Home News Apple wyda monitor 6K, użyje mini-LED dla iPadów, Macbooków?
Apple wyda monitor 6K, użyje mini-LED dla iPadów, Macbooków?

Apple wyda monitor 6K, użyje mini-LED dla iPadów, Macbooków?

488
0

Pojawiły się informacje świadczące o tym, że firma Apple ma wydać 31,6-calowy monitor o rozdzielczości 6K z podświetleniem mini-LED. Miałby być przeznaczony przede wszystkim dla komputera Mac Pro. Ponadto firma z Cupertino miałaby użyć technologii mini-LED w nowych iPadach i MacBookach.

Jeden z najbardziej zaufanych analityków specjalizujących się w produktach Apple, Ming-Chi Kuo wyjawił ostatnio, że firma z Cupertino pracuje nad 31,6-calowym monitorem mini-LED 6K. Miałby on ukazać się na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2019. Zważywszy na problemy monitorów LG UltraFine 5K, wydaje się to być prawdopodobne.

mini-LED

Co więcej, w kwestii technologii mini-LED, Apple rzekomo pracuje także nad ekranami mniejszego formatu wykorzystujących ten rodzaj podświetlenia. Takich jak na przykład do iPadów i MacBooków. Według tego samego źródła, Apple podoba się idea użycia tego typu ekranów przede wszystkim ze względu na szeroką paletę barw, znacznie lepszy kontrast, HDR, a także lokalne przyciemnianie. Ponadto technologia ta pozwoli na stworzenie cieńszych paneli i zwiększenie energooszczędności. Nowe iPady i MacBooki z tego typu panelami mogłyby ukazać się pod koniec 2020 lub na początku 2021.

Źródło: 9to5mac, TechCrunch

(488)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.