Home News OnePlus TV to “unikatowy” telewizor z Android TV
OnePlus TV to “unikatowy” telewizor z Android TV

OnePlus TV to “unikatowy” telewizor z Android TV

1.94K
0

We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że OnePlus pragnie wejść na rynek Smart TV. Teraz wypłynęły informacje świadczące o tym, że moment ten może nadejść już bardzo niedługo.

Toshiba L5 i L7 – nowe przystępne telewizory 4K z Dolby Vision

Na stronie Bluetooth Special Interest Group, czyli organizacji zajmującej się standaryzowanie tej technologii, pojawiły się właśnie wpisy z oznaczeniami telewizorów OnePlus. Aby produkty RTV mogły pojawić się na rynku, rzecz jasna, potrzebują one najpierw stosownych certyfikacji. Stąd też najpierw dowiadujemy się tego drogą pośrednią, aniżeli od producenta.

Są to modele LED TV w czterech różnych rozmiarach, 43-, 55-, 65- i 75-calowym. Z witryny Bluetooth SIG dowiadujemy się także, że telewizory mają być wydane najpierw w USA i Azji. Rynki takie, jak chiński, indyjski i amerykański są dla OnePlus priorytetem.

OnePlus

Model 43-calowy ma być sprzedawany wyłącznie w Indiach, natomiast 75-calowy wariant będzie na premierę dostępny wyłącznie w Chinach i USA. Pozostałe dwa modele mają wejść do sprzedaży w każdym z tych regionów. Niestety nie padły żadne informacje dotyczące dostępności w Europie. Zważywszy jednak na to, że chiński koncern sprzedaje swoje smartfony także i na Starym Kontynencie, nie należy takiej sposobności wykluczać.

O parametrach telewizorów nie wiemy na razie nic, poza tym, żę będą obsługiwać technologię Bluetooth 5.0. Informacje na stronie Bluetooth SIG wskazują również na to, że produkty OnePlus mają być “unikatowymi” telewizorami Android TV. Co ciekawe Google nie pozwala na żadne modyfikacje swojego systemu operacyjnego dla Smart TV, a więc ciężko jest przewidzieć, co producent miał tutaj na myśli.

W zeszłym roku producent zapowiadał, że interesuje go segment premium. Należy się więc spodziewać, że telewizory OnePlus będą wyposażone w ekrany 4K z HDR oraz w funkcjonalność AI.


ZOBACZ TAKŻE: OnePlus 7 Pro: ekran najwyższej klasy z HDR10+


Jako że targi IFA 2019 rozpoczynają się 6 września, wydaje się dość prawdopodobne, że firma OnePlus mogłaby zaprezentować swoje telewizory właśnie tam.

Źródło: HDTVtest, flatpanels

(1938)

Jakub Krawczyński Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subskrybuj  
Powiadom o