Home News Amazon Prime Video wraca na Chromecast, YouTube na Fire TV
Amazon Prime Video wraca na Chromecast, YouTube na Fire TV

Amazon Prime Video wraca na Chromecast, YouTube na Fire TV

279
0

W kwietniu informowaliśmy, że firmy Amazon i Google zakopały między sobą topór wojenny. Teraz Amazon Prime Video jest już z powrotem dostępne poprzez Chromecast, a YouTube zagościło ponownie na Fire TV.

Google i Amazon od dłuższego czasu były zaangażowane w korporacyjne przepychanki, odcinając się nawzajem od swoich produktów. Dla przykładu – YouTube było niedostępne na urządzeniach Amazonu. Natomiast dostęp do Amazon Prime Video był mocno ograniczony (z małymi wyjątkami) z ekosystemu Androida.

YouTube

Najnowsza aktualizacja aplikacji Amazon Prime Video na iOS (10.1 i wyżej) i Androida (5.0 i nowszy) wprowadzi obsługę Chromecastu. Dzięki temu nie tylko smartfony i tablety uzyskają dostęp do serwisu VOD, ale i znacznie większa liczba telewizorów.

Z kolei na przystawce Amazon Fire TV od teraz można korzystać z aplikacji YouTube, która obsługuje treści w 4K HDR do 60 FPS. Dostęp do niej uzyskają Fire TV Stick (druga generacja), Fire TV Stick 4K, Fire TV Cube oraz Fire TV Stick Basic Edition. Usługi YouTube TV oraz Kids zostaną udostępnione ekosystemowi Amazon w późniejszym terminie.


ZOBACZ TAKŻE: YouTube pozwala oglądać filmy za darmo, z reklamami


Ponadto Google wprowadziło obsługę komend głosowych Amazon Alexa dla aplikacji YouTube.

Źródło: flatpanels, Android Police

 

(279)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o