Home News Ważne prace techniczne w TV naziemnej! Masz problemy z odbiorem?
Ważne prace techniczne w TV naziemnej! Masz problemy z odbiorem?

Ważne prace techniczne w TV naziemnej! Masz problemy z odbiorem?

1.88K
1

Telewizja naziemna: jeszcze w piątek, wedle pierwotnych planów, miały zakończyć się prace modernizacyjne na terenie obiektu nadawczego na Dolnym Śląsku. Czy jest jeszcze ryzyko, że kanały nagle przestaną działać? Mowa o wszystkich multipleksach ogólnopolskich, które dystrybuowane są z tego obiektu.

Telewizja naziemna nie działa? Prace techniczne na Dolnym Śląsku. Kanały z ogólnopolskich MUX-ów mogą nie odbierać?

Prace modernizacyjne miały być w tym tygodniu przeprowadzane na obiekcie nadawczym zlokalizowanym na Dolnym Śląsku, a konkretnie RTON Kłodzko – Czarna Góra. Stamtąd rozprowadzany jest naziemny sygnał ogólnopolskich multipleksów MUX-1, MUX-2, MUX-3, MUX-4, MUX-6 i MUX-8. Trafia on do wszystkich odbiorców w regionie.

telewizja naziemna mux jak odbierać ewtn jaki kanał

Jak dowiedział się serwis Wirtualnemedia.pl, wspomniane prace miały być prowadzone do piątku 3 lutego, do godziny 15:00. Miało chodzić o poprawki dokonywane na zainstalowanym kilka miesięcy temu systemie antenowym. Firma Emitel zapewniła, że prace nie będą się wiązać z kłopotami z odbiorem. Emisja wszystkich multipleksów miała być kontynuowana z rezerwowego nadajnika, a następnie przywrócona z głównego. Nie wiadomo jednak tak naprawdę, jakich zmian dokonano i czy po ich zakończeniu wszystko jest w porządku. Niewykluczone więc, że mogą się jednak pojawić zakłócenia lub nawet brak sygnału.

Jeśli zamieszkujecie omawiany region i odbieracie telewizję naziemną, podzielcie się z nami uwagami dotyczącymi odbioru. Czy występują jakiekolwiek problemy?

Szykujesz się na DVB-T2 w naziemnej telewizji cyfrowej? Anteny i dekodery mogą mocno podrożeć, albo w ogóle ich zabraknie!

Źródło: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jak-odbierac-rton-klodzko-czarna-gora-emitel-mux-1-mux-2-mux-3-mux-4-mux-8-mux-8-poprawki-rezerwowy-system-antenowy-konserwacja-problem-z-odbiorem-brak-sygnalu


Telewizja i kanały – przeczytaj więcej:

(1884)

5 1 głos
Article Rating
Andrzej Tuchalski W redakcji odpowiada za treści związane z naziemną telewizją cyfrową, satelitarną oraz kablową. Prywatnie wielki miłośnik kotów oraz pływania.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu

No jest do bani jestem na urlopie w Karpaczu i jest tak jak piszesz.
Ale podobne akcje miałem w Szczecinie jeszcze wczoraj. Nie zdziwił bym się gdyby okazało sie że to zorganizowana akcja pisu 😀

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x