TEST: Platforma cyfrowa nc+ – mediaBOX+

TEST: Platforma cyfrowa nc+ – mediaBOX+

794
1150

testujemyyw0.gif

TEST

 

logoeyt.png

 

Platforma cyfrowa nc+

 

69463745.jpg

Wyczekiwany od paru miesięcy start platformy satelitarnej nc+ stał się faktem. Dzisiaj na oficjalnej konferencji dowiedzieliśmy się wszystkiego co dotyczy i będzie dotyczyć w przeciągu najbliższych tygodni nowej oferty programowej i sprzętowej. Nie da się ukryć, że na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z mocnym upgrade’em platformy n. Wskazują na to chociażby pakiety tematyczne, użyta technologia (dekodery, kodowanie, multiroom) czy chociażby strona www;). To, co może kojarzyć się z Cyfrą+ to oczywiście kanały z rodziny Canal+ (całkiem nowe) oraz siedem kanałów produkcji canal+ jak: ale kino+HD, kuchnia+HD, Planete+HD, MiniMini+HD, Domo+HD, teleToon+HD czy Hyper+HD.

To bardzo dobra wiadomość. Z obu platform wzięto to, co najlepsze i stworzono bodajże najciekawszą a na pewno najbogatszą ofertę programową na rynku.

Nowa oferta programowa

Na początek liczby:

Ponad 50 kanałów HD
18 kanałów HD na wyłączność
130 kanałów telewizyjnych

 

 

kanayhd.jpg

Nowa oferta została podzielona na 6 promocji.

88997273.jpg

 

29257000.jpg
 

 

Podstawą są promocje za 39zł i 59zł zwane odpowiednio Comfort+ i Universe+. Patrząc na drugą promocję Universe+ klient dostaje naprawdę sporo kanałów. Porównując do konkurencyjnego Cyfrowego Polsat w tej samej cenie (np. Familijny Max HD + Sport) jest prawie połowę więcej kanałów HD (34 vs 20), ogólnie więcej kanałów (106 vs 91), więcej kanałów dla dzieci (minimini…) czy dwa razy więcej kanałów filmowych – 16. Oczywiście cała przygoda z ofertą premium zaczyna się wyżej… I jak to się mówi: nie ma nic za darmo. Ale najpierw o samych kanałach:

Firma stworzyła na potrzeby nc+ nową ofertę kanałów Canal+. Będą one dostępne w przeciągu kilku dni. Póki co możemy oglądać dotychczasową rodzinę Canal+. Informacja na stronie www wyraźnie mówi:

“W promocji Canal + Platinium kanały: Canal + Family , Canal + Family 2, Canal + Film, Canal + Film 2, Canal + Sport , Canal+ , dostępne w ofercie od 5.04.2013. Do 4.04.2013 dostępne w ofercie kanały to odpowiednio: Canal + Weekend, Canal Gol, Canal + Film, Canal + 3D, Canal + Sport ,Canal +.

Nowa rodzina to nowe pomysły, które powinny bardzo dobrze przyjąć się na rynku. Kanały podzielono następująco:

33177872.jpg
 

 

 

Kanały rozlokowano w kolejnych promocjach. Nie ma co ukrywać, że tanio nie jest. Canal+ rozdzielono na konkretne promocje. Już od promocji Silver za 79zł dostajemy część kanałów. By cieszyć się całą paczką Canal+ należy wyłożyć miesięcznie 119zł w promocji Platinium. Dla totalnych maniaków zarezerwowano promocję All Inclusive+. Brzmi znajomo? Tak. To znowu nka;) Trzeba jednak przyznać, że wybierając promocję za 119zł dostajemy naprawdę bogatą ofertę filmowo-sportową. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę może oczywiście dokupić sobie opcję HBO (od promocji: GOLD za 30zł).

 

59869467.jpg

 

82558826.jpg

 

67840650.jpg

 

83069830.jpg

 

 

Oczywiście nie samymi kanałami i pakietami nc+ żyje. Ogromną przewagą nad konkurencją jest przebogata oferta VOD+ oraz netVOD+. Ilość kontentu potrafi przytłoczyć ;-). Będzie to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają mało czasu na oglądanie kanałów liniowych a ich życie toczy się głównie wokół nagrywania czyli PVR i oferty VOD.

VOD+ to dobrze znana i dopracowana z platformy n usługa na którą składają się różne kolekcje filmowe i serialowe oraz wypożyczalnia hitów filmowych. Wszystko znajduje się na dysku twardym dekodera. W wielu pozycjach możemy wybierać czy chcemy oglądać z lektorem czy napisami. Filmy i seriale są także nieraz w DD 5.1 czy jakości HD. Warto zapoznać się z ofertą tutaj: http://ncplus.pl/co-ogladac/wypozyczalnia-vod

netVOD+ to z kolei usługa dostępna po podłączeniu boxa do sieci. To także doskonale znane z nki rozwiązanie na które składa się wiele kolekcji jak chociażby dobrze znany TVN Player. Jest to niejako konkurencja dla rozwiązań serwowanych przez telewizory HD. Przewagą tego rozwiązania jest unikalność i wyłączność. Większości z tych kolekcji nie zobaczymy w telewizorach. Warto zapoznać się z ofertą tutaj: http://ncplus.pl/co-ogladac/wypozyczalnia-vod/netvod-plus

Na dekoderze możemy także korzystać z doskonałej usługi Wimp, która oferuje ponad 20mln albumów muzycznych. Usługa jest naprawdę ciekawie skonstruowana i pozwala w rewelacyjny sposób segregować utwory, tworzyć playlisty i wiele więcej. Warto się nią zainteresować jeżeli ktoś za niewielki abonament miesięczny chce mieć dostęp do ogromnej ilości muzyki.

 

29378656.jpg

 

 

Jak więc widać jest naprawdę bogato. Konkurencja będzie musiała się mocno napracować by przebić taką ofertę programową. Zobaczymy jak w najbliższym czasie będzie to wyglądać. Póki co tanio nie jest ale za to klient dostaje to za co płaci.

Technologia nc+

Jak już wspomnieliśmy technologia nc+ to dobrze znane dekodery platformy n oraz najnowocześniejszy na rynku (z dedykowanych) dekoder satelitarny mediaBOX+ na którym dzisiaj skupimy się najmocniej.

Znawcy popularnej nki na pewno rozpoznają oficjalne dekodery dostępne w sprzedaży jak BOX+, PVR BOX+ czy turboBOX+. Są to dekodery produkcji znanej w branży polskiej firmy ADB. Szybkie, sprawdzone, nowoczesne. Wśród oficjalnie oferowanych boxów przez operatorów telewizji na rynku polskim nie mają sobie równych. Przykładowo Cyfrowemu polsatowi nc+ odskoczyło pod tym względem naprawdę mocno. Dekodery chodzą nieporównywalnie lepiej pod każdym względem. BOX+ to dekoder PVR Ready co oznacza, że dysk twardy podłączymy po złączu usb. Jego wielkość może wynosić do 2TB. PVR BOX+ to dekoder z wbudowanym dyskiem 250GB a turboBOX+ posiada dysk 500GB. Oczywiście funkcja PVR to tylko jedna z wielu charakterystycznych cech nowych dekoderów.

Dekodery możemy podłączyć do sieci dzięki czemu będziemy mogli korzystać z bardzo bogatej ilości kolekcji w usłudze netVOD+ (coś w stylu Smart tv ale 90% tych rzeczy nie zobaczycie na żadnym tv) czy chociażby serwisu YouTube.

Dla użytkownika stworzono także Portal+ z serwisami onetu (wiadomości, pogoda, sport itp) oraz Radio+ czyli bardzo wygodny dostęp z poziomu dekodera do ponad 400 najróżniejszych stacji internetowych w tym także polskich.

Oczywiście wisienką na torcie okazuje się specjalnie przygotowany na start nowej platformy dekoder o nazwie mediaBOX+.

80277757.jpg

 

 

img1209xo.jpg

 

 

img1210gc.jpg

 

 

img1211ii.jpg

 

 

Jest lekki, zgrabny i elegancki. Nie jest także zbyt duży. Tym razem zrezygnowano z karty pod klapką ale umieszczono ją z boku dekodera. Także tam znajdziemy jedno z dwóch złącz usb 2.0. Jak widać dekoder nie posiada także żadnego klawisza. Wszystkim sterujemy nowym pilotem, który posiada także funckję programowania. Dzięki temu możemy sterować np. telewizor jednym pilotem. Fajna i przydatna sprawa. Wracając do dekodera posiada on od frontu aż 16 segmentowy wyświetlacz VFD. Jest jasny (biały) i bardzo wyraźny. Litery i cyfry są naprawdę duże. W menu dekodera możemy regulować jego jasność.
Po odpaleniu, dekoder od razu zapyta o aktualizację aby pobrać nowe oprogramowanie związane z platformą nc+. Po dość długim update’cie naszym oczom ukazuje się nowe menu, które do złudzenia przypomina to co do tej pory oglądali nkowicze. Jedyna różnica to nowe barwy platformy nc+.

Od razu trzeba przyznać, że dekoder jest jeszcze szybszy od dotychczasowych dekoderów. Widać to chociażby po EPG w formie gazety, które teraz chodzi jak po maśle. Rzeczywiście nowy mediaBOX+ posiada szybszy procesor oraz więcej pamięci RAM. Kodowanie pozostawiono nkowe czyli Conax.

Jedną z najważniejszych informacji jest możliwość pracy urządzenia w rozdzielczości 1080p! To super wiadomość potwierdzająca, że np. usługa VOD być może będzie mogła być nadawana właśnie w 1080p.

img5222q.jpg

 

 

img5223gl.jpg

 

 

img5224o.jpg

 

 

W środku znajduje się także 2,5 calowy dysk twardy o pojemności 500GB. Dzięki temu dekoder jest praktycznie bezgłośny.

Z tyłu znajdziemy wszystkie najważniejsze złącza. Zgodnie z tym co zaproponował BOX+ usunięto także i tutaj złącze component.

Dekoder posiada także wbudowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej.

Samo użytkowanie boxa jest praktycznie identyczne jak dotychczasowego turboBOXa+. Szybkie EPG, łatwe programowanie nagrań, które w porównaniu do konkurencji jest po prostu mega przyjemne czy inne dodatki jak przeszukiwanie pozycji po słowie kluczowym w EPG. To naprawdę może się podobać i powrót do archaizmów widzianych u konkurencji może być naprawdę bolesne.

mediaBOX+:

 

img5177b.jpg

 

img5178jf.jpg

 

img5179mt.jpg

 

img5181fc.jpg

 

img5182ju.jpg

 

img5183z.jpg

 

 

img5184n.jpg

 

 

pilot:

img5202t.jpg

 

 

img5205l.jpg

 

 

img5206s.jpg

 

 

img5207z.jpg

 

 

img5208a.jpg

 

 

Porównanie z konkurencją – sprzęt:

img5186ag.jpg

 

 

img5187my.jpg

 

 

 

img5188hl.jpg

 

 

Film oraz zrzuty z menu dekodera mediaBOX+:

 

http://youtu.be/Ym9TYcuoEjA

 

Przełączanie kanałów:

 

http://youtu.be/7rvyweFOEY8

 

 

12268163.jpg

33139976.jpg

94839750.jpg

diagnostyka.png

 

img1216y.jpg

 

img1217x.jpg

img1218yt.jpg

img1219p.jpg

 

grylista.png

listaulubionychkanawmen.png

musicwimpekran.png

 

przewijaniedoprzodu.png

ustawieniax.png

vodapplogo.png

 

youtubelista.png

youtubeodtwarzanie.png

50309510.jpg

 

img1249up.jpg

 

 

Pobór prądu:

 

Jest lepiej niż w Turbo. Ale nadal dekoder pobiera tyle samo energii włączony i wyłączony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podsumowanie

Póki co nie możemy jeszcze wydać ostatecznego werdyktu ze względu na brak wszystkich nowości, które zobaczymy na początku kwietnia. Jednak już teraz widać, że firmy połączyły się wybierając to co najlepsze z dwóch stron (najbardziej widać tutaj nkę) i stworzyły produkt, który na pewno przygotowany jest na najbliższe lata. Szczególnie jeżeli chodzi o mediaBOXa, który na pewno będzie jeszcze nieraz ewaluował i pokazywał nowe możliwości jak to swego czasu miała zwyczaj robić firma ADB z poprzednimi boxami. Oczywiście fani różnych kombinacji, splitowania itd będą srogo zawiedzeni. Zastosowano parowanie kart oraz system Conax. No cóż… trzeba będzie się przyzwyczaić do nowego sposobu oglądania telewizji.

 

Platformę nc+ można kupić na oficjalnej stronie nc+ pod tym adresem: http://ncplus.pl/sklep/promocje

 

 

===========================================================================================================================================================

===========================================================================================================================================================

===========================================================================================================================================================

===========================================================================================================================================================

NewsW końcu po wielu tygodniach wyczekiwania pojawiły się w sieci i w telewizji pierwsze zapowiedzi nowej platformy satelitarnej nc+ powstającej w wyniku połączenia Platformy n oraz Cyfry+. Na oficjalnej stronie www możemy zapisać się aby zostać poinformowanym o ważnych wydarzeniach w związku z nową platformą. W telewizji pojawił się także pierwszy zwiastun z którego można sporo wywnioskować. Widzimy w nim wiele kanałów oraz prawdopodobnie nowy dekoder nc+. Kto policzy nowe kanały? ^_^

 
Oficjalna strona www: https://ncplus.pl/
 
Reklama w telewizji:
 

http://www.youtube.com/watch?v=C6ikJaUkUUc&feature=youtu.be

 
 
 

stronwwww.jpg

 

Edit:
 
Analiza kanałów i prawdopodobny dekoder:
 
 

76746278.jpg36663555.jpg

72764734.jpg45751048.jpg

85790997.jpg74869985.jpg

95479325.jpg50808164.jpg

 
Edit2:
 
61366196.jpg

10757533.jpg

63160703.jpg

76848968.jpg
 
Edit 3:
 
Wywiad w HD z dzisiaj rano gdzie padła data startu czyli 21 marca i kilka innych rzeczy:
 
http://www.youtube.com/watch?v=grikCBu8bk4&feature=youtu.be

(794)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(1 150)

 1. Przepraszam ale jednak jest jeden plus dla PVRa Polsatu: ma wyjmowany dysk twardy ; ) Czyli po rozwiązaniu umowy zazwyczaj go oddają i masz tam swoje treści. Tylko co z tym dalej zrobić?

 2. Szczerze juz idzie z tymi dekoderami zglupiec, a od czytania opinii w necie czlowiek tez nie staje sie madrzejszy... Na innym forum ludzie znow nazekaja na jakosc obrazu z tych mediaboxow i w ogole, ze nc+ jest jakies mega wrazliwe na zle warunki pogodowe, nawet na 80-tce. Juz od tygodnia siedze i grzebie w necie i naprawde nie potrafie sie nakierowac co wybrac, CP, czy nc+, gdyz oferta programowa do 59pln jest niemal identyczna. Dekodery - co mozna wyczytac, tez WSZYSTKIE sa zleeeee. czy to polsat, czy enceplus.

  Nie wiem, czy spotkal sie ktos z Was z opinia, ze CP jest "odporniejszy" na czynniki pogodowe i HD nie znikaja tak jak ma to miejsce w nc+? Czy kolejna bzdura?

  Szczerze - mam sieczke w glowie i po tym co wyczytalem nie wiem, czy najtrafniejszym wyborem z dostepnych dekoderow, nie bylby polsatowki Sagemcom?

 3. Tyle, że w N-ce CLRA nie równy CLRA, jak miałeś od nowości a nie odnowiony to będzie igiełka. W przypadku odnawianych nawet pewne 2 przyciski na pilocie działały na odwrót :D. Miałem CLRA jeszcze nawet z Blue i wtedy zdecydowanie był najlepszy i najszybszy.

  Co do odporności to pod tą samą antenę 200cm miałem podpięte CP i N. N działało gdy CP już dawno nie.

 4. Ale te wlasnie mediaboxy ponoc sa jakies wrazliwe i w zaleznosci od pogody jakosc i sila lataja jak chca. Co nie zapytam znajomego co ma nc+ na tych dekoderach to w razie zlej pogody zmuszeni sa ogladac SD, ktore wyglada na nich jak kupa. Nie pomogly im nawet wizyty magicznych ustawiaczy anten. XeO151 zapewne wspominasz enkę dzialajaca jeszcze na turbodekoderze, a mnie chodzi o obecnie dostepny mediabox+. Szczerze juz sam nie wiem co na chwile obecna jest lepszym rozwiazaniem - nc+ i mediabox, czy tez CP i sagemcom lub HD7000?

  Gmeru piszesz, ze mediabox wypada zdecydowanie lepiej niz HD7000. Czyli pomijajac wszelkie wodotryski, zapewnia lepsza jakosc obrazu. mniej podatny jest na zaklocenia. mniej sie zawiesza? Moze faktycznie wziac Sagemcom'a Esi-88, na ktorego (przynajmniej ze znajomych) nikt do tej pory nie narzeka - no moze poza topornym softem polsatu?

 5. Przepraszam ale jednak jest jeden plus dla PVRa Polsatu: ma wyjmowany dysk twardy ; ) Czyli po rozwiązaniu umowy zazwyczaj go oddają i masz tam swoje treści. Tylko co z tym dalej zrobić?

  A nagrania z tego dysku da się odtwarzać, nie mając dekodera którym były nagrane? Nie są szyfrowane?

 6. Nie zauważyłem wpływu pogody na nke, z wyjątkiem kiedy mi zerwało antenę, wtedy przestała działać.

 7. Mam dekoder mediabox+,i zastanawia mnie jedno co będzie jak zapełnie dysk twardy w dekoderze ?

  Czy dekoder sam usunie stare nagrania żeby nagrać nowe nagranie,czy dekoder nic nie nagra a samemu będę musiał usunąc stare nagrania ?

  Bo w instrukcji nic na ten temat nie znalazłem.

 8. Dekoder nic nie nagra i będziesz musiał usunąć. Dostaniesz też stosowny komunikat na ekranie TV.

 9. Mam media boxa i bardzo sobie go chwalę! Jako pierwszy dekoder nadaje w paśmie 1080p, Nagrywanie i odtwarzanie jest dziecinnie łatwe i mega wygodne, można wychodzić 30 razy do kuchni i nie uronić ani sekundy ulubionego programu! Oferta kanałów również po fuzji obu telewizji jest dla mnie- kibica piłki nożnej, satysfakcjonująca i przystępna cenowo, za 80 złotych mam wszystko co mnie interesuje- kiedyś, żeby mieć to samo trzeba było wykupić cyfrę za 120zł, do tego enkę za 60...

  Wasze problemy z odbiorem kanałów HD, są związane z siłą sygnału- też mieliśmy z tym problemy, ale to już przeszłość i wszystko śmiga jak należy, oczywiście przy śnieżycy, ulewie, burzy sygnał na chwilę zanika, ale to nie problem...

  Materiały nagrane na dysku mogą być co prawda odtwarzane tylko w dekoderze, ale w dobie internetu to nie problem... Nawet nie chciałoby mi się przerzucać nagrań na kompa czy dysk zewnętrzny... Mam tam już kilka ciekawych 'nagrywek', ale przy wymianie dekodera na jeszcze lepszy będzie trzeba z nich zrezygnować, to też nie jest większy problem...

  NC+ uwazam bezkonkurencyjna obecnie na rynku, śmieszą mnie abonenci Polsatu- telewizji dla biedaków, którzy w sumie płacą za nic, bo jak już coś ciekawego sportowo się dzieje to w systemie PPV. Ten złodziejski system wymyślili włodarze Polsatu, już za sam ten fakt, nie chciałbym z tymi szmaciarzami mieć do czynienia!