Home News Powstaje nowy prototyp QD-OLED TV firmy Samsung? Wiemy już od czego będzie zależeć, czy taki telewizor wejdzie do sklepów!
Powstaje nowy prototyp QD-OLED TV firmy Samsung? Wiemy już od czego będzie zależeć, czy taki telewizor wejdzie do sklepów!

Powstaje nowy prototyp QD-OLED TV firmy Samsung? Wiemy już od czego będzie zależeć, czy taki telewizor wejdzie do sklepów!

2.19K
0

Telenowela pod tytułem “telewizor QD-OLED” trwa w najlepsze! Dopiero co wydawało się, że Samsung zarzuci pomysł jego produkcji kosztem monitorów. Tymczasem najnowsze rewelacje wskazują na powstanie prototypu takiego telewizora, który w czerwcu może trafić do kluczowych partnerów Koreańczyków. Ci zaś mają mieć ogromny wpływ na to, czy i kiedy będziemy mogli go kupić.

Telewizor QD-OLED jednak w 2022 roku? Samsung poprosi partnerów o opinię

Zwrotów akcji w tej historii jest już tyle, że nie mogłaby się ich powstydzić żadna latynoska telenowela. Od momentu, w którym rok temu w marcu ujrzeliśmy pierwszy prototyp telewizora Samsung wykonanego w technologii QD-OLED, trwa ciągłe przeciąganie liny. Kilka tygodni temu z Korei napłynęły wieści, że Samsung Display (producent paneli) i Samsung Electronics doszli do porozumienia, na mocy którego jeszcze w tym roku ruszy masowa produkcja ekranów Quantum Dot OLED. Następnie jednak tę wersję wydarzeń podważył prezes UBI Research – firmy, która ma rozległą wiedzę o tamtejszym rynku technologicznym. Wedle jego wiedzy, Samsung zdecydował się ostatecznie na wejście w rynek monitorów QD-OLED.

Z kontrą pospieszyło właśnie The Elec, mocno zorientowane w temacie medium koreańskie. Wedle informacji reporterów serwisu, konsumenckiej dywizji Samsunga jednak mocno zależy na zaangażowaniu się w temat telewizorów QD-OLED. Szykowany jest ponoć nowy prototyp takiego modelu (produkcji Samsung Display), który ma być gotowy w czerwcu i od razu trafić do SE oraz partnerów: Sony i chińskich producentów.

Samsung: wyciekły zdjęcia z wizytacji konsumenckiego telewizora Quantum Dot!
Od momentu, w którym ujrzeliśmy pierwszy prototyp telewizora QD-OLED, minął rok. W temacie dzieje się bardzo dużo!

Następnie Samsung Display ma przeprowadzić analizę feedbacku, który ma zebrać od producentów telewizorów we wrześniu. Na ich podstawie wydana ma zostać ostateczna decyzja: wchodzimy w to lub nie. Równoległe ma się odbyć dystrybucja prototypu monitora QD-OLED. Na ten moment te urządzenia wciąż pozostają priorytetem dla obu dywizji koreańskiego giganta.

Dotychczas do zewnętrznych producentów trafiały jedynie same panele QD-OLED, a nie kompletne monitory i telewizory. W wypadku podjęcia decyzji o masowej produkcji wyświetlaczy do telewizorów, Samsung Display może od razu zaangażować w ten proces dedykowaną linię produkcyjną Q1. Ta jest obecnie zdolna dostarczać 30 tysięcy substratów 8,5-generacji miesięcznie. The Elec zauważa, że może to być za mało, by zaopatrzyć rynek telewizorów i monitorów premium. SD podejmuje podobno starania, by zwiększyć wydajność produkcji. Jesienią temat premiery pierwszego telewizora QD-OLED na świecie może powrócić!

Czym wyróżniają się panele QD-OLED?

Najnowsze wyświetlacze Quantum Dot nie bazują wyłącznie na podświetleniu, ponieważ czerwone, zielone i niebieskie subpiksele, które składają się na każdy piksel, stają się samowystarczalne po pobudzeniu ich światłem i zapewniają znacznie wyższy poziom jasności. QD-OLED może też wprowadzić rozszerzone odwzorowanie kolorów oraz doskonały poziom czerni znany przecież z obecnej technologii OLED, która dostępna jest na rynku od LG Display. Produkowane obecnie przez LG panele OLED – WOLED – osiągnęły pewną granicę jasności HDR, której nie sposób przekroczyć w obrębie tej technologii. W naszych pomiarach redakcyjnych waha się on średnio w okolicach 500-700 nitów, a tylko firma Panasonic wykrzesała maksimum w swoim flagowcu, który szczyci się średnim pomiarem około 850 nitów (model GZ2000). Ponadto, według wyliczeń DSCC (Display Supply Chain Consultants), produkcja metra kwadratowego substratów QD-OLED będzie wynosiła 26 dolarów, podczas gdy wytwarzanie substratów WOLED kosztuje 95 dolarów za metr kwadratowy.

QD-OLED

 

Kabel HDMI MagicLink 2.0

Źródło: http://www.thelec.net/news/articleView.html?idxno=2590


Więcej na temat produktów firmy Samsung:

(2194)

0 0 głos
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x