LG OLED RX: od października zwijany telewizor kupiło… 10 osób. Dlaczego popularyzacja tego pomysłu jest tak trudna?
Rolowany telewizor z serii OLED RX od LG bez wątpienia jest niezwykły i reprezentuje zupełnie nowe podejście do designu w kinie domowym. Zapowiadany kilka razy w Europie model wciąż jednak dostępny jest wyłącznie w Korei Południowej, a na dodatek najwyraźniej nie cieszy się ostatnio zbytnim zainteresowaniem. LG utrzymuje, że celem jego wprowadzenia nie jest dotarcie do jak największej ilości użytkowników.
- PRZECZYTAJ TAKŻE: LG patentuje telewizor OLED wysuwany ze specjalnej szafki z otworem na ekran. Wkrótce w naszych domach?
Zwijany telewizor LG OLED RX kupiła tylko garstka użytkowników
Koreańskie media donoszą, że od października 2020 roku, kiedy LG OLED RX – nazywany też Signature R – trafił do sprzedaży, tylko 10 osób zdecydowało się na jego zakup. LG nie potwierdziło tych doniesień, jednak przedstawiciel koreańskiego koncernu wyjawił, że przeznaczeniem tego wyjątkowego modelu nie jest masowa obecność w domach użytkowników. Nic dziwnego, w końcu kosztuje on przy okazji niebagatelne pieniądze – został wyceniony na około 87 tysięcy dolarów, czyli okolice niemal 330 tysięcy złotych.
Telewizor LG OLED Signature R posiada rolowany ekran, który zwija się i chowa w specjalnej podstawie, kiedy go nie używamy. To jeden z najbardziej imponujących pomysłów, jakie udało się wdrożyć w branży związanej z telewizorami. Bardzo niska sprzedaż tego modelu mocno jednak kontrastuje z przeszło dwoma milionami telewizorów OLED sprzedanymi przez LG w 2020 roku.
Taka sytuacja wynika jednak częściowo także z tego, że OLED RX wciąż nie wyszedł poza Koreę Południową. Wielokrotnie w 2020 roku zapowiadano debiut tego telewizora w Europie, a nawet w Polsce. Być moje jednak częściowo przez niski popyt na razie zaniechano tego pomysłu. Toczą się dywagacje, że kolejnym powodem może być wątpliwa wytrzymałość tak skomplikowanej konstrukcji. Elastyczny panel OLED zastosowany w modelu RX na pewno nie jest tak solidny, jak w przypadku innych telewizorów OLED. Stąd być może obawa o kondycję pakunku w dalekim transporcie.
Wysoka cena i powyższe kwestie sprawiają, że Signature R pozostaje wciąż spektakularnym przykładem przyszłościowego zastosowania, które – kto wie – za kilka lat mogłoby się doczekać znacznie solidniejszej konstrukcji i niższej ceny, trafiając w końcu na zewnętrzne rynki. Wcale jednak niewykluczone, że w najbliższym czasie LG jednak postanowi o ekspansji na Europę i szybko usłyszymy o pierwszym zakupie w Polsce.
Źródło: https://www.techradar.com/news/apparently-only-10-people-have-bought-lgs-rollable-oled-tv-but-why
Przeczytaj więcej na temat produktów firmy LG:
- 2 miliony sprzedanych telewizorów LG OLED w 2020 roku. Koreańczycy nadal dzierżą w rękach ponad pół rynku
- LG upowszechnia system webOS! Wśród partnerów już ponad 20 producentów – na jakich TV spotkamy to oprogramowanie?
- Mamy pierwsze zdjęcia telewizora LG OLED A1! Czy to ten rok, w którym zobaczymy cenę poniżej 4000 zł?
- Topowy LG OLED GX w 55 calach z HDMI 2.1 i nagrodą EISA teraz aż 1500 złotych taniej ale można zyskać jeszcze więcej! Gdzie?
- LG zapowiada milion telewizorów OLED 48″ w 2021 roku – pięć razy więcej niż wcześniej! Model A1 może być absolutnym hitem
- LG zapowiada sprzedaż telewizorów OLED, QNED MiniLED i NanoCell na 2021. Kiedy w sklepach?
(1410)
Hmmm moze cena mieszkania?