Home Fachowa publicystyka i artykuły Mamy 2020 rok. Co ciekawego można obejrzeć w player.pl?
Mamy 2020 rok. Co ciekawego można obejrzeć w player.pl?

Mamy 2020 rok. Co ciekawego można obejrzeć w player.pl?

10.44K
1

Czekamy jeszcze na ogłoszenie nowej oferty player.pl na styczeń 2020. Tymczasem poszperałem w bibliotece aplikacji i wybrałem dla was kilkanaście seriali i filmów, jakie możecie obejrzeć w okresie ponoworocznym.

Jeśli chcecie przypomnieć sobie, co wskoczyło do oferty player w grudniu, zapraszam do tego wpisu.

Tymczasem, jeśli dysponujecie pakietami CANAL+ lub START EXTRA HBO, jesteście posiadaczami bardzo bogatej biblioteki serialowych i filmowych pozycji.

Przejrzałem cały katalog i postanowiłem polecić kilkanaście filmów i seriali, także ze standardowej oferty player, choć głównie z powiązanych bibliotek CANAL+ i HBO. Warto zaznaczyć, że część pozycji HBO jest dostępna w ramach standardowego pakietu Start, tak więc nie każda polecana tutaj pozycja wymaga START EXTRA HBO.

Player – co warto obejrzeć?

Listę rekomendacji podzieliłem na filmy i seriale, a także CANAL+ i HBO. W przypadku tego pierwszego możemy liczyć na pokaźny wybór filmów, z kolei HBO ma także sporą ich liczbę, ale przede wszystkim dostarcza wielu rewelacyjnych seriali. Jeśli chodzi o pozycje ze standardowej biblioteki player, warto zwrócić uwagę na najnowszego Tarantino, czyli “Pewnego razu w Hollywood”, historię Ricka Daltona podupadającego aktora i jego kaskadera Cliffa Bootha w momencie zmian przemysłu w Hollywood na styku lat 60. i 70.

Seriale


HBO


Ash kontra martwe zło

“Martwe zło” to kultowa seria będąca połączeniem czarnego humoru i horroru. “Ash kontra martwe zło” to serialowa kontynuacja złożona z trzech sezonów. Jest zabawnie, krwawo i z lekka strasznie, ale głównie to pierwsze i drugie. No i ten Bruce Campbell z piłą łańcuchową i shotgunem. Co mogło się nie udać?

Barry

“Barry” to nietypowe połączenie czarnej komedii i thrillera z tytułową postacią (Bill Hader) będącą płatnym zabójcą, który przypadkiem bierze udział w lekcji w szkole aktorskiej. Tak mu się ona spodobała, że postanawia skończyć ze swoim poprzednim życiem, zakochując się przy okazji w aspirującej aktorce, ale zawsze się tak składa, że jest to zadanie prawie niemożliwe do wykonania.

Watchmen

“Watchmen” to adaptacja komiksu Alana Moore’a, która już wcześniej doczekała się kultowego filmu Zacka Snydera z 2009. To superbohaterski dramat osadzony w alternatywnym świecie, pełnym rasizmu i uprzedzeń, podchodzący do tematyki zupełnie inaczej niż produkcje Marvela. To jeden z najlepiej ocenianych i najgorętszych seriali 2019 roku.

Filmy


CANAL+


Deadpool 2

Pierwszy “Deadpool” stał się hitem, będąc połączeniem krwawej jatki, kąśliwego humoru i nieustannego mrugania (anty-)bohatera do widza, sypiąc przy tym nawiązaniami popkulturalnymi z rękawa co pięć sekund. W kontynuacji tytułowy Deadpool zmierzy się z Cable’em granym przez Josha Brolina (Thanos z Avengersów).

Faworyta

Film Yorgosa Lanthimosa będący historycznym dramatem kostiumowym w formie czarnej komedii i nominowanym do dziewięciu Oscarów. To historia walki o władze i wpływy w XVIII Anglii pogrążonej w konflikcie z Francją, ale w dość nietuzinkowym wydaniu, skupionym wokół schorowanej królowej Anny i walczących o jej względy Abigail i Lady Sary.

Labirynt

Denis Villeneuve uznawany jest za jednego z najwybitniejszych współczesnych reżyserów, czego wielokrotnie już dowodził, między innymi “Nowym początkiem”, “Sicario” czy “Blade Runnerem 2049”. “Labirynt” z Jakiem Gyllenhaalem i Hugh Jackmanem to mroczny i tajemniczy thriller, którym Villeneuve wszedł na dobre do Hollywood. Sam film opowiada historię zaginięcia dwóch dziewczynek oraz rozgoryczonego ojca, który próbuje wziąć sprawy w swoje ręce, podczas gdy detektyw Loki (Gyllenhaal) odkrywa skomplikowaną sieć zależności.

Pierwszy człowiek

Ryan Gosling jako Neil Armstrong w wielkim i technicznie imponującym widowisku o pierwszym człowieku na księżycu. To nie tylko proceduralna opowieść o samej ekspedycji, ale i o skomplikowanej osobie Armstronga i jego poświęceniu i ludzkim koszcie w realizacji celu.

Przylądek strachu

Ten remake legendarnego filmu z Gregorym Peckiem i Robertem Mitchumem nakręcił Martin Scorsese (początkowo miał być to Spielberg). To historia skazanego gwałciciela Maxa Cady’ego (Robert de Niro), który wychodzi na wolność i nęka rodzinę prawnika Sama Bowdena (Nick Nolte), który bronił go w sądzie. Cady żywi wobec niego urazę i wkrótce zamienia jego życie w piekło.

Zimna Wojna

Obsypany nominacjami do Oscarów i zauważony w Cannes film Pawła Pawlikowskiego, opowiadający historię miłości między reżyserem musicali (Tomasz Kot) a młodą śpiewaczką (Joanna Kulig) w powojennej Polsce i Francji.

HBO

Aż poleje się krew

Paul Thomas Anderson to jeden z najwybitniejszych obecnie reżyserów, a “Aż poleje się krew” to film, którym wystrzelił się na sam szczyt Hollywood. To opowieść osadzona w czasach Dzikiego Zachodu o brutalnej i bezwzględnej drodze do władzy i bogactwa z fenomenalną rolą Daniela Day-Lewisa.

Bliżej

Świetny, kameralny dramat o tym, jak skomplikowane mogą związki międzyludzkie i nasze rządze, z Julią Roberts, Natalie Portman, Clive’em Owenem i Jude’em Lawem.

Bumblebee

Wreszcie ktoś zrobił porządek z Transformersami. Zamiast dużych głośnych produkcji Michaela Baya, otrzymaliśmy iście spielbergowski film o niezwykłej przyjaźni młodej dziewczyny z robotem, ze sporą dawką nostalgii lat 80., nie tak dalekiej od tego, do czego przyzwyczaił nas serial “Stranger Things”.

Buntownik z wyboru

Ten film zapoczątkował wielką karierę Matta Damona. Był to jeden z najbardziej nieoczekiwanych kinowych sukcesów lat 90. Obraz ten, jak większość dzieł Gusa van Santa skupia się na historii młodych ludzi, a konkretniej na przemianie Willa Huntinga, który pracując jako woźny na uniwersytecie zostaje przypadkiem odkryty jako geniusz matematyczny.

Cały ten zgiełk

Mój ulubiony musical, nagrodzony zarówno Oscarem, jak i Złotą Palmą w Cannes. Nawet jeśli nie lubicie tego gatunku, to wyobraźcie sobie ten film niczym dzieło Davida Lyncha. A na dodatek Roy Scheider gra jedną z najlepszych ról życia, udowadniając, że nie był tylko gwiazdą “Szczęk”.

Ed Wood

Najlepszy moim zdaniem film Tima Burtona z najwspanialszą kreacją Johnny’ego Deppa jako Eda Wooda, reżysera kiczowatych filmów uznawanych za najgorsze na świecie. Stylizowany w czerni i bieli obraz to świetna komedia, która jednak poza tym, że potrafi bawić, bywa także wzruszająca, szczególnie w wątku przyjaźni między Woodem a Belą Lugosim (Drakulą).

Green Book

Historia przyjaźni afroamerykańskiego pianisty Dona Shirleya z Amerykaninem irlandzkiego pochodzenia Tonym Vallelongą, który jest szoferem Dona. Początkowo nie są oni zbyt ciepło do siebie nastawieni ale z czasem przełamują własne uprzedzenia i stają się sobie bliscy. Nominowany do pięciu Oscarów, film zdobył ostatecznie trzy, w tym za najlepszy film, scenariusz oryginalny oraz rolę drugoplanową.

Harry Potter

Filmy z serii “Harry Potter” zdobyły ogromną popularność już dawno temu, ale dopiero teraz w epoce VOD możemy obejrzeć je wszystkie w jednym miejscu.

Mad Max: Na drodze gniewu

Uznawany za jeden z najlepszych współczesnych filmów sensacyjnych. To kino drogi, z minimalistyczną fabułą, gdzie jedną z głównych “postaci” jest akcja. Pomimo tego, że tytułową rolę gra Tom Hardy, film ten mocno jest utożsamiany z postacią Furiosy (Charlize Theron).

Seria Mission Impossible

Podczas gdy większość serii filmowych (szczególnie tych pozakomiksowych) z reguły zalicza tendencję spadkową po kilku częściach, z Mission Impossible tak nie jest. Pierwsza część to kwintesencja kina lat 90., podczas gdy po części trzeciej Tom Cruise zdefiniował się na nowo, a od “Ghost Protocol” po “Fallout” każda część MI to kino akcji najwyższych lotów.

Ona

“Ona” Spike’a Jonze’a z Joaquinem Phoenixem w roli głównej to wielkie kino. Film ten opowiada ciekawą historię Theodore’a, profesjonalnego pisarza listów, którego życie osobiste znajduje się w rozsypce i postanawia wypróbować nowej asystentki głosowej (Scarlett Johansson), w której nieoczekiwanie… zakochuje się. Może brzmieć to niedorzecznie dla niektórych, ale ostatecznie powstał film, który balansuje na dramatu i filmu romantycznego, ale także z dużą dozą lekkości po jakiej reżyser się porusza w tej niełatwej (w tym wydaniu) tematyce.

Zabijanie na śniadanie

Takich filmów się już nie robi. John Cusack jako płatny zabójca w filmie, który jednak nie jest typowym thrillerem, tylko czymś bardziej w stylu czarnej komedii. Co ciekawe, Ryan Reynolds, odgrywający rolę Deadpoola jest ogromnym fanem tego filmu, który – jak się dobrze zastanowić – jest dość bliski w duchu do popularnej adaptacji komiksu.

(10437)

5 1 głos
Article Rating
Jakub Fascynuje mnie świat filmu, technologii i popkultury ogólnie, a poza dobrym kinem samym w sobie, doceniam także świetną jakość obrazu - tak w grach, jak i filmach.
Subskrybuj
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Tomek
Tomek
4 lat temu

ten screen raczej nie pochodzi z serialu Watchmen, może z pełnometrażowego?

1
0
Chcielibyśmy poznać twoje zdanie na ten tematx
()
x