Home News Bang & Olufsen pracuje nad soundbarem
Bang & Olufsen pracuje nad soundbarem

Bang & Olufsen pracuje nad soundbarem

1.30K
5

Firma Bang & Olufsen potwierdziła plany wydania soundbaru. Producent sprzętu audio-wideo wzmacnia również relacje z  LG.

Steve Devonshire, kierownik ds. szkoleń w Bang & Olufsen potwierdził intencje firmy w wywiadzie z OurSecretLab. Firma obecnie pracuje nad soundbarem, integrującym się z telewizorami firm trzecich. W przypadku LG partnerstwo idzie o krok dalej, gdyż w modelu C9 będziemy mogli korzystając z pilota B&O kontrolować również telewizor.

Bang & Olufsen
telewizor Bang & Olufsen BeoVision Harmony

B&O ma również uzyskać dostęp do 88-calowego LG Z9, telewizora 8K. Może być to związane z próbą stworzenia kolejnego odbiornika o własnym brandingu (jak BeoVision Harmony) bazującego na OLED-zie LG.

Wywiad sugerował, że B&O może wydać w przyszłości więcej modeli soundbarów. Pierwszy z nich miałby być dość urządzeniem o prostej funkcjonalności, a bardziej zaawansowane soundbary miały by nadejść w późniejszym czasie.


ZOBACZ TAKŻE: LG OLED TV przyjazne dla oczu, otrzymują certyfikat


Źródło: flatpanels

(1298)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(5)

 1. Tylko czekać gdy ta firma podzieli los Loewe. Technika idzie zbyt szybko do przodu by ludzie chcieli obecnie wydawać majątek na coś co za 3 lata będzie kulejące. Może o gustach się nie rozmawia, jednak stylistyka ich produktów nigdy nie była mi bliska. 

 2. 1 godzinę temu, Artur Nutek napisał:

  Tylko czekać gdy ta firma podzieli los Loewe. Technika idzie zbyt szybko do przodu by ludzie chcieli obecnie wydawać majątek na coś co za 3 lata będzie kulejące. Może o gustach się nie rozmawia, jednak stylistyka ich produktów nigdy nie była mi bliska. 

  Firma z dużymi tradycjami, akcentująca ładny design (mnie się podoba to co robią) ale też trzymająca niezły poziom jakościowy, szkoda by było. Ich dane finansowe są publikowane i faktycznie ostatni rok obrotowy był rozczarowujący. Spadek przychodów o 13.6%, 2 krotny spadek zysku operacyjnego EBIT. Ogólnie słaby był sam 4 kwartał roku obrotowego ponieważ zanotowali stratę EBIT 66 mln DKK a w analogicznym kwartale roku ubiegłego był dodatni EBIT 55 mln DKK. Jak widać z wątku firma pracuje nad wprowadzaniem nowych produktów, jednak realnie liczba nowych produktów spadła co tłumaczą problemami z restrukturyzacją sieci sprzedaży. Mnie się wydaje, że w dzisiejszych czasach więcej waży innowacyjność i szybkość wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych niż design i ekskluzywność czy elitarność marki.   

 3. No jak patrzę na te projekty B&O, to za każdym razem nasuwa mi się myśl 'przeprost formy nad treścią', ale jest to niesprawiedliwe z mojej strony, bo faktycznie nie testowałem ich produktów. Dziwi mnie, że na rtings jeśli chodzi o słuchawki to prawie zawsze B&O w kategorii jakości dźwięku wypada słabo lub tylko przeciętnie.

  Z 7 produktów jakie rtings testował, najwyższą notę osiągnęły jedne Beoplay H6 - 7.5/10, reszta w okolicach 6.0-7.0, gdzie masa produktów sporo tańszych wypada w tym względzie na rtings o niebo lepiej.

 4. 1 godzinę temu, Fjubens napisał:

  No jak patrzę na te projekty B&O, to za każdym razem nasuwa mi się myśl 'przeprost formy nad treścią', ale jest to niesprawiedliwe z mojej strony, bo faktycznie nie testowałem ich produktów. Dziwi mnie, że na rtings jeśli chodzi o słuchawki to prawie zawsze B&O w kategorii jakości dźwięku wypada słabo lub tylko przeciętnie.

  Z 7 produktów jakie rtings testował, najwyższą notę osiągnęły jedne Beoplay H6 - 7.5/10, reszta w okolicach 6.0-7.0, gdzie masa produktów sporo tańszych wypada w tym względzie na rtings o niebo lepiej.

  Kupiłem przenośny głośnik A1 i jestem bardzo mocno rozczarowany. Wydałem tysiąc złotych i żałuję. Bas który uwielbiam tutaj jest zbyt agresywny i przytłumia wszystko. Dudni to jak w tanim głośniczku....

 5. Bo trzeba sobie zdawać sprawę, że są zbyt mali by projektować elektronikę samemu. Oni kupują gotowe produkty, owijają je płutnem, skórą czy dodają drewniane elementy i już ma to robić za ekskluzywne. Oczywiście mają własne rozwiązania typu opadająca kurtyna, ale zawsze były to tylko gadżety a nie realne przełożenie na jakość dźwięku czy obrazowania. Oczywiście ¾ świata robi podobnie markując własną nazwą sprzęt z obcych wytwórni, jednak nie silą się przy tym na wyjątkowość i nie narzucają 500% marży.