Home News CES 2023 Oto pierwszy w pełni bezprzewodowy telewizor OLED! Ma 97 cali – 4K 120Hz bez kabli
Oto pierwszy w pełni bezprzewodowy telewizor OLED! Ma 97 cali – 4K 120Hz bez kabli

Oto pierwszy w pełni bezprzewodowy telewizor OLED! Ma 97 cali – 4K 120Hz bez kabli

3.14K
3

Czy tak będzie wyglądać przyszłość telewizorów? Firma LG podczas rozpoczynających się targów CES 2023 ujawniła pierwszy na świecie zupełnie bezprzewodowy telewizor konsumencki! Model SIGNATURE OLED M3 pozwala na bezprzewodową transmisję obrazu i dźwięku w czasie rzeczywistym nawet w jakości 4K 120Hz! Jak to działa?

LG prezentuje SIGNATURE OLED M3 – pierwszy bezprzewodowy TV OLED z ekranem 97 cali!

LG Electronics prezentuje 97-calowy LG SIGNATURE OLED M (model M3) – pierwszy na świecie telewizor konsumencki z technologią Zero Connect1, która umożliwia bezprzewodowe przesyłanie sygnału audio i wideo w czasie rzeczywistym w rozdzielczości do 4K (120 Hz). Nowatorski LG SIGNATURE OLED M3 zapewnia użytkownikom doskonałą jakość obrazu i dźwięku, a także większą elastyczność instalacji i podłączania. Bezprzewodowy LG SIGNATURE OLED M to rewolucyjne osiągnięcie w dziedzinie technologii oraz wzornictwa. W tych dwóch kategoriach został wyróżniony nagrodami CES 2023 Innovation Awards2.

telewizory LG SIGNATURE OLED M bezprzewodowy wygląd cena
fot. LG

W odróżnieniu od konwencjonalnych telewizorów, w których wszystkie porty wejściowe do podłączania urządzeń zewnętrznych umieszczone są na tyle produktu lub po bokach, M3 wyposażony został w oddzielny moduł Zero Connect. Jego zadaniem jest bezprzewodowe przesyłanie sygnałów wideo i audio na 97-calowy, kinowy ekran LG. Moduł można umieścić z dala od telewizora, co pozwala stworzyć wolną od zakłóceń przestrzeń do oglądania oraz daje dużą swobodę w aranżacji wnętrza. Zero Connect wyposażone jest w wiele portów zainstalowanych z myślą o powszechnie używanych urządzeniach HDMI, takich jak dekodery telewizji kablowej i satelitarnej oraz konsole do gier. Ponadto może bezprzewodowo współpracować z kompatybilnymi soundbarami, zapewniając bogatsze, mocniejsze brzmienie i większą wygodę. Telewizor LG SIGNATURE OLED M3 i technologia Zero Connect umożliwiają łatwą instalację bez widocznych kabli. Dzięki temu elegancki minimalizm konstrukcji One Wall Design 97-calowego telewizora robi imponujące wrażenie.

telewizory LG SIGNATURE OLED M bezprzewodowy wygląd cena
fot. LG

Bezprzewodowe rozwiązanie LG wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, aby zapewnić niezawodny transfer wideo i audio na ekran OLED M3 z samoświecącymi pikselami. Dzięki temu użytkownicy mogą oglądać treści w rozdzielczości 4K (120 Hz) z czystym, wyraźnym dźwiękiem bez przerw i pogorszenia jakości. Chcąc zapewnić bezproblemowe przesyłanie danych z modułu do telewizora, firma opracowała algorytm, który błyskawicznie określa optymalną ścieżkę transmisji. Minimalizuje również błędy lub zakłócenia sygnału. Rozpoznaje bowiem zmiany w bezpośrednim otoczeniu – takie jak poruszający się po pomieszczeniu ludzie lub zwierzęta domowe – i odpowiednio przełącza ścieżki. Ponadto, aby uzyskać optymalną siłę sygnału, antenę umieszczoną w module można łatwo obrócić i/lub pochylić, dopasowując do położenia telewizora. Dla zapewnienia maksymalnej użyteczności technologię Zero Connect wzbogacono o funkcję rozpoznawania mowy. Użytkownicy mogą zatem uruchamiać M3 i podłączone do niego sprzęty, a także sterować nimi za pomocą prostych poleceń głosowych.

telewizory LG SIGNATURE OLED M bezprzewodowy wygląd cena
fot. LG

Chociaż nowość LG odznacza się imponującymi rozmiarami ekranu, doskonale współgra z wystrojem wnętrza – dzięki swojej dyskretnej konstrukcji One Wall Design. Sam telewizor oraz zintegrowany z nim uchwyt przylegają do ściany bez widocznej szczeliny. Całość prezentuje się niemal tak elegancko jak dzieło eksponowane w galerii sztuki. Ten efekt podkreśla wyjątkowa jakość obrazu z samoświecącymi pikselami.

Najnowsze telewizory LG OLED 4K z bezprzewodowym modułem Zero Connect będzie można obejrzeć podczas targów CES 2023 w dniach 5-8 stycznia na stoisku firmy LG (nr 15501, Hala Centralna, Centrum Konferencyjne w Las Vegas). Bądź na bieżąco ze wszystkimi ekscytującymi zapowiedziami LG, śledząc #LGCES2023 w mediach społecznościowych.

1Zero Connect pomiędzy ekranem telewizora a skrzynką AV.

2Video Display oraz Embedded Technology.

Źródło: LG

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Telewizory i inne produkty LG – przeczytaj więcej:

(3135)

1 2 głosy
Article Rating

1
Zobacz więcej komentarzy na forum

Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Holdmybeerandwatch
Holdmybeerandwatch
7 miesięcy temu

Prądu dostarcza wbudowany chomik biegający w kole? Jak dla was tv z kablem jest bezprzewodowy, to ja podziękuję i radzę wrócić się do podstawówki.

Ppacz
Ppacz
8 miesięcy temu

“w pełni bezprzewodowy” a jednak nie do końca, bo kabel zasilający i tak pociągnąć trzeba. Równie dobrze inne przewody można ukryć w ścianie. Jedyny sens to ściana na której powierzchni jest wyłącznie telewizor, ale to już chyba wymyślanie zastosowania na siłę. No i dalej trzeba wygospodarować miejsce na wszystkie sprzęty + skrzynkę do tv..

Last edited 8 miesięcy temu by Ppacz
Damian
Damian
8 miesięcy temu

Firma LG podczas rozpoczynających się targów CES 2023 ujawniła pierwszy na świecie zupełnie bezprzewodowy telewizor konsumencki!”
Jak zupełnie bezprzewodowy, skoro jest podłączony kablem zasilającym do kontaktu?

3
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x