Home News Obcy na 4K UHD Blu-ray w przyszłym roku?
Obcy na 4K UHD Blu-ray w przyszłym roku?

Obcy na 4K UHD Blu-ray w przyszłym roku?

698
3

Pojawiły się informacje świadczące o tym, że w przyszłym roku ukaże się odrestaurowana wersja klasyku sci-fi, Obcy: Ósmy Pasażer Nostromo w 4K.

O takowym wydaniu świadczy kilka tropów, przede wszystkim informacja z festiwalu filmowego w Bolonii Il Cinema Ritrovato, w trakcie której odbył się seans Obcego w formacie 4K, w wersji odrestaurowanej pod nadzorem Ridleya Scotta oraz Pam Dery dla 20th Century Fox i Company 3 / Deluxe Entertainment Services Group.

Obcy

Ponadto witryna Film-Arena umieściła informacje o wydaniu filmu w formacie 4K Ultra HD z datą wydania na 1 maja 2019 roku (a więc w tygodniu w którym ma miejsce Alien Day 04.26.2019 – od LV426).

Nie jest to informacja w 100% pewna ale niewątpliwie a) film faktycznie odrestaurowano b) za rok minie 40 lat od jego premiery i bardzo możliwe jest, że faktycznie już w 2019 zobaczymy kamień milowy kina sci-fi i horroru w 4K. Tym samym byłby to trzeci film z serii, który doczekał się takiego transferu, po Prometeuszu i Przymierzu.

(698)

Jakub Krawczyński Gram od 1991, kocham moje hobby więc mam wszystkie konsole. Niemniej fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.

Comment(3)

  1. Liczyłem na całą antologię w 4K. Kto będzie to dystrybuował? Disney?
  2. Co do dystrybucji to nie wiadomo, aby miało jednak Dolby Atmos w Europie ;) A co do antologii to pewnie w 2021 na 25-lecie Aliens będzie Aliens w 4K... A David Fincher pewnie nigdy nie zechce zerknąć ponownie na Alien 3 (więc tutaj ciekawe, co by się stało)…A czwórka - no nie wiem. Ale też nie pogardziłbym całą antologią :)
  3. Wersja Blu-ray oparta jest na masterze 4K więc to że film odrestaurowano to news mający 8 lat. Fox ma w rękach gotowca któremu wystarczy przygotować wersję HDR, czyli ta sama sytuacja co z Blade Runnerem.