LG zapowiada sprzedaż telewizorów OLED, QNED MiniLED i NanoCell na 2021. Kiedy w sklepach?
Zbliża się już czas, w którym w sklepach znajdziemy nowe telewizory LG! Producent oficjalnie zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży wybranych serii i modeli już pod koniec pierwszego kwartału 2021 roku. Które z nich będziemy mogli kupić?
- PRZECZYTAJ TAKŻE: LG zwiększa inwestycję w fabryki ekranów OLED, która idzie już w miliardy. Zapotrzebowanie na telewizory jest aż tak wielkie?
Telewizory LG na 2021 rok w sprzedaży pod koniec marca
Firma LG Electronics (LG) poinformowała o rozpoczęciu ogólnoświatowej sprzedaży telewizorów z oferty na rok 2021. Bogata kolekcja nowych modeli OLED, QNED Mini LED i NanoCell daje konsumentom niespotykane dotąd możliwości i wyjątkową jakość domowej rozrywki, m.in. dzięki poszerzeniu opcji wyboru przekątnej ekranu. Od najbardziej kompaktowego telewizora z 43-calowym wyświetlaczem, po 83-calowy – nowość na rynku – oraz fascynujący model 88-calowy. Tak obszerna oferta pozwala klientom bez trudu znaleźć telewizor LG idealnie dopasowany do ich potrzeb oraz dobrany odpowiednio do wielkości pomieszczenia.
Modele LG OLED z roku 2021 (serie Z1, G1, C1, B1, A1) wyposażone są w ekrany z samoświecącymi diodami. Zapewniają one niezwykle ostry i ultrarealistyczny obraz z płynnym, naturalnym odwzorowaniem ruchu. Telewizory wyróżniają się także niezwykle smukłą konstrukcją, co sprawia, że będą doskonale pasowały do wystroju każdego wnętrza. Wszystkie modele serii G1 zostały wyposażone w matrycę wykonaną w nowej technologii OLED evo. To kolejny etap ewolucji OLED. Ekran osiąga większą luminancję, a tym samym umożliwia wyświetlanie jaśniejszego i żywszego obrazu, który zadziwia wyrazistością, detalami i realizmem. Seria C1 cieszy się największą popularnością wśród modeli OLED firmy LG. Oferuje najszerszy wybór przekątnych ekranu dostosowany do oczekiwań użytkowników oraz różnorodnych pomieszczeń. Od zajmującego niewiele miejsca telewizora 48-calowego, aż po ogromny – 83-calowy. Dla konsumentów poszukujących telewizora OLED w przystępnej cenie idealnym rozwiązaniem mogą być modele z serii B1 oraz A1.
Ofertę na rok 2021 czynią jeszcze bardziej atrakcyjną telewizory QNED MiniLED. Jakość obrazu wyświetlanego przez ekran LCD osiąga w nich niespotykany dotąd poziom. Modele z tej linii, dostępne w wersjach 8K (QNED99, QNED95) i 4K (QNED90, QNED85), wyposażone są w opracowaną przez LG technologię Quantum Dot NanoCell oraz podświetlenie MiniLED. Pozwala to na uzyskanie głębszej czerni, żywszych i precyzyjniej odwzorowanych barw, a także wyższego kontrastu niż w konwencjonalnych telewizorach LCD.
LG QNED MiniLED wyznaczają nowy standard w kategorii telewizorów LCD. Gwarantują bardziej realistyczne wrażenia poprzez m.in. znakomitą jakość obrazu HDR, dotychczas nieosiągalną dla ekranów ciekłokrystalicznych. To rezultat połączenia mocy nowej technologii NanoCell Plus oraz kropek kwantowych, które zwiększają czystość barw: czerwonej i zielonej, podczas gdy niebieska jest emitowana przez diody LED.
Spośród całej linii telewizorów LG na rok 2021 najliczniejsza jest nowa seria NanoCell. Obejmuje ona szeroki wybór modeli 8K (NANO99, NANO95) oraz 4K (NANO90, NANO85, NANO80, NANO77, NANO75). Wszystkie z tej serii są wyposażone w ekrany wykonane w technologii LG NanoCell, która wykorzystuje nanocząsteczki zwiększające czystość barw podstawowych. Daje to realistyczny obraz, jeszcze silniej przykuwający uwagę widzów podczas seansów filmowych, transmisji sportowych czy innych programów TV.
Oprócz doskonałej jakości obrazu wszystkie telewizory LG premium na rok 2021 zapewniają wciągającą rozrywkę domową dzięki zgodności z najnowszymi standardami i formatami treści oraz zupełnie nowym funkcjom.
Obsługa formatów Dolby Vision IQ, Dolby Atmos®, HDR10 PRO oraz trybu Filmmaker Mode™ gwarantuje najwyższą jakość obrazu i dźwięku. Telewizory z tegorocznej oferty są źródłem fascynujących, realistycznych doznań w czasie oglądania zarówno najnowszych filmów pełnometrażowych, jak i dokumentalnych, oraz seriali.
Co więcej, firma Intertek, eksperci w zakresie testowania i certyfikowania produktów, wyróżniła linię LG OLED certyfikatem potwierdzającym pełną wierność odwzorowania kolorów, która zapewnia widzom zupełnie nowy poziom realistycznych wrażeń. Modele te zapewniają najwyższy komfort oglądania. Dowodzą tego przyznane im kolejne certyfikaty. Jeden z nich – wydany przez TÜV Rheinland – potwierdza niską emisję światła niebieskiego, drugi natomiast – od Underwriters Laboratories – brak migotania.
Telewizory LG słyną z dostarczania graczom wspaniałych doznań. W tym roku wyposażone zostały w nową funkcję Game Optimizer, która automatycznie dobiera ustawienia obrazu, najlepsze dla danego gatunku gry: FPS, fabularnej lub strategicznej gry czasu rzeczywistego. Z kolei kibice docenią funkcję Sports Alert, dzięki której telewizory LG ułatwiają śledzenie poczynań ulubionych lig i drużyn. Natomiast funkcja OLED Motion Pro zapewnia niezwykle wyraźny obraz podczas relacji z dynamicznych rozgrywek. Za sprawą technologii Bluetooth Surround Ready telewizory LG mogą łączyć się bezprzewodowo z wieloma głośnikami Bluetooth. W ten sposób bogaty, mocny dźwięk wiernie odtwarza każdy odgłos boiska, dając wrażenie przebywania na stadionie.
We wszystkich modelach LG z roku 2021 zapewniono obsługę zaawansowanej funkcji interfejsu HDMI 2.1, jaką jest zwrotny kanał audio eARC. Ułatwia to podłączanie telewizora do systemu audio oraz uzyskanie optymalnej jakości dźwięku. Obsługiwany jest również automatyczny tryb niskiego opóźnienia (ALLM – Auto Low Latency Mode), który umożliwia płynną rozgrywkę i grę praktycznie bez opóźnień. Wybrane modele współpracują też z innymi funkcjami interfejsu HDMI 2.1.
Większość telewizorów z oferty 2021 wyposażona jest w najnowszy inteligentny procesor α (Alpha) 9 Gen 4 AI firmy LG. Dzięki udoskonalonym algorytmom uczenia głębokiego procesor bardziej efektywnie skaluje obraz do wyższej rozdzielczości. Pozwala w ten sposób uzyskiwać wyraźny i szczegółowy obraz niezależnie od parametrów wyświetlanych treści. Procesor α9 Gen 4 dodatkowo optymalizuje jakość obrazu poprzez precyzyjne dostosowywanie natężenia światła w każdej scenie, z uwzględnieniem zarówno rodzaju prezentowanych materiałów, jak i warunków otoczenia.
Natomiast funkcja LG AI Picture Pro wykrywa w obrazie poszczególne obiekty i niezależnie je przetwarza, zwiększając wrażenie przestrzeni oraz głębi każdej sceny. Funkcja AI Sound Pro miksuje dwukanałowy dźwięk do wirtualnego dźwięku przestrzennego 5.1.2, a automatyczna regulacja głośności Auto Volume Leveling gwarantuje stały poziom dźwięku przy przełączaniu kanałów lub aplikacji streamingowych.
Najnowsza wersja intuicyjnego systemu operacyjnego webOS 6.0 sprawia, że tegoroczne telewizory LG są jeszcze łatwiejsze w obsłudze. Udoskonalony interfejs użytkownika sytemu webOS pozwala szybciej dotrzeć do aplikacji oraz ułatwia odkrywanie treści dzięki rekomendacjom, które są precyzyjnie dostosowane do upodobań użytkowników. Pilot Magic otrzymał dedykowane przyciski skrótów zapewniające błyskawiczny i łatwy dostęp do materiałów oferowanych przez popularne serwisy.
Wybrane serie oraz modele telewizorów mają trafiać do współpracujących sklepów detalicznych już od końca pierwszego kwartału bieżącego roku. Szczegółowe informacje o datach rozpoczęcia sprzedaży oraz dostępnych liniach produktowych będą ogłaszane lokalnie.
Źródło: informacje prasowe
Znajdujesz się w sekcji Informacje prasowe. Zamieszczone tutaj materiały zostały w dużej części opracowane przez firmy niezwiązane z redakcją HDTVPolska. Redakcja HDTVPolska nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji.
Przeczytaj więcej na temat produktów firmy LG:
- Ile będą kosztować telewizory LG 4K NanoCell na 2021 rok? Producent ujawnił ceny m.in. modeli z HDMI 2.1!
- LG OLED: znamy europejskie ceny nowych telewizorów na 2021 rok! Ile będą kosztować modele z serii B1, C1, G1 i Z1?
- Na telewizorach LG jest już dostępna aplikacja WP Pilot – kilkadziesiąt kanałów telewizji na żywo za darmo!
- LG OLED: znamy europejskie ceny nowych telewizorów na 2021 rok! Ile będą kosztować modele z serii B1, C1, G1 i Z1?
- W USA odrzucono wniosek o rejestrację znaku towarowego LG “QNED” dla MiniLED TV. Producent wydał oświadczenie w sprawie
- Telewizory MiniLED mają wyprzedzić OLED w segmencie premium już za kilka lat. Liderami LG i Samsung
Kiedy można się spodziewać pierwszych testów modeli na 2021 ?
Ciekawe czy w nowych OLEDach pozbyli się efektu opery mydlanej. Mam w CX wyłączone wszystkie funkcje a obraz i tak jest za płyny.
Widzę że kolega dostał parę minusów. Już się komuś nie podoba opinia o LG. Fakt obraz jak żyleta. Tylko obraz za płyny. Może ktoś z ekipy się wypowie dlaczego tak jest i czy inni producenci poradzili sobie z tym tematem.
To ciekawe, masz wyłączone wszystkie funkcje upłynniania i dalej efekt opery…. dziwne. Też mam Cx oraz C8 i jak wyłączę upłynnianie to nie da się na to patrzeć, obraz najzwyczajniej w świecie klatkuje (szarpie) i jak dla mnie nie da się tego oglądać. Oczywiście jest to naturalną wadą i jednocześnie zaletą oledów czyli ultrakrótki czas reakcji piksela. Nadziwić się nie mogę jak można było wprowadzać tryb filmowy i wmawiać ludziom że szarpiący i niewyraźny obraz przy ruchu kamery to jest to co zamierza reżyser 😉
Mam nadzieje ze sie nie pozbyli im plynniej tym lepiej
To kolega chyba nie wie jakie “funkcje” trzeba wyłączyć. Najpierw instrukcje przeczytaj. Bo to co piszesz jest rozweselające
rozweselające to jest jak komuś wystarczy np. 30 fps w konsoli. jak mniemam jeżeli jesteś graczem należysz do tych osób. Ja z kolei mam zboczenie w drugą stronę gdyż dopiero w okolicach 100 fps obraz wydaje mi się wystarczająco płynny aby oczy nie bolały. Dlatego nie chodzę do kina, chyba że z obowiązku i najlepiej na polskie filmy gdyż te z szybką akcją są dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania w kinowych fpsach. Obraz jest tak rozmyty że na mdłości mnie zbiera.