Home Testy Telewizory LCD Hisense Test Hisense U7KQ 144Hz do 100 cali – najlepszy zakup Mini LED TV według EISA
Test Hisense U7KQ 144Hz do 100 cali – najlepszy zakup Mini LED TV według EISA

Test Hisense U7KQ 144Hz do 100 cali – najlepszy zakup Mini LED TV według EISA

19.94K
5

Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)

Tryb fabryczny “IMAX Enhanced”

Hisense U7KQ HDR przed kalibracją Hisense U7KQ paleta color checker przed kalibracją
wynik wynik
Średnia deltaE barw standardowych 7,0 maksymalna 9,1
Średnia deltaE barw ze wzornika 6,0 maksymalna 8,3
Średnia deltaE palety szarości 5,1 maksymalna 9,2

Profesjonalna kalibracja Hisense U7KQ HDR

Hisense U7KQ HDR po kalibracji Hisense U7KQ HDR po kalibracji
wynik wynik
Średnia deltaE barw standardowych 4,5 maksymalna 5,9
Średnia deltaE barw ze wzornika 4,0 maksymalna 6,7
Średnia deltaE palety szarości 3,5 maksymalna 6,8

Przyszedł czas na sprawdzenie, jak Hisense U7KQ radzi sobie z materiałami o szerokim zakresie dynamicznym. I tutaj, zważywszy na wcześniejsze zachowanie telewizora względem referencji, nie było niespodzianek. Jednak, by omówić wyniki, należy wpierw przypomnieć sobie o jednej rzeczy. W treściach HDR wykres gamma jest zastępowany przez jego odpowiednik – krzywą EOTF, która pokazuje, na ile poprawnie telewizor oddaje poszczególne poziomy jasności. Skoro o niej mowa, zacznijmy od niej i od krótkiego objaśnienia. Oś X reprezentuje jasność wyrażoną w % HDR’owego maksimum, zaś oś Y poziom jasności. Skoro mamy to za sobą, to możemy zaczynać, i zrobimy to do ww. krzywej. Jak widać, na praktycznie całej rozciągłości widoczne jest odchylenie względem referencji.  Podejrzewamy, że jest to wina algorytmu dynamicznego podświetlenia, bo jak opisaliśmy w poprzednim paragrafie, obraz mocno zmienia się w zależności od ustawień. Jedyną rzeczą, którą telewizor pozwolił nam było dostosowanie balansu bieli. Co prawda pozbyliśmy się mocnego niebieskiego odcienia, ale ciężko tu mówić o referencyjnych wynikach. Jeżeli chcemy osiągać lepsze wyniki trzeba będzie sięgnąć po wyższy model ze stajni Hisense – a jest ich jeszcze kilka w zależności od budżetu jakim dysponujemy: U8KQ, UXKQ.

(19943)

4.2 6 głosy
Article Rating
Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Roni Bydlak
Roni Bydlak
3 miesięcy temu

Napiszę w końcu, bo dziś w sieci pojawiła się dobra ocena tego TV i nie chodzi bynajmniej o ten artykuł. W skrócie – jeśli ktoś chce mieć dedykowany TV do gier, proszę bardzo. Jeśli jako domowy TV, niech sobie odpuści. Nie ma prawie żadnych apek do streamingu.

Grzeg
Grzeg
7 miesięcy temu

500 stref wygaszanie, a konkurencja TCL daje 2000. I ten kulawy system operacyjny w którym nie ma apek, np gdziej jest emby?

Dariusz
Dariusz
7 miesięcy temu

“wziąć go na tapetę” ??? I co z nim zrobicie na tej tapecie???

Paweł
Paweł
7 miesięcy temu

Czy wersja 100 calowa U7KQ jest taka sama jak u8 bo na stronie displayspecyfication po porównaniu wychodzi, że mają takie same parametry? A wersja u8k występuje tylko w US. Proszę o rozwianie wątpliwości i potwierdzenie ile stref wygaszania ma U7KQ, bo tam jest napisane, że 1620. Na stronie rtings, znowuż piszą, że wersja U7KQ w 100 calach nie występuje. Trudno się rozeznać, gdzie piszą prawdę. Pytań więcej niż odpowiedzi.

5
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x