej szarpały one tak że w zasadzie w ogóle ich nie było. Teraz odtwarzane są w całości bez utraty klatek. 

  Prawdą jest jednocześnie że kalibracja czerni została ewidetnie popsuta co jest dużym błędem ze strony LG.  No ale to można sobie skalibrować ponownie. 

  Co do Wifi, temat nawraca tak często że chyba ktoś na tym forum powinien stworzyć podstronę ze standardową odpowiedzią która jest wklejana co paręnaście chyba stron i powtarza się w kółko. Sensu w ciągłym powtarzaniu tego samego za bardzo nie ma.

  Nie ma w dzisiejszych czasach problemów z routerami dobrych marek. Porządny router za 50zł daje całkowitą i 100%tową stabilność i niezawodność z doskonałym zasięgiem również przez ściany w obszarze co najmniej 100 m2. Do wyższego modelu warto dopłacić za 5ghz (którego nie zawsze warto używać - ma słabszy zasięg) i szybsze wifi, i przy dobrej marce również nie ma najmniejszych problemów z dziesiątkami urządzeń. 

  Nie jest prawdą że by mieć niezwodną sieć należy kłaść kable LAN. Po prostu trzeba używac routerów dobrej marki. 

  Plus należy sobie standardowo sprawdzić wolne kanały w danym miejscu i używac tych czystych i ewentualnie poprawić DNSy. 

  Problem może leżeć w tym, że routery od operatorów rzadko kiedy są porządne... No ale to mozna dokupić osobny. 

  Nawiązując jeszcze do wcześniejszego watku, wciąż nieco komiczne wydają się stwierdzenia o jakości dźwięku w kontekście podłączania soundbarów. Głośniki b8 jak na głośniki wbudowane w tv są zadziwiająco dobre, jak najbardziej jest to ta sama "kategoria poziomu" co soundbary. Bo ich dźwięk w porównaniu do porządnego 2.0 to absolutna żenada. 

  Dopiero podłączenie porządnego 2.0 które oferują w filmach bas taki że ściany się trzęsą w budynku obok przy zachowaniu ogólnej czystości i równomierności całego pasama całkowicie odmienia odbiór wszelkich treści z TV i wynosi na inny poziom przeżyć filmowych. Osobiście uważam że w przypadku tv klasy OLED są koniecznością. Efekt taki jest dla soundbarów całkowicie nieosiągalny. W ich kontekście głośniki wbudowane w TV są nad wyraz ok. 


 3. @KKadajo

  Serio nie rozumiesz czym jest prawdziwe 4k? 

  4k jest pewna definicją jakości. Netflix jej nie spełnia bo stosuje zbyt silna kompresję i rzeczywista rozdzielczosc jest tam nizsza. Proste jak cep. Nie udawaj, że nie rozumiesz. 

  Właśnie przez takie bzdury jak głoszone przez podobnych Tobie potem ludzie płaczą dlaczego maja taki słaby obraz na swoich wypasionych TV i doszukuja się problemów w sprzęcie. Bo tacy ludzie jak Ty im wmawiają bzdury jak coś ma znaczek 4k to jest, że definicji dobrej jakości materiałem. Figa prawda. 

  MTF to pewien przykład. Podobnie jak wymownym przykładem jest porównanie sztucznie pompowanych mpx do rzeczywistej rozdzielczości pliku. Dwa różne światy. Zasada ta sama. 
   


 4. Na ten temat dyskusja już była. Przeczytaj sobie poprzednia, powtarzać w kółko tego samego nie ma sensu. 

  A jakie 4k masz w streamingu przykłady masz powyżej. Przewiń kółeczko w myszce. Naprawdę warto to czasem zrobić zanim coś się napisze bez sensu. Nawet strony nie musisz zmieniać. 

  Powtórzę raz jeszcze - rozdzielczości obrazu NIE MIERZY się w pikselach. Wg Twojej filozofii byle jaki telefon np 20mpx ma wyższa rozdzielczosc niż lustrzanka np 8mpx z dobrej jakości jasną stałką przy przysłonie krytycznej. Co jest na ogół totalną brednią. A dokładnie takimi kategoriami myślisz. Co z tego ze masz pojemne "naczynie"  jak wypełniasz je byle czym.

  Ja oczywiście ze będę otwarcie wszem i wobec twierdził że te 20mpx w Tym przypadku / telefonie jest g. Prawda, niezależnie od tego jaką formalna rozdzielczość ma JPG. No właśnie zresztą, JPG a nie RAW. 

  Jak weźmiesz obraz 2k i zinterpolujesz go byle czym do 4k to też będziesz twierdził że to jest obraz 4k? Bo formalnie ma taki opis w meta? Śmiechu warte wolne żarty. 

  Rozdzielczosc pliku nic nie znaczy. Rozdzielczosc obrazu jest od niej niezależna i mierzy są ją np funkcją MTF. W streamingu przy niskim birate wiele aspektów jakości obrazu trafia szlag, artefaktów jest od cholery, i nie można w żadnym wypadku porównywać stramingowego 4k do płyt ze znacznie wyższym birate. 

  Z wyjątkiem niektórych klipow na yt których birate może sięgać nawet 50mbit co całkowicie wystarczy. W przypadku płyt szczególnie gołym okiem widac różnice wzgledem netflixa i jego 16 mbit. Inny level. 


 5. @EMK
  Możesz sprawdzić czy jest ok na dowolnej szarej (jednolitej) planszy. Nie mniej w miesiac nic nie powinno być tym bardziej przy reguralnej kompensacji. Za te pieniądze świetny zakup

  @efel

  To prawda, konfigurację robi się raz i z głowy. 

  Każdy dodatkowy proces, każdy dodatkowo otwarty port jest potencjalnym źródłem błędów, obciążenia zasobów, wektorem ataku. Nie są mi znane żadne bezpośrednie błędy, to ogólne podejście do bezpieczeństwa i wydajności. Po co dublować rozwiazania?

  Uważam że nie ma sensu bez potrzeby dublować tego co już się ma w systemie, gdy to co jest działa prawidłowo, tym bardziej gdy ogólna wygoda danego rozwiązania jest niższa. Plex nie integruje się z systemem (explorerem), ani na PC (nie działa z prawokliku), ani tym bardziej w TV (trzeba specjalnie uruchamiać aplikację).  Jest to po prostu mniej wygodne w praktyce. Funkcjonalności większej w zasadzie nie ma, a przynajmniej nie dla mnie jako użytkownika który nie korzysta z napisów (które w testach zresztą działały prawidłowo w DLNA) czy dźwięku przestrzennego (dla mnie liczy się jakość dźwieku którą zapewniają tylko zrównoważone systemy 2.0 a nie jakieś na ogół popierdółki 5.1 - nie uznaję w ogóle czegoś takiego z całkowitym odrzuceniem żenady wszelkich soundbarów na czele)

  Natomiast argument z przewijaniem jest sensowny - jak sam napisałem, niektóre pliki 4k mają z tym problem. Tutaj jak sam napisałem - "brawa dla plexa". Uważam że powinno się skorzystać w sytuacji gdy natrafi się na tego typu błąd (lub błąd z dźwiękiem lub jakikolwiek inny) w DLNA. 

  Ale ogólnie owszem, każdemu wg jego własnych potrzeb. Rzecz w tym by mieć świadomość że pewne rozwiązania ma się natywnie. I korzystać z dodatkowych dopiero gdy taka potrzeba naprawdę zachodzi - gdy rzeczywiście pojawia się jakiś problem. Przy okazyjnych, prostych zastosowaniach jej nie ma bo nie ma problemów. 

  @ARBAL
  niestety nie znam tego softu 😕 Doradziłbym wyłączenie szybkiego startu, ale juz to zrobiłeś. 

  Może znaczenie ma też jak wiele plików masz na serwerze. u mnie TV musi myśleć dłuższa chwilę gdy np próbuje za pierwszym razem wyświetlić zawartość telefonu gdzie są dziesiątki tysięcy zdjęć i filmów. Tzn na początku nie widzi w ogóle części rzeczy, brakująca część pojawia się z opóźnieniem (nie ma żadnej informacji że trwa skanowanie ani nic). Ale to też kwestia co najwyżej minut, a nie godzin. 

  Na PC mam dużo mniej plików i tam zmiany w katalogach widzi natychmiast na bieżąco. 

  @WojtasJG
  U mnie nic takiego wogóle nie ma miejsca, ale był już ktoś kto mówił że ma ten sam problem. 

  @Sakul88
  Tak jak pisaem wcześniej, zaczynając od jasności, upewnij się że wychodzisz z wszystkich ustawień wyzerowanych. A jak widać nie wychodzisz - OLED light ma być na domyślnym 100. Wartość 50 jest błędna. Ta wartość jest prawidłowa tylko dla Dolby Vision. 

  @Daria
  Temat prędkości Wifi i LAN był opisywany dopiero co jasno i kilkukrotnie, w pełni odpowiadając na Twoje pytanie. Również odpowiedź co do jakości już padła jednoznaczna. Nie wiem czemu ma służyć test ze sciąganiem pliku z YT - przeciż to nic nie da. 

  Powtarzajac po raz kolejny - karta LAN w LG ma 100mbit (w praktyce wiadomo nieco mniej). Wifi jest szybsze. 

  I po raz kolejny - pokazujesz artefakty kompresji z YT, co na OLED zawsze będzie tym bardziej widoczne. Używasz za niskiej jakości materiału źródłowego. 

  Przy czym YT zapewnia wyższą jakość niż Netflix. Ale i tak ani jedno ani drugie to nie jest prawdziwe 4k (no, YT czasem może być, zależy od pliku). 

  @ARBAL
  Porobiłem jeszcze testy działania DLNA, i wszelkie zmiany jakie robię z poziomu PC są natychmiastowo, w czasie rzeczywistym za każdym razem widoczne na TV. Co za tym idzie, odrzuciłbym założenie że TV LG nie odpytuje serwera - komunikacja jest tutaj natychmiastowa. W każdej sytuacji wszystko odświeża się prawidłowo. W takiej sytuacji upatrywał bym jednak problemu po stronie softu NAS. 

  Sugerował bym byś porobił podobny test u siebie na PC. 

  @efel
  sprawdziłem również różne pliki z różnymi napisami. I jednak muszę przyznać, że występują tutaj rzeczywiście równie problemy . Na PLEXie nie występują, te same napisy śmigają bez zarzutu. 

  Jest to kolejny punkt dla plexa. Zważywszy jedno i drugie (problemy z przewijaniem) muszę przyznać że jest to bardziej interesujący soft niz wcześniej zakładałem. Jednak tym razem zostawię ten soft zainstalowany, czasem może się przydać.  Dzięki za podsunięcie tego tematu do sprawdzenia. 

  Naprawdę szkoda jednak braku integracji z systemem. Wielu plików nie chcę dodawać do żadnej biblioteki czy żadnej innej bazy, a okazyjnie chciałbym je natychmiastowo wystreamować (z miejsca w systemie gdzie się znajdują). W takiej sytuacji Plex się nie sprawdzi i DLNA wciąż będzie znacznie lepsze. 


 6. Funkcja którą opisałeś odnosi się do redukowania jasności obiektów statycznych - modelowym przykładem są tu loga stacji itp. Obiekt taki musi jakiś czas wyświetlać się na ekranie. Wtedy TV przyciemni ten obszar, żeby obiekt taki (logo, wzór) się nie wypalił. 

  Problem z ABL natomiast jest taki, że powyżej 70(ileśtam)% zapełnienia ekranu bielą, jasność ekranu jako całości natychmiastowo spada. Jeżeli w filmie występuje scena gdzie następuje takie zapełnienie stopniowo, to dosłownie widać jak ekran się ściemnia, a gdy owe zapełnienie bielą spada, ekran się rozjaśnia (oczywiście ustawienia się nie zmieniają). Imho normalnie się tego raczej nie odczuje, ale jest to np bardzo widoczne gdy na całkiem białej scenie pojawiają się / znikają / zmieniają się napisy w czarnym oknie (z czarnym tłem). Wtedy OLED potrafi dawać efekt niczym najbardziej żenujący LCD - obrazu zupełnie niestabilnego i silnie pulsującego.

  Nie można tego wyłączyć bo wyłączenie tej funkcji groziło by fizycznym uszkodzeniem sprzętu.  

  LG ogółem bardzo przoduje to względem innych producentów TV OLED, bo wg recenzji u innych producentów problem występuje już przy znacznie niższych współczynnikach zapełnienia ekranu np 30%. Wyłączenie napisów z czarnym tłem jak dla mnie eliminuje problem do poziomu o wiele mniejszego niż pulsujące non-stop podświetlenie LED z LCD. 

   

  A ogółem co do Plexa jeszcze, kiedyś się tym bawiłem, potem wywaliłem i nie wracałem bo przy natywnych rozwiązaniach uznałem takie doczepiane coś za całkowicie zbędne. Teraz sobie jeszcze trochę poeksperymentowałem. Konfiguracja w porównaniu z DLNA do bani - zakładanie dodatkowych kont, przepisywanie archaicznych kodów, działanie przez okno przeglądarki specjalne tworzenie biblioteki, jakeś dziwne errory opisane jako "sprawdź se na forum co to znaczy" (wtf), brak integracji z samym systemem tv (brak obsługi żyroskopu, konieczność uruchamiana specjalnie aplikacji) gdzie to porównywać z natywnym rozwiązaniem obecnym w systemie gdzie nic się nie kombinuje i normalnie castuje się media z prawokliku w oknie eksplorera co od razu odpala media na TV natywnie na którym nic nie trzeba nawet uruchamiać. Plus dodatkowa dziura bezpieczeństwa w systemie i sieci, dodatkowe procesy zapychające system. 

  Ale jedno muszę przyznać, tam gdzie po DLNA niektóre pliki HDR 4k (wsparcie jest w obu przypadkach) sprawiały problem z przewijaniem (które czasem w ogóle nie chciało działać), tak tutaj te pliki z przewijaniem nie mają żadnych problemów. Plus i brawa dla Plexa. 

  • Upvote 1

 7. @Daria
  Warto upewnić się czy przypadkiem nie poprzestawiało się innych ustawień które moją wpływać na obraz niezależnie od suwaka jasności (np poziom czerni, gamma czy inne) i zasadniczo wychodzić przy planszach testowych z resetu wszystkich ustawień / pozycji zerowej. 

  No i nie ma jednych jedynie słusznych ustawień, bo każda matryca jest nieco inna i u każdego zachowuje się nieco inaczej. Stąd też mogą być rozbieżności. To nie jest tak że u każdego te same liczby dadzą najlepszy efekt. I dlatego lokalna kalibracja jest zawsze potrzebna. 

  Warto mieć też świadomość że ustawienia mają sprawdzać się przede wszystkim w praktyce, plansze testowe są fajną sprawą pomocniczą która ułatwia dobór ustawień, ale przede wszystkim mają one służyć dobremu obrazowi. Tzn, czarne ma być czarne, artefakty mają nie być przesadnie eksponowane, z kolei pożądanych detali powinno być jak najwięcej. Gdy ma się wątpliwości można też odpalić najważniejszy dla siebie w danej kategorii film/grę (najlepiej ciemną klatkę specjalnie dobraną pod kątem słabej jakości) i sprawdzić jak dana kalibracja ma się do faktycznej praktyki. 

  Dla mnie bardzo dobra pod kątem oceny poprawności ustawień jest seria gier Metro, Resident Evil itp. One "ociekają" czernią i scenami w niskich odcieniach szarości.  

  @EMK
  Podawane przez Ciebie liczby / czasy oglądania to jest nic, zero w kontekście obciążenia dla TV. Co za tym idzie nie ma problemu wypalania, jak i nie ma lepszego wyboru niż oled ze względu na całkowicie bezkonkurencyjną jakość obrazu dla której każdy LCD zawsze będzie tylko i wyłącznie marną namiastką. 

  Dodatkowo LG zapewnia Ci o niebo lepszy system niż Sony. Czyli dwa najważniejsze obszary masz na nieporównywalnie wyższym poziomie. 

  OLEDowi również spokojnie wystarczy jasności by poradzić sobie w podanej konfiguracji, sam mam dużą witrynę okienną (trzy duże segmenty od podłogi po sufit) po lewej od swojego ekranu i jasności nie brakuje wcale. 

  Co innego natomiast może być realnym problemem - odbicia za dnia. Odbicia mogą być duże i dokuczliwe, w LG ekran jest prawie że lustrem z bardzo słabą powłoką antyrefleksyjną, akurat pod tym względem LCD mogą wypadać lepiej. Nie wiem jak jest w Sony, należało by to sprawdzić bezpośrednio. Samsung ogółem wypada np wyraźnie lepiej pod tym względem niż LG. (Samsung daje też natywny dostęp do lepszego źródła wysokiej jakości filmów jakim jest Apple TV)

  Nie uważam jednak że ta kwestia powinna definiować wybór. Filmy i tak i tak najlepiej ogląda się wieczorem, a tam już LCD nie ma w ogóle czego szukać w porównaniu. 

  Temat nieszczęsnego upłynniacza w zastosowaniach stricte filmowych pomijam. 

  @efel
  W przypadku LG bodajże do ponad 70% wypełnienia ABL nie ma wcale. Ten problem można realnie odczuć tylko gdy używa się napisów z czarnym tłem (co i tak w OLED należy wyłączyć), w innym wypadku jest to imho prawie nierealne - wprawne oko zauważy, ale nie na tyle by mogło to dokuczać, szczególnie w porównaniu do nieporównywalnie bardziej odczuwalnego pompowania w LCD

  Jak i w przypadku problemów z aplikacjami sugeruję jednak zawsze najpierw sprawdzić DNS, potem podejmować dalsze kroki. 

  DLNA ma jedną przewagę nad PLEXem - działa natywnie w Windows i nie trzeba zaśmiecać sobie środowiska dodatkowymi klientami. No i po prostu działa.

  @tonybcc
  W jaki sposób? Nie wydaje mi się by się dało. 


 8. @Eleonor
  I chwała LG że wciąż dają prawdziwy pilot, a nie te badziewia z kolei z Samsunga które są śmiechem na sali. Chwała również wielka za to że każdy przycisk ma podwójne funkcje, o wspaniałym żyroskopie nie wspomniawszy. 

  Aczkolwiek, jak często wspominam w wątku o b8 absolutnie "nie chwała" za mimo wszystko usuwanie z pilota tak przydatnych i dawniej obecnych przycisków jak skróty do regulacji jasności, skróty do trybu audio oraz video, klawisze multimedialne itp

  Szkoda że "recenzje" tak skupiają sie na bezwartościowych asystentach, ale o prawdziwych kastracjach funkcjonalnych to nic nie mówią. Naczyta się człowiek głupot a rzeczy ważne są pomijane. 

  @Wooyek84
  A to zależy gdzie masz nieaktywne. O poziomie czerni pisałem dosłownie chwilę wcześniej, poczytaj. Jest to całkowicie prawidłowe zachowanie.  Z proporcjami tak samo - nie w każdym miejscu systemu będziesz je miał, dla aplikacji np to działać nie będzie.

  • Upvote 1
  • Confused 1

 9. @CZARNYoled
  Ale właściwie co jak mam rozwiązane? Twój opis problemu jest niejasny, niby piszesz o DLNA, a wychodzi jednak ze piszesz wogóle o połączeniu sieciowym. To są dwa różne tematy które mieszasz niepotrzebnie. Przecież nie będziesz miał żadnego DLNA bez połączenia sieciowego więc co DLNA ma tu do rzeczy. 

  Z połączeniem sieciowym nie ma co opisywać, w B8 działa bez zarzutu dokładnie tak jak powinno. Z zasięgiem nie ma żadnych problemów. Jedyny minus B8 to wcześniej wspominany fakt że karta LAN jest jedynie 100mbit i jeżeli chce się mieć większe prędkości trzeba używac Wifi, najlepiej 5ghz. Jeżeli standardowe połączenie Ci nie działa, to powinieneś sprawdzić z innym routerem bo może masz wadliwy router, tudzież może nawet kabel. W innym wypadku tv do reklamacji. Ewentualnie jeszcze jak gdzieś wcześniej pisałem, przy problemach z wifi można sprawdzić czy "eter" nie jest zawalony i przełączyć sobie ręcznie kanał na wolny. A jak z kolei aplikacje mają problem z prędkością sieci to wtedy można eksperymentować z podmianą DNS. 

  Aczkolwiek kiedyś miałem na Samsungu problem, który do dzisiaj nie rozumiem skąd się wziął, nie mniej z jakiegoś powodu efekt był podobny do opisywanego przez Ciebie, TV gubił połączenie sieciowe po restarcie. Nie wiem o co tam chodziło, nie mniej rozwiązałem to metodą którą sam w zasadzie podałeś, choć może nie skonfigurowałeś jej prawidłowo. Ustawiłem sztywne połączenie TV z routerem z pominięciem DHCP - zbindowałem na stałe MAC telewizora (w routerze) z IP (na sztywno skonfigurowanym w ustawieniach sieciowych TV). Wszelkie problemy zniknęły. Co ciekawe, parę miesięcy później problem z wadliwym łączeniem po DHCP zniknął bez powodu sam a siebie. Who knows. Czasem elektronika żyje swoim życiem. 


  Jeżeli chodzi o DLNA, nie używam tego na codzień, w dobie streamingu rzadko kiedy używa się już lokalnych mediów, a jeżeli używam to z podłączonego bezpośrednio dysku pomimo nawet tego że mój router wspiera hostowanie mediów więc postawić tam serwerek żaden problem. Ale tego się po prostu za rzadko używa żeby dyski bez sensu były na stałe podłączone. Wszystko dzisiaj to streaming względnie płytka z odtwarzacza (jakość). 

  Nie mniej zdarzało mi się puszczać niekóre media z PC całkowicie standardową metodą -  poprzez Network and Sharing Center -> Media streaming options w panelu sterowania w Windowsie tworzy się serwer DLNA - TV od razu z miejsca widzi wszystkie udostępnione katalogi z PC jak i z systemie można na jeden klik puścić "cast to device - LG TV" na dowolnym medium i leci od razu. Żadnych problemów. Skonfigurować można to sobie też wygodnie z poziomu WMP.

  W ogóle a propos stereamingu obrazu, swego czasu zdziwiłem się dosyć mocno, że w przypadku połączenia z kolei Miracast, nie tylko widać obraz z danego urządzenia, Ale pilot pozwala sterować bezpośrednio danym urządzeniem działając na nim dokładnie jak myszka (przekazywana przez TV do urządzenia). Można sobie klikać po ikonkach, obsługiwać normalnie system, ot taka ciekawostka. Mnie zaskoczyła, bo poprzednio w Samsungu to nie działało w ten sposób. 

  Inna ciekawostka związana z udostępnianiem mediów, to też może nie każdy wie że można sobie wygodnie podpiąć i uwierzytelnić (wtedy potwierdzenie nie jest potrzebne) telefon do TV w taki sposób, że TV "na klik" ma zawsze dostęp do wszystkich mediów z telefonu - zdjęć, filmów, muzyki. Bardzo wygodne gdy chce się od razu po przyjściu do domu przejrzeć nowe zdjęcia bez straty jakości jak to jest w przypadku miracast. bez wyciągania telefonu z kieszeni można odpalić od razu relację z właśnie przebytej wycieczki. 

  Właściwie w dziejszych czasach jeżeli coś naprawdę służy za lokalny serwer mediów to jest to telefon :D  

  @Tomaszglog
  To nie jest też tak że Android muli zawsze i wszędzie. Jestem z tym systemem od samego jego początku, miałem dosłownie wszystkie możliwe wersje na wielu różnych modelach. Jak sprzet (i modyfikowany soft) jest kiepski to muli, jak sprzet jest dobry (i nie chodzi tu ani o procesor ani o generację sprzetu, ani nawet wersję softu, bardziej RAM/ROM - przede wszystkim jakość / prędkość zastosowanych kości pamięci) to śmiga jak marzenie - pozwalajac na nieporównywalnie szybszą i lepszą pracę niż alternatywy. Taki 90hz one plus to dzisiaj jest niezrównana torpeda prędkości bez konkurencji na rynku. Ale i wiele lat temu były wspaniale płynne modele z całkowicie niezawodną perfekcyjnie wzorcową stabilnością które nie mają zielonego pojęcia co to wogóle jest zwis czy spowolnienia po wielu latach ciągłej pracy. Do dzisiaj np używam m. in. Note 4 bo to jest wzorzec tego jaki powinien być telefon, późniejsze modele nie dorastają tamtemu w ogóle do pięt. 

  W TV jednak raz że interfejs jest w porównaniu czysto funkcjonalnym z takim WebOS kompletnie do bani, dwa że jednak z tą prędkością i stabilnością z tego co się słyszy w recenzjach jak i od całych mas użytkowników którzy się cieszą jak w danym miesiącu robili wymuszony restart po zwisie czy serii lagów "tylko kilka razy", to to nie ma sensu. W tv ewidentnie wciąż oszczędza się na stosowanych podzespołach i rezultat jest jaki jest. Do niedawna zresztą paradoksalnie oficjalna baza aplikacji też była gorsza. Wogóle idea pchania całego rozbudowanego systemu z masą zaszłości i przestarzałych / uniwersalnych rozwiazań jakim jest Android do TV który ma działać w czasie rzeczywistym synergicznie ze swoim softem, nie ma wogóle z zasady sensu. W TV soft powinien być prosty, funkcjonalny, szybki i ponad wszystko niezawodny. Taki jest WebOS. Nieporównywalnie lepsza funkcjonalnośc, szybkość, 100% całkowitej niezawodności. 


 10. Co do update to po dłuższym okresie czasu musze zdecydowanie potwierdzić - system w B8 na najnowszym sofcie jest wyraźnie o wiele płynniejszy / wydajniejszy. 

  @CZARNYoled
  Pojedyncze przypadki problemów to się po prostu reklamuje, szczególnie jak problemów jest kilka w danym egzemplarzu.  Dopłata do C8 nie ma sensu. 

  Zastanawiam się czy pojęcia DLNA używasz tutaj świadomie czy pomyłkowo. Jeżeli mówisz tylko o routerze który przecież u Ciebie sam nie wspiera żadnego serwera mediów (i nie wiadomo co w Twoim wypadku tym serwerem właściwie jest) to mam wrażenie że pomyłkowo.  U mnie steraming z PC po DLNA działa jak ta lala, włączanie i wyłączanie TV nic nie zmienia. 

  @PolishRebel
  Sprzedawca nagadał Ci kompletnych bredni, jak to kompletnie niekompetentni lub świadomie wprowadzający w błąd sprzedawcy w MM mają w zwyczaju. Ja już się tam nasłuchałem tak oczywistych kłamstw i bzdur (w temacie RTV oraz AGD) z wciskaniem takiego kitu żeby tylko wcisnąć produkt który w danym momencie mieli nakazane by bezczelnie na siłę wciskać ludziom bez żadnej żenady, że to sie w głowie nie mieści. 

  Akurat osobiście porównywałem Philipsy na ekspozycji z LG wyłożone w tym samym okresie czasu i z włączonym takim samym materiałem przez taki sam czas, i na Philipsie były bardzo silne wypalenia, na LG nie. Czy to o czymś świadczy? Otóż nie, bo matryce sa i tak od LG (choć philps może miec np starszą generację - bo przecież nie nowszą - i np gorsze algorytmy kompensujące, w końcu firma trzecia nie będzie znała matryc innego dostawcy tak dobrze jak owy producent), a pojedyncze przypadki mogą być całkowicie losowe i nie stanowią obiektywnej bazy porównawczej. 

  Natomiast w Przypadku Philipsa ogółem jako marki masz nieporównywalnie większy i wyższy wskaźnik awaryjności niż u LG, swego czasu te TV psuły się na potęgę, i przede wszystkim system operacyjny LG jest absolutnie, nieporównywalnie lepszy, a Android z philipsa w porównaniu to po prostu żart. 

  Takich bredni nagadał Ci sprzedawca że po prostu "trzyma poziom" MM. 

  • Like 2

 11. @STELVIO
  Ja rozumiem dlaczego LG się chwali - ot marketing i jego prawa. Nie dziwię się LG. 

  Natomiast kompletnie nie rozumiem dlaczego "niezależni" redaktorzy tego portalu wciąż "brną" (cytując tu takiego jednego) bez opamiętania w reklamę tego badziewia. Ostatnio pojawił się kolejny art na ten temat, no ręce opadają. 
  Wygląda to na bezmyślne przepisywanie broszurki podsuwanej przez producenta. Jakoś rodzaj partnerstwa / umowy? No nie ładnie tak robić czytelników (co prawda pośrednio bo niby żadnej nie prawdy tu nie ma, po prostu bezsensowne reklamowanie bezwartościowego badziewia, ale jednak) w wała, wstyd. 

  Rozbraja mnie cały czas podkreślanie jakie to fajne że TV reaguje na hasło "dawaj Netflix". Raz że TV praktycznie na nic nie reaguje, a dwa że od Netflixa to na pilocie jet dedykowany przycisk.... 

  Jeszcze bardziej niepokoi co tu jest wypisywane o tragicznym upłynniaczu z LG... 

   

  • Upvote 2
  • Haha 1

 12. @Adrian Jakubczak
  Jeżeli czerń u Ciebie świeci, powinieneś lekko zmniejszyć wartość jasności, jak wyżej wspominałem, dosyć dobrze sprawdza się wartość 47-48. Jeżeli korzystasz z urządzenia po HDMI upewnij się że masz właściwie ustawiony "poziom czerni". Możesz też sprawdzić gammę. 

  Zasadniczo, warto jest odpalić sobie plansze testowe do kalibracji jasności i skorzystać z nich do prawidłowych ustawień jasności i podświetlenia dla poszczególnych źródeł. Jasność zazwyczaj wypada najlepiej właśnie na 47-48, a podświetlenie w okolicach 93 (nie dla DV). Domyslne 50 czasem wyciąga za dużo artefaktów i czasem za dużo w czerniach świeci. 

  @lukasz19900.90
  Ja wrzuciłem ostatnio, nie zauważyłem żadnych istotnych różnic, poza tym że mam poczucie że system działa płynniej. Np wcześniej animacje przełączania aplikacji (bezpośrednio z jadną na drugą) czesto rwały tak że właściwie nie było efektu animacji widać, a teraz cała animacja jest wyraźna i płynna. Ale może to kwestia restartu systemu który miał miejsce przy update. 

  Nie robiłem póki co analizy działania żadnego z algorytmów poprawy obrazu czy coś gdzieś się poprawiło lub pogorszyło, poza zerknieciem jeszcze raz na upłynniacz który jak był do kitu tak jest do kitu. 

  Serio, nie pojmuję ludzi którzy tego nie widzą. No po prostu, no nie. 

  Po co takim przypadkom OLEDy? Było brać pierwszego lepszego LCD jak i tak tyle rzeczy do tego stopnia oczy nie rejestrują. 

  @kKadajo
  A tutaj jeszcze posłuchaj sobie, jakbyś jeszcze potrzebował się "doedukować": https://www.youtube.com/watch?v=owDqVB3zFMg


 13. No to masz złą kalibrację i musisz ją poprawić. Poziom czerni nie ma nic do tego bo to w ogóle do czego innego służy. Ta opcja pozwala prawidłowo współpracować z zewnętrznym urządzeniem które ma ustawione obcięcie wartości skrajnych w czerniach i bielach. W netflixie ma tego nie być. Regulować możesz sobie masę innych ustawień. 


 14. @marbel007

  Nie możesz mieć ustawienia poziomu czerni na Netflixie. Toż to w ogóle nie miało by sensu - Netflix jest powiedzmy "znany" telewizorowi i tv dobrze wie jaki zakres ma tam ustawić. Poziom czerni ustawiasz ręcznie dla zewnętrznych wyjść, gdzie TV nie wie co jest ustawione w urządzeniu (np konsola). 

  @zdenek117

  No ale cały problem w tym ze to nie spełnia swojej roli jako właśnie sposób obsługi TV! TV nie ma mi odpowiadać na to jaka jest pogoda czy podawac godziny  (a to, uwaga, uwaga - robi poprawnie! może jednak jest to asystent?), ale pozwolić sobą sterować tam gdzie działanie poprzez pilot jest niepraktyczne lub niemożliwe. 

  LG na to NIE pozwala. Obsługa głosowa nie nadaje się do niczego. Nie pozwala mi się dostać do żadnej opcji której nie ma na pilocie, nie pozwala wyręczyć pilota kiedy nie mam go w ręku. 

   

  • Upvote 2

 15. fio2
  A podaj jakiś przykład jak korzystasz, jestem ciekaw. Bo ja osobiście znam jeden, słownie JEDEN przypadek gdzie obsługa głosowa w LG ma sens a i to głównie przez błąd w sofcie który uniemożliwia użycie owej funkcji poprzez menu. 

  Mowa o funkcji "wyłącz ekran". Nie można jej użyć z poziomu menu, ponieważ po ponownym włączeniu ekranu jasność ekranu jest zawsze maksymalna (eko wyłączone). Przy obsłudze głosowej tego problemu nie ma (ekran wraca do wcześniej zdefiniowanego poziomu eko) i zawsze w ten sposób wygaszam ekran. 

  Co jeszcze ewentualnie działa, to przełączanie kanałów po ich nazwie. Było by nawet niezłe, ale do tego trzeba używać wejścia antenowego (chyba że działa też w dekoderze iptv, w sumie nie miałem okazji spawdzić) i rzeczywiście korzystać z tak wielu kanałów by nie móc ich sobie przypisać do systemowego paska skrótów...

  W LG b8 inny przypadek gdzie obsługa głoswa miała by jakikolwiek sens raczej nie istnieje. Tam nie działa nic z wyjatkiem tych funkcji które nieporównywalnie szybciej reguluje się pilotem (jak głośność, przełączanie źródeł, wywoływanie aplikacji - żadna z tych funkcji nie ma sensu głosowo bo nieporównywalnie lepiej po prostu wcisnąć przycisk lub przypisać sobie skróty czy to do klawiszy numerycznych czy to do paska systemowego) . I dlatego kompletnie nie rozumiem i nie pojmuję co na tym portalu na ten temat jest wypisywane. Wygląda to zwyczajnie podejrzanie a ja czuję się oszukany, bo po tym co czytałem, oczekiwałem o wieeeeeeeeeeeeele więcej. 

  Nie da się głosowo zmienić żadnego ustawienia zagrzebanego głębiej w menu, nie da się zmienić czegoś tak podstawowego nawet jak tryb dźwieku czy obrazu, nic się nie da... To czego przede wszystkim oczekiwałem to możliwość szybkiej bezpośredniej zmiany wielu ustawień głęboko zaszytych w menu. Albo chociaż od biedy by móc wywołać okresloną zakładkę ustawień. Tego nie da sie zrobić. 

  Sam pomysł by by obsługa głosowa działała trzeba mieć pilot w reku jest tak niemożebnie wręcz głupi.... 

  Nie raz chciałem zmniejszyć głośność w tv stojąc gdzieś w kuchni i mając zajęte obie ręce i nie wiedząc gdzie w ogóle pilot leży. No i co? No i nic. mogę sobie gadać do ściany do woli. 

  Też mi asystent.... A słyszał ktoś jak działa Gogle czy inna Alexa? Zdecydowanie inaczej. 

  A, gwoli ścisłości, co jeszcze działa fajnie to wyszukiwanie głosowe w obrębie aplikacji - świetna sprawa. No ale to nie "asystent". 

  Wyszukiwanie globalne już nie działa wogóle... (w b8). No i aystsent kompletnie NICZEGO się nie uczy. Nie wiem skąd ta bajka się wzięła, bo u mnie przez ładnych wiele miesięcy nie nauczył się absolutnie nic, a próbowałem, oj próbowałem uparcie. I nic. 

  Skąd te całe mity i hymny pochwalne o tym asystencie - nie nie rozumiem, nie pojmuje. 

  • Upvote 3

 16. @Barnaba
  I pewnie dlatego że jestem fanboyem Samsunga, kupiłem TV LG a OLED uważam za całkowicie bezkonkurencyjną technologię rozkładającą dowolnego qleda na łopatki, podobnie zresztą jak webOS pozostałe systemy z Androidem i Tizenem na czele, a LG uważam za bezkonkurencyjną firmę na rynku RTV oraz AGD a do niedawna również na rynkach smart i mobile i zasadniczo połowa rzeczy w moim domu to LG, od zegarka po pralkę. No zabójcza wręcz logika, gratuluję i podziwiam. Choć przyznam że w swoim podziwie za ową logiką nie nadążam, nie wiem może za głupi jestem żeby ją zrozumieć ;/

  @kKadajo
  A jesteś w stanie uzasadnić owe "głopoty" czy tylko tak sobie strzelasz w płot? 
  Najlepiej poproszę o szczegółową polemikę do zalinkowanego przeze mnie artukułu z dokładnym uzasadnieniem dlaczego nie zgadzasz się z poszczególnymi akapitami oraz jak wg Ciebie działa plazma. Poproszę dokładny opis jak wg Twojej wiedzy regulowana jest tam jasność. Naprawdę, chętnie się doedukuję, bo widzisz, ewidentnie artykuł który zalinkowałem mnie oszukał! Zresztą, podobnie jak moje oczy przez wiele lat... O ja biedny... 

  @Daria
  FHD na YT jest za niskiej jakości dla OLED.  Oled nie wybacza niskiej jakości i na ogół FHD z YT jest często nie oglądalny (choć materiały różnią się birate często skrajnie). Możliwe również że masz nienajlepiej skalibrowane ustawienia jasności które przesadnie ową niską jakość eksponują. Wskazane jest minimalnie jasność (nie mylić z "podświetleniem") zmniejszyć (np do poziomu 48). 

  Natomiast w pozostałych przypadkach pokazujesz klasyczny banding barwny (paskowanie). 4k w streamingu nie jest prawdziwym 4k w rozumieniu pełnej jego jakości i jak najbardziej może pojawiać się na nim banding oraz inne artefakty. Na tym właśnie polega kompresja. Właśnie m. in tym różni się "prawdziwe" 4k - brakiem tego typu jak i wielu innych kwiatków.  Nie jest to wina TV. TV ma funkcje które softwearowo starają się usuwać banding, można je sobie włączyć, ale wtedy spada ostrość.

  Problemów takich nie powinnaś mieć na materiałach z porządnym birate.  

  Osobną zupełnie kwestią jest banding szarości który u Ciebie wystepuje jak w każdym OLEDzie, jest to cecha/wada tej technologii u lg i u Ciebie pozostaje w normie. 

   

  @Adrian Jakubczak
  Nie, masz źle skalibrowany ekran. Musisz poprawić ustawienia. 


   


 17. @Barnaba

  Przeczytaj mój post jeszcze raz od początku bo ewidentnie go nie zrozumiałeś. 

  Ja natomiast czekam na sprostowanie od "recenzenta" za wypisywanie wprowadzających w błąd stwierdzeń na temat przydatności obsługi głosowej oraz na temat upłynniacza w modelach LG w poprzednich latach lub precyzyjne wyjaśnienie na czym polega poprawa w tegorocznym modelu w tym zakresie. Oraz odniesienie się do tematyki wad w ciemnych partiach obrazu w zestawieniu b8 vs c9. 

  Eleonor
  było w poprzednich modelach. Natomiast przypomnienie możesz ustawić sobie szybko ręcznie, nie musisz wchodzić w epg. Sam zawsze robię to ręcznie, bo pgd jest zbyt powolny. 


 18. Na codzień tam pal licho latarki, latarka to dla mnie dobry przykład bo na niej po prostu to widać najwyraźniej i jest dobra na porównania (jak ktoś tego nie widzi to... nie wiem, dla mnie to przebija nawet ludzi dla których "4k" na netflixie jest ok, to już zupełny szczyt abstrakcji żeby tego nie widzieć), dużo gorzej że artefakty czuć dosłownie w każdej codziennej scenie, widać rozchodzące się kontury obiektów, rwanie obiektów, zaburzenie ich formy, cała scena w odbiorze staje się sztuczna i porwana i wcale nie przez "efekt opery". Choć nie tak łatwo to wskazać wyraźnie i ewidentnie tak jak akurat latarki. 

  LG niesamowicie daje ciała na tym polu. Szczególnie w porównaniu do Samsunga który nie dość że ma lepszy upłynniacz (choć też nie idealny), to jeszcze ma go bez input laga, czego oczywiście LG nie ma. 

  @Tomaszglog
  Nie były. Coś co migocze jak stroboskop na wiejskiej dyskotece nie można nazwać udanym ani nawet wartościowym. I to że 90% społeczeństwa tego nie widzi (i nie miało żadnego problemu by pracować na crt 60hz co w owych czasach było dla mnie kompletnie niepojęte - monitory obsługiwały bez problemu 85hz, a ludzie usilnie siedzieli na 60hz! wtf?!... ), nie wiele zmienia - były swego czasu robione badania ze nawet gdy ktoś nie widzi migotania na poziomie świadomym, wpływa to na jego poziom ogólnego zmęczenia i rozdrażnienia i jest odbierane podświadomie. Stroboskop nigdy nie jest niczym dobrym. Sama idea tego jak tworzony jest obraz w technologii plazmowej (brak możliwości płynnej zmiany jasności i obchodzenie tego zwyczajnym zapalaniem i gaszeniem piksela ze zmienną częstotliwością) zawsze była z góry, z definicji nie jako porażką. Taki natywny flickernig wciąż czasem spotykany tylko nie dla 2 skrajnych bitów ale dla wszystkich barw i odcieni, flickering dla całej palety. 

  w CRT na wiele, wiele lat przed plazmą można było sobie ustawić 120hz i mieć świety spokój. 

   

  http://telewizor.eu/

  • Upvote 1
  • Haha 3

 19. @Tomaszglog

  Oled mniej wybacza słabą jakość sygnału, obraz z oled jest po prostu znacznie doskonalszy i więcej wymaga od sygnału. Gorsze technologie więcej wybaczają. 

  Dla mnie osobiście plazma zawsze była największą pomyłką wszechczasów na całym rynku TV, całkowicie zdyskwalifikowaną przez podstawę sposobu w jaki generuje obraz - poprzez tragiczne w odbiorze migotanie. Nigdy nie byłem w stanie patrzeć na te ekrany bez poczucia ogromnego dyskomfortu a wręcz bólu - podobnie jak na wszystkie crt z odświeżaniem poniżej 100hz (a najlepiej 120hz). Pozatym ta technologia była ciemna i niemożliwe było uzyskanie w niej hdr. 

  Całe szczęście że ta technologia poszła na śmietnik historii, gdzie jej miejsce. 

   

  @klaus71

  W wersji netflixowej 2:01:38. To co się tu dzieje ze światłem latarki na B8 to są istne jaja. 

  • Haha 1

 20. - Recenzja dalej wprowadza w błąd co do obsługi głosowej w LG. Wszystko co na jej temat jest wypisane to kompletna bzdura i sprostowanie w tym zakresie powinno się pojawić już dawno. Ten system to kpina i nikt nigdy nie powinien traktować go jako zaletę tego tv. Osobiście czuję się zwyczajnie oszukany. 

  - upłynniacze w LG w zeszłym roku były kompletnie do kitu. Recenzja twierdzi że c9 ma doskonały. Pytanie czy nastąpiła tak ogromna poprawa, czy recenzja wprowadza ordynarnie w błąd tak samo jak w przypadku asystenta głosowego. Obawiam się niestety że to drugie

  - recenzja nie wspomina nic o poprawie wad w ciemnych partiach obrazu (zarówno banding jak i gradacja), o czym mówią inne recenzje tego modelu. 

   

  • Upvote 1
  • Haha 1
  • Sad 2

 21. @Juras Juras

  Netia to od lat najlepszy operator w Polsce prawie że pozbawiony konkurencji. Niestety słabej jakości kabla się nie przeskoczy, dopóki nie położą nowego ? W takim wypadku pozostaje sprawdzić innych operatorów, także sygnał innych sieci komórkowych. Dobre LTE powinno wyciągać sporo więcej. 

  @shevchenko1987

  Tylko "najlepsze" jest właśnie to że w starych pilotach to wszystko było. Istnieje wiele obszarów gdzie tv zamiast się rozwijać, coraz bardziej się cofają w rozwoju.... 

  Choć nic nie przebije pod tym względem Samsunga który już całkiem poleciał w kulki


 22. @Juras Juras


  A sprawdzałeś za pomocą info o birate czy na pewno Netfilix "trzyma" Ci to 4k? Przy 10mbit jest to raczej nie możliwe i prawdopodobnie odpala Ci materiały w FHD. 

  Jak korzystasz z niskiej jakości połączenia telefonicznego to DNSy i kanały nic już nie dadzą. 

  Natomiast możesz próbować wymusić połaczenie LTE siłowo gdyby telefon/modem przełaczały Ci się w 3G. 

   

  Btw, 4k na YT potrafi mieć o wiele wyższą jakość niż na Netflixie, co widać naocznie (wg samego google do 50mbit), co też tylko dodatkowo świadczy o netflixie… 

  @Eleonor

  Pilot uniwersalny średnio sprawdza się do obsługi smart home - o NIEEEEBO lepiej sprawdza się smartwatch ;) Sterowanie oświetleniem, muzyką itp w domu z łóżka z nadgarstka, to je to ;) 

  Wciąż niesamowicie ubolewam że TV tak mocno cofnęły się w rozwoju że już tego nie wspierają. 

×
×
 • Create New...