Home News Możesz już oglądać nowy kanał TVP! Jest darmowy – co nadaje? Gdzie go znaleźć?
Możesz już oglądać nowy kanał TVP! Jest darmowy – co nadaje? Gdzie go znaleźć?

Możesz już oglądać nowy kanał TVP! Jest darmowy – co nadaje? Gdzie go znaleźć?

1.38K
0

W telewizji od kilkunastu dni nadaje za darmo nowy kanał Alfa TVP. Można go odbierać i oglądać za pośrednictwem telewizji naziemnej, ale przede wszystkim online. Nowość jest poświęcona nastolatkom. Co można tam oglądać? Jak wyszukać?

Nowy kanał Alfa TVP – jak odbierać i oglądać? Jest za darmo online i w telewizji naziemnej

Zgodnie z zapowiedzią, we wtorek 20 grudnia publiczny nadawca uruchomił dedykowany nastolatkom kanał Alfa TVP. Stacja ma charakter projektu realizowanego online, ale jest też dostępna z poziomu wirtualnego kanału naziemnej telewizji cyfrowej. Alfa TVP można oglądać z poziomu aplikacji TVP GO.

Na ofertę Alfa TVP mają się składać audycje edukacyjne i rozrywkowe, seriale animowane oraz fabularne seriale aktorskie. Wśród nowości m.in. brytyjskie seriale „Prawie nigdy” oraz nowy sezon „Malory Towers”, a także program edukacyjny, który jest jedną z propozycji Alfa TVP na ferie. Ponadto Alfa TVP planuje realizację produkcji własnych, w tym sitcomu.

Jak informowała wcześniej Telewizja Polska, celem uruchomienia Alfa TVP jest rozszerzenie zakresu działalności TVP o nową grupę docelową, jaką są starsze dzieci i młodzież. Stacja ma stawiać na mądrą rozrywkę, a także na edukację. Elementy edukacyjne mają zostać wzbogacone o wsparcie psychologiczne dla młodego pokolenia postpandemicznego. Wybrane audycje w ramówce (jak program e-MOCje” w nowej formule) mają poruszyć tematykę problemów emocjonalnych, psychologicznych czy społecznych jednocześnie wspierając młodych ludzi w budowaniu poczucia własnej wartości czy poczucia wspólnotowości. W ramówce planowane są także seriale animowane m.in. „Galactic Football” i „Anatane ratuje dzieci z Okury”. Oferta będzie ciągle poszerzana i wzbogacana o kolejne tytuły – Alfa TVP sięgnie do lubianych przez młodzież gatunków anime mając nadzieję, że trafi w gusta i zaciekawi widzów.

Telewizja polska TVP logo

Źródło: TVP


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(1384)

3 2 głosy
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x