Home News Telewizor Philips OLED+934 | WIDEO | Co nowego?

Telewizor Philips OLED+934 | WIDEO | Co nowego?

2.46K
9

Podczas IFA 2019 w Berlinie, firma Philips zaprezentowała szereg nowych telewizorów z linii OLED. Jednym z nich był OLED+934 wyprodukowany we współpracy z inżynierami Bowers & Wilkins.

Bez wątpienia, jednym z ważniejszych wydarzeń zeszłorocznych targów IFA 2018 była premiera Philips OLED+903 – pierwszego telewizora, który powstał w wyniku ekskluzywnej współpracy Philips TV oraz legendarnej brytyjskiej firmy produkującej wysokiej klasy sprzęt audio Bowers & Wilkins. Pisaliśmy o nim wiele w naszym szczegółowym teście tutaj. Podczas tegorocznej edycji targów IFA obie marki po raz kolejny udowodniły swoją innowacyjność i zaprezentowały nowym model z klasy premium TV: Philips OLED+934.

OLED+ 934 Philips Bowers & Wilkins

OLED+ 934 wyposażony został w najnowszy panel OLED i procesor Philips P5 trzeciej generacji, który daje jeszcze wyższą jakość obrazu, a przy tym zapewnia lepszą ostrość i redukcję szumów, wierniejsze odwzorowanie kolorów, odcieni skóry oraz lepszy kontrast dla wszystkich treści. Procesor posiada również funkcję korygowania obrazu dzięki unikatowej technologii Philips Perfect Natural Reality, a także oferuje wysoką jakość HDR poprzez obsługę formatów HDR10, jak i HDR10 +. Po raz pierwszy wspiera również treści Dolby Vision.

Nowy model to również przykład najlepszego europejskiego designu, gdzie do wykończenia użyto wysokiej jakości materiałów.

Bowers & Wilkins

Podczas projektowania OLED+934, inżynierowie Philips oraz Bowers & Wilkins ściśle współpracowali od początku konceptu, dzięki czemu możliwe było stworzenie systemu audio zupełnie nowej jakości. W przeciwieństwie do OLED+903 nowe telewizory mają zamontowany oddzielny wielomembranowy głośnik w zoptymalizowanych akustycznie sztywnych obudowach zewnętrznych. Takie rozwiązanie jest przykładem zastosowania opatentowanych technologii Bowers & Wilkins. Oba modele oferują obsługę formatu Dolby Atmos, a dodatkowo OLED+934 to pierwszy telewizor marki Philips z elementami systemu Dolby Atmos zamontowanymi na górnej części obudowy głośnika.

OLED+ 934 Philips Bowers & Wilkins

Model OLED+934, który będzie dostępny na rynku od początku września 2019 r. w rozmiarach 55” i 65”, posiada oddzielny głośnik łączący się z minimalistycznym metalowym ramieniem, tworząc razem podstawę telewizora. Podobnie jak w przypadku OLED+984 istnieje opcja montażu obu elementów na ścianie.

Obudowa głośnika została wykonana z grubościennego tworzywa ABS wzmocnionego włóknem szklanym i pokryta jest tkaniną firmy Kvadrat. Aby uniknąć niepożądanego rezonansu, konstrukcję usztywniono wewnętrznymi żeberkami, co pozwoliło dodatkowo na zamontowanie mocniejszego głośnika i uzyskanie w ten sposób dwukrotnie większych możliwości systemu audio niż w OLED+903.

Obok czterech 30-milimetrowych głośników średniotonowych, dwóch oddzielnych tytanowych głośników wysokotonowych 19 mm oraz centralnie zamontowanego 80-milimetrowego subwoofera z portem Flowport, model OLED+934 – jako pierwszy telewizor marki Philips zgodny ze specyfikacją 2.1.2 Dolby Atmos – posiada również dwa 50-milimetrowe skierowane ku górze głośniki Dolby Atmos. Zapewnia to dodatkową skalę dźwięku oraz głębię podczas seansów filmowych, grania w gry czy oglądania transmisji sportowych.

OLED+ 934 Philips Bowers & Wilkins

OLED+934 automatycznie rozpoznaje i dekoduje treści Dolby Atmos, a w przypadku odtwarzania materiałów bez tego formatu telewizor pozwala na upmixing materiałów do jakości Dolby w ramach trybu filmowego dostępnego w ustawieniach.

Trójstronna technologia Philips Ambilight doskonale współgra z nowoczesnym systemem audio, tworząc idealne połączenie zapewniające jeszcze lepsze wrażenia podczas oglądania filmów i grania w gry.

(2459)

Piotr "Gmeru" Gmerek Redaktor naczelny HDTVPolska. Posiadacz THX Certified Level 2. Członek polskiego oddziału SMPTE. Maniak najwyższej jakości obrazu. Poniżej 4K nie schodzę ;-). Pasjonat i kolekcjoner konsol, gier oraz filmów. Na słowo "Limitowana edycja" dostaję gęsiej skórki ;-).

Comment(9)

 1. He, he. 80mm subwoofer. "Zrobiło mi dzień"😀

 2. Do niego można podłączyć każdy aktywny sub jakby trzeba było pod filmy chociaż i tak gra to wyjątkowo mocno. I uwierz mi ale nigdy nie słyszałeś takiej jakości dźwięku z TV :) Na AVS 2019 na Narodowym będzie na żywo prezentować te modele - zapraszam bo na forum czy filmie ciężko przekazać jak to gra. Można tylko pisać zdania, które nic nie oddają. 

 3. Czyli 4-stronny ambilight ma tylko model flagowy?  Co za bezmyślność w tym philipsie panuje. Szkoda dać trochę dłuższej taśmy? Wielu osobom "na kij" jest potrzebny ten cały Bowers & Wilkins od siedmiu boleści, a 4 stronny ambilight działający z tunera TV byłby sporym atutem w czasach, gdy TV mocuje się na ścianie. Mają swoją firmową technologię a reglamentują ją jak benzynę w PRL. 

 4. Jakoś nie trafiają do mnie Twoje wpisy !!!

  poczekajmy i wydamy opinie jak T V będzie dostępny a nie jak Ty piszesz 

  Dyrdymaly !

   

 5. Kiki już pewnie podniecony że zamiast Loewe będzie mógł zaoferować prawdziwie high-endowego Philipsa. Janusze z grubymi portfelami sie rzucą i łykną jak świeże bułki.

 6. Totalnie nie rozumiem takich wpisów. Lineup jest mega szeroki. Aktualnie od taniej 803 po nowe oledy 2019 aż w 4 wersjach na czele z mega grającym i wyglądającym 984, który kupi ktoś kogo stać i chce mieć naj naj telewizor pod swój piękny i nowoczesny salon bo tylko tam widzę taki telewizor. A do normalnych mieszkań, salonów itd? Jest mega szeroki wybór... Co tu krytykować? Że firma zrobiła telewizory dla każdego w zależności od tego na co kogo stać? Że dostaliśmy dźwięk jakiego jeszcze nie było w domowych telewizorach? Obrazowo przecież wiemy, że dostajemy praktycznie to samo bez względu na model (i to jest mega plus oleda). Więc w czym problem? Że starają się usilnie je odróżnić od siebie aby było jakieś uzasadnienie w cenie? OMG... Na ten moment gdybym się przeprowadzał do wybór byłby jasny: 984 bo wygląda pięknie i byłby totalną ozdobą salonu. Marzenie z tak wypasionym ambi i podstawą.

  Zapraszam na tegoroczne AVS gdzie będziemy pokazywać jak to gra. Tak samo jak w zeszłym roku. Bo pisać sobie można. To trzeba usłyszeć i zobaczyć 😜

 7. 17 minut temu, Gmeru napisał:

  Totalnie nie rozumiem takich wpisów. Lineup jest mega szeroki. Aktualnie od taniej 803 po nowe oledy 2019 aż w 4 wersjach na czele z mega grającym i wyglądającym 984, który kupi ktoś kogo stać i chce mieć naj naj telewizor pod swój piękny i nowoczesny salon bo tylko tam widzę taki telewizor. A do normalnych mieszkań, salonów itd? Jest mega szeroki wybór... Co tu krytykować? Że firma zrobiła telewizory dla każdego w zależności od tego na co kogo stać? Że dostaliśmy dźwięk jakiego jeszcze nie było w domowych telewizorach? Obrazowo przecież wiemy, że dostajemy praktycznie to samo bez względu na model (i to jest mega plus oleda). Więc w czym problem? Że starają się usilnie je odróżnić od siebie aby było jakieś uzasadnienie w cenie? OMG... Na ten moment gdybym się przeprowadzał do wybór byłby jasny: 984 bo wygląda pięknie i byłby totalną ozdobą salonu.

  Krytyka dotyczyła jedynie 3 stronnego ambilight. Bo nie jest trudnością zrobić 4 stronny we wszystkich modelach. Sztandarowa technologia i takie "ceregiele", po prostu słabe to jest. Cały czas jednak pokładam nadzieję w Philipsie, że może zaczną myśleć i się wezmą na likwidowanie wąskich gardeł, bo z tego co wszyscy piszą, to kuleje też soft. Co do obrazu, to proszę, żebyś Ty napisał, czy rzeczywiście nowy procek P5 Pro wnosi takie cechy w stosunku do poprzedników jak lepszy near black performance oraz usunięcie bandingu kolorów? 

 8. Nie pisałem do Ciebie (zacytowałbym...) bo sam bym chciał 4 strony w 934 ale nie wiem czy oglądałeś film. Tam mówię dlaczego to takie trudne. No i pewnie chcą zachować coś extra dla flagowca. Nie widzę w tym nic dziwnego. Taki biznes.. zobacz konkurencję. Tam wszystkie modele oled są takie same właściwie. Jak to sprzedawać?

  Co do systemu to "Wszyscy piszą". No wszyscy to raczej nie zmierzysz całego internetu 😜 Android to android. Działa tak samo czy tutaj czy na Sony czy na TCL. Ma swoje słabe momenty jak to android. Sam go mam więc wiem. Nic tutaj nie zmienisz. 95% jest ok ale zdarzy się od święta jakaś dziwna akcja. Co do obrazu to nie wiem, nie testowałem go przecież jeszcze.

 9. Gmeru, kiedy poznamy ceny 934 i 984 w PL? jakich można się spodziewać cen?

   

  widzę, że jest 65OLED984 za 24 k,  czekam na cenę 65OLED934