Firma LG Display zapowiedziała, że jej najnowsza fabryka OLED w Chinach zacznie w tym miesiącu produkcję paneli tego typu. Ile ekranów firma wyprodukuje w tym roku? – odpowiadamy.
Koreański portal technologiczny The Elec donosi, że otwarta przez LG Display w sierpniu 2019 roku fabryka 8.5-Gen OLED w chińskim Guangzhou rozpocznie produkcję pod koniec stycznia 2020. LGD początkowo zakładało start masowej produkcji w październiku ubiegłego roku, ale termin ten opóźnił się.
Według The Elec LG Display wyeliminowało już wszystkie niedogodności techniczne i zoptymalizowało już proces technologiczny w taki sposób, żeby osiągnąć co miesiąc oczekiwaną wydajność produkcyjną.
- ZOBACZ TAKŻE: LG OLED: wiemy, które modele otrzymają Apple TV!
Ile substratów OLED uda się wyprodukować na miesiąc?
Nowa fabryka OLED w Guangzhou jest uzupełnieniem istniejących zakładów w Paju (Korea Południowa) i ma początkowo dostarczać 60 000 substratów miesięcznie. Docelowo po dalszym rozszerzeniu wartość ta ma wynieść 90 000 substratów / miesiąc. Dzięki m.in. technologii multi model glass, z jednego substratu można uzyskać więcej paneli (w tym także dla innych produktów), co doprowadzi do redukcji kosztów.
Dlaczego ta fabryka jest ważna dla LG Display?
Dzięki fabryce w Chinach LG zwiększy nie tylko liczbę wytwarzanych paneli, ale i obniży koszty produkcji. Display Supply Chain Consultants szacuje, że na dłuższą metę będą one mniejsze o 65%, a to wszystko dzięki niższym kosztom zatrudnienia, subsydiom państwowym oraz nowych technologiach produkcyjnych. Ponadto w ten sposób LG nie będzie musiało obawiać się żadnych sankcji ze strony Japonii, a na dłuższą metę ta inwestycja może przyczynić się do obniżenia cen telewizorów koreańskiej firmy.
Ile paneli OLED LG Display chce sprzedać w tym roku?
LG Display planuje sprzedaż ponad 6 milionów paneli OLED dla telewizorów w 2020. W tym roku po raz pierwszy pojawią się odbiorniki tego typu dysponujące ekranami 48-calowymi (u LG i Sony). Ponadto na rynek OLED wchodzi także Vizio wraz z chińskimi firmami Skyworth i Konka (a także mówi się o Xiaomi, Huawei i OnePlus) oraz powraca na niego Loewe.
Źródło: HDTVTest
Więcej na temat marki LG:
(8471)
No dobra, ale w jakiej technologi? Druk czy nadal chemiczne osadzanie?
Dalej chemiczne
No to co? Czekamy na spadki cen?
Problemem nie są koszty, tylko brak konkurencji dla LG.
Ale wzrost możliwości produkcyjnych może jakoś leciutko wpłynąć na ceny… w dłuższym okresie
Nawet jeśli nie pojawi się, żadna dodatkowa presja ze strony konkurencji, to MUSI doprowadzić do obniżki – planują podwoić sprzedaż i muszą znaleźć 2x więcej osób chętnych do kupna (to podstawy ekonomii).
Co prawa, może to też polegać na oferowaniu tańszych 48″ paneli i utrzymaniu cen 55″+, co będzie oznaczać obniżkę średniej ceny panelu przy zwiększeniu wolumenu sprzedaży. Zobaczymy.
Ja trzymam kciuki za duże obniżki w tym roku…