Home News Jest data startu nowego, przełomowego kanału TVP! Ma szerzyć “polski punkt widzenia” na całym świecie. Gdzie będzie go można oglądać?
Jest data startu nowego, przełomowego kanału TVP! Ma szerzyć “polski punkt widzenia” na całym świecie. Gdzie będzie go można oglądać?

Jest data startu nowego, przełomowego kanału TVP! Ma szerzyć “polski punkt widzenia” na całym świecie. Gdzie będzie go można oglądać?

25.51K
10

1 października wystartuje kolejny nowy kanał Telewizji Polskiej. Będzie to TVP World – stacja nadająca w całości w języku angielskim, której misją ma być przedstawianie Polski osobom z zagranicy. Działalność rozpocznie w Internecie, a następnie trafi do sieci satelitarnych i kablowych. Co znajdzie się w programie? Kto będzie mógł oglądać?

Nowy kanał Telewizji Polskiej – jest data startu TVP World. Gdzie będzie go można oglądać?

Nowy kanał publicznego nadawcy zadebiutuje 1 października 2021 roku. TVP World najpierw pojawi się w przekazie internetowym, gdzie zastąpi obecny w tej przestrzeni od trzech lat PolandIN. Na kiedy Telewizja Polska planuje udostępnienie go w telewizji? TVP World ma zostać włączony do ofert sieci satelitarnych i kablowych dopiero w 2023 roku. W przyszłym roku ma uszczuplić budżet nadawcy o przeszło 22,5 miliona złotych, a w 2023 roku już o 30 mln zł.

Kanał TVP World został po raz pierwszy zapowiedziany już pod koniec 2020 roku. Ponownie usłyszeliśmy o nim w okolicach lutego i przed wakacjami. Ma to być stacja nadawana w całości w języku angielskim i – wedle słów prezesa TVP Jacka Kurskiego –  prezentująca “polski punkt widzenia”. Za jej pomocą publiczny nadawca chce dotrzeć do domów widzów z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.

Jeszcze w tym roku ruszy zupełnie nowy kanał TVP World! To "polski punkt widzenia" - co tam znajdziemy?

Zespół TVP World ma bazować na redakcji istniejącego już i nadającego 3 godziny dziennie internetowego kanału Poland In. Po zmianach i starcie nowego formatu, ma on być pełnoprawnym kanałem informacyjnych nadającym przez cały dzień. W pierwszej kolejności – jeszcze w 2021 roku – ma ruszyć w Internecie. Później priorytetem TVP będzie włączenie go w jakości HD widzom z zachodu z satelity Astra 19,2 E. Dzięki temu mogliby go zacząć oglądać odbiorcy w Niemczech, Austrii, Francji i Hiszpanii. Następnie TVP World mógłby trafić do oferty platformy cyfrowej Dish Network, dystrybuowanej na terenie USA.

TVP World – jaki będzie program nowego kanału?

Wedle słów dyrektora TVP World Marcina Darmasa, TVP World nie będzie skupiony wokół wydarzeń dziejących się w Polsce. Na antenie mają znaleźć się głównie treści poświęcone naszemu regionowi, które widzom z zachodu przedstawiać będą sytuację na wschodzie. Gdzie nowy kanał może się pojawić w Polsce? Zapewne szybko po uruchomieniu podjęte zostaną starania, by został udostępniony klientom sieci kablowych oraz IPTV.

Kanał Poland In; fot. za: Wirtualne Media

Pomysł stworzenia międzynarodowego kanału Telewizji Polskiej nie jest niczym nowym. Mówiło się już o tym kilka lat temu, a w projekcie miały wziąć państwa grupy wyszehradzkiej. Później przez chwilę głośno było o wspólnym przedsięwzięciu Polski i Węgier. Ostatecznie media publiczne z innych państw wycofały się ze wspólnych działań z TVP, a w 2018 roku wystartował internetowy kanał Poland In.

magicLinks_2_1

Źródło: https://www.sat-charts.eu/artykul,5651,TVP-World-wystartuje-na-jesieni.html


Przeczytaj więcej na temat telewizji:

(25512)

2.8 5 głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Adrian
Adrian
2 miesięcy temu

No to w końcu anglojęzyczni widzowie będą mogli się pośmiać z TVP 😀

Daro
2 miesięcy temu

Już lepiej niech jest TVP niż TVN.

Grzegorz
Grzegorz
2 miesięcy temu
Reply to  Daro

Tak

marek
marek
2 miesięcy temu

po ocenach na forum widzę ze HDTV to mekka lemingów.

Marcin
Marcin
2 miesięcy temu

Czemu tak późno? Nic lepiej nie trafi do ludzi jak dobrze zrobiony przekaz medialny tym bardziej, że 100% oparty o prawdę. Gdyby jeszcze tak parę gier w stylu Call of duty, w celu dotarcia do młodszego pokolenia i jakiś film opowiadający o naszej historii ale taki zrobiony przez cenionego reżysera za troszkę większe pieniądze z prawdziwymi ​aktorami a i nie z młodym Szturem synem starego. Przykładowo historia Pileckiego.

Kriswawa
Kriswawa
2 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Walić Tvpis

Romi
Romi
2 miesięcy temu

W tytule cudzysłów, to gebelsy z TVNazi szczujni Mistrzaka już po trochu chyba gmerali.

Kriswawa
Kriswawa
2 miesięcy temu

JBĆ TVP

Grzegorz
2 miesięcy temu

W końcu cały świat się dowie kto to jest Kaczyński i będą szerzyć tą pisowska propagandę . To będzie tylko to co kurski puści za zgodą kaczora i tych bezmózgich pisowców. Wszystko w superlatywach choć jak się bliżej przyjrzeć to jest inaczej. Propaganda krajowa już nie wystarczy trzeba cały świat nawrócić na nowy ład:-)

Grzegorz (ale ten mądrzejszy)
Grzegorz (ale ten mądrzejszy)
2 miesięcy temu
Reply to  Grzegorz

Idź zobacz czy gdzieś mózgu nie zgubiłeś

10
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x