Wygląd i połączenia
Po wyjęciu z pudła dwóch elementów w postaci listwy głośnikowej oraz subwoofera możemy dojść do wniosku, że nie wyglądają one tak jak inne klasyczne zestawy tego typu. Po pierwsze sam soundbar (80 cm x 11 cm). Jego design jest dużo bardziej dynamiczny i nowoczesny. Będzie pasował do wnętrz, które są nowoczesne i ciekawie zaaranżowane.
Listwa wykonana jest w dużej części z drewna. Front to różnego rodzaju mieszanka tworzyw. Wszystko jest dobrze spasowane i sprawia wrażenie wyjątkowo trwałego. Ale to nie dziwi zważywszy na to, że producent chwali się możliwości działania np. w ogrodzie czy na imprezie.
Głośnik nie jest wyposażony w żadne złącza video jak chociażby HDMI. Jak więc od razu widać nie posiada w sobie np. dekoderów Audio. Z subwooferem łączy się za pomocą kabla głośnikowego. I to tyle. Nie ma w sobie żadnych innych wejść oraz wyjść. Jeżeli chcemy użyć zestawu w formie bardziej mobilnej możemy ustawić soundbar na subwooferze w specjalnie dedykowanych uchwytach.
Dużo ciekawszą z punktu widzenia budowy jest konstrukcja subwoofera. Tym razem to on a nie listwa głośnikowa jest sercem zestawu. W jego górnej części znajdziemy cały panel starowania. Składają się na niego wszystkie podstawowe klawisze funkcyjne, port USB oraz wyraźny wyświetlacz. Górna część to także uchwyt ręczny do łatwego przenoszenia głośnika z miejsca na miejsce. Subwoofer podobnie jak listwa głośnikowa także w dużej części wykonany jest z drewna oraz designem pasuje do nowoczesnych wnętrz. Za maskownicą głośnika została umieszczona niebieska dioda, która świeci w nocy. Posiada ona 3 tryby świecenia i może np. pulsować w rytm muzyki. Poniżej działanie tego bajeru możecie ocenić na filmach :-). Mnie się podoba! Dodaje klimatu temu rozrywkowemu zestawowi.
Na filmie widać działanie 3 trybów iluminacji świetlnej – także ten w rytm muzyki. Jest bajer 😉
Na tylnej ścianie subwoofera znajdziemy analogowe złącza wejścia i wyjścia audio (można połączyć kilka zestawów – party chain), wejście optyczne dźwięku, złącze anteny radiowej oraz prąd i miejsce do podłączenia listwy głośnikowej
Listwa głośnikowa została wyposażona w 2-drożny system głośnikowy. Składa się on z głośnika niskotonowego 80 mm (x 4) oraz wysokotonowego 40 (x 2) mm z regulacją balansu. Moc listwy to łącznie 140 W. Subwoofer wyposażony został w głośnik stożkowy 180 mm o mocy 120 W. Łączna moc zestawu to 260 W.
W zestawie znajdziemy klasycznego pilota, kabel optyczny, baterie oraz instrukcje. Kabel zasilający jak widzicie jest na stałe połączony z listwą głośnikową.
Tym razem w zestawie znalazł się klasyczny pilot, który posiada wszystkie niezbędne klawisze funkcyjne. Szkoda, że nie pokuszono się o stylistykę znaną z podstawy głośnikowej HT-XT1
HT-GT1 może pełnić rolę tradycyjnego głośnika w formie listwy do kina domowego lub zewnętrznego zestawu głośnikowego idealnego na imprezę czy spotkanie przy grillu. I to jest ogromna przewaga opisywanego zestawu w porównaniu do innych klasycznych rozwiązań opartych na podobnych komponentach