Home News Znamy polskie ceny telewizorów LG OLED 2022! Trwa przedsprzedaż – ile za modele A2, B2, C2 i G2?
Znamy polskie ceny telewizorów LG OLED 2022! Trwa przedsprzedaż – ile za modele A2, B2, C2 i G2?

Znamy polskie ceny telewizorów LG OLED 2022! Trwa przedsprzedaż – ile za modele A2, B2, C2 i G2?

12.65K
16

Już za moment w Polsce będzie można odbierać najnowsze telewizory OLED marki LG z rocznika 2022! W sieci Media Expert pojawiły się kolejne modele, które są dostępne w przedsprzedaży. Jakie ceny ustalono za nowe modele A2, B2, C2 i G2? Co już o nich wiemy?

Telewizory LG OLED na 2022 rok – w Media Expert trwa przedsprzedaż, są ceny!

Przedsprzedaż rocznika 2022 od LG ruszyła już w marcu, ale na początek dostępne były tylko wybrane modele z poszczególnych serii. W międzyczasie sieć Media Expert, w której można zamawiać nowości, uzupełniła ofertę o kolejne, zatem teraz można już wybierać spośród niemal wszystkich wariantów 4K OLED! Pierwotnie podano, że wysyłki ruszą w okolicach 2 maja, jednak ten termin nie został dochowany – przedsprzedaż jeszcze trwa! Nie znamy w tym momencie dokładnej daty jej zakończenia. Oto premierowe telewizory LG OLED oraz ich ceny:

Dostępność modelu w przedsprzedaży
Telewizor LG OLED A2 55″ czarny (Nowość 2022) 7 999 zł 9 499 zł
Telewizor LG OLED B2 55″ czarny (Nowość 2022) 8 499 zł 8 999 zł
Telewizor LG OLED B2 65″ czarny (Nowość 2022) 11 999 zł 12 999 zł
Telewizor LG OLED C2 48″ czarny (Nowość 2022) 6 999 zł 7 499 zł
Telewizor LG OLED C2 48″ biały (Nowość 2022) 6 999 zł 7 499 zł
Telewizor LG OLED C2 55″ czarny (Nowość 2022) 8 999 zł 9 499 zł
Telewizor LG OLED C2 55″ biały (Nowość 2022) 8 999 zł 9 499 zł
Telewizor LG OLED C2 65″ czarny (Nowość 2022) 12 499 zł 13 499 zł
Telewizor LG OLED C2 65″ biały (Nowość 2022) 12 499 zł 13 999 zł
Telewizor LG OLED C2 77″ czarny (Nowość 2022) 17 499 zł 18 499 zł
Telewizor LG OLED C2 77″ biały (Nowość 2022) 17 499 zł 18 499 zł
Telewizor LG OLED C2 83″ czarny (Nowość 2022) 25 499 zł 27 499 zł
Telewizor LG OLED G2 55″ czarny (Nowość 2022) 10 999 zł 11 999 zł
Telewizor LG OLED G2 65″ czarny (Nowość 2022) 14 999 zł 15 999 zł

LG ogłasza telewizory OLED na 2022 rok! Seria G2 z modelem 97 cali, a C2 z przekątną 42 cale!

Firma LG zaprezentowała imponującą linię najbardziej zaawansowanych telewizorów marki – z wyjątkowymi modelami OLED 2022 na czele. Dzięki nowoczesnym technologiom przetwarzania obrazu i udoskonalonemu systemowi webOS, który obejmuje teraz jeszcze więcej inteligentnych funkcji i usług, użytkownicy najnowszych modeli LG mogą doświadczyć niespotykanej dotychczas w tej rodzinie urządzeń jakości oglądania oraz wygody obsługi.

fot. LG

Nowe telewizory LG OLED 2022

LG OLED – ośmiokrotny laureat nagrody CES Innovation Award oraz już od dziewięciu lat lider światowego rynku klasy premium, zmienił oblicze tego segmentu. Stał się telewizorem najchętniej wybieranym przez miliony konsumentów na całym świecie. Modele OLED wykorzystują technologię samoświecących pikseli, które włączają się i wyłączają indywidualnie, zapewniając idealną czerń, niewiarygodnie naturalne kolory i nieskończony kontrast. Nie mają podświetlenia tylnego, a w porównaniu z urządzeniami bazującymi na innych technologiach są cieńsze i lżejsze. Umożliwia to opracowywanie unikatowych konstrukcji – ze zginanym czy zwijanym ekranem.

Nowe modele LG serii G2, wyposażone w zaawansowany ekran OLED, to klasa sama w sobie. OLED evo – kolejny etap w ewolucji technologii OLED – zastosowany w serii G2 i wybranych urządzeniach serii C2, pozwala uzyskać wyższą jasność, wyrazistość i maksymalnie realistyczny odbiór. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się każdym detalem oglądanych obrazów. Opracowana w LG technologia Brightness Booster, którą wspomaga nowy inteligentny procesor α9 piątej generacji, pozwoliła osiągnąć w odbiornikach z serii G2 jeszcze większą jasność – za sprawą udoskonalonego odprowadzania ciepła i bardziej zaawansowanego algorytmu.

W 2022 roku seria G2 wzbogaci się o nowy model o przekątnej 83 cali oraz – pierwszy na świecie – o przekątnej aż 97 cali. Dołączą one do 55-, 65- i 77-calowych telewizorów aktualnie dostępnych w ofercie. Urządzenia LG z serii G2 wyróżniają się wyrafinowaną stylistyką, a koncepcja Gallery Design umożliwia ich efektowny montaż płasko na ścianie.

LG OLED G2 Gallery Edition 97 cali; fot. LG

Z kolei w serii C2 na ten rok uwzględniono najbardziej zróżnicowany wybór rozmiarów ekranu. Jest sześć opcji, w tym pierwszy na świecie 42-calowy model idealnie przystosowany do gier na konsole i komputery PC, a także ekrany o przekątnych: 48, 55, 65, 77 i 83 cali. Telewizory OLED z tej serii mają smuklejsze ramki, dzięki którym immersyjność podczas oglądania osiąga zupełnie nowy poziom, a sprzęt zyskuje jeszcze bardziej elegancki wygląd.

LG OLED C2 42 cale; fot. LG

Telewizory LG OLED 2022 – szybsze i bardziej inteligentne

Procesor α9 piątej generacji to serce większości nowych modeli LG. Za sprawą technologii głębokiego uczenia ma jeszcze lepszą wydajność skalowania i potęguje wrażenie głębi obrazu poprzez precyzyjne rozróżnianie pierwszego planu oraz tła. Ponadto procesor ten rozszerza wachlarz możliwości opracowanej w LG funkcji AI Sound Pro – zapewnia widzom bardziej realistyczne wrażenia audio i umożliwia odtwarzanie wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1.2 przez wbudowane w telewizor głośniki.

Telewizory LG OLED 2022 – jeszcze doskonalsze wrażenia użytkownika

Dzięki najnowszej wersji innowacyjnej platformy LG Smart TV, wrażenia użytkowników nowych telewizorów LG nie mają sobie równych. Premierowy produkt zapewnia maksymalną wygodę i ułatwia wyszukiwanie treści. System webOS 22 wprowadza profile osobiste, aby widzowie cieszyli się podczas oglądania bardziej spersonalizowanym odbiorem. W ramach swego profilu każdy może konfigurować szybki dostęp do wybranych serwisów streamingowych, a także otrzymywać własne rekomendacje dotyczące treści na podstawie historii oglądania oraz powiadomienia w czasie rzeczywistym, by być na bieżąco np. z ulubionymi drużynami sportowymi. Do profilu loguje się bezpośrednio w przeglądarce telewizora bądź przez smartfon z funkcją NFC Magic Tap. Służy ona też do klonowania ekranu urządzenia mobilnego na telewizorze LG.

Widzowie mogą odwzorowywać również treści z jednego urządzenia w domu na drugi za pomocą funkcji Room To Room Share, co pozwala oglądać telewizję kablową lub satelitarną na innym odbiorniku przez wi-fi bez dodatkowego dekodera. Kolejna nowość na rok 2022 to Always Ready – może zmienić telewizor LG w wyświetlacz multimedialny. Funkcję tę łatwo skonfigurować w menu ustawień. Uruchamia się po naciśnięciu przycisku zasilania na pilocie LG. Dzięki niej ekran przekształca się w cyfrowe „płótno”, aby wyświetlać dzieła sztuki lub zegar, albo odtwarzać muzykę.

LG OLED C2 77 cali; fot. LG

Dzięki aktualizacji ThinQ AI telewizor LG z serii 2022 może w prosty sposób stać się „centralą” inteligentnego domu. Oprócz wygodnego sterowania głosowego i zgodności z innymi urządzeniami obsługiwanymi przez ThinQ, teraz sztuczną inteligencję rozszerzono o Matter – nowy branżowy standard łączności smart home. Pozwala on uzyskać jeszcze bezpieczniejszy i płynniej zintegrowany dom, w którym telewizor LG służy jako centrum sterowania dla podłączonych sprzętów.

Telewizory LG OLED 2022 – znakomita jakość obrazu

Oferowane przez LG telewizory OLED cieszą się uznaniem zarówno konsumentów, jak też ekspertów w dziedzinie technologii oraz największych nazwisk w branży filmowej – a przy tym wciąż podnoszą poprzeczkę pod względem jakości obrazu. Ekrany w modelach z serii 2022 posiadają certyfikat przyznany przez globalną sieć laboratoriów badawczych Intertek – potwierdza on 100-procentową wierność oddawania barw i 100-procentowe ich nasycenie. LG OLED wyróżniają się wyjątkowo wiernym dopasowywaniem kolorów do oryginalnej treści źródłowej i precyzyjnym ich odwzorowaniem, niezależnie od stopnia jasności wyświetlanych obrazów. Wszystkie telewizory z serii 2022 uzyskały certyfikaty TÜV Rheinland i Underwriters Laboratories (UL) poświadczające brak migotania, a certyfikat UL – wyeliminowanie odblasków.

Ekrany LG OLED zyskały uznanie TÜV Rheinland również ze względu na ograniczoną wiązkę niebieskiego światła. Jako pierwsze na świecie spełniły wymogi amerykańskiej agencji ds. standardów zdrowotnych Eyesafe w zakresie jego niskiej emisji. Na telewizorach LG zdecydowanie łatwiej jest docenić profesjonalizm twórców prezentowanych treści. Jednocześnie użytkownicy mogą oglądać filmy w jakości odpowiadającej zamysłom ich autorów. W ubiegłym roku w urządzeniach LG po raz pierwszy wprowadzono automatyczne przełączanie na tryb Filmmaker Mode podczas wyświetlania materiałów w Amazon Prime Video.

LG OLED C2 83 cale; fot. LG

Telewizory LG OLED 2022 – bezkonkurencyjne w gamingu

Na przestrzeni lat telewizory OLED LG mogą się pochwalić wieloma pionierskimi dokonaniami w dziedzinie gamingu. LG sięgnęło między innymi po tytuł pierwszego telewizora OLED obsługującego funkcję NVIDIA G-SYNC Compatible oraz po tytuł pierwszego telewizora OLED 8K umożliwiającego grę w jakości 8K z kartami graficznymi NVIDIA GeForce RTX serii 30. LG OLED to idealny wybór dla fanów gier na konsolach i komputerach PC dzięki 1-milisekundowemu czasowi reakcji, niskiemu opóźnieniu sygnału wejściowego i nawet czterem portom współpracującym z wieloma funkcjami HDMI 2.1. Operowanie platformami gamingowymi w chmurze NVIDIA GeForce NOW i Google Stadia maksymalnie zwiększa wrażenia i wygodę graczy – wystarczy po prostu podłączyć odpowiedni kontroler.

W 2022 roku użytkownicy telewizorów LG będą mogli łatwo wybierać funkcje dostosowane do gier, przełączać się między nimi i wyświetlać zdefiniowane ustawienia gamingowe bezpośrednio z menu Game Optimizer. Daje ono szybki dostęp do nowego trybu Dark Room Mode, w którym jasność ekranu jest dostosowywana w taki sposób, aby uzyskać jeszcze lepsze wrażenia przy wyłączonym świetle. Można także łatwo przejść do G-SYNC Compatible i FreeSync Premium oraz zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR). W nowym trybie sportowym uwzględniono specjalne ustawienia do pierwszoosobowych strzelanek, RPG-ów i strategicznych gier czasu rzeczywistego (RTS), aby osiągnąć jeszcze większy stopień realizmu.

Nowe telewizory LG OLED na 2022 rok – inne ważne funkcje

  • Interaktywne doświadczenie

Na ten rok LG proponuje całkiem nową definicję roli telewizora, wprowadzając innowacyjne usługi, które sprzyjają bardziej osobistemu i interaktywnemu doświadczeniu odbiorcy w domowym otoczeniu.

  • LIVENow

Nagradzana aplikacja LIVENow zapewnia dostęp do koncertów, widowisk, wydarzeń sportowych i innych imprez na żywo. Użytkownicy mogą je oglądać albo brać w nich aktywny udział. Mają dostęp do przestrzeni nowych wirtualnych doznań, wraz z przyjaciółmi i rodziną oraz fanami z całego świata.

  • 1M HomeDance

Z myślą o tych, którzy chcą tańczyć jak ich idole muzyki K-Pop, LG TV prezentuje aplikację 1M HomeDance. Powstała ona we współpracy z 1MILLION Dance Studio – jednym z najpopularniejszych zespołów zajmujących się K-popową choreografią. Dzięki szerokiemu wyborowi lekcji użytkownicy mogą szlifować swe umiejętności oraz sprawdzić formę w trybie Camera Mode, tańcząc razem z profesjonalnymi choreografami 1MILLION. Mogą też zrobić sobie przerwę, wygodnie usiąść i obejrzeć ulubione taneczne klipy.

  • LG Fitness

Pierwsza platforma prozdrowotna w ofercie firmy to LG Fitness – zachęca do zdrowszego trybu życia w domu. Użytkownicy mogą wybrać idealny plan treningowy w oparciu o rekomendacje systemu albo opracować własny program, wybierając takie opcje, jak: szybki trening HIIT, rozciąganie całego ciała czy medytacja z przewodnikiem. Na pulpicie nawigacyjnym aplikacji widać kolejne etapy aktywności i dokonywanych postępów.

  • Independa

Wraz z wprowadzeniem usługi Independa, telewizory LG potrafią pomagać użytkownikom w zdalnej opiece nad bliskimi i ułatwiają seniorom zachowywać większą samodzielność w codziennym życiu. To pierwsza usługa telemedyczna obsługiwana przez urządzenia LG. Intuicyjny interfejs umożliwia prowadzenie rozmów wideo z opiekunem i prostszy dostęp do menu odpowiednich usług specjalistycznych. Wyskakujące powiadomienia informują, gdy ktoś dzwoni, a osobiste alerty można konfigurować, wprowadzając dodatkowe przypomnienia. Wszystko zostało zintegrowane z systemem webOS, jest zatem na wyciągnięcie ręki. Profesjonalne usługi w serwisie Independa to m.in.: Dentulu (konsultacje stomatologiczne online), Capital Rx (platforma aptek dyskontowych), Coverdell (ubezpieczenia stomatologiczne), WebMD (filmy edukacyjne o tematyce medycznej) oraz Sprio100 (programy fitness dla seniorów).

Źródło: Media Expert, LG


Telewizory LG – przeczytaj więcej:

(12651)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

16 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Andrzej
Andrzej
11 miesięcy temu

Krótkie zasadnicze pytanie który lepszy pod konsole PS5- LG C2 czy LG G2 .?

Krzysztof
Krzysztof
1 rok temu

Cena C2 65″ jest na poziomie QD-Oled Samsunga a G2 powyżej a jakość kolorów i jasność na poziomie 1500 nitów to dla LG nie osiągalne wyżyny – z przyjemnością poczekam za Samsungiem 65″ – trzeba zapomnieć o telewizorach Oled od LG

Arek
Arek
1 rok temu
Reply to  Krzysztof

A do czego Ci te 1500nitów ? Masz tafle szkła w salonie zamiast ściany i jeszcze skierowaną na południe.Po kilku latach jarania się nowinkami i czytania tego całego bełkotu marketingowego i achania kupiłem zamiast oleda czy mini leda z obawą bo przecież pisali ,że słabo świecą zwykłego lcd który nie wiem czy ma więcej jak 300-400nitów i efekt jest taki ,że wieczorem jest za jasny, w dzień wystarczający a kiedy wali słońce zasunę trochę żaluzję albo rolety.Widzę różnicę w obrazie,ale sporo zależy od materiału wg. mnie nie jest to warte aby dokładać kilka czy kilkanaście tysięcy ,a tak mam duży… Czytaj więcej »

Mariusz
Mariusz
1 rok temu
Reply to  Arek

75 cali to generalnie gratuluję. Ale mam 600 nitów i nie zawsze chcę zasłaniać rolety, bo np nie chcę w maju i lipcu robić nocy za dnia no i świeże powietrze itd itp nawet przy 600 nitach często się zdarza, że coś się odbija i umyka, a wczesniej miałem właśnie 300-400 to wiem dokładnie jaka to jest róznica już na plus i tak. Ale nadal CZASEM POTRZEBA PRZYSŁANIAĆ ROLETKI. Poza tym zależy kto sie czym zadowoli, bo nawet dla wielu nie chodzi tylko o sama jasnośc ale jeszcze i ogólnie jak najlepszy naturalny obraz..no i o rozmiar;) jezszce raz gratuluje.… Czytaj więcej »

Seb
Seb
1 rok temu

Kusilo mnie kupno c1 77 ale poszedlem po rozum do glowy i wzialem c1 65 cali za 6400. Nie zaluje ani zlotowki. Moglem wziac wiekszy ale swiadomosc tego, ze 77 cali to cena 2x 65 cali to odpuscilem. Nie bedzie mi go tak zal jak sie zepsuje ^^. Co do ceny c2 zycze powodzenia. Chcialem kupic ale jak zobaczylem ceny to olalem bardzo szybko. W szcsegolnosci ze ta jasmosc w c2 momentami psuje obraz i widzialem to na testach.

Mariusz
Mariusz
1 rok temu
Reply to  Seb

w jakim sensie “psuje” ? bo może uchwycenie kamerą zniekształciło ci coś ogląd w kompie…

Maciej
Maciej
1 rok temu

Fajne te ceny, takie nie za niskie. Producenci wszystkich marek zwariowali z cenami. Ciekawe czy wyższe ceny przełożą się na lepsze parametry telewizorów.

Mariusz
Mariusz
1 rok temu
Reply to  Maciej

jeśli już to odwrotnie ;p

Grigor
Grigor
1 rok temu

Ale podrożały, masakra.

Tomek
Tomek
1 rok temu
Reply to  Grigor

Nie martw sie ludzie tak po dupie dostali w tym roku, ze sprzedaz spadnie o kilkanascie procent i pod koniec roku za polowe tej ceny je kupisz bo nikt tak z ceny nie schodzi jak lg

Pati
Pati
1 rok temu
Reply to  Tomek

Niby miały być super obniżki LG C1 65″ na Black Friday 2021r, wielu “znawców” wskazywało właśnie na analogiczny okres czasu we wcześniejszym roku, polityce finansowej (schodzenie z cen) LG i fajnych przecenach modelu CX – wyszło tak, że jeżeli ktoś kupił C1 w czerwcu/lipcu to zrobił “deal” roku, reszta zaś czekała i czekała na te mityczne cięcia cen. Tak się wszystko pomieszało na świecie, że nie byłabym pewna tego ultra prokonsumenckiego działania, a przynajmniej nie na taką skalę jak w latach wcześniejszych.

Mariusz
Mariusz
1 rok temu
Reply to  Pati

pomieszało, ale niektórzy się chwalili na forum tu, że w grudniu zrobili “deal roku” na C1, przynajmniej w 77″, więc…

Pati
Pati
1 rok temu
Reply to  Mariusz

Ty tak na serio? A pamiętasz, jaka była przepaść cenowa między C1 65″ a 77″ na premierę? Ten super deal na większy telewizor wynosił… niecałe 12k zł, czyli i tak “dużo za dużo” (i za duży, bo kobyłka niezła) dla zwykłego Kowalskiego. Swoją drogą, najlepsza oferta za 65″(~5850 zł) oscylowała w granicach ok. 60% ceny początkowej, za to ten deal grudniowy z 77″(11700-1800 zł?) bodajże 67-68%, jeśli jeszcze dobrze pamiętam -> patrząc przez pryzmat procentów, 65″ wychodził korzystniej a i tak wielu jeszcze zapowiadało “5500 zł, jak nie trochę mniej”.

Mariusz
Mariusz
1 rok temu
Reply to  Pati

na oczywiście że nie żartuję. wejdź zaloguj sie na “nowa zawartośc forum” i tam kilka osób potwierdza, że kupili w grudniu 77 cali c1 za 12 tyś i skoro sie chwalą kilkunastokrotnie przy różnych okazjach (a najczęściej przy porównywaniu tegorocznych cen np Sony qd -oled i innych itd), O ile dobrze Cie zrozumiałem (być może nie) to w poprzednim poście napisałaś, że najlepiej zrobił ten kto kupił w maju ( i nie czekał do grudnia), a przecież ceny w maju były wyjściowe czyli z 17 tys a w grudniu 12. Czy nie ?!?…

Tomek
Tomek
1 rok temu
Reply to  Pati

Tylko teraz jest czynnik chorej inflacji czego w tamtym roku az tak nie bylo

Pati
Pati
1 rok temu
Reply to  Tomek

Patrząc po zauważalnie wzrastających cenach jedzenia, paliwa, nowych telewizorów, laptopów czy nawet tegorocznych “budżetowców” Xiaomi… ciężko wierzyć, że ktoś zrobi coś dobrodusznego dla zwykłego konsumenta. Dodatkowo ta horrendalna podwyżka na C2 65″ – po łaskawej promocji kosztuje “tylko” 3k zł więcej, niż ubiegłoroczny C1 na premierę, podczas gry wariant 77″ kosztuje praktycznie identycznie, co poprzednik. Czemu teraz dowalili drożyzną na tak popularny rozmiar? To nie wygląda zbyt prokonsumencko. Jak już kiedyś pisałam: zakup qd-oled od Sony brzmi coraz mniej niedorzecznie.

16
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x