Home News Informacje prasowe Sony prezentuje soundbar HT-A3000! Co o nim wiemy? Kiedy w sprzedaży?
Sony prezentuje soundbar HT-A3000! Co o nim wiemy? Kiedy w sprzedaży?

Sony prezentuje soundbar HT-A3000! Co o nim wiemy? Kiedy w sprzedaży?

643
0

Sony zaprezentowało nowy soundbar z portfolio produktowego na 2022 rok: HT-A3000! Model ten jest napakowany najnowszymi technologiami i rozwiązaniami. Co mówi o nim producent? Kiedy premiera na polskiem rynku?

Nowy soundbar od Sony! To model HT-A3000 na 2022 rok. Kiedy będzie go można kupić?

Firma Sony wprowadza soundbar HT-A3000, który w połączeniu z dodatkowymi głośnikami tylnymi zapewnia intensywne doświadczenie dźwięku przestrzennego 360.

  • Bardzo szeroka strefa słuchania, uzyskiwana dzięki nowatorskiej technologii Sony 360 Spatial Sound Mapping, pozwala całkowicie oddać się ulubionej rozrywce1
  • Możliwość dalszej poprawy dźwięku i jego dokładniejszego dostosowania poprzez dodanie subwooferów i głośników tylnych
  • Harmonijne wrażenia audiowizualne po podłączeniu telewizora Sony BRAVIA™ z funkcją Acoustic Center Sync
  • Firma Sony zapowiedziała, że jej oferta powiększy się o nowy model soundbara: HT-A3000. Spełni on potrzeby różnych grup użytkowników, pozwalając doświadczyć dźwięku przestrzennego 360 i przenieść się do wnętrza filmu lub muzyki. Potwierdzono ponadto dostępność wyczekiwanego soundbara HT-A5000.
fot. Sony

Dźwięk przestrzenny w zasięgu ręki

Soundbar HT-A3000 ma konfigurację 3.1-kanałową. Jest wyposażony w trzy przednie głośniki, w tym dedykowany głośnik centralny do czystego odtwarzania dialogów, oraz dwa zintegrowane subwoofery będące źródłem głębokiego basu. Dzięki technologiom Vertical Surround Engine i S-Force PRO Front Surround wytwarza wirtualny, wielowymiarowy dźwięk przestrzenny, pozwalający w pełni wykorzystywać ścieżki dźwiękowe w formatach Dolby Atmos® i DTS:X®.

360 Spatial Sound Mapping

Po dodaniu oferowanych oddzielnie bezprzewodowych tylnych głośników Sony SA-RS5 lub SA-RS3S2 soundbar A3000 staje się zgodny z nowatorską technologią 360 Spatial Sound Mapping.

Dzięki technologii 360 Spatial Sound Mapping słuchacz może odnosić wrażenie, że dźwięk dobiega z każdego kierunku i odległości. Technologia optymalizacji pola akustycznego wykorzystuje mikrofony wbudowane w soundbar do określenia, gdzie i na jakiej wysokości znajdują się tylne głośniki. Dane te służą do syntezy fal dźwiękowych, której wynikiem jest generowanie szeregu wirtualnych głośników3. Dzięki tej technologii rozległe, przestrzenne pole dźwiękowe Sony wypełnia całe pomieszczenie i obejmuje wszystkich widzów.

fot. Sony

Dodatkowe głośniki według własnego uznania4

Aby odtwarzane niskie częstotliwości zyskały znacznie większą moc, można dodać sprzedawany oddzielnie subwoofer bezprzewodowy. Do wyboru są dwa modele. Oba pogłębiają bas, nadają większą wyrazistość głosowi i zwiększają wierność brzmienia każdego materiału audio.

Subwoofer SA-SW5 ma moc 300 W, a jego 180-milimetrowa jednostka głośnikowa z membraną bierną wytwarza głęboki, bogaty bas. SA-SW3 to 200-watowy, kompaktowy subwoofer bass reflex z jednostką głośnikową 160 mm.

Rozszerzony efekt przestrzenny i jeszcze lepsze wrażenia w kinie domowym można uzyskać, dodając oferowane oddzielnie bezprzewodowe tylne głośniki SA-RS5 o łącznej mocy 180 W. Model ten posiada własne zasilanie akumulatorowe, a dzięki emisji dźwięku w górę tworzy bogatsze i bardziej intensywne wrażenie dźwięku przestrzennego 360. W ofercie są także bezprzewodowe tylne głośniki SA-RS3S, których całkowita moc wynosi 100 W.

Stworzony do telewizorów Sony

Dźwięk w kinie domowym można również poprawić, łącząc soundbar A3000 ze zgodnymi telewizorami BRAVIA XR przy użyciu funkcji Acoustic Center Sync5. W tym przypadku zarówno soundbar, jak i telewizor pełnią funkcję głośnika centralnego w zestawie kina domowego. W rezultacie dialogi dobiegają dokładnie z tego miejsca, w którym postaci znajdują się na scenie, a precyzyjne dopasowanie akcji i dźwięku maksymalnie zwiększa intensywność wrażeń.

Funkcja Acoustic Center Sync współdziała ponadto z konfiguracją 360 Spatial Sound Mapping, przez co zapewnia jeszcze wyraźniejsze dialogi i silniejsze przeżycia podczas oglądania.

Fot. Sony

Transmisja strumieniowa muzyki

Soundbar A3000 ożywia także słuchaną muzykę. Technologia 360 Reality Audio6 otwiera nowe możliwości słuchania i pozwala poczuć się jak na koncercie lub w studiu nagraniowym. Nagrania 360 Reality Audio są dostępne w serwisach Amazon Music HD, nugs.net i TIDAL7.

Soundbar A3000 pozwala korzystać z popularnych serwisów muzycznych, takich jak Spotify, i przesyłać ulubione albumy i listy odtwarzania z użyciem technologii Chromecast lub Apple AirPlay 2. Można też bezprzewodowo odtwarzać utwory przesyłane ze smartfona z łączem Bluetooth® lub z innych urządzeń połączonych przez sieć Wi-Fi.

Soundbar A3000 ma funkcję DSEE Extreme™ — działający w czasie rzeczywistym system, który rekonstruuje skompresowane pliki muzyczne. Wykorzystuje on technologię Edge-AI do przywracania dźwięków o wysokiej częstotliwości, które zanikają w czasie kompresji, i zapewnia słuchaczowi pełniejsze wrażenia.

Obsługa głosem

Soundbar A3000 współpracuje z urządzeniami z Asystentem Google i technologią Chromecast built-in oraz z urządzeniami z asystentem Amazon Alexa8 9. Po dodaniu go do grupy głośników w aplikacji Google Home można głosowo włączać odtwarzanie, regulować głośność i wybierać wiele innych funkcji.

Efektowny wygląd

Soundbar A3000 i dodatkowe głośniki są oparte na wspólnej koncepcji Omnidirectional Block. Finezyjnie zaokrąglone brzegi symbolizują monolityczny blok będący źródłem donośnego dźwięku, a bogate faktury użytych materiałów wpisują się w wystrój domowego salonu.

Łatwe podłączanie

Soundbar A3000 jest gotowy do użytku niemal zaraz po rozpakowaniu — użytkownik musi jedynie połączyć go z telewizorem przez łącze HDMI eARC i włączyć zasilanie. Port USB, wejście optyczne, wyjście HDMI (eARC) oraz wyjście S-CENTER OUT do zgodnych telewizorów BRAVIA oznaczają dostępność wszystkich złączy potrzebnych do słuchania fantastycznego dźwięku przestrzennego.

Dostępność

Soundbar A3000 będzie dostępny w Europie od października 2022 r.

Sony potwierdza dostępność soundbara HT-A5000 na rynku europejskim

Zapowiadając soundbar A3000, firma Sony potwierdziła ponadto dostępność na rynku europejskim wyczekiwanego soundbara A5000. 5.1.2-kanałowy model A5000 z systemami Dolby Atmos i DTS:X oraz cenionymi technologiami audio Sony Vertical Surround Engine i S-Force PRO Front Surround zapewnia filmowe emocje we własnych czterech ścianach. Dzięki nowatorskiej technologii 360 Spatial Sound Mapping wyznacza nowe granice dźwięku przestrzennego w przestrzeni mieszkalnej. Z konfiguracji dźwięku przestrzennego 360 można skorzystać, podłączając do soundbara tylne głośniki bezprzewodowe SA-RS3S lub nowe, akumulatorowe, bezprzewodowe głośniki SA-RS5.

Sprzedaż soundbara A5000 w Europie rozpocznie się w październiku 2022 r. Bezprzewodowe tylne głośniki SA-RS5 i SA-RS3S są już do nabycia u autoryzowanych sprzedawców detalicznych.

Idealny soundbar do telewizora? Sony prezentuje HT-A5000 - 5.1.2-kanałową konstrukcję z Dolby Atmos i DTS:X. Co potrafi? Kiedy w sklepach?
Sony HT-A5000; fot. Sony

1 Wymagane są zgodne głośniki tylne (SARS3S, SA-RS5)
2 Głośniki tylne są sprzedawane oddzielnie, a ich dostępność zależy od kraju/regionu.
3 Liczba wirtualnych głośników zależy od kombinacji tylnych głośników
4 Dostępność produktów zależy od kraju/regionu.
5 Tryb BRAVIA Acoustic Center Sync dostępny jest w modelach z serii Z9K, A95K, A90K, A80K, A75K, X95K, X90K, Z9J, A90J, A80J i X95J. Dostępność produktów zależy od kraju/regionu.
6 Wymagane jest pobranie aplikacji Sony | Music Center. Może być wymagana subskrypcja we współpracującym internetowym serwisie muzycznym. Mogą obowiązywać regulaminy, warunki, konta i płatności określone przez podmioty zewnętrzne. Dostępność współpracujących serwisów zależy od kraju/regionu. Informacje o zgodności aplikacji i współpracujących serwisach są zamieszczone pod adresem www.sony.net/360RA/.
7 Dostępność zależy od kraju/regionu.
8 Google, Google Home i Chromecast built-in są znakiem towarowym Google LLC. Asystent Google nie jest dostępny we wszystkich językach i krajach.
9 Amazon, Alexa, Echo oraz wszystkie odnośne znaki są znakami towarowymi Amazon.com Inc. lub jego podmiotów zależnych.

Źródło: informacje prasowe

Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.


Telewizory Sony – przeczytaj więcej: 

(643)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x