Jest pierwsza analiza i wstępny test wyczekiwanego TV LG OLED C2 na 2022 rok! Masa nowości – czego oczekiwać?
Jesteśmy już w przededniu premier najnowszych telewizorów na 2022 rok. Niebawem w polskich sklepach zobaczymy świeże modele największych producentów, a na naszym portalu pojawią się pierwsze testy! Tymczasem 48-calowy wariant LG OLED C2 z nowego lineupu koreańskiego producenta trafił w ręce naszego dobrego znajomego – Vincenta Teoh z HDTVTest! Ekspert wyłuszczył kilka nowości, których można się spodziewać po tym modelu. Czy jest lepszy od poprzednika?
- PRZECZYTAJ TAKŻE: Uwaga! Potężna przecena telewizora LG OLED B1 120Hz 65 cali! A 3100 zł taniej, hitowy model! Gdzie?
Telewizor LG OLED C2 na 2022 rok – pierwsza analiza modelu od Vincenta Teoh! Co nowego?
Przecieków dotyczących nowych telewizorów marki LG było jak dotąd jak na lekarstwo. W styczniu producent podzielił się oficjalną zapowiedzią nowych serii i wtedy dowiedzieliśmy się przede wszystkim, że w ofercie po raz pierwszy pojawią się przekątne 42 i 97 cali. Poznaliśmy też nowe symbole poszczególnych modeli. LG zapowiedziało też nową odsłonę wprowadzonego w ubiegłym roku w serii G2 panelu OLED evo, który ma podobno zaoferować jeszcze wyższą jasność.
Z pierwszą weryfikacją jakości nowych OLED TV od LG już można się zapoznać – wspomniany na wstępie Vincent Teoh nabył bowiem 48-calowy wariant modelu C2, który jest bezpośrednim następcą C1 z rocznika 2021. Jakie wnioski wyciągnął nasz znajomy ekspert? Oglądając jego materiał poświęcony nowemu telewizorowi, można wymienić:
- System webOS, pod kontrolą którego pracują modele od LG, wydaje się pracować płynniej i szybciej niż w seriach z ubiegłego roku. Teoh przypisuje to zastosowaniu w modelu C2 nowego procesora;
- Model C2 prawdopodobnie rzeczywiście korzysta z panelu OLED evo, który LG usprawniło z myślą o telewizorach na 2022 rok. Wskazuje na to nowy, zdecydowanie bardziej skomplikowany symbol matrycy umieszczony w menu ustawień odbiornika. Teoh sprawdził też strukturę pikseli w matrycy i zauważył, że odległości pomiędzy nimi są mniejsze, a nieaktywnej przestrzeni pomiędzy jest mniej, niż w przypadku modelu C1:
- LG pozbyło się stosowanej wcześniej technologii 120Hz Black Frame Insertion. Ekspert zauważył, że to potencjalnie dobry ruch ze strony producenta, bo funkcja ta była mocno krytykowana z powodu wyraźnego spadku maksymalnej jasności obrazu w HDR podczas grania w gry;
- W LG C2 znajduje się znacznie więcej opcji w obrębie podręcznego panelu ustawień dla graczy! Pojawił się dodatkowy tryb obrazu “Sports”, dedykowany zapewne grom typu FIFA. Jest też osobne ustawienie obrazu “Dark Room”, które można regulować w dwóch poziomach, dostosowując jasność obrazu podczas grania w ciemnym pomieszczeniu. Bezpośrednio z poziomu menu dla graczy jest także teraz dostępna funkcja “Multi-View”, która umożliwia wyświetlanie dodatkowych treści obok gry, z którą się akurat bawimy. Bardzo ważną nowością jest też dodana do modelu C2 opcja wyświetlania obrazu podczas grania w formacie 21:9, a nawet 22:9. To opcja, którą w ubiegłym roku dodał w swoich telewizorach Neo QLED Samsung. Podobnie jak w odbiornikach tej marki, tak i w LG można ustalić wysokość wyświetlanego w takim wąskim oknie obrazu.
Jakie macie przemyślenia na temat tych zmian? Planujecie zakup któregoś z nowych modeli LG na 2022 rok? Cały krótki materiał Vincenta możecie sprawdzić poniżej. My już nie możemy się doczekać, by sprawdzić nowości osobiście w naszej redakcji!
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=FrVJLlzQcQw, opracowanie własne
Przeczytaj więcej na temat telewizorów LG:
- LG ogłasza ceny kolejnych telewizorów na 2022 rok! Znamy wartość modeli QNED Mini LED i NANO
- LG ogłasza ceny telewizorów OLED na 2022 rok! Ile zapłacimy za nowości? Nie mamy dobrych wieści
- Genialna okazja do zakupu TV LG OLED 120Hz! Aż 1800 zł taniej – prawie rekord! Gdzie skorzystać?
- Uwaga: najtańszy telewizor OLED w historii! Hitowy model od LG w rekordowej cenie! Kto pierwszy ten lepszy
- Wyprzedaż topowego TV LG OLED C1! Model z ekranem 120Hz i HDMI 2.1 w najniższej cenie od dawna – gdzie?
Fajnie super tylko po co jak po gwarancji nie da się go naprawić bo nie będzie części lub koszty będą stanowiły 80% ceny nowego. W ciągu ostatnich dwóch lat w mojej rodzinie wyrzucono pięć telewizorów LG.
To u ciebie u nas gra jak ta lala
Jeśli stać kogoś na taki telewizor to nie widzę powodu dla którego nie wziąć pełnego ubezpieczenia dla świętego spokoju i w razie ewentualnej awarii oddac do naprawy lub zrobic wymiane na ten sam lub lepszy model. Obecnie posiadam Sony A95K 65 w salonie oraz LG C2 65 w jednym z pokoi i szczerze mówiąc jakoś bardziej pasuje mi ogrywanie gier na LG. Nie ma też z nim kompletnie żadnych problemów do tej pory po kilku miesiącach i nie zanosi się by jakiekolwiek miały się pojawić.
Gmeru: tak jak przewidywałem – zaczyna się gorący sezon na testy nowych modeli i tym bardziej nie będzie czasu !! a Ty w listopadzie mówiłeś, że “nie jesteście z gumy”, obiecując (najwyraźniej na odczepnego), że do końca I Q 2022r popełnicie test flagowca Sony LCD X95J. Tv już rok jest w sklepach, a nawet zaczynają się pojawiać już pierwsze wstępne recenzje jego następcy: https://www.youtube.com/watch?v=2GURVhh9ZQ4 Chyba nie tylko we własnym imieniu się dopraszam o test X95J. A skoro praktycznie wszyscy go zrobili oprócz Was i właśnie “Waszego dobrego znajomego” to czas w końcu zakładać, że po prostu przyczyna jest taka, że… Czytaj więcej »