Flagowy Philips OLED+935 z nagrodą EISA | TEST | Poznajcie telewizor z absolutnie najlepszym dźwiękiem na rynku od Bowers & Wilkins
- Wygląd, budowa i pilot
- Testy syntetyczne
- Matryca, zalecane ustawienia
- Kalibracja, odwzorowanie barw (SD i Full HD)
- Skalowanie SD, obróbka cyfrowa – procesor obrazu SI P5 Perfect Picture
- Kontrast i Czerń
- Jasność, praca w warunkach dziennych
- Obsługa Ultra HD / 4K
- Odwzorowanie ruchu
- Kąty widzenia
- Granie na konsoli i PC
- System, Android TV
- Jakość dźwięku
- Podsumowanie i ocena
Kontrast i Czerń
Bezwzględnie najważniejszym, a ostatnio coraz mniej docenianym kryterium jest czerń i kontrast. Temat czerni w telewizorze można porównać do silnika w samochodzie. Jest to najważniejsza, fundamentalna cecha obrazu, klasyfikowana najwyżej w skali wpływu na postrzeganą jakość. Możemy mieć wszystko najlepsze – wierne barwy, dużą jasność i nieskazitelną ostrość, ale bez odpowiednio dobrej czerni nie będą one robiły wrażenia. Pod tym fundamentalnym względem nie ma więc lepszego wyboru niż ekran OLED – niezależnie sterowany każdy piksel sprawia, że uzyskujemy perfekcję czerni. To tak jakbyśmy mogli nabyć auto napędzane perpetuum mobile. Możemy konfrontować różne ekrany LCD z Philips OLED+935, ale żaden z nich nie wyjdzie zwycięsko w konfrontacji kontrastu. Może co najwyżej starać się dorównać!
I nie, nie jest to tak, że dostrzeżemy go tylko i wyłącznie w całkowicie ciemnym pomieszczeniu. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że różnice w czerni pomiędzy ekranem OLED, a LCD widać nawet w bardzo jasnym pomieszczeniu sklepowym.
Jeśli przeglądasz stronę na urządzeniu mobilnym, możesz przesuwać tabelę w lewo/prawo.
Rynek zna telewizory LCD, które uzyskują na niektórych scenach także wynik nieskończoności, jednak żaden z nich nie jest w stanie wygenerować takiej czerni w każdym miejscu matrycy. Philips OLED+935 potrafi to zrobić nawet w obszarze kilku pikseli, więc wciąż ma przewagę nad telewizorami z podświetleniem direct LED. Te mogą posiadać od kilkudziesięciu do kilkuset niezależnych obszarów wygaszania. OLED posiada ich tyle co pikseli, czyli całe 8 294 400. Polecam każdemu miłośnikowi seansów w warunkach kinowych!
(27014)
Kupiłem to ” cudo” I korzystam z niego od kilku dni. Rzadziej niż bym chciał. Największy szok przeżyłem po uruchomieniu Nowej Diuny na HBO. Nigdy nie miałem takich doznań przy korzystaniu z telewizora. Może mam niewielkie oczekiwania. czytając poniższe opinie niektórych. Nie gram w gry. Kiedyś kolega mnie namówił na Lary 7. Zycie mi wystarczy jak gra. Nie musze od niej uciekać do innej iluzji. Dlaczego pisze ten Komentarz. Wiem że koledzy z HDTV maja dobre notowania w Vision producencie tego telewizora. Może cię ich przekonać, by zaktualizowali swoje telewizory do nowszych wersji platformy android. To taki brak szacunku dla… Czytaj więcej »
WItam, przymierzam się do zmiany swojego LG C9 na Philipsa (kupiłem dużo żarówek / lamp z systemu Philips HUE) posiadam PS5 i XSX – czy kupić ten telewizor czy model 856 będzie lepszy? Zależy mi głównie na najlepszych wartościach dla obu konsol. Proszę o poradę.
856 bo ma HDMI 2.1 i 120 Hz
Czy można głośniki z TV wykorzystać jako centralna kolumna w kinie domowym przez złącze Pre OUT?
Model wygląda świetnie. Cenię sobie minimalizm, więc ten model z wbudowanym soundbarem jest dla mnie idealny 🙂 Do tego ambilight i Android TV. Moim zdaniem to jeden z lepszych TV w 2020 roku.
Tv w recenzjach wypada bardzo dobrze, ale absurdalne, że nie Philips nie zadbał o to aby tv można było zobaczyć i sprawdzić gdzieś w sklepie. Na ile sprawdzałem, po kilku miesiącach od premiery, przynajmniej w Wawie nie ma tego tv wystawionego w żadnym sklepie. Czy Philips staje się już tak niszową firmą, że nie wystawia egzemplarzy na demo w sklepach?
Niestety to bardziej zależy od sklepu jak od producenta.
Niestety to zależy od producenta, który musi zapłacić za ekspozycję w sklepie. Był przez jakiś czas do obejrzenia w MM Arkadia w W-wie
No i podstawowa ułomność TV brak HDMI 2.1 ,przy tej klasie i cenie
Jednak pod kątem HDR daleko mu do HZ2000. SDR ok, ale HDR średni aż o 200 nitów niższy… Nie tego się spodziewałem. No i problemy z HDR10+, też niedobrze. Na koniec pytanie Panowie o ergonomię pilota – czy rzeczywiście dramat z trafianiem w klawisze?
Panasonicowi bardzo się udało z jasnością, jednak ten TV też daje radę – i jest o wiele korzystniej wyceniony, także ja nie wiem czy są to TV tak do końca porównywalne.
Posiadam ten telewizor od kilku miesięcy, pilot lekki i wykonany z dobrej jakości plastiku jednak przyciski są płaskie i niewyczuwalne pod palcami. Niestety bez patrzenia na pilota nie da się nim intuicyjnie sterować TV. Ergonomia jest bardzo przeciętna.