Z badań przeprowadzonych na zlecenie Samsunga wynika, że w klienci w Europie coraz chętniej decydują się na zakup telewizora z przekątną wyświetlacza wynoszącą co najmniej 55 cali. Niemal 3/4 ankietowanych przyznaje natomiast, że następnym razem rozważy zakup większego ekranu. Samsung wychodzi im naprzeciw, przedłużając okres zwrotu wybranych modeli.
Aż 81% respondentów, którzy ostatnio kupili duże telewizory, wybrało model 55 cali lub większy. Jednocześnie aż 69% konsumentów żałuje, że nie wybrało większego telewizora. W Polsce takie przekonanie ma 57% ankietowanych, podczas gdy w Wielkiej Brytanii jest to aż 80%. Badania, które tego dowiodły, zostały zrealizowane jesienią 2019 roku w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech i we Włoszech.
Większy telewizor to więcej treści
Zmiana preferencji użytkowników w kontekście wielkości telewizorów wynika z kilku elementów. Jednym z nich jest popularyzacja ekranów 4K, które już dziś stały się standardem. Trendem, który będzie wzmacniał się z roku na rok, będzie rosnąca sprzedaż telewizorów z ekranami 65 cali i większymi oraz telewizorów 8K. Ważnym czynnikiem jest także coraz wyższa jakość obrazu, która jest efektem nie tylko lepszej jakościowo treści, ale także możliwości technologicznych telewizorów.
Wraz z wprowadzeniem telewizora QLED 8K w 2018 roku Samsung zaproponował rozwiązanie kwestii jakości treści. Zastosowanie technologii Inteligentnego Skalowania do 8K pozwala podnieść rozdzielczość i znacząco poprawia wrażenia z oglądania. Firma zdecydowała się zastosować tę technologię również w zeszłorocznej serii QLED 4K. W tym przypadku im większy ekran, tym bardziej spektakularne efekty. Znajduje to odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży – w 2019 roku Samsung sprzedał w Polsce prawie 500 sztuk telewizorów QLED 8K, przy czym 80% to modele o przekątnej 65 cali i więcej.
Kolejnym czynnikiem, który wpływa na decyzje dotyczące wielkości ekranu, jest styl telewizora jako całości. Tu na przestrzeni lat także wiele się zmieniło. Dziś ekrany praktycznie pozbawione są ramek, co daje więcej możliwości aranżacyjnych. Jeśli odejmiemy po kilka centymetrów z obudowy, może okazać się, że miejsce przygotowane kiedyś z myślą o ekranie 50-calowym można teraz wypełnić telewizorem o przekątnej 55 cali. Tak minimalistyczna konstrukcja ma jeszcze jedną zaletę – nic nie odciąga uwagi widza od treści. Oglądamy telewizję, a nie telewizor.
Wybierz większy, nie będziesz żałować – Samsung przedłuża okres ewentualnego zwrotu dużych telewizorów QLED
Zakup telewizora to najczęściej kilkuletnia inwestycja. Jeśli weźmiemy pod uwagę, jak szybko następuje rozwój technologiczny, warto wybierać rozwiązania, które pozwolą nam korzystać z potencjału, jaki niesie ten rozwój w dłuższej perspektywie.
Biorąc to pod uwagę, Samsung uruchomił promocję „Nie żałuj sobie wielkich emocji”. Kupując w wybranych sieciach sprzedaży określone telewizory Samsung, takie jak np. QLED Q85 czy QLED Q60 o przekątnej 65 cali i większej, będzie można skorzystać z przedłużonego do 60 dni okresu na zwrot produktu. W tym czasie będzie się można upewnić czy dokonany wybór jest optymalny. Promocja potrwa do 11 kwietnia 2020 roku. Szczegółów należy szukać na stronie producenta.
Źródło: komunikaty prasowe
Więcej na temat telewizorów Samsunga:
- Samsung: wyciekły zdjęcia z wizytacji konsumenckiego telewizora QD-OLED!
- Samsung: trwają prace nad następcą technologii Quantum Dot. Czym jest QNED?
- Samsung sprawdził ceny telewizorów na przestrzeni ostatnich lat w Polsce. Co się zmieniło?
- Samsung z nowym dostawcą. Wkrótce konsumencka premiera telewizorów Micro LED?
- Samsung: modele QLED 8K pierwszymi telewizorami z certyfikacją Wi-Fi 6
Też uważam, że 55 cali to na obecną chwilę standard. Tym bardziej, że przykładowo za takiego Philipsa 55PUS7334, który ma 4K UHD i rozdzielczość 3840 x 2160 zapłacimy około 2,5 tys. zł. Już nie wspomnę o tym, że posiada HDR, HDR+ czy Dolby Atmos.