Zjawisko “odcinania kabla”, czyli ograniczania bądź całkowitego rezygnowania z linearnej telewizji, jest spotykane w USA i toczy się na ogromną skalę. Ale nie tylko tam. Jak wynika z najnowszych badań, w Europie także porzucamy tradycyjne usługi telewizyjne.
Ponad dwadzieścia tysięcy gospodarstw domowych w USA codziennie rezygnuje z tradycyjnych usług telewizyjnych. Wiele z nich także ogranicza liczbę posiadanych abonamentów linearnej telewizji. Jak się okazuje, nie tylko za Atlantykiem konsumenci rezygnują z tego typu oglądania. Dzieje się tak również w Europie.
Firma analityczna informitv sporządziła ostatnio raport, w którym zbadała europejskie trendy w przypadku 100 wiodących europejskich dostawców usług telewizyjnych. Wynika z niego, że w samym trzecim kwartale 2019 roku z linearnej telewizji zrezygnowało w Europie 660 tysięcy gospodarstw domowych (a 2,09 mln na świecie).
Nawet ogromne koncerny, jak na przykład Sky, powoli sobie z tym nie radzą. Firma ta w trzecim kwartale 2019 miała ujemny bilans abonentów (liczba odchodzących przewyższyła liczbę nowych subskrybentów).
Obecnie dochodzi do sytuacji, gdy hollywoodzkie studia, bądź giganci telekomunikacyjni wykupują inne firmy bądź dystrybutorów borykających się z finansami. Stać ich przy okazji na to, aby stracić nieco konsumentów po to, aby przekształcić się na model streamingowy. Tak właśnie jest z tracącymi w rekordowym tempie klientów koncernami NBCUniversal (w rękach Comcastu) i WarnerMedia (kontrolowanego przez AT&T), które w tym roku wprowadzą usługi VOD Peacock i HBO Max.
Źródło: informitv
Więcej na temat VOD:
(4050)
Mam nc+ lub canal + jak kto woli płacę94. 99 i nie ma co oglądać Jak są reklamy to ja zawsze przełączam na program następny aż do skutku kiedy na konkurencyjnej platformie na przykład( Polsat) nie ma reklam w tym samym czasie. Posiadam dekoder 4k z opcją nagrywania kilku programów w tym samym czasie więc nagrywam interesujące mnie programy a potem jak to oglądam to po prostu przewijam reklamy z prędkością 64 razy i wtedy serial lub program naukowy z godzinnego z reklamami robi się około 40 min bez gówien które nam wciskają i myślą że my to oglądamy polecam… Czytaj więcej »
Wszechobecne ogłupiające reklamy ich wykończą, nawet nadając je równocześnie na większości stacji nie są w stanie dotrzeć do odbiorcy.
Żeby chociaż nie było bufforowania jakie jest czesto spotykane na transmisjach w internecie to w tedy było by super. Wolę jakośc telewizji w 1080i na najdroższych pakietach niż 4k które jest buforowane. A apropo treści to niestety ale telewizja ma gorzej choć pochwalam że TVP robi naprawdę coraz więcej wartościowych treści np Korona królów czy też inne historyczne seriale. Naprawdę to jest dobra droga. Jeszcze brakuje żeby TVN i polsat coś takiego zrobili.
“Korona królów” wartościowym serialem historycznym, taaaa…….