Ten telewizor OLED rządzi w swojej kategorii. Test Samsung S94D / S90D
- Dostępne porty i złącza
- Testy syntetyczne
- Matryca i zalecany tryb obrazu
- Testy szczegółowe
- Kontrast i czerń
- Obsługa technologii obrazu 4K Ultra HD
- Jakość efektu HDR
- Odwzorowanie obrazu z szeroką paletą barw (Rec 2020/DCI)
- Odwzorowanie ruchu
- Granie na konsoli i PC
- Upłynniacz 120Hz w trybie Gra (Gra Motion Plus)
- System multimedialny Tizen i Smart TV
- Dodatkowe funkcje wbudowane w telewizorze
- Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T2 HEVC
- Jakość dźwieku
- Wyniki testu Samsung S94D
- Werdykt
Upłynniacz 120Hz w trybie Gra (Gra Motion Plus)
Jak już wspomnieliśmy wcześniej, na szczególną uwagę zasługuje dedykowany upłynniacz ruchu dla trybu gra, który działa świetnie z bardzo niewielkim opóźnieniem. Póki co żaden inny producent nie wprowadził tego rozwiązania do trybu gra z tak dobrym rezultatem. W telewizorze mamy dostęp do ustawień upłynniacza:
Jak widać, do dyspozycji mamy dokładnie takie same suwaki jak w zwykłej zakładce Motion Plus! Możemy zatem uzyskać dwie, a w zasadzie trzy rzeczy: Interpolację gier z niską płynnością (30fps) do 120fps, by uzyskać wrażenie lepszej płynności, jakby gra miała prawie 60fps natywnie! (“Redukcja drgań”) Interpolacje gier z wysoką płynnością (60fps) do 120fps, by znacząco zmniejszyć rozmycie obrazu! (“Redukcja rozmycia”) Drastyczną poprawę ostrości ruchu gier z niską lub wysoką płynnością poprzez migoczące podświetlenie (“Clear Motion”) System działa naprawdę bardzo imponująco. Za sprawą bardzo szybkiego procesora telewizor jest w stanie bez znacznego wzrostu opóźnienia zinterpolować wyświetlany na nim obraz i umilić granie w tytułu działające np. w 30fps. Co ciekawe żaden inny producent nie wdrożył tego rozwiązania do swoich telewizorów, a więc Samsung jest póki co jedyną firmą która oferuje taką funkcjonalność.
Upłynniacz 120Hz w trybie Gra (Gra Motion Plus) Jak już wspomnieliśmy wcześniej, na szczególną uwagę zasługuje dedykowany upłynniacz ruchu dla trybu gra, który działa świetnie z bardzo niewielkim opóźnieniem. Póki co żaden inny producent nie wprowadził tego rozwiązania do trybu gra z tak dobrym rezultatem. W telewizorze mamy dostęp do ustawień upłynniacza:Jak widać, do dyspozycji mamy dokładnie takie same suwaki jak w zwykłej zakładce Motion Plus! Możemy zatem uzyskać dwie, a w zasadzie trzy rzeczy: Interpolację gier z niską płynnością (30fps) do 120fps, by uzyskać wrażenie lepszej płynności, jakby gra miała prawie 60fps natywnie! (“Redukcja drgań”) Interpolacje gier z wysoką płynnością (60fps) do 120fps, by znacząco zmniejszyć rozmycie obrazu! (“Redukcja rozmycia”) Drastyczną poprawę ostrości ruchu gier z niską lub wysoką płynnością poprzez migoczące podświetlenie (“Clear Motion”) System działa naprawdę bardzo imponująco. Za sprawą bardzo szybkiego procesora telewizor jest w stanie bez znacznego wzrostu opóźnienia zinterpolować wyświetlany na nim obraz i umilić granie w tytułu działające np. w 30fps. Co ciekawe żaden inny producent nie wdrożył tego rozwiązania do swoich telewizorów, a więc Samsung jest póki co jedyną firmą która oferuje taką funkcjonalność.Opóźnienie podczas korzystania z załączonego upłynniacza w trybie “Gra”, wynosi tylko 19ms. Jest to nadal poziom, na którym możemy komfortowo grać bez widocznego opóźnienia. Auto Motion Plus wpływa bardzo dobrze na poprawę wyrazistości i ruchu w grach. Za sprawą nieznacznie wyższego input laga opcja ta daje nam o wiele wyższy komfort grania szczególnie w tytuły które nie chodzą natywnie w 60fps. Oczywiście z obrazu 30fps nie zrobimy prawdziwego 60fps ale złudzenie jest na tyle mocne, że opcja ta jest na pewno jednym z większych argumentów przy wyborze telewizora do grania.
Nasz redakcyjny sprzęt wyposażony jest w kartę GeForce RTX 4080 oraz RTX 3050 powered by NVIDIA. Komponenty od firm Nvidia, ASUS, Gigabyte, Intel, HyperX. Gry dostarcza nam m.in PLAION Polska, Eletronics Arts Polska, Cenega oraz PlayStation Polska i Microsoft Polska
(26801)
Najbardziej ekrany oledów wypalają się tym którzy ich nie mają. Jak zwykle.
Rządzi to….ubiegłoroczny OLED Sony. Tak dobry że nowego nie wprowadzili. A Samsungi nie wiadomo czy się ostaną
Szkoda ze nie był testowany z matrycą RGB bez W. Bo co z tą wyblakłą czernią w dzień ?
Wyblakla czerń jest w QD OLEDach tylko przecież a nie w WOLED
Przed zakupem też czytałem o wypaleniach i powidokach. Ale rok mija i nawet 1/1000 żadnego z tych zjawisk nie widzę i myślę że to fake news z tymi wypaleniami.
nie żaden fake njus! jesli oglądamy kanały informacyjne jak Robert poniżej to już po pól roku
Czy ktoś doradzi obiektywnie, kto użytkuje oledy od lat jak faktycznie jest z tymi wypaleniami i powidokami? Należy się tego obawiać?
Ja posiadam oled lg z 2018 r., który gra minimum 12 godzin na dobę i oglądana jest duża ilość programów informacyjnych i jakieś pół roku temu zacząłem zauważać powidoki widoczne szczególnie na jednolitym tle. Tyle że mój oled ma 6 lat i mam nadzieję że technika ochrony przed wypaleniami jest teraz lepsza
Ja również posiadam LG OLED C8 65 cali od 2018 i katowałem go ile fabryka dała od gier na konsolach po filmy 4K blu ray czy inne steamingi. Zero problemu do dziś.
W sypialni mam LG OLED C2 od premiery i też go nie oszczędzam.
A teraz najlepsze. W obu telewizorach mam wyłączone za pomocą serwisowego pilota automatyczne ściemnianie a w C2 55 calowym w sypialni wyłączyłem te funkcje w dniu kiedy otrzymałem telewizor świadomie w ten sposób unieważniając gwarancję do czego nie namawiam tylko chce podkreślić jak bardzo rozdmuchanym tematem jest wypalanie się matryc.
absolutnie NIE jest rozdmuchane. Lecz ostrzeżenie dotyczy pasków informacyjnych a nie filmów Blu Ray czy streamingu, gdzie co chwila zmienia się obraz tapeta ikony itd więc w Twoim przypadku nie powinno być problemu. natomiast nawet przedostatnie Soniaki QD mają na stałe wypalone logo stacji info już po pół roku. Robert i tak ma szczęście, że w jego LG dopiero po 6 latach !
OLED mam od lat, teraz dwa. Jak się zmienia programy i regularnie czyścić piksele, problemów nie ma, ja nie miałem.
Mam 2 oledy – c7 i c9.
Żadnych problemów z wypaleniami.
Natomiast jak ktoś ogląda 12h TVN i tvp, to obawiałbym się o wypalenie mózgu, a nie tv.
Dziękuję za odpowiedź. To się jakoś automatycznie czyści czy trzeba coś włączać.