Test przełomowego Samsung OLED S95B. Najlepszy telewizor OLED na rynku!
141.92K
108
Spis zawartości
- Czym właściwie jest matryca i technologia QD-OLED od Samsung Display?
- Testy syntetyczne
- Zalecane ustawienia dla Samsunga OLED S95B
- Kalibracja, odwzorowanie barw (SD i Full HD)
- Kontrast i Czerń
- Obsługa technologii obrazu 4K Ultra HD
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Odwzorowanie ruchu
- Granie na konsoli i PC
- System multimedialny Tizen i Smart TV
- Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2 HEVC
- Jakość dźwięku
- Wyniki testu Samsung OLED S95B:
- Werdykt i rekomendacja
Wyniki testu Samsung OLED S95B:
Zalety
- Zastosowanie przełomowej matrycy QD-OLED produkcji Samsung Display
- Bardzo wysoka i stabilna jasność w HDR – średnio 1040 nitów – pomiar HDTVPolska.com
- Niemalże idealne kąty widzenia – jeszcze lepsze od standardowych matryc OLED WRGB
- Idealna czerń i kontrast obrazu
- Cztery pełnoprawne porty HDMI 2.1 48Gbps
- Wysoka jasność w SDR (max 505 nitów) – dobry telewizor do nasłonecznionych pomieszczeń
- Szybki i rozbudowany system Tizen z opcją łatwej konfiguracji na start SmartThings
- Bardzo dobra płynność ruchu dzięki obecności upłynniacza obrazu z wielostopniową regulacją
- Wsparcie dla Apple TV oraz AirPlay 2
- Matryca pracująca w 120Hz
- Bardzo niski input lag (10ms w 60Hz i 5ms w 120Hz) – idealny wybór dla graczy
- Możliwość załączenia upłynniacza obrazu podczas grania który w nieznacznym stopniu wpłynie na input lag (tylko 19ms) – możliwość uzyskania ”efektu” 60fps+ w grach działających w 30fps.
- Obsługa HDMI VRR, FreeSync i ALLM
- Dobre pokrycie szerokiej palety barw
- Całkiem dobre kolory w trybie fabrycznym “FILMMAKER MODE” i bardzo dobre efekty profesjonalnej kalibracji
- Wsparcie HDR w telewizji (HLG)
- W pełni gotowy na odbiór telewizji Ultra HD (satelitarnie, naziemnie DVB-T2 HEVC)
- Obsługa funkcji automatycznego dostosowywania natężenia głośności Active Voice Amplifier (AVA)
- Funkcja Multi View pozwalająca dzielić ekran pomiędzy np. wyświetlaniem obrazu ze smartfona a oglądanym kanałem lub grą
- Obsługa Remote Access – funkcja zdalnego dostępu umożliwia bezprzewodowe wyświetlenie obrazu z komputera na ekranie telewizora
Wady
- Lekkie przekłamanie kolorów w trybie Gra
- Drobne problemy z reprodukcją detali w czerni – niuanse związane z nową technologią
- Wysoka cena w dniu premiery
(141917)
4.1
64
głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek
Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).
2175
Zobacz więcej komentarzy na forum
2175
Witajcie. Po przeczytaniu chyba wszystkich komentarzy tutaj stwierdzam ze nie zakupie tego Samsunga moze i obraz QD Oled naprawde robi robote ale z kazdej strony wylewa sie problem z tym telewizor. Ostatecznie padl temat zakupu nowego TCL 65C845 65″ QLED Mini Led trzeba dolozyc pare stowek ale telewizor naprawde rozwala system patrzy sie na niego jak na OLEDA i nie ma takiego problemu z wypalaniem. Polecam zainteresowac sie tym modelem jak ktos szuka 65 ponizej 6k
Buhahaha 😀 Niezły żart 😛
z wypaleniem może i nie ale podświetlenie mini led też jest awaryjne i lubi padać
Córce ten model zepsuł się już 3 razy.
W serwisie Samsunga mówią, że ten model tak ma…
Coś z matrycą się dzieje i muszą wymieniać
#PromocjaOLEDSamsung Super sprzet. Łączy topową technologię, dużą fukcjonalność oraz… dobrą cenę. Jest to telewizor (a raczej kombajn do wyświetlania wszystkiego) uniwersalny sprawdza sie zarówno podczas oglądania programów informacyjnych jaki i filmów (4K i OLED to jest to!). Świeci bardzo równomiernie, wyswietla jednolite kolory na całym ekranie. Pozwala na oglądanie obrazu zarówno siedząc na wprost ekranu jaki i zerkając na niego siedząc wygodnie z boku telewizora. Przy jego uzytkowaniu mozna stwierdzić, że wspaniale balansuje on pomiędzy kontrastem, ostrością i szybkością wyswietlania barw co szczególnie widoczne jest podczas ogladania filmów akcji. Zastosowane przez Samsunga technologie wpływa na wysoką jakość obrazu i dżwięku.… Czytaj więcej »
Z wypaleniami w tym telewizorze to już sie niezła afera robi, zobaczcie na rtings po 2 miesiącach już duże wypalenia.
Coś więcej? jakiś link?
Dzięki Gmeru, za tę recenzję. Kupiłem ten telewizor w aktualnie trwającej promocji, po przeczytaniu Twojego artykułu 🙂
P.S. Pracowaliśmy kiedyś razem w N 😉
W recenzji brakuje informacji, że dla materiałów przygotowanych do trybu filmmaker mode (np. na prime video), nie można zmienić trybu wyświetlania obrazu na inny. Wsparcie Samsunga również to potwierdziło. Więc jak komuś ten tryb się nie podoba to ma problem.
Cześć, kupiłem taki TV i okazało się, że w nienaruszonym opakowaniu znajduje się lekko pokrzywiona matryca w kształcie litery “S” . słyszeliście o takich przypadkach aby fabrycznie te tv były pokrzywione? ja kieruje obecnie reklamacje do sklepu a sklep niby do samsunga. Tak czy siak, niby fajny tv ale obudowa i konstrukcja jest POTwornie LIcha (dramat).
Cześć,
właśnie stoję przed wyborem TV 55″, pytanie co wybrać? W sumie byłem już zdecydowany na Sony xr-55x80k ale przeczytałem recenzję powyższego samsunga i zacząłem się zastanawiać co wybrać. TV ma być do netflixa, PS5, i oglądania piłki nożnej. Może autor tekstu podpowiedziałby co byłoby lepsze? 🙂
Ja kupiłem tego samsunga 65″. Gdybym miał kupować ponownie, wybrałbym inny OLED, choćby przez fakt narzucania przez TV trybu obrazu filmmaker w treściach przygotowanych do tego trybu (nie można samemu wybrać innego). I jakość wykonania gorsza niż w poprzednim moim LG OLED, widoczna choćby jako szpara między krawędziami ekranu, a obudową. Myślę, że na pewno warto najpierw pooglądać inne OLEDy.
Mam pytanie odnośnie zużycia energii w HDR w Samsungu S95B 250W, a w sony A95B 130W. Skąd taka różnica
Rzeczywiście ten TV jest tak dobry?
Potrzebuję coś z minimum 65 cali, patrzyłem na LG 65B29LA i Philips 65OLED706. Cena tych odbiorników taka sama (1200€), cena tego Samsunga 1800€ i warto do niego dołożyć ?
Witam,
mam pytanie do lepiej zorientowanych, bo już trochę głupieję…
Szukam nowego telewizora, do standardowego użycia, kilka godzin w tygodniu gry na obecnej generacji XSX/PS5, do tego seriale i filmy z subskrypcji. Od lat jestem wierny sony, ale teraz w końcu przesiadam się na OLED i mam dylemat:
opisywany tutaj Samsung QE65S95,B czy jednak Sony XR65A83K.
cena jest obecnie niemal identyczna…
Czy telewizor ma na pewno możliwość podłączenia dysku twardego w celu nagrania interesujących nas transmisji? Nie mogę sobie z tym poradzić nie mam opcji timeshiftu, ani w przewodniku EPG opcji nagrywania programu pomocy 🙁
Marcin – udało mi się włączyć funkcję nagrywania. Tutaj link jak to zrobiłem: https://youtu.be/DthOQA42kdQ
Wielkie podziękowania ,dobrze ze wróciłem do tego komentarza po 10 miesiącach, szacunek
Za pilota do tego TV, ktoś powinien pójść siedzieć. Najlepiej szpital dla wariatów. Kompletne dno. Pilot do TV za tyle kasy nadaje się do niczego. Brak klawiatury a klawiatura wirtualna jak w telefonie hagenuk sprzed 25 lat. Tragedia.
Popieram. Słaby plastik, lekki jak z allegro. Klawisze słabi widoczne, wszystko się zlewa, nie wyróżnia. To naprawdę chyba jedyne, co mi nie odpowiada w tym tv. Niestety ten pilot jest standardem teraz w Samsungach.
Sorka masz samsunga?Ja nie potrzebuje napisów na klawiszach na pamięć intuicyjnie jest super,a klawiatura to przeżytek no chyba że ktoś jest ćwokiem
Pilot to tragedia, traci “zasięg” z 2,5m, wymienili na drugi, to samo. Musisz podejść do TV jak 40 lat temu i gmerać 🙂 pilotem z bliska.
Witam,
chętnie czytam Wasze testy. Opisujecie w sposób konkretny, bez zbędnych odczuć subiektywnych. Wydaje się, że czasami pewne “niedoskonałości obiektu testowego” przedstawiane w sposób delikatny.
Chciałbym zapytać jak wypada panel podczas prezentowania ciemnych scen, szarościach – chodzi mi o vertical banding. Czy widać ponadto różowy zafarb? – obie cechy znam z wielu oledów u znajomych, w tym z mojego LG CX.
To ten cudowny samsung co wpajał ludziom przez ostatnie lata swój zakłamany marketing że OLED jest bleee i się wypala, i a najlepsze są QLED’y ….. hahahah.
Pokazywał na targach IFA kilka lat temu tam że przyszłością jest QLED a nie OLED…. daj pan spokój.
No cóż, kiedy się spojrzy na test wytrzymałości paneli OLED z modeli z 2017 roku, to nie ma rewelacji: Real Life OLED Burn-In Test on 6 TVs – RTINGS.com – pierwsze powidoki widoczne już po 6 tygodniach 20 godzinnego testu, czyli po ok. 840 godzinach wyświetlania częściowo nieruchomego obrazu. Z kolei w przypadku nowych wersji paneli OLED Samsunga pierwsze powidoki pojawiły się dopiero po ok. 3600 godzin nieprzerwanego testu z obrazem statycznym: My OLED Switch Finally Burned In… – YouTube. Więc, gdy przed kilkoma laty chciałeś postawić telewizor OLED w jasnym pokoju to mogłeś mieć problem po stosunkowo niedługim czasie.
S95B supports Gsync/VRR from nvidia cards. The review said it does not. Also what was the firmware that the tv was reviewed with? Thanks
Kilka lat temu kupiłem szajsunga LedTV z jednym z pierwszych systemów Tiezen. Teraz stoi w pownicy bo nie można na nim zainstalować HBOMax, Disney+, Viaplay . Z podobnego powodu zrezygnowałem z najlepszego obrazu OLED jaki ma TV Panasonic, bo za parę lat też powiedzą, ze nie ma aktualizacji. Na chwilę obecną tylko AndroidTV. Nie idealny ale uniwersalny.
To wyjmij tego “szajsunga” z “pownicy” i dokup mu jakąś przystawkę smart TV z Android TV, który jest zdecydowanie lepszy od Tizena czy WebOS.
jaki problem kupić np. chromecast?!
Jak się ma model z 2015 lub wcześniej cóż porażka
Gdyby nie to że to Samsung to bym go kupił, strasznie nie lubię tej firmy miszcza maketingu.
Bzdury pleciesz człowieku co drugi telewizor sprzedawany na świecie ma logo Samsunga to też marketing? A nagrody poważnych branżowych gremium to też marketing
Detronizując LG? Kpina! Jak S nie mógł sobie poradzić z technologią OLED to pisał o wypaleniach, martwych pikselach i innych niedoskonałościach. Jak już się nauczył to zrobił marketingowy show i dostarczyl można powiedzieć OLEDa że średniej półki za HORRENDALNE pieniądze i wmawiając ewentualnym naiwnym użytkownikom wyższość świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. Coś jak Apple ze swoim iPhone’m
Kompletnie się z Tobą nie zgadzam. Masz w teście czarno na białym. Ten tv zjada LG
z fanami OLED LG (sam posiadam) nie dojdziesz do porozumienia bo do nich nie dociera że może być coś lepszego, pojęcia nie mają dostępu do hardware też nie ale będą negować takie osoby jak Koper lub Vincenta
no zjada, ale nie aż z pestką. i cos tam Hubert prawdę napisał, że Samsung kiedyś stosował propagandę odstraszania od oledów.. Ale to już historia hehe
to ze jesteś posiadaczem OLED LG nie oznacza że będzie to zawsze najlepszy wybór a jak historia uczy każda era ma swój koniec i nie zmienisz tego, pamiętam gdy kupowałem pierwszego OLEDa na przełomie 2013/2014 (królowały Plazmy i LCD) wtedy podobnie gadali jak Ty dzisiaj a życie napisało inny scenariusz i w tym wypadku będzie podobnie.
Hubert, Samsung opisywał problemy technologii dotychczasowych paneli OLED WRGB (z resztą wszystkie prawdziwe), dlatego stworzył swój panel QD-OLED, o innej budowie i działający na innej zasadzie, dający lepszy obraz i bardziej odporny na wypalanie. Czego tu nie rozumiesz?
Hmm… “najlepszy TV” bardzo ciekawa teza, zważywszy na brak Dolby Vision, porządnego dźwięku i referencyjnego obrazu. Wszystkiego co ma SONY A95K, któremu można przyznać miano najlepszego TV !!!
Przy tak dużej jasności, DV przestaje dawać korzyści (sprawdza się głównie na ciemnych TV), poza tym Samsung dźwięk ma bardzo dobry, na pewno kilkukrotnie lepszy od LG C1 (wiem bo miałem 55C1 u siebie w domu i oddałem go m.in. ze względu na podły dźwięk).
ZGADZAM SIĘ
Na matrycy Samsunga
Kilka rzeczy i tak jest zastanawiających. Wielokrotnie na łamach tego portalu można było przeczytać jak to produkcja matryc QD-OLED będzie kilka razy tańsza od OLEDa od LG. Cena oczywiście tego nie odzwierciedla. Trzeba zapłacić podatek od nowości, nie potrzebnie robiliście nadzieje “przeciętnemu Kowalskiemu. Druga sprawa to te super czernie. Ciekawe jak te czernie wypadają w jasnym pomieszczeniu, ze zdjęcia porównawczego, które zamieściliście, wyłączony telewizor nie jest czarny tylko szary, a to bardziej przypomina LCD niż OLED. Jeżeli wyłączony nie jest czarny to raczej jak się go włączy to piksel nie będzie “świecić” na czarno. Magia przecież polega na wyłączeniu piksela… Czytaj więcej »
Serio nie ma Dolby vision? Masakra.
Rok temu, też pod wpływem Waszego testu i recenzji Vincenta, kupiłem A90J. Państwa zdaniem, jak ten Samsung wypada w porównaniu z tamtym TV?
z ciekawości – jakie widzisz uciążliwe wady po czasie użytkowania A90J ?? i jakie wow’y?
Łeee. Bez androida….
Szkoda że Samsung nie ma Ambilight.
Postaw sobie choinkę ze świąt za TV i będziesz miał ambilight. Nie kumam, jak to badziewie dla dzieci (światełka za TV) mogą decydować o wyborze TV. Wszystkich których znam, pierwsze co robią po zakupie Philipsa, to właśnie wyłączają ten wkur. ambilight.
robią tak, bo to największa atrakcja akurat tego producenta, więc trudno aby kupujący nie był zaciekawiony jeśli już to nabył. osobiscie nie jara mnie ta cecha, wiec nie bede sie nastawiał na Philips chcąć dopłacić pieniądz w to miejsce za cos inszego niźli ambi, po prostu. równie dobrze, można by z kolei powiedzieć, że szkoda, że Philips nie ma one connect boxa, systemu ambient mode oraz jednego “niewidzialnego” kabla , który z kolei ma Samsung. i tak w kółko… Ale wszystko kwestią gustu: jedni się jarają precyzyjnoscią kolorów, inni jasnością, inni dźwiękiem, inni systemem operacyjnym a jeszcze inni dizajnem, inni… Czytaj więcej »
Tak mówią osoby, które nigdy nie miały Ambilight w domu. Wszyscy posiadacze Ambilight, których poznałem stali się fanami tej technologii.
Trudno się z tym nie zgodzić. Ambi to mega technologia i jak ktoś to już raz kupi to potem rozumie o co w tym tak naprawdę chodzi.
Niestety, ale Samsunga dyskredytuje system operacyjny Tizen… dopóki sobie nie odpuszczą go, będzie to niestety TYLKO Samsung, czyli TV z beznadziejnym systemem. Ukłony w stronę Android TV.
Bzdura Tizen. świetnie działa i jest bardzo intuicyjny prosty dużo lepszy niż Android
Ten system jest jednym z najbardziej nie zawodowych na rynku,przynajmniej się nie wiesza jak android
Szkoda, że będzie się wypalał podobnie jak zwykłe oledy.
Nie zapomnijcie o braku hdr Dolby vision i dźwięku DTS, True hd,. W EPG brak roku produkcji filmu … Sam mam qleda tv to wiem
Ale to nie qled tylko qd oled
Nie ważne. Żaden TB od SASMUNGa nie wspiera Dolby Vision.
Hi, great review. On which firmware did you perform the test, especially the 5 “scenes”? (those all in the 1000cd/m2)
Podczas testów tego modelu na zagranicznych portalach pytałem czy występuje vertical banding w trakcie oglądania piłki nożnej lub hokeja na lodzie i otrzymałem odpowiedź: “it’s completely free from this issue” i to mnie cieszy najbardziej :):). Jedyne co trochę smuci to fakt, że dostępny jest tylko w max 65″ choć słyszałem plotki o wersji 77″ na przyszły rok więc pożyjemy-zobaczymy.
A czemu nie piszecie o największym minusie tego TV którego jest agresywny automatyczny ogranicznik jasności (ABL) – który zaciemnia bardzo jasne sceny w HDR? To samo jest w nowym LG G2.
W C1 też był agresywny. Ot wada wszystkich OLEDów choć z drugiej można było liczyć że w qd-oledach problem ten będzie mniejszy.
Dlaczego w ocenie końcowej/zastosowaniach S95B dostał 9 pkt. za kąty widzenia, skoro matryca ma lepszy obraz pod większymi kątami aniżeli Panasonic JZ2000 OLED, który z kolei otrzymał w tej kategorii notę 10pkt.?
Racja. Poprawione.
Teraz jest to nowość.Cena na pewno spadnie.
Pamiętam jak plazma Panasonica 55VT60 kosztowała 15000 a potem cena spadła do 6500 i wtedy kupiłem.
Ja pamiętam promocje na plazmę Samsunga. 1200zl pus do tego Karta Podarunkowa MM na 500zl za którą kupiłem aparat Sony Nex3 i jeszcze 120zl zostało…. A teraz to kiedy takie promocje?
Chyba nigdy bo teraz będzie tylko drożej… niestety.
Będzie może test lg77C21LA planuję wymienić telewizor i zastanawiam się czy między nim a tym samsungiem są duże różnice jednak w tej samej cenie jest 12 cali więcej:-)
Podpinam się pod pytanie o test LG 77C2. Mam ten sam dylemat czy wybrać 65″ Samsunga czy 77″ LG….
Oczywiście że 77C2 , Jak postawisz obok siebie 2 Oledy po kalibracji różnicy dużej nie zobaczysz , a jednak 77 cali to zupełnie inna przyjemność oglądania filmów
Też bym szedł w wielkość ale jedno sprostuję: różnica tym razem będzie widoczna gołym okiem i jest ona dosyć duża. Tak napisać można tylko w przypadku innych telewizorów na matrycy LG gdyby miał porównywać dwa obok siebie. Nowa matryca Samsunga zmienia wiele i różnica jest duża. Szczególnie między C2, który nie bryluje w jasności. Tutaj do porównania trzeba by zestawić minimum G2 albo flagowego Panasonica aby różnica była mniejsza.
Ja przyznam się, że nie widziałem tych nowych telewizorów OLED na żywo. W teście na jednym znanym portalu (nie wiem czy można wklejać linki więc nie robię) mamy taką punktację: S95 – SDR 7,7pk; HDR 8,3 LG C2– SDR 7,7pk; HDR 7,6 LG G2 – SDR 7,9pk; HDR 8,2 Widać, że nowe oledy są jaśniejsze a to cieszy. Mam oleda 55 804 i niestety w jasnym salonie w ciągu dnia jest kiepsko, natomiast wiadomo wieczorem super. Mam w planie zmieniać na coś większego, ale czy to będzie nowy OLED np. C2 czy LCD jeszcze nie wiem. Piotrek do jasnego salonu… Czytaj więcej »
Rtings i HDTVTest to nasi przyjaciele z którymi się znamy i współpracujemy i z nimi polecam sobie porównywać. Ale zawsze będzie w tym trochę subiektywizmu stąd nie we wszystkim się będziemy zgadzać 😉 W końcu telewizory testuje żywy człowiek z własną opinią a nie tylko samymi pomiarami 😉
Co do jasnego pomieszczenia to mega trudno mi powiedzieć. C2 powinien być ok ale skoro jednak widzę, że dla ciebie to są ciemne dość telewizory to jednak co lcd to lcd. Trzeba popatrzeć na wyniki SDR w testach bo z głowy nie pamiętam. Ale 500+ to już naprawdę powinno być dobrze.
Pytanie czy ten Samsung czy G2 – w tej samej cenie?
Za LG przemawia lepsze menu + magic pilot (dużo łatwiejsze poruszanie się po menu) oraz 5 lat gwarancji na matrycę.
W necie masz możliwość porównania tych dwóch modeli bezpośrednio na jednym z portali testowych. Samsung jest lepszy, ale czy dużo, wg mnie nie.
Ja dalej mam plazmę Pana chyba 42G30E czy coś takiego. Nie chce się cholerstwo zepsuć. Mam juz chyba ze 13 lat.
Też mam plazmę tylko 42VT30E 11 lat. Pięć lat temu zepsuł się moduł przyjechał chłopak wymienił i dalej dobrze gra na razie nie widzę potrzeby wymiany obraz super.
Też póki co tylko czytam recenzje tych OLED-ów 😉 Moja 50ST50 hula od 2012r, a rodzicom 42PV80, który miałem od 2008r.
Co jest powodem niskiej oceny zastosowania dla telewizji (tylko 6,5 pkt.), skoro podajecie, że TV ma wysoką jasność SDR i bardzo dobre kąty widzenia?
Będzie test Sony QD Oled A95K dla porównania?
Pewnie 🙂 Ale wynik będzie dokładnie taki jak u naszego kolegi Vincenta bo już to też zrobiliśmy i przygotowujemy materiał 😉 Mamy w redakcji wszystkie telewizory koło siebie: Sony A95K, Samsung S95B oraz dwa na matrycy WRGB: jedna zwykła i jedna EVO. Proszę: https://www.youtube.com/watch?v=YDeZ7PKwyXU W skrócie: Sony delikatnie lepiej z obrazem jak we wszystkich oledach tej firmy ze względu na dodatkowe funkcje procesora (gradacja detali w czerniach), nieco niższy HDR oraz słabiej w grach. Samsung w grach nie ma sobie równych i ma wyższy HDR. Ogólnie oba telewizory to referencje w tym roku i nikt nie podskoczy do nich (obrazem)… Czytaj więcej »
referencję to także daliście niedawno Philipsowi
To miało miejsce gdy nie było na rynku Samsunga S95B oraz Sony A95K. Dodatkowo Philips OLED936 to bardzo specyficzny telewizor i nadal zasługuje na to miano chociażby ze względu na unikalny ambilight czy niesamowity zestaw bowers & wilkins. REFERENCJA to nie tylko obraz. Sporo telewizorów w naszej 16-letniej historii dostało REFERENCJE. Polecam zawsze czytać testy a nie patrzeć na znaczki.
Wszystko fajnie. Tylko tegoroczne telewizory QD OLED kończą się na 65 cali. No i ten nieszczęsny Tizen w Samsungu… szkoda, że nie idą w standard Android/Google TV.
To masz w Sony a95j ale sporo drożej.
Zrobicie zbiorczy test (porównanie)?
No to jeżeli mielibyśmy porównywać Samsunga vs SONY pod względem systemu, to SONY ze swoim rewelacyjnym Android TV zdecydowanie jest lepszy od Samsunga z badziewnym Tizenem, który w dodatku nie ma Dolby Vision, nie wspiera DTS itp. Już z powodu systemu warto dołożyć do SONY. W SONY natomiast nie podobają mi się te śmieszne nóżki. Stand Samsunga dużo lepiej się prezentuje. Da się to jednak ominąć kupując stojak VESA, których jest coraz więcej w sprzedaży.
Ja uważam, że kwestia systemu multimedialnego to już indywidualne podejście. Natomiast Dolby Vision nie zmienia nic. Niedługo wrzucę film z porównania dwóch tych modeli. Mamy w redakcji oba telewizory, odpalaliśmy wiele pozycji filmowych i serialowych i różnicy praktycznie nie ma HDR10 v Dolby Vision. Mając jeden albo drugi model osobno w domu, różnica jest niemożliwa do wychwycenia na S95B vs A95K.
A jak wyłączyc hdr? Ponoc ogladajac netflix lub disney plus tv automatyczie ustawia jasnosc na max przez co jest bardzo jasny,ze az oślepia. Jakis komentarz?
Przy oledzie, czy qd-oledzie ciężko o “oślepiającą” jasność. Ale jeżeli komuś jest za jasno, to może warto spróbować zmniejszyć w ustawieniach jasność maksymalną, albo włączyć redukcję jasności.
ale dla sportu i tak Panasonic najlepszy? Dostał notę 10 jak żaden inny. Wszystkie serie od 1000 -1500-2000 mają taką samą jakość w sporcie?
Oczywiście zero reakcji. Same bzdurne posty o dźwięku czy o gierkach dla gowniazerii
Zapowiada się na rewelacyjny tv OLED.Ciekawe czy zepchnie z podium Panasonica,który jest jak dla mnie najlepszym wyborem jeżeli chodzi o OLED.Np.LZ1500 czy JZ1500.
Może zrobicie test porównawczy Samsunga z którymś z tych modeli Panasonica.
Dla mnie byłby to mega ciekawy artykuł.
Pozdrawiam was chłopaki.
Rzeczywiście OLED pierwsza klasa. Tylko mnie interesują telewizory dla zwykłego Kowalskiego. Wydać 14tys zł na 65 calowy OLED kosmos. Wiadomo, ze ceny spadną (chyba). Czekam na testy tańszych miniled np TCL. Nie liczyłbym na bezpośrednio porównanie telewizorów, bo tu nigdy chyba nie było takich, trzeba samemu porównać. W necie masz bezpośrednie porównanie testów dwóch telewizorów.
Ceny spadną, ale pewnie nie tak prędko, bo ztcp ktoś twierdził (prawdopodobnie youtuber od kanału StoptheFOMO), że wepchnęli te matryce na rynek, żeby rozpropagować technologię, a cena jest najprawdopodobniej poniżej kosztów produkcji. W ostatnich miesiącach niestety nie widać specjalnych spadków, jeśli chodzi o ceny OLEDów (bez QD-), wręcz niektóre zeszłoroczne modele drożeją – np. A90J.
Nie pamiętam kto – może to był Linus Tech Tips – ale ktoś gdzieś pokazywał prognozowane ceny TV opartych na różnych technologiach – OLED, MiniLED itd. i niestety dla OLED prognozy przewidywały powolny i dość liniowy spadek.
Samsung mocno zwiększył produkcję tych matryc, więc ceny powinny spaść. I nie jest też prawą, że inne OLEDY nie tanieją. Tanieją i to mocno. W ciągu dwóch miesięcy taki aktualny 55C21 spadł już o prawie 3000 zł (z 8999 na 6149) a o rok starszy 55C11, tydzień temu był w promo za 3949.
Wystartował z wysokiego pułapu (zawyżonego) cena zeszła do bardziej realnej a ty uwierzyłeś że potaniało.
No przecież nie podrożało. Zastanów się co piszesz. Pisałem też o zeszłorocznym LG C1.
To chyba oczywiste że wygra Samsung. W Panasonicu jest i tak gorszy technologicznie panel od LG.
Nie do końca tak jest, wszystko zależy do czego ma służyć ten tv, bo np jako monitor (czcionka) czy do oglądania w jasnym pomieszczeniu, to przeważać może stara technologia. Nowy model Panasonica LZ2000 mimo, że na matrycy LG osiąga jasność 1000 nitów, idealna krzywa luminancji i maks błąd delta 1.26 po wyciągnięciu z kartonu, nawet już nie potrzeba dodatkowej kalibracji, zostało to potwierdzone, także na innych modelach w terenie (za hdtvtest). Podejrzewam, że w bardzo jasnym pomieszczeniu matryce LG mogą górować, a to ze względu na słabą czerń absorbcyjną qd oled, natomiast w nocnym oglądaniu przewaga może przechylać się na… Czytaj więcej »
możesz sobie to tłumaczyć jak chcesz nowe Samsungi lub Sony są lepsze
ty też możesz sobie tłumaczyć jak chcesz, zaś Włodek @ opisał znjuansowanie w tej materii, i słusznie, bo czciionka monitora oraz CZERŃ ABSORBCYJNA jest opisywana szeroko i głeboko przez np RTINGS, zapoznaj się z tym. Więc “lepsze pod pewnymi nawet wieloma względami, niemniej w czyms tam kontrowersyjne i zależy od danego konsumenta np mnie – czy będę sie bardzioej skłądniał ku tej czy tej technologii na dzień dzisiejszy. A co do przyszłości to Włodek też zapodał. nic nie jest “po prostu” lepsze- zależy w czym i do czego, nawet jeśli na punkty wygra Samsung
nie powtarzaj moich słów lub poprostu wymyśl coś swojego a Twoje dyrdymały na ten temat kompletnie mnie nie interesują
juz wszystko wiem jesteś lepszy od Kopera ..brawo Ty
Przeciez ci ludzie przewijają plansze testowe i oglądają durne filmy na Netflix . Zero pojęcia o oglądaniu normalnych treści typu sport czy filmy , filmy a nie gnioty oglądane tylko dlatego ze w HDR
Nie wiem czy w dobrym temacie spytam. Bo tu akurat jest mowa o konkretnym modelu telewizora. Nie ważne. Akurat trafiłem na ten temat szukając jakiegoś dobrego telewizora 65″. Ale błądzę po tym kosmosie wiedzy fachowej na temat telewizorów po różnych forach, youdupach i dalej jestem w czarnej dupie. Ja w tym natłoku wiedzy fachowej, która mnie zwyczajnie przytłacza. Chyba nigdy nie kupię sobie nowego telewizora. Ja chcę po prostu kupić telewizor do oglądania. Ma być głównie do oglądania sportu typu piłka nożna, siatkówka, F1. No i w ogóle do “normalnego” oglądania telewizji jak Pan bóg przykazał. Mnie nie interesują gry… Czytaj więcej »
Kup ubiegłoroczny model LG OLED np. B21. “Stara” sprawdzona technologia (akurat tu już nową generacja matrycy). Mój 55B7 od ponad 5 lat bez uwag. Ma tylko jedną wadę- jest za mały. Ale wtedy 65″ były dużo droższe.