Rewelacyjny stosunek ceny do jakości: test TV Philips Performance PUS8807 z 4K120Hz! Niedroga gratka dla graczy i fanów sportu!
Nie bez przyczyny już od kilku lat linia telewizorów “The One – ten jedyny” od firmy Philips, cieszy się tak dużą popularnością w naszym kraju. Telewizory holenderskiego producenta cechują się przede wszystkim bardzo dobrą ceną w zestawieniu z jakością obrazu, którą oferują oraz mnogością nowych rozwiązań, które zaspokoją niemalże każdego użytkownika. Mówimy tutaj o budżecie w okolicach 3000 zł, a więc telewizory te trafiają do bardzo szerokiej grupy odbiorców. Od wielu lat na pokładzie tej serii mamy cieszącą się dużym zainteresowaniem technologię Ambilight, która jest niejako znakiem rozpoznawczym telewizorów Philips oraz system operacyjny Android TV (w tym modelu wersję Android TV 11!). Umożliwia on bardzo łatwe i przyjemne korzystanie z wszystkich aplikacji oraz serwisów streamingowych dostępnych na rynku. Czy wcześniej wymienione cechy oraz liczne usprawnienia na czele z wprowadzeniem 120Hz odświeżania i HDMI 2.1 w Philips PUS8807 wpłyną na ponowny sukces serii The One? Przekonajmy się i to kilka tygodni przed sklepową premierą!
Czytelniku. Jako jedyni w Polsce należymy do Europejskie Stowarzyszenie Obrazu i Dźwięku EISA panelu Home Theatre Display & Video.
Osobiście sprawdzamy opisywane monitory, telewizory i projektory pod względem posiadanych parametrów za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego o wartości ponad 100 000 zł:
- Spektroradiometr Jeti Spectraval 1511HiRes
- Kolorymetr Klein-K10A oraz Klein-K80
- Murideo Fresco Six-G (Dolby Vision)
- Murideo The SEVEN Generator HDMI 2.1 4K/120fps (Dolby Vision, Dolby Audio)
- Autorski pomiar Input Lag w 4K HDR (jako jedyni w Polsce dokonujemy takich pomiarów w 4K HDR)
- Najlepsze na rynku kable HDMI: MagicLink
Masz więc pewność, że czytasz o produkcie czy promocji, która nie jest przepisana z ulotki lub z innej strony w sieci bez jej faktycznego sprawdzenia. Jeżeli zamierzasz skorzystać z naszego tekstu, skontaktuj się z Redakcją. Wszelkie prawa do informacji i zdjęć z testów HDTVPolska są zastrzeżone!
Najważniejsze cechy Philips Performance PUS8807 podawane przez producenta:
- Bardzo szeroka paleta rozmiarów – dostępne są ekrany 43″, 50″, 55″, 65″, 75″ i 86″;
- Unikalny dla Philips system 3-stronnego barwnego podświetlenia Ambilight3 dające niesamowitą immersję podczas oglądania;
- Niezwykle wydajny procesor przetwarzania obrazu P5 szóstej generacji;
- Po raz pierwszy w serii Performance – 120Hz matryca doskonała do sportu oraz grania
- Obsługa HDMI 2.1 4K120Hz o przepustowości 48Gb/s z funkcją e-ARC i trybem VRR poszerzającym możliwości funkcji Auto Low Latency dostępnej w ubiegłorocznych modelach;
- Wsparcie dla AMD FreeSync Premium wraz z nowym panelem ekranowym dla graczy
- Obsługa HLG, HDR10+ Adaptive oraz Dolby Vision
- System audio o mocy 20 W;
- Funkcja DTS Play-Fi umożliwiająca podłączenie głośników bezprzewodowych w dowolnym pomieszczeniu;
- Integracja z aplikacją Calman, dla łatwiejszej kalibracji obrazu (profesjonalna kalibracja obrazu)
- Android TV 11 z Asystentem Google i współpracujący z Alexą;
- Pilot z mikrofonem umożliwiający sterowanie głosowe za pomocą jednego przycisku;
- Smukła obudowa z ramką ze szczotkowanego aluminium;
- Model z ekranem w rozmiarze 43″, 50″, 55″’i 65″ wyposażony w srebrną, smukłą podstawkę;
- Rozmiary 75″ i 86″ wyposażone w jasnosrebrne nóżki o przekroju trapezu;
- Atrakcyjna cena
Unikalny system podświetlenia Ambilight – trójstronny
System Ambilight jest znakiem rozpoznawczym telewizorów Philips już od wielu lat i bardzo duża część użytkowników wybiera wyświetlacze od tej marki właśnie ze względu na tą technologię. Ambilight3 jest ulepszoną wersją oryginalnie zastosowanego podświetlenia, które było tylko dwustronne. Teraz mamy do dyspozycji 3 strefy podświetlenia LED, które umieszczone są na lewej, górnej i prawej krawędzi z tyłu telewizora i mogą wyświetlać wiele efektów wizualnych, miedzy innymi rozszerzenie tego co widzimy na ekranie, jednolity kolor bądź reagowanie na ścieżkę audio.
Diody LED zastosowane w najnowszych telewizorach z Ambilight są wyraźniejsze, jaśniejsze i mogą wyświetlać bardziej nasycone kolory za sprawą pozbycia się plastikowej listwy zasłaniającej diody w poprzednich wersjach.
Philips jest jedynym producentem na rynku, który oferuje takie rozwiązanie w swoich telewizorach.
W opcjach telewizora dostępny jest segment, w którym możemy konfigurować Ambilight na różne sposoby, więc każdy znajdzie coś dla siebie:
Co ważne, dostęp do opcji podświetlenia mamy bezpośrednio z poziomu pilota za sprawą dedykowanego przycisku ”Ambilight”. Możemy skonfigurować takie parametry jak natężenie i kolor podświetlenia lub wybrać jeden z dostępnych dynamicznych efektów, które mogą na przykład śledzić akcje na ekranie, reagować na ścieżkę dźwiękową bądź wyświetlać flagę państwa (coś dla fanów kibicowania):
Bardzo fajnym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia koloru ściany za telewizorem, na podstawie którego system będzie dobierał parametry kolorów żeby uzyskać jak najbardziej zadawalający efekt:
Za sprawą mnogości opcji ustawień systemu, możemy również użyć statycznej bieli, która polepszy komfort oglądania i zasymuluje warunki studyjne nie odwracając uwagi od oglądanego filmu:
Na deser gratka dla fanów inteligentnego oświetlenia – system Ambilight w naszym telewizorze można sparować z systemem Hue Philips! To umożliwia jeszcze szerszą konfigurację i polepszenie naszych wrażeń wizualnych:
https://twitter.com/GmeruPL/status/1222596507918127106
W następnym segmencie opiszemy wygląd telewizora, pilot oraz dostępne porty.
Odebrałem ten telewizor w rozmiarze 43 cale we wtorek i idzie zwrotu. Xbox nie chce wysłać sygnału 4K 120Hz, informuje, że telewizor tego nie wspiera. Matryca ma tzw. DSE, okropne plamy na środku ekranu na jasnych tłach oraz 4 pionowe pasy. Fabryczne ustawienia to kpina, zawodnicy w NBA w każdym trybie są żółci, trzeba wyłączyć wszystkie polepszacze obrazu. Poza tymi ledami i przywoitym dzwiękiem ten produkt to jest kpina, nieprozumienie, że to jest sprzedawane.
A czego żeś się spodziewał po chińszczyznie? 😀
Oglądałem ten tv w kilku sklepach na różnych materiałach z pendrive i wszystkie miały vertical banding, raz mniejszy raz większy w zależności od egzemplarza, jak to wygląda u Was i od czego to zależy?
Wiadomo czy rozwiązany został problem z rozdzielczością 4K120Hz o którym pisze autor?
Zdjęcie Do poprzedniego komentarza. Próbuje dodać , nie wiem czy się wyświetlą.
W razie czego zapraszam do kontaktu wyślę na priv.
Witam Kupiłem ten telewizor w wersji 75″. Zrobiłem zwrot do RTV Euro na drugi dzień. Telewizor wręcz nie posiada czarnego koloru. Przy ciemnych scenach lub całkowicie czarnym ekranie przebicia światła tak ogromne że aż się dziwie , że producent dopuszcza ten egzemplarz do sprzedaży. Nie wiem jak jest w mniejszych matrycach. Mogę wysłać zdjęcia na priv. Jedno zamieszczam w tym komentarzu. W RTV od razu zabrali telewizor i wymieniłem na LG za dopłatą. Powiedzieli że to 3 klient który już po dwóch dniach zwraca ten sam telewizor i nie chcą robić problemów. Droga redakcjo proszę o ustosunkować się do wad… Czytaj więcej »
To była kwestia wadliwego egzemplarza czy wszystkie sztuki tak mają?
Gdzieś wyczytałem, że matryce 50″ (albo 55″, nie pamiętam dokładnie) oraz 75″ to IPS a nie VA. Może dlatego jest taki problem z czernią.
Czym się różni model PUS8807 od modelu PUS8857?
Kolorem pilota.
Witam,
Jak rozwiązać problem pionowych szarych pasów?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
udało się rozwiązać problem pasów?
Nie. Cały czas czekam na odpowiedź
Wygląda wyśmienicie, ale mam dość nietypowe pytanie, posiadam stare kino domowe Philips HTS3500S i zastanawiam się czy mogę je podłączyć do tego TV. Chodzi mi tylko o dźwięk, używam go teraz tylko do tego w trybie “TV”, oczywiście wejścia SCART już nie ma, widzę że są adaptery SCART/HDMI, ale czy to zadziała?
W moim Philipsie scart nie wysyła dźwięku, amplituner stereo mam podłączony pod jacka słuchawkowego – i działa 🙂
nie biorąc po uwagę ambilight to co lepsze tcl c735 czy ten philips?
Witam. Czy wiadomo już coś o aktualizacji o której pisał autor recenzji (kwestia braku pełnej rozdzielczości przy 4k120hZ) ???
Autorze tekstu szybkie pytanie. Cena obecnego 65 calowego 8807 jest równa cenie soniacza X90J i X85K. Co z tych 3 modeli ? Philips ma ambi i andka 11. Sony zeszłoroczny, ale to sony. Jak ze strefami podświetlenia i czernią między nimi ? Dzięki z góry.
Znalazłem, że 8807 i X85K mają 480 stref a owiany sławą X90J tylko 24 strefy.
Jak się ma ten model w stosunku do PUS9206, jakie są różnice pomiędzy tymi modelami, który jest lepszy?
Mam ten telewizor i ni cholery nie mogę znaleźć złotego środka pomiędzy wypłowiałymi i przejaskrawionymi kolorami.
Miałem tak samo. 1. Wyłącz wszystkie ulepszacze (płynny ruch, ostrość itd.) – zrób tak dla każdego źródła sygnału, bo TV pamięta wszystko co masz podłączone i dla każdego (nawet dla Netflixa i Youtube) ma pamięć nastawów. 2. Kontrast czerni wypośrodkuj na około 50-55 w zależności od oświetlenia w pokoju (ten TV nie ma regulacji osobnej jasności – jasność regulujesz osobnym kontrastem i ja u siebie mam wartość 85). 3. Wyłącz czujnik światła, który będzie wkurzał podbijając nagle kontrast sceny. 4. Ustaw temp. barw na normalne lub zimne. 5. Ustaw paletę barw na szeroką. 6. Teraz pobaw się kolorem i organoleptycznie… Czytaj więcej »
Co ma ulepszacz płynności ruchu do kolorów i kontrastu?
Na zachodnich stronach pojawiły się wersje z czarnymi ramkami i czarną podstawą, oznaczone jako PUS 8897: https://www.elgiganten.dk/product/tv-lyd-smart-home/tv-tilbehor/tv/philips-50-pus8897-4k-led-smart-tv-2022/451322
a model PUS 9206 to ta sama seria co 8807/8847/8897? Jakie są różnice?
To jaka jest jego cena skoro znacie już stosunek. W sklepach półki puste. Philips zdjął embargo na testy i pojawiły się, ale kampanii mktg jeszcze nie ruszyli. Coraz dziwniej bawią się tam na Jerozolimskich.
Jest napisane w teście. Między 3000 – 4000 zł.
Wprowadzacie ludzi w błąd ,tą seria tv nie ma wyświetlacza 120hz tylko 60.
Błąd? Najnowszy PUS8807 wyposażony jest w 120Hz matrycę. Przecież czytasz jego dokładny test 😉 To jak niby ma nie mieć?
Wersja 43 cale ma hdmi 2.0 i siłą rzeczy 4k 60hz
Tak, to normalne w przypadku tak małych rozmiarów u każdego praktycznie producenta.
czyli można dać nawias czy inne cudo i wyjaśnić że 43 i pewnie 50 nie mają 120hz
To w końcu ma 120hz i hdmi2.1
Zakładam, że model 50 cali ma jednak matrycę 120Hz. Tak jest? Wiadomo też coś czy pojawiła się jakaś aktualizacja dzięki której wyświetlane jest pełne 4k przy 120Hz?
Być może jest to normalne w telewizorach o mniejszej matrycy, jednak tutaj mówimy o konkretnej linii. Jest to wg mnie dość istotny szczegół, który podbija znacznie cenę telewizora. Pytanie brzmi: czy w TV Philips 43PUS8807/12 – 43″ i 50″ obraz jest wyświetlany w 120Hz
Czekamy na test wersji z matrycą VA !
Jak ten model Philipsa ma sie do TCL C735 , który do oglądania filmów , meczy , 4k , kablówka , naziemna lepiej się sprawdzi. Myślę o przekątnej 55 cali.