Home News Batman 80 lat. Relacja z premiery 4K UHD Blu-ray
Batman 80 lat. Relacja z premiery 4K UHD Blu-ray

Batman 80 lat. Relacja z premiery 4K UHD Blu-ray

825
0

Cztery filmy z serii Batman właśnie doczekały się wznowień w formacie 4K Ultra HD Blu-ray. Z okazji 80-lecia marki, firmy Samsung i Galapagos zorganizowały wydarzenie, w trakcie którego można było zobaczyć film Tima Burtona z 1989 na 85 calowym telewizorze 8K QLED! Oczywiście nie mogliśmy odmówić tej okazji…

Batman kończy 80 lat – prezentacja filmu Tima Burtona na Samsung QLED 8K!

Mimo dużych sukcesów kina superbohaterskiego, najbardziej jego kultową postacią pozostaje Batman. Zakapturzony krzyżowiec skończył w tym roku 80 lat. Właśnie wtedy Bob Kane wraz z Billem Fingerem stworzyli legendarny komiks, który jest kontynuowany po dziś dzień. Przy okazji fenomen Batmana przełożył się również na wiele seriali telewizyjnych i animowanych, gier oraz filmów. Jeśli chodzi o te ostatnie, to pomimo istnienia kilku filmów i seriali z lat 40. i 60., dopiero Tim Burton sprawił, że postać ta wyszła na piedestał popkultury. Właśnie z okazji 80-lecia marki, firma Samsung z udziałem dystrybutora Galapagos zorganizowały okolicznościowe wydarzenie, na którym mieliśmy okazję się pojawić.

W trakcie pokazu zaprezentowano odrestaurowaną wersję “Batmana” Tima Burtona z 1989 z pamiętnymi kreacjami – tytułową Michaela Keatona oraz Jacka Nicholsona jako Jokera. Film można było zobaczyć zarówno na tegorocznych modelach Samsung  4K QLED, jak i na Q950R, czyli 85-calowym modelu 8K! Dzieło Burtona wzbogacono o HDR10, a także ścieżkę dźwiękową w Dolby Atmos. Dla fanów Batmana i kinomaniaków będzie to fantastyczna okazja, aby powrócić do dobrze znanego filmu, aby odkryć go na nowo.

Gościem spotkania był znawca publicysta i znawca popkultury, który o Batmanie wie wszystko: Kamil Śmiałkowski.

Batman

4 filmy z serii Batman na 4K Ultra HD Blu-ray

To jednak nie wszystko, oprócz filmu Tima Burtona z 1989, Warner Bros. odświeżył także trzy kolejne: “Powrót Batmana” z 1992 (także Burtona), jak również “Batman Forever” z 1995 oraz “Batman & Robin” z 1997. Wszystkie z nich weszły właśnie dziś do polskiej sprzedaży na nośnikach 4K Ultra HD Blu-ray, z odrestaurowanym do 4K obrazem, HDR10 oraz miksem dźwięku w Dolby Atmos. Wznowienia Batmana w formacie Ultra HD kosztują u nas w okolicach 120-130 złotych. Fantastycznie, że po raz kolejny możemy liczyć na wydania 4K w naszym kraju, a na dodatek ze ścieżkami dźwiękowymi w Atmos, co już z Warner Bros. staje się powoli standardem.

Od DVD do 4K Ultra HD Blu-ray

ZOBACZ TAKŻE: Joker: pierwszy zwiastun filmu z Joaquinem Phoenixem


(825)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o