LG wchodzi do kin i instaluje swój pierwszy modułowy ekran LED. W czym tkwi jego przewaga nad projektorem?
LG zainstalowało swój pierwszy ekran kinowy oparty o technologię LED. Pojawił się w Tajwanie, a projekt przeprowadzono we współpracy z Showtime Cinemas i Dolby. Częścią instalacji jest kompletny system Atmos.
Pierwszy ekran kinowy LED od LG
Obecność producentów znanych m.in. z produkcji telewizorów coraz częściej można dostrzec w tradycyjnych kinach. W 2017 roku pierwszy LEDowy ekran kinowy na świecie wprowadził do użytku Samsung, a sektor ten od lat eksploruje Sony. Teraz własny ekran zainstalowało także LG.
Instalację przeprowadzono w jednym z kin sieci Showtime Cinemas w Tajwanie, a dodatkowo wsparto ją pełnym systemem Dolby Atmos. LG chwali się, że ekran własnej produkcji cechuje się żywotnością sięgającą 100 tysięcy godzin.
„Jesteśmy podekscytowani współpracą z LG Electronics, która ma na celu wykorzystanie naszej wspólnej wiedzy ku korzyści ludzi odwiedzających kina na Tajwanie. Dzięki realistycznym obrazom produkowanym przez ekran LED Cinema Display firmy LG i angażującym dźwiękiem zapewnianym przez Dolby Atmos, kinomaniacy będą mogli cieszyć się bogatymi kinowymi wrażeniami.” – powiedział Jed Hermsen z Dolby Labs.
Jakie są plusy instalacji ekranów LEDowych w kinach? W przypadku tej konkretnej instalacji w Tajwanie, dodatkową przestrzeń przeznaczoną w klasycznych warunkach na salkę projekcyjną LG wykorzystało na poszerzenie sali kinowej o dodatkowe miejsca dla widzów.
Ekrany oparte o technologię LED zapewniają też sporo wyższą jasność w porównaniu z tą produkowaną przez nawet najjaśniejsze projektory oraz znacznie lepszy kontrast. W takich warunkach można znacznie lepiej wykorzystać technologię HDR.
Źródło: https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1592284295
Przeczytaj więcej:
- Co wiemy o nowych słuchawkach do PS5? Jak wykorzystają technologię 3D Audio i ile będą kosztować?
- Poruszenie w branży audio: właściciel Denona i Marantza chce przejąć Bowers & Wilkins. Rozmowy już trwają
- Targi CES 2021 odbędą się w „tradycyjnej” formie. Jak organizatorzy poradzą sobie z tysiącami uczestników?
- Flagowy telewizor Sony XG95 (1000 nitów, 120Hz!) poniżej 4000 zł. Tłumaczymy gdzie kupić i jak uzyskać tak niską cenę
- Koniec działalności dystrybutora Imperial Cinepix. Kolejny gwóźdź do trumny płyt DVD i Blu-ray?
(2668)